Autor Wątek: Buty do ślubu  (Przeczytany 46112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Buty do ślubu
« dnia: 2 Listopada 2009, 22:24 »
Dziewczyny gdzie w Bydgoszczy ( lub Toruniu ) można kupić fajne, wygodne i niedrogie buty do sukni ślubnej? Domyślam się, że w salonach sukien takie mają - ale gdzie jeszcze? Będę wdzięczna za info :)

Offline karusia_85

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Listopada 2009, 22:33 »
moja koleżanka kupowała buty ślubne na Cieszkowskiego w Bydgoszczy.Ja pewnie też się tam niedługo wybiorę:):):)

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Listopada 2009, 22:43 »
Byłam dziś już chyba w każdym możliwym miejscu z butami do ślubu - niestety moje poszukiwania nie zakończyły się sukcesem ;( Butów jest wiele ale wszystkie są raczej na letnią porę - z pełnych, takie które by były dobre na wiosnę niewiele modeli :( A już ceny butów mnie zwalają z nóg - prawie 200 zł na buty na jeden dzień ... koszmar ;) Chyba przeniosę poszukiwania poza Bydgoszcz - czy macie jakieś adresy sklepów w Toruniu albo okolicach Bydgoszczy? Ps. Na Cieszkowskiego sklep faktycznie fajny, dobrze zaopatrzony i miła obsługa :)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Listopada 2009, 10:27 »
Dziewczyny, moim zdaniem warto rozważyć kupno profesjonalnych butów do tańca! Są o niebo wygodniejsze, idealnie dopasowane (bo szyte na wymiar) i miękkie, więc stopy nic nie bolą :) Ja będę miała buty z Akcesa. Nie są droższe od tych ze sklepu, też ok. 200 zł.

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Listopada 2009, 10:45 »
A gdzie takie cuda można dostać? Możesz mi przesłać namiary na priv?

Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #5 dnia: 4 Listopada 2009, 12:45 »
Ja tez poprosze o namiary na buty do tanca i do sklepu na Cieszkowskiego (nazwa, numer...)
Z gory dziekuje!

Offline mona1301

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • co świat ma z dwojga ludzi,którzy nie widzą świata
  • data ślubu: 12-06-2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #6 dnia: 4 Listopada 2009, 21:29 »
Nemezis ja także poproszę namiary na miejsce gdzie można dostać buty do tańca. 
Z góry dziekuję. 
Podrawiam. 




Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #7 dnia: 4 Listopada 2009, 23:45 »
Caro34 wysyłam Ci namiary na priv do sklepu na Cieszkowskiego :)

Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #8 dnia: 5 Listopada 2009, 10:52 »
hanka, wiadomosc dostalam, dziekuje bardzo!!!
Czekam jeszcze na namiary na te do tanca...

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #9 dnia: 5 Listopada 2009, 12:58 »
Już wysłałam, dajcie znać, czy wiadomości doszły :) Może jeszcze raz napiszę, że buty z Akcesa można zamówić na ich stronie internetowej lub przez szkołę tańca "Fantom" (na Słowackiego 79 w Toruniu). Szkoła prowadzi swój sklep (tylko buty z Akcesa