Autor Wątek: rozmiarówka Maggie Sottero  (Przeczytany 5252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
rozmiarówka Maggie Sottero
« dnia: 8 Marca 2010, 22:48 »
Witam!
Takie małe pytanie.  Musze w ciagu dwoch dni wybrac rozmiar sukni.  Czy ktoś się orientuje jak to jest w przypadku sukienek Maggie Sottero? W sklepie na metce orginalny rozmiar to 10 i niby to ma byc polskie 38 ale jakies ogromne. . .  Prosze o pomoc. . .

Offline olenka83
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Marca 2010, 23:08 »
A z jakiego kraju zamawiasz suknię? Bo jak np. z Angili to rozmiar 10 będzie raczej odpowiednikiem polskiej 40-stki. Raczej ogólnie ryzykowne - pewnie i tak będziesz musiała dopasować. Tylko nie wiem czy ktoś Ci się podejmie przerabiania Sottero.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Marca 2010, 23:14 »
Może pomogę :)
Ja nosiłam rozmiar 10 przy wadze 60 kilo i wzroście 1,64 ale niektóre rzeczy rozmiar 8 też były dobre .
Jeżeli nosiisz rozmiar 38 to bym brała albo 8 albo 6 ...
Cięzko tak on line pomóc
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Marca 2010, 23:23 »
Z tego co wiem suknia ma byc z usa.  Wszelkie dopasowanie sukni ma sie odbyc w salonie.  Tez mam 165 i waze niecale 60 kg ale zawsze kupowalam sukienki w rozmiarze 36.  38 zawsze na mnie wisialo.  Pomimo moich kilogramow mam troche nietypowa budowe.  Jak bym miala wybierac to bym powiedziala ze najwiecej waza moje nogi :) W biuscie okolo 90 w pasie 64 no i w tyleczku jakies 96.  Co myslicie o rozmiarze na takie wymiary?

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Marca 2010, 23:27 »
Kurcze ciężko wybrać  8)
A suknię da się przerobićw razie W ?
Z większej się da a z mniejszej ? chyba nie  :-\
Ja bym brała 6 ale może lepiej 8...nie chcę źle doradzić .

A w tym salonie nie mają sukienki na przymiarkę , tak do zorientowania się ?
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Marca 2010, 23:42 »
No bardzo ciezko. . .  Wiem tez z drugiej strony ze lato i stres to przynajmniej dwa kilogramy mniej. . .  Probowalam znalezc jakas rozmiarowke do tych sukienek ale nic nie ma.  W salonie niestety maja same w rozmiarze 10.  Jesli kierujac sie ogolna amerykanska rozmiarowka to powinnam wybrac rozmiar 6. . .  Najlepsza byla kierowniczka sklepu ktora chciala sie pozbyc sukienki stwierdzila ze ta ktora mierze jest w sam raz.  No jak bym chciala worek to na pewno :)

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Marca 2010, 23:57 »
To może przejdz się do jakiegoś lumpka gdzie mają ciuchy i z Anglii i ze Stanów .
Te ciuchy będa miały właśnie ta rozmiarówkę tj 10...8...6 itd
Pomierz sobie , może Ci to pomoże .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ennnes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marca 2010, 11:11 »
Witam! Ja też mam Maggie Sottero, rozmiar UK 8, moje wymiary to 175cm i ok 60kg wagi.  Jest idealna, nic nie przerabiałam.  Ma jednak śliczne wiązanie gorsetowe z tyłu, więc jak trochę więcej, czy mniej mnie będzie, to tragedii nie będzie.  A jaki masz model suknii?Chyba trochę też od tego zależy, mój jest tylko w biuście dopasowany, w pasie i biodrach luźny.  Pozdrawiam i daj znać jak wyszło z tą suknią:)

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marca 2010, 16:42 »
Moj model to Paigely.  No i w tym problem bo musi byc ladnie dopasowana zarowno w biuscie, talii i biodrach.  Inaczej traci fason.  A wiazanie siega w sumie polowy pupy.  Wiec jak wezme 8 to bedzie trzeba jak cos przerabiac a jak 6 to najwyzej sie troche sznurek poluzuje :) Co myslicie? A ty ennnes jaki wybralas model?

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marca 2010, 16:53 »
Czyli taka sukienka ?


« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2010, 16:56 wysłana przez ela »
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marca 2010, 17:01 »
Tak :) dokladnie ta

Offline ennnes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Marca 2010, 18:51 »
eliza, piękna:) mój to RD 1044:) Trochę napisałam nieprawdę, ze nie była dopasowywana:P ja nic z nią nie robiłam, ale poprzednia właścicielka zwężała w biuście, zapomniałam o tym.  Więc ta ósemka brytyjska to nasze 38, może nawet mniej.  W sklepie przymierzałam 10-tkę i się prawie utopiłam.  Na necie są tabele maggie, ale w calach i małe różnice są w nich, ale  moze chociaz orientacyjnie je przejrzyj i na cm przelicz.  Ten gorset można zawiązac ciasniej lub luźniej, ale też bez przesady. 

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Marca 2010, 19:58 »
Uwielbiem te piekne zwiewne sukienki ale niestety ja w nich nie wygladam najlepiej. . .  Jest przesliczna! Ale ja musze miec bardziej dopasowany kroj.  W taka mgielke najchetniej bym sie przebrala po polnocy ale budzet moze peknac. . .  A wiec byla pomniejszana tam gdzie bylo sens bo od wykonczenia gorsetu w dol jest luzna. . .  Czyli mowisz ze ich 8 to nasze 38?
Mam te tabele z rozmiarami i nawet przeliczylam wszysko na centymetry ale ciezko w rzeczywistosci to ocenic tym bardziej ze bardzo duzo zalezy od materialu sukienki.  Mierzylam podobna sukienke o podobnym kroju tej firmy tylko nie z koronki a jakiejs satyny i byla dosc duza roznica. . .  Na pewno odczuwalna :)

Offline ennnes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marca 2010, 20:21 »
dzięki. ja odkąd trafiłam na zdjęcie tej sukienki, nie mogłam sie skupic na innych, kupiłam ją praktycznie ze zdjęcia, ale po komentarzach na necie, ze powinna być dla wysokiej i raczej szczupłej. Zarówno ja, jak i poprzednia włascicielka nosimy 38, ja czasem sie wcisnę w 36, ale wiadomo, w takie ciuchy, gdzie nie ma problemu z rękawami czy nogawkami. Zwężała ją w biuście, na mnie jest ok, obie też jesteśmy 75B, więc może dlatego. A na miejscu sklep nie wykona poprawek? jedyne czym mogę poratować, to jej zdjęcia w tej sukni, dla rozeznania co do figury, a raczej góry...

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marca 2010, 20:32 »
No fakt moze dlatego ja w tych sukienkach wygladam kiepsko z moimi 165 cm :) To jesli tonie bedzie problem to wysylam mojego maila na priv i jesli mozesz toczekam na zdjecie.

Offline ennnes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marca 2010, 19:04 »
niestety nie moge wysłac maila, cos nie tak z adresem mailowym, masz jakies inne konto?

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marca 2010, 13:16 »
Wybralam tez inna sukienke.  Z kolekcji pronovias.  Model india.  Powiedzcie czy to dobry wybor bo musze wplacic zaliczke a nie jestem do konca przkonana ktora z tych dwoch. . .  Paigely czy India?

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marca 2010, 12:16 »
Kochane dziewczyny pomozcie. . .

Offline puella
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Marca 2010, 23:16 »
ja jestem za maggie sottero ale co figura to suknia wyglada inaczej wiec decyzja nalezy do ciebie...
najlepiej pomierzyc chociaz podobne fasony.
A czy suknia zamiawiana z USA nie bedzie czasem made in china?

Offline eliza_diana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Marca 2010, 23:18 »
Made in china? Podobno te sukienki sa szyte w australii... Ale osobiscie nie jestem pewna. Co do fasonu to obie sukienki to takie rybki i w takim jest mi najlepiej. A nwet jesli by byly z china to w wykonaniu nie sa gorsze chociazby od tych z hiszpani z salonu maddony. Chociaz w sumie niektore tez je sprowadzaja...

Offline karolina2002
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.07.2010
Odp: rozmiarówka Maggie Sottero
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Września 2010, 00:19 »
Witam, czy może któraś z posiadaczek sukien Maggie Sottero chciałaby sprzedać model rd 1044? Jeżli jest ktoś taki to poproszę o kontakt - karolina. zakrzewska@o2. pl