Autor Wątek: Szpitale w Sosnowcu  (Przeczytany 8974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Szpitale w Sosnowcu
« dnia: 26 Kwietnia 2010, 23:35 »
Bardzo prosze mamusie  o napisanie jak to wszystko ma sie w szpitalu 2 w Sosnowcu :)Co trzeba z soba zabrac jak opieka itd


Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Maja 2010, 09:02 »
Ja jestem na bieżąco z 2 :)
Ginekologia jest fatalna!!! Na salach 2 osobowych, 4 łóżka...
Warunki sanitarne... Aż mnie ciarki przechodzą...
Położnictwo fajne, dużo lepsze warunki.
Super położne, lekarze bardzo, a bardzo niedelikatni....
Nie wspominając o ordynatorze.
Co do wyprawki do szpitala to najlepiej się przejechac i spytać położnej, ale wiem, że napewno pieluchy, chusteczki nawilżające, ubranko do wypisu dla malucha, podkłady poporodowe na łóżko i wkłady, maszynka do golenia, lewatywa i dalej nie pamiętam :)


Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maja 2010, 20:44 »
Nie zdecydowałabym się tam rodzić mimo, że porodówka niby kiedyś tam przeszła remont.
 Co z tego , że położne w porządku jak lekarze już nie do końca(oczywiście nie wszyscy - sama prowadziłam 1 połowę ciąży u jednego z tam pracujących). Główny problem tego szpitala to ordynator. Bada tak, że dziewczyny płaczą przed i po badaniu a pielęgniarki trzęsą się przed nim. Chcąc podnieść sobie statystyki za wszelką cenę próbuje doprowadzić do porodu sn nawet jeśli ma trwać 3 doby - oczywiście o zzo  nie ma mowy (też jestem zwolenniczką porodu sn mimo iż zapowiada się, że moja dzidzia będzie duża ale nie za wszelką cenę i z narażeniem zdrowia i życia dziecka i matki). O rutynowym nacinaniu już nawet nie wspomnę... norma
Warto się zastanowić bo jest wiele lepszych szpitali w okolicy.
 



Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maja 2010, 21:13 »
aga8207 piszac ze sa inne szpitale w okolicy tzn które masz na mysli bo z tego co ja sie orientuje to w Sosnowcu jest to jedyny w którym mozna rodzic


Offline ily

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maja 2010, 10:16 »
np. szpital nr 1 w Sosnowcu - ma na pewno obecnie lepszą opinię niż szpital nr 2. "Dwójka" parę dobrych lat temu zdobyła odznaczenie szpitala, w którym można "rodzić po ludzku", ale obecnie nic nie potwierdza tego tytułu. Jedynie co tam jeszcze zostało dobre, to opieka nad noworodkami i porady laktacyjne. Miałam tą wątpliwą przyjemność leżeć na ginekologii w tym szpitalu w ostatnim czasie dwa razy i to co zobaczyłam oraz to czego się nasłuchałam od dziewczyn po porodzie przekonało mnie do jak najszybszej zmiany miejsca planowanego porodu ...

Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwca 2010, 18:50 »
Befi okolice Sosnowca to przecież Dąbrowa, Katowice, Będzin. Choć znam osoby które z Sosnowca i do Krakowa dojeżdżają ale tak daleko bym się bała ryzykować , że nie zdążę.

Dla mnie jedyny rozsądny szpital to w tej chwili prywatny szpital w Katowicach na Łubinowej (ale spokojnie nie płaci się za poród bo mają umowę z NFZ). Rodziła tam moja siostra 3 lata temu i wiele znajomych całkiem niedawno. Ostatnia sąsiadka miesiąc temu. Mimo , że i o tym szpitalu możan znaleźć w internecie niepochlebne opinie to jednak większość jest pozytywnych a z osób osobiście mi znanych nikt na Łubinową złego słowa nie powie.
Jedyny warunek by tam rodzić to tzw. zdrowa , donoszona ciąża. Niby przyjmują od 36tc ale w 35 też już odbierali poród.

Jeśli z jakichś powodów nie mogłabym tam rodzić to pewnie zdecydowałabym się na Katowice Ligotę choć tam już tak różowo nie ma , ewentualnie na szpital Bonifatrów w Katowicach.

Ostatnio coraz lepsze opinie ma szpital w Będzinie i wiem , że miał tam być przeprowadzany remont ale nie wiem czy już go przeprowadzono



Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwca 2010, 16:33 »
Dzieki dziewczyny za info :) Tak sie składa ze miałam osobiscie "przyjemnosc" lezec na ginekologii w 2 i tak... co do warunków to faktycznie fatalne prysznice i WC wiele do życzenia pozostawiaja az strach dla mnie to karą było isc z nich korzystac co do ordynatora  ...bedac tam tez mnie dziewczyny nastraszyły ze bardzo bolesnie bada jednak w moim przypadku badanie przebiegło bezbolesnie (mnie moja pani doktor bardziej bolesnie bada)takze to sprawa indywidualna z tego co widac :) Korzystajac z okazji odwiedziłam sobie oddział połozniczy :)samo wejscie na oddział to tak jakby nie ten sam szpital w porównaniu z ginekologią :) A co do wyprawki potrzebnej przy porodzie to bardzo mila siostra wypisała mi bez problemu na kartce i dla zainteresowanych podaje co jest potrzebne
 Maszynka do golenia jednorazowa
 Podkłady na łóżko 60x60cm
 Podpaski Bella Max
 Pampersy dla dzidzi
 Chusteczki jednorazowe dla dzidzi
 Lewatywa ENEMA
 Termometr
 Środki czystosci (ale to norma mydło,ręcznik itp)
 Ciuszki dla dzidzi tylko na wypis
Pozdrawiam i życze miłych i szybkich porodów przyszłym mamuśką


