Autor Wątek: Nasza własna przysięga ślubna  (Przeczytany 1764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline huculeczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4 wrzesień 2010
Nasza własna przysięga ślubna
« dnia: 16 Sierpnia 2010, 00:52 »
Zastanawiamy się nad stworzeniem naszego własnego i niepowtarzalnego tekstu przysięgi ślubnej. Rodzice byli na takim jednym ślubie i mówili, że było to coś niesamowitego - pięknego a zarazem oryginalnego. Stąd moje pytanie - tworzyliście już swoje własne przysięgi?:) Może podzielicie się ich treścią? Jak stworzę nasz, to też oczywiście wrzucę:D

Offline konwalia2006

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ustalam
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpnia 2010, 20:12 »
Pomysł super! Ale pod warunkiem ze naprawde sami wymyślicie słowa przysięgi .
Pokój jest najczystszą formą szczęścia

Offline aneczka2010
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.10.2010
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpnia 2010, 12:48 »
A ksiądz nie robił żadnych problemów??

Offline akinimod

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.10.2010
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpnia 2010, 22:01 »
myślę, że wszystko zależy od księdza. Jeden zgodzi się na wszystko a inny we wszystkim będzie miał problem.  Nasz np powiedział,że nie lubi obrączek na poduszeczkach.  ;)

Offline huculeczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4 wrzesień 2010
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Września 2010, 11:20 »
A nasz ksiądz chociaż nigdy nie robił ŻADNYCH problemów, to na własną przysięgę się nie zgodził ;( ale chyba za późno zaczęłam nad nim pracować ;) powiedział że inna będzie nieważna. Gdybym miała więcej czasu (a nie dzień przed weselem) to poprosiłabym jakiegoś biskupa albo innego papieża o ekspertyzę :) no bo przecież skoro takie rzeczy są praktykowane w innych parafiach to to nie może być bezprawne! I choć myśmy nie mieli własnych słów, zgodnie z obietnicą zamieszczam to nad czym zaczęłam pracować. Może komuś z Was przydadzą się te słowa... To są na razie szkice, luźne pomysły, które można wykorzystać.
Pierwszy to cytaty z "Małego Księcia":

1. „Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”. Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców - powiedział lis. Nie potrzebuję ciebie. I ty także mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.
- Jak się więc oswaja - zapytał Mały Książę?
- Trzeba być bardzo cierpliwym. Mój sekret: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. I choć decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez,...

2. Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części. Jedna z nich trafia do kobiety, a druga do mężczyzny. Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie.
Dlatego też jesteśmy dzisiaj tutaj, gdzie przed obliczem Boga chcę ślubować Tobie miłość i wierność małżeńską. Jesteś mądrym, cierpliwym, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem, którego kocham i kochać będę na dobre i na złe.

Offline Kalli

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Września 2010, 16:32 »
uważam, że pomysł własnej przysięgi jest bardzo fajny, jednak zapewnie nie w każdym kosciele taki pomysł przejdzie.
hxxp: www. suwaczek. pl/cache/346b4ec4ae. png

Offline konwalia2006

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ustalam
Odp: Nasza własna przysięga ślubna
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Października 2010, 13:37 »
 :Ale chyba warto powalczyć o swoje . Kto pytał i dostał odmowę? ???
Pokój jest najczystszą formą szczęścia