Autor Wątek: podziękowanie dla gości  (Przeczytany 3771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline evcia-e1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.09.2010
podziękowanie dla gości
« dnia: 11 Kwietnia 2010, 17:47 »
Niedawno byłam na weselu, gdzie Para Młoda przygotowała prezencik dla każdego gościa. Na stole czekały na każdego  niespodzianki, tzn. małe pudełeczka z cukiereczkiem w środku. Bardzo miła niespodzianka. Też chciałabym coś takiego przygotować na swoje wesele. Tylko zastanawiam się co zostanie lepiej przyjęte przez gości. Pudełeczko ze słodkościami czy może róznego rodzaju figurki, jak np. aniołki. Co o tym myślicie?


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2010, 18:06 »
A co Ty wolałabyś otrzymać jako gość? (i już masz odpowiedź ;))

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwietnia 2010, 08:54 »
Byłam na weselu gdzie młodzi dawali w prezencie gościom małego aniołak i szczerze mówiąc ten aniołek leży gdzieś wrzucony do szuflady. My sie zastanawiamy nad migdałkami dla gości, ale nie jesteśmy do końca przekonani, czy to dobry pomysł.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwietnia 2010, 10:29 »
Mam takie trochę nietypowe pytanie... Czy te "niespodzianki" dla gości są już standardem? Bo przyznam szczerze, że nigdy się z czymś takim na żadnym weselu nie spotkałam i sama też nie chciałam tego wprowadzać w życie :drapanie: Zastanawiam się tylko, czy goście, przyjeżdżając na do nas na wesele, będą czegoś takiego oczekiwać i mogą się obrazić, jeśli nic nie znajdą przy talerzykach? ???

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwietnia 2010, 10:43 »
U nas były podziękowania w formie ruloniku z tekstem w środku. Nie dawaliśmy aniołków czy migdałów. Aniołków - bo pewnie zawitałyby w szufladach głęboko, migdałów - bo zostałyby zjedzone i zapomniane.
Forma, jakiej użyliśmy była strzałem w dziesiątkę. Jakie było moje pozytywne zdziwienie, gdy ostatnio odwiedziłam kilka cioć - wszystkie miały postawione na szafkach te właśnie ruloniki z podziękowaniem :) Aż serduszko mi się uśmiechnęło, gdy wiedziałam że to docenili :)

Nemezis nie, to nie jest żadnym standardem :) U nas moja i męża rodzinka spotkała się z podziękowaniem dla gości pierwszy raz. Byli bardzo mile zaskoczeni ale przyznawali, że wcześniej czegoś takiego nie widzieli.

Evcia Ja jako gość, chciałabym otrzymać właśnie coś płynącego prosto "od pary młodej". Czyli np. jakiś tekst zawierający ważny dla młodych cytat, czy coś w tym stylu. Wolałabym właśnie jakieś tekstowe podziękowanie, niż figurkę czy słodycz :)


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwietnia 2010, 11:13 »
My na początku wesela podziękujemy gościom w sposób dosłowny (tzn. powiemy parę słów przez mikrofon :razz:) a jako niespodziankę zorganizujemy dla nich pokaz fajerwerków :) Myślę, że to bardziej zapadnie im w pamięć niż jakiekolwiek "drobiazgi" ;)

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwietnia 2010, 12:13 »
Pewnie :) Ja tam myślę że w sumie to każda forma podziękowań jest dobra - bo została zorganizowana przez Parę Młodą specjalnie dla gości :)
Podziękowania słowne, pisemne, aniołki, słodkości - goście docenią praktycznie wszystko :)


Offline carollaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5375
  • Płeć: Kobieta
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwietnia 2010, 12:28 »
My mieliśmy pudełeczko z pralinką adwokatową w środku. Pudełka robione ręcznie przez nas :D
A przyznam szczerze, że nie pomyślałabym, że to jakiś standard, bo jakoś nie było o tym głośno, jak ślubowaliśmy, a nie było to też aż tak dawno ;)
Ja byłam na takiej imprezie, gdzie były też aniołki i ... to taki dodatkowy gadżet, który gdzieś tam jest... Ja osobiście wolę słodkie ;D




Offline Minojaka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwietnia 2010, 13:33 »
My zdecydowalismy sie na czekoladki na opakowaniu, których będzie nasze wspólne zdjęcie z data slubu i dedykacja dla Gości....

Nemezis - myslelismy o takim pokazie - ale jesli bedzie susza i stan zagrożenia pozarowego to moze nie byc to mozliwe...

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwietnia 2010, 11:28 »
To już jest problem firmy organizującej pokaz. Najwyżej będą musieli dobrać "bezpieczniejsze" fajerwerki ;)

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwietnia 2010, 19:15 »
Ja tez mysle nad takimi podziekowaniami dla gosci,ale nie anioki , bo mysle ze goscie schowaja gdzies w szufladzie ... Wiec czyba beda czekoladki ;).
To nie jest standard , ale slicznie wyglada na stole.Gdy bylam podpisac umowe z restauracja , sala byla juz udekorowana na wesele , i na stolach przy talerzach lezaly czerwone woreczki z ... chyba migdalami.Bardzo ladnie wygladalo,i pod kolor dekoracji byly te woreczki.Dla mnie slicznie wygldalo.


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwietnia 2010, 19:21 »
Migdały, podobnie jak ryż, są symbolem płodności, dlatego wolę się ich wystrzegać w dniu ślubu :p Ale wiem, że Tobie by taki symbol pasował ;)

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwietnia 2010, 22:24 »
Nemeis :  ;D ;D ;D

Teraz mój PM mówi ze nie chce podziekowan da gosci  :-\ ... oj ja znim mam  :P.


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwietnia 2010, 00:46 »
Agulla, pewnie przeanalizował budżet weselny i zaczyna szukać oszczędności :razz:

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwietnia 2010, 20:21 »
Nemezis: On nie chce , bo mówi ze to brzydko wyglada ...  :-\ ... i tak stawie na swoim  :D.


Offline malgosieńka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.05.2011
Odp: podziękowanie dla gości
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Września 2010, 19:18 »
myślę że takie malutkie podziękowania w formie prezencików aniołków czekoladek nie są koniecznością.  Ślub jest dla nas ale wesele jest dla GOŚCI więc nie przesadzajmy. . .  Niestety przyznam szczerze nie odważyłabym się obdarować gości czekoladką z naszym zdjęciem bo przykro by mi było widzieć jak papierki z fotografią leżą w koszu. . .  Bawimy się razem.  Ten wyjątkowy dzień przeżywamy razem to zaproszenie i wspólne bycie jest swojego wyrazu podziękowaniem.  Uważam też że największym podziękowaniem jest uszanowanie każdego z gości.  Tak by się czuł dobrze a wtedy i my będziemy czuli się świetnie.  Fajnie jest po czasie usłyszeć u was było wspaniale.  o właśnie przypomniało mi się że zespól BABA JAGA miał wiele cennych uwag jak zrobić co zrobić by ten dzień był wyjątkowy dla każdego . . .  dla nas jako pary młodej i dla każdego gościa.  Są tam umieszczone wskazówki typu nie sadzajmy babci koło głośników bo nie dość że nic nie bedzie słyszała to z nikim nie porozmawia i szybko położy się do łózka tłumacząc jak bardzo jest zmęczona . . . ale to tylko taki banalny przykład.