Autor Wątek: Kto za co płaci?  (Przeczytany 1718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravJG

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 13-02-2010r.
Kto za co płaci?
« dnia: 22 Grudnia 2009, 20:48 »
Nasz ślub w połowie finansują nasi rodzice (połowę dokładamy my), taki po prostu był układ, w związku z tym mam pytanie jak sie przyjmuje - za jakie rzeczy płaca rodzice Pani młodej a za jakie Pana młodego.

Szukajka była ostro wykorzystywana ale nic nie znalazłem na ten temat.  Z góry dzięki za pomoc.

Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia 2009, 20:59 »
Mhm.. chyba nie ma takiego zwyczaju? jedyny jaki znam, to ze pan mlody kupuje obraczki i wodke, a panna reszte, ale to wiadomo: bylo minelo.

nie mozecie sie po prostu dogadac po oszacowaniu kosztow? tak zeby bylo na pol? Zsumowac sale, orkiestre, % fotografa i cala reszte i podzielic? zawsze jak cos mozna na koniec skorygowac :)
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.

Offline ravJG

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 13-02-2010r.
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudnia 2009, 21:04 »
Że tak powiem - ciut ciężko z teściami się u mnie dogadać, stąd właśnie takie moje pytanie.

Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudnia 2009, 21:08 »
uhm... to wzielabym kartke i dlugopis (bzw. tabelke w exelu ;)) i poszacowala wlasnie sale, orkiestry, foto kamery, alkohol itd. i podzielila takie pakieciki ;).
A jak jeszcze nie wsz. wiecie, to tyle co juz wiecie :)np. foto+kamera+orkiestra jedni, sala, torty drudzy. i tak stopniowo jak sie bedzie okazywac co i jak, to rozkladac to na osoby zainteresowane ;). - nie ma odliczanka, nie wiadomo jak daleko jestescie ;) -
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.

Offline ravJG

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 13-02-2010r.
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudnia 2009, 21:42 »
Ciężki temat w moim przypadku, chyba pozostanie tak jak myślelismy początkowo:
- moi rodzice - 50% wódka, orkiestra oraz obrączki
- strona Wioli - 50% pozostałych kosztów

No i oczywiście 50% wszystkiego my, tak zostało już praktycznie zaakceptowane prze teściów i nawet obeszło się bez problemów więc nie ma co mieszać.

Offline Asieczek

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • Ach, co to był za ślub... :P
  • data ślubu: 05. 06. 2010
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudnia 2009, 22:15 »
U nas niestety, rodzice dogadali się tak, że płacą po 50 % kosztów związanych z weselem ( czyli sala, tort, ciasta i wódka)
I trochę jest to wg mnie nie na miejscu bo z mojej strony będzie 30 osób, a ze strony MM będzie na chwilę obecną około 45... a przyszła teściówka listę zwiększa nie pytając moich rodziców o zdanie co chwilkę... :-/

Koszty orkiestry, stroje, fotografa, samochód, kwiaty, formalności itp. pokrywam ja i MM.


pozdrawiam :)

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudnia 2009, 01:49 »
Szukajka była ostro wykorzystywana ale nic nie znalazłem na ten temat.

to tutaj wątek który może pomóc  https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=1353.0 mimo być może trochę zwodniczego tytułu dokładnie rozpisane przez forumki kto i za co płacił
życzę 9 stron przyjemnego czytania  ;D



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Anjuschka

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Kto za co płaci?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudnia 2009, 09:22 »