Autor Wątek: pokaz sztucznych ogni  (Przeczytany 16887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
pokaz sztucznych ogni
« dnia: 29 Stycznia 2010, 19:46 »
Co myślicie o pokazie sztucznych ogni na weselu?
Orientujecie się może gdzie w Bydgoszczy lub okolicach można znaleźć profesjonalną firmę, która przygotuje taki mały "spektakl"?
Jakie są mniej więcej koszty takiej przyjemności?
A co z pozwoleniem na strzelanie petardami w ciagu roku? Wie może ktoś gdzie trzeba je załatwić? Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski, Straż Miejska czy może firma, która przygotuje pokaz bierze to na siebie?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje  :)

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Lutego 2010, 09:54 »
Naprawdę nikt nic nie wie na temat pokazu sztucznych ogni?

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Lutego 2010, 13:47 »
Ja wiem tylko tyle, że jeśli profesjonalna firma organizuje taki pokaz, to już nie trzeba się starać o żadne pozwolenia, ale taka przyjemność kosztuje 2-3 tysiące złotych lub więcej (w zależności od długości pokazu). Są też zestawy do samodzielnego odpalania i ich ceny wahają się od 150 do 1500 zł, ale wówczas trzeba mieć pozwolenie na pokaz, chyba od straży miejskiej a poza miastem to nie wiem ;) Sama rozważam taki pokaz na swoim weselu, ale nie wiem czy budżet pozwoli nam na wynajęcie profesjonalnej firmy a do tych zestawów do samodzielnego odpalania nie jestem przekonana... Podobno są bezpieczne i naprawdę bardzo efektowne (widziałam osobiście w Sylwestra :)), ale musiałabym znaleźć kogoś chętnego do odpalenia, kto by się za bardzo nie upił, no i załatwiać te wszystkie formalności, pozwolenia... Nie wiem czy jest sens.

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Lutego 2010, 08:05 »
Dzięki Nemezis za odpowiedź. Fakt trochę droga taka zabawa i też nie wiemy czy budżet nam pozwoli na profesjonalną firmę ale warto się rozejrzeć.  A o tych zestawach do samodzielnego odpalenia to nawet nie pomjyślalam. Wezmę to pod uwagę i sprawdzę jak to wygląda.

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Lutego 2010, 19:09 »
o kurcze bąbą doslownie:)) dajcie jakieś namiary? a może znaleść kogoś z szkoły teatralnej jakiegoś połykacza ogni??
pewnie chetnie drobią i nie wezmą aż tylle:))

Offline kamakama-29
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04-09-2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Lutego 2010, 11:48 »
Z tego co pamiętam w roku ubiegłym na targach ślubnych w Bydgoszczy ktoś się wystawiał z pokazem sztucznych ogni.  Radziłabym abyś odwiedziła targi ślubne w tym roku będą 21 lutego br.  Swoją drogą możesz kliknąć w google pokazy fajerwerków bydgoszcz,poszukasz cos na pewno

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Lutego 2010, 12:43 »
Właśnie w googlach udało mi się znaleźć tylko jedną firmę w Bydgoszczy, która robi profesjonalnie takie pkazy. A na targi ślubne się wybieramy więc tam się rozejrzymy.

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego 2010, 14:11 »
A ja myśle o takich 2 osobach co połykaja ognie i wywyjają jnimi ;D  ;D ale gdzie ich znaleść bo ja niemam pojęcia ???

Offline zosia442
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lutego 2010, 16:29 »
Co do sztucznych ogni... ja mianowicie rozwiązałam to tak, ognie kupujemy w hurtowni (za max 500zł) poprosiliśmy 3 kolegów, którzy z chęcią pobawią się w odpalanie:) nie będzie to profesjonalny pokaz ale i tak będzie bajecznie
PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode

Offline PrzemoBydg
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 15/05/2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lutego 2010, 11:55 »
Tylko przy takim rozwiązaniu należy pamiętać, że trzeba mieć zezwolenie na strzelanie (bodajże od straży pożarnej albo straży miejskiej) i od właściciela terenu na którym chcemy odpalać. Poza tym Pan, który oferował swoje usługi na targach mówił, że strzelać wolno tylko do godziny 22.00 (pewnie ze względu na cisze nocną). Także jak dla mnie to sensu nie ma. Tymbardziej w lecie, kiedy jest długo jasno.

