Autor Wątek: licencja na ślub  (Przeczytany 6697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
licencja na ślub
« dnia: 11 Stycznia 2010, 22:33 »
byłam w mojej parafii po zgodę na ślub w innej. usłyszałam, że zgoda nie jest potrzebna, że wystarczy ze wystawią mi licencję?!?!?
pierwszy raz o czymś taim usłyszałam. Zawsze mówiono o zgodzie proboszcza. wszystkie dokumenty mam przyniesc do mojej parafii i tam mi ją wystawia. Czli w tej parafii gdzie bierzemy śłub potrzebna jest tylko licencja i to wszystko?
czy ktoś miał/ będzie miał ślub na podstawie licencji?

a tak na marginesie "super" to brzmi - wziąć śłub na podstawie licencji. "Gratulacje" dla pomysłodawcy

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia 2010, 23:56 »
ja miałam ślub tez w innej parafii dlatego w mojej parafii ksiądz musiał też wystawić tzw.licencje;-) chodzi to o to,że ksiądz w macierzystej parafii przeprowadził z nami protokół-czyli potrzebował do tego wszelkie dokumenty i zaświadczenia mojego męża(moje miał na miejscu) ,wystawił licencję ,że wszystko jest ok i sam przesyłał to do parafii gdzie był ślub;-) ,zadzwoniliśmy tylko,czy wszystko jest ok ,daliśmy pieniążki ,a w dzień ślubu pokazaliśmy się z dowodzikami i wsio było ok;-)



Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia 2010, 23:59 »
Jest dokladnie jak mowi Daruda, wiele Forumek ma taka licencje, a wlasciwie kazda, ktora bierze slub w in. kosciele, niz jest przypisana.

tyle, ze to nie jest "tylko".
procedura jest taka sama, jakbys brala slub w swojej parafii, a na koniec wystawiany jest jeden wspolny "papier" i inny ksiadz juz nie musi sie o zadne swiadectwa, zaswiadczenia itp. martwic.
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.

Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Stycznia 2010, 23:19 »
a płaci się w jednej i drugiej parafii?

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia 2010, 23:20 »
my w swojej parafii gdzie był wypisywany protokół daliśmy co łaska,a za ślub płaciliśmy w drugiej;-)



Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2010, 23:24 »
hm, tu Ci nie pomoge, bo my nie placimy tu (de) za ta licencje co laska, tylko (bardzo) ciezkie pieniadze co miesiac w ramach podatkow...  :-\
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.

Offline olinda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Stycznia 2010, 19:20 »
"super" ksiądz w parafii gdzie bierzemy ślub kręci nosem na licencję i chce żeby postarać się o zgodę, a w mojej parafii zgody nie chcą dać tylko licencję
świetnie, myślałam ze to sa jakies ogólne ustalenia

Offline kamagl@

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Sierpnia 2010, 23:07 »
my placilismy za licencję-100zl

Offline vicktoria
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.09.2010
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Sierpnia 2010, 15:41 »
my bralismy licencje z parfii narzeczonego to za wystawienie pani w biurze parafialnym nic nie chciala,proboszcz szybkoo podpisal zgode bez zadnych problemow, wiec dalismy co laska chyba 20zl

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: licencja na ślub
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Sierpnia 2010, 22:30 »
o ale macie dziwnie. My tez bierzemy slub w nie swoich parafiach i tylko ja musialam zalatwic zgode z macierzystej parafii, taki papierrek ,ze sie proboszcze zgadza, protokół i wszystkie inne formalności zalatwiamy w parafii tej, w kotrej bedize slub. za zgode zaplacilismy co łaska, czyli 20zl



Never run faster than your guardian angel can fly ....