Offline szatina

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwca 2010, 18:09 »
Ja rodziłam w Będzinie i jestem bardzo zadowolona!!!!
Natomiast nie polecam szpitala w  Dąbrowie Górniczej-jedna wielka pomyłka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwca 2010, 15:57 »
Ja rodziłam w Kolejowym w Katowicach i polecam z całego serca. A na Łubinewej nawet gdyby mi dopłacali to nie urodze nigdy, ordynator szpilata nie wiedział w której dobie robi się podstawowe badania noworodkom. Na dodatek co to za teoria że przyjmują zdrowe i donoszone, skoro i takiej może się trafić nieszczęście (tak właśnie w jednej z klinik w Warszawie 3 tygodnie temu zmarło dziecko mojej kolezanki, też rodziła w tym szpitalu, niby zdrowa i niby donoszona ciąża i co? I dziecko przestało oddychać. Nie było oddziału ratowania życia, karetka nim dojechała żeby malucha zabrać - a tak jest na łubinewej też że jak coś się dzieje to wzywają karetke - to dziecko nie żyło.


Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwca 2010, 12:53 »
Befi do tego masyznka jednorazowa, woda mineralna :)


Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Czerwca 2010, 18:54 »
Maszynke napisałam jedyne co to zle napisałam o chusteczkach bo miało byc nawilzajace a woda to tez norma tak jak i swoje sztućce talerzyk papier toaletowy i podobno dobrze jest miec  saszetki tantum rosa przy podmywaniu działaja odkażająco klapki pod prysznic dokumenty (wyniki badan karte ciążowa dowód osobisty ksiażeczke zdrowia )Pozdrawiam


Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Stycznia 2011, 11:25 »
Dziewczyny, a czy któraś z Was planuje rodzić w szpitalu nr 1 w Sosnowcu? Otwarto tam nowy oddział z nowoczesnymi salami porodowymi itd.
A może macie jakąś znajomą, która do tej pory tam rodziła?

Będę wdzięczna za info i ewentualne opinie :)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline .monia.

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4690
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Stycznia 2011, 12:59 »
o ja też jestem ciekawa opini, bo tam zamierzam rodzić  ;) tzn. mieć cesarkę  ;)

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Marca 2011, 11:56 »
Siostra już po, już miesiąc po ;D

Akcja porodowa przebiegła bardzo szybko. Położne OK, natomiast lekarz, który ją zszywał - maskarka. Taki starszy podobno - pracuje w szpitalu nr 1 w S-cu tylko na 'dyżurach'. Założył siostrze szwy na tzw. okółkę :( Klnęła strasznie na tego lekarza. Mam nadzieję, że nie trafię na niego...
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline julenka

  • * * * * *
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3592
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marca 2011, 19:15 »
Mój poród odbył się jeszcze w "starym" szpitalu, ale znajoma mająca termin miesiąc po mnie trafiła już do nowego oddziału i z tego co mogę napisać to była zadowolona jedynie z warunków sanitarnych, sal itp. a strasznie narzekała na lekarza który odbierał jej poród. Natomiast ja do dziś wspominam z przyjemnością cały pobyt w sosnowieckim szpitalu. Serio. Owszem - łazienki kiepskie. Ale wszyscy, których spotkałam na swojej drodze podczas tych 3 dni byli dla mnie mili i pomocni :) Położne - cud kobiety, lekarze (miałam swojego prowadzącego całą ciążę) też w porządku.

Offline anikaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.08.2008
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Stycznia 2012, 13:47 »
A ja słyszałam bardzo dobrą opinię od koleżanki, która urodziła swojego synka we wrześniu w Sosnowcu w "2". Chwaliła sobie ten szpital.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lutego 2012, 22:26 »
anikaa we wrześniu 2011 ?? jeśli tak to na bank rodziła w 1  ;)
"2" już zamknięta  ;)

swoją drogą też rodziłam we wrześniu w 1 i polecam z całego serca  ;)



Offline anikaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.08.2008
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lutego 2012, 12:30 »
Pewnie masz rację. W każdym razie była pod dużym pozytywnym wrażeniem.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szpitale w Sosnowcu
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lutego 2012, 12:35 »
o tak 2 osobowe sale z łazienkami, łóżka na piloty - po cc bardzo przydatne, czysto, świeżo i przyjemnie  ;)
Do personelu przyczepic sie tez nie moge  ;)
niektórzy narzekają na Panie z noworodków, ja akurat problemów z nimi nie miałam  ;D
a i udało mi się trafić na catering, bo kuchnia była w remoncie więc jedzonko tez bardzo dobre ale jak kuchnia serwuje to niestety już nie takie dobre ;D



Offline polemika_schola

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.10.11r.
Odp: Szpitale w Sosnowcu, Katowicach
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpnia 2013, 12:27 »
widze że mamusiek jak na lekarstwo.... zastanawiam się czy rodzić w Sosnowcu czy w Katowicach na Racławickiej, a tu takie pustki  :(