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lutego 2010, 12:47 »
Do 22ej? Dziwne - mieszkam obok jednej z restauracji, w której odbywają się wesela i nie raz puszczane tam były fajerwerki około północy. Może na taką okazję robią odstępstwo od ciszy nocnej?

Offline PrzemoBydg
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 15/05/2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lutego 2010, 13:39 »
Szczegółow nie znam, ale sam bym nie był zadowolony gdyby ktoś o północy mi strzelał pod oknem.

Trzeba by zgłębić temat. My chyba rezygnujemy z fajerwerków.

Offline zosia442
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lutego 2010, 13:09 »
Nie przesadzajmy, jak o 24 przez 5min postrzelają fajerwerki z okazji Ślubu nikt nie powinien robić z tego powodu problemów. Nawet jakby mi pod oknem coś takiego ktoś kiedyś zrobił, wybaczyłabym w ten jeden dzień:)
PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode

Offline PrzemoBydg
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 15/05/2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lutego 2010, 13:20 »
Wszystko fajnie, tylko pomyśl sobie, że mieszkasz kolo Restauracji gdzie co tydzień w okresie maj-wrzesień odbywają sie wesela. Nie wiem czy byś tyle wyjątków zrobiła mając np.: małe dziecko?

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lutego 2010, 14:38 »
Nie wiem czy byś tyle wyjątków zrobiła mając np.: małe dziecko?
Takie dziecko hałasuje z reguły bardziej niż fajerwerki ;) a na pewno dłużej :P

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lutego 2010, 22:39 »
Nie przesadzajmy, jak o 24 przez 5min postrzelają fajerwerki z okazji Ślubu nikt nie powinien robić z tego powodu problemów. Nawet jakby mi pod oknem coś takiego ktoś kiedyś zrobił, wybaczyłabym w ten jeden dzień:)

ja też bym wybaczyła ale moja 87-letnia babcia regularnie co tydzień prawie schodziła na zawał z powodu tych wybuchów pod oknem ;)

Offline KasiaZL

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.09.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Marca 2010, 12:26 »
Ja podpisałam właśnie umowę z firmą zajmującą się pirotechniką.  Wybrałam takie rozwiązanie (a nie samodzielny zestaw) z kilku powodów: Po pierwsze dlatego, że lokal w którym organizuję wesele wymaga profesjonalnej obsługi do przeprowadzenia takiego widowiska (i wcale się im nie dziwie - odpowiedzialność przy jakimkolwiek nieszczęściu jest spora); Po drugie dlatego, że wesele jest poza Bydgoszczą i załatwianie wszelkich pozwoleń wykracza już poza moje możliwości czasowe;P A po trzecie trzeba mieć odpowiedzialne osoby do odpalenia samodzielnego zestawu, a wszystkie znane mi i bliskie osoby będą bawiły się na weselu:) A co do czasu trwania pokazu to wcale nie musi być on długi, bo ile czasu jesteście w stanie stać z podniesioną do góry głową i wpatrywać się w niebo, gdy w Waszych glowach obecny jest alkohol, a świetny zespół już zaprasza do kolejnych tańców?:) Pozdrawiam szczęśliwe przyszłe Mężatki:)

Offline zosia442
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #17 dnia: 5 Marca 2010, 12:34 »
a zdradź proszę cene takiego pokazu?:)

Pozdrawiam
PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode

Offline KasiaZL

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.09.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Marca 2010, 10:05 »
Szczerze mówiąc, to Pani podkreślała, że wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań Klientów.  My wybraliśmy wersję z podkładem muzycznym, ale z tego, co się orientuje to ceny zaczynają się chyba od 1800 złotych, przy czym może uda się Wam wynegocjować jakieś zniżki.  Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w realizacji planów:)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #19 dnia: 8 Marca 2010, 10:42 »
My zdecydujemy się prawdopodobnie na pokaz za 2000 zł.

