Autor Wątek: formalności - pytanie  (Przeczytany 1301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nuage
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
formalności - pytanie
« dnia: 18 Lipca 2010, 19:10 »
Nasza sytuacja jest dość skomplikowana. Ślub bierzemy w parafii A (innej niż nasze - B, C). Ksiądz chce żebyśmy przynieśli tam licencję (nie tylko pozwolenie) z mojej parafii. Zdobyliśmy już akty chrztu (jeszcze inne parafie!!). Co teraz? Wiem że musimy iść z aktami chrztu do parafii z której mamy wziąć licencję A. Wtedy spiszemy tam protokół, mamy pierwszą spowiedź i mamy dać na zapowiedzi, czy tak? A co z aktami urodzenia i USC? Ślub bierzemy w kościele podlegającym pod inny USC niż "nasz". Akty urodzenia załatwiamy właśnie, bo też urodziliśmy się gdzieś indziej. Do jakiego USC wybrać się po dokumenty (do tego w miejscu urodzenia czy tam gdzie ślub? i co najważniejsze, kiedy?  Przed wizytą na spisanie protokołu???
Pomóżcie bo się pogubiłam.

Offline alinka692

  • "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4115
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2010
Odp: formalności - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipca 2010, 20:08 »
hehe troszke to pogmatwane jest ale postaram sie to wytlumaczyc w miare moich molziwosci i doswiadczenia :)
ja jestem z parafii A, moj PM z B..mieszkamy od jakiegos czasu razem wiec nalezymy do parafii C (inna od mojej czy PM) a slub bierzemy calkiem gdzie indziej czyli w D  ;D  jak bylismy zaklepac sobie termin w parafii D to ksiadz kazal jakos miesiac przed slubem przywiezc licencje( bo powiedzielismy ze protokol i inne sprawy chcemy zalatwic w parafii C zeby nie jezdzic tyle) i papiery z USC(akty malzenstwa)
..tak wiec poszlismy do parafii tam gdzie mieszkamy czyli C, to tu odbylismy nauki przedmalzenskie,poradnie rodzinna,(tu tez zawiezlismy nasze akty chrztu i bierzmowania bo tez calkiem gdzie indziej one byly), dostalismy karteczki do spowiedzi, zapowiedzi ( musielismy dac zapowiedzi do parafii A, B i C ) i z tym wszystkim ksiadz z parafii C spisal protokol, ktory zostal w parafii C i licencje ktora mielismy zawiezc do parafii gdzie mamy miec slub czyli D :)
.. co do aktu urodzenia to to jest potrzebne gdy idziesz do USC i pani spisuje tam akt małżeństwa(ktory musicie WSZYSTKIE EGZEMPLARZE dac do kosciola gdzie bierzecie slub by ksiadz po waszym slubie mogl wypisac wszystkie dane itp) w 3 egzemplarzach -1 dla WAs na pamiatke, 2 zostaje w koscioliele gdzie bierzecie slub i 3 ksiadz po slubie zawozi do USC w miescie gdzie odbyl sie slub
 ..oboje jestesmy zameldowani w szczecinie wiec w szczecinskim USC bylismy zeby spisac te akty malzenstwa ..ale kase czyli 84 zl za spisanie musielismy przelac na konto USC nie w szczecinie tylko w miescie w ktorym odbedzie sie slub czyli w naszym przypadku w goleniowie :) ja *pii* ale zagmatwalam..sama nie rozumiem co napisalam  :P wiec jak cos to pisz  ;D

Offline nuage
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: formalności - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipca 2010, 12:14 »
Dzięki!! No to mi rozjaśniło trochę. Czyli papiery z USC razem z licencją do parafii ślubnej miesiąc przed ślubem. Bałam się że już do protokołu muszę te papiery mieć :)
Czyli teraz spisywać protokół się wybierzemy. Czy to trzeba się zapowiedzieć czy wystarczy przyjść w godzinach urzędowania?

Offline alinka692

  • "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4115
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2010
Odp: formalności - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipca 2010, 14:46 »
Nie ma sprawy  ;) tylko ze wiesz..w kazdej parafii moze byc inaczej wiec trzeba tez brac poprawke na to co tu pisze   :D my mielismy naprawde spoko wyluzowanego ksiedza, wiec to tez zalezy na jakiego traficie  :-\
..podsumowujac tak my papiery z USC dawalismy razem z licencja do kosciola tam gdzie bierzemy slub..i jesli zrobicie to np 2 tyg przed slubem tez nie powinno byc tragedii..w sumie my to zrobilismy 3 tyg przed i tez spoko  ;)
..w ogole jesli moge Ci zasugerowac to zebyscie USC zalatwili jak najpredzej tzn papiery wazne sa 3 miesiace wiec jakos 2.5 miesiaca przed slubem idzcie do USC tam zalatwcie akt malzenstwa i pozniej np w naszym przypadku ja te papiery wozilam za kazdym razem jak widzialam sie z ksiedzem czyli mialam przy sobie podczas spisywania protokolu itp bo ja taka zapobiegliwa jestem, wole nosic niz pozniej swiecic oczami ze zapomnialam albo czegos brakuje  ;) ..ale ksiadz ich ode mnie nie wymagal, dopiero przy spisywaniu licencji na sam koniec upewnil sie ze mamy zalatwione USC i ze wszystko gra  :)
hmmm..my z ksiedzem umowilismy sie na 2 razy do spisywania protokolu..mimo ze trwa to chwilke ale jednak trzeba wczesniej uzgodnic to z ksiedzem zeby mial przy sobie odpowiednie dokumenty..ale zawsze mozecie podejsc do parafii wlasnie w godzinach urzedowania i a noz widelec ksiadz bedzie łaskawy spisac protokol na miejscu :)
..jesli jeszcze masz watpliwosci to pisz ;] moze inne babeczki napisza jak to bylo w ich przypadku  ;)
 powodzenia zycze bo zamieszania z tym ze glowa boli ;/