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #20 dnia: 8 Marca 2010, 12:18 »
nam sztuczne ognie zafundowali rodzice i to był od nich dla nas prezent i naprawde goscie byli zachwyceni.NAsze fajerwerki z tego co pamietam kosztowały 700 zł (po znajomości)
[/url]
[/url]

Offline kamagl@

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lipca 2010, 14:34 »
hej dziewczyny, przeslijcie mi proszę jakieś namiary nate pokazy, za 2tyg mamy slub, a nie znalezlismy jeszcze firmy, ktora by się tym zajęła!!!!

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #22 dnia: 2 Sierpnia 2010, 12:30 »
U nas pokaz organizowała firma Wulkan z Pruszcza Gdańskiego. Wygoogluj to wyświetli Ci się ich strona. Oferują pokazy w szerokim przedziale cenowym, przy czym od 1200 zł (chyba) dojeżdżają gratis. My wybraliśmy pokaz za 2000 zł i muszę przyznać, że był wart tej ceny :) Goście byli zachwyceni ;D Ustalając szczegóły pokazu warto zdecydować się na tzw. fontanny ogniowe, bo choć są drogie, to robią niesamowite wrażenie :o
« Ostatnia zmiana: 2 Sierpnia 2010, 12:33 wysłana przez Maja »

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #23 dnia: 2 Sierpnia 2010, 12:34 »
chyba coś niepotrzebnego wkleiło mi się do posta powyżej... :drapanie:

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #24 dnia: 2 Sierpnia 2010, 14:17 »
nemezis a mozesz powiedziec ile taki pokaz za 2000zl trwa? kurcze sie zastanawiam nad takim pokazem tylko nie wiem czy zeby byl efekowny nie bede musiala wydac fortuny...


Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #25 dnia: 2 Sierpnia 2010, 15:07 »
Zapewniam Cię, że nasz pokaz był bardzo efektowny ;D Trwał chyba ok. 4 minut, ale nie patrzyłam na zegarek, więc głowy nie dam... Mogłam zrezygnować z fontann ogniowych i zamiast tego mieć dłuższy pokaz w tej samej cenie, ale bardzo mi zależało na tych fontannach a sądząc po reakcjach gości, był to dobry wybór ;)

Offline matio971
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Maja 2011, 23:17 »
Witam.  Ja jestem obeznany w temacie fajerwerków i gdyby ktoś chciał to mógłbym taki pokaz zrobić.  Mam 14 lat lecz jakby co to odbywało by się to na takiej zasadzie że tak na niby mój tata to robi a naprawde to pokaz zrobiłbym ja.  Mieszkam w Tarnowskich górach lecz moge dojechać do jakiegos miasta niedaleko mnie np.  Katowice, Gliwice, Zabrze itd.  Cena za taki pokaz jest w zależności od dynamiki:
ok.  300 zł za 1 minute mało dynamicznego pokazu by wychodziło do nawet 800zł za 1 minute naprawde ładnego pokazu dynamicznego itd.  to są same ceny fajerwerków a za to że zrobie ten pokaz wezme symbolicznie 50zł.  Mimo mojego wieku jestem obeznany w temacie i mam kolegów którzy po pokazie który robiłem na sylwestra lub na rozpoczęcie wakacji stwierdzili że jestem mistrzem pirotechniki.  Zapewniam że przy robieniu takiego pokazu pomyśle tak żeby fajerwerki były jak najbardziej efektowne.

Offline Daisy87
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 972
  • Płeć: Kobieta
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Maja 2011, 23:41 »
 ;D ale tu jest kujawsko-pomorskie towarzystwo ;)

Offline matio971
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Maja 2011, 23:50 »
Bardzo przepraszam nie zwróciłem na to uwagi.  A gdzie mógłbym to napisać?

Offline matio971
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pokaz sztucznych ogni
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Maja 2011, 23:53 »
Już wiem gdzie to napisać i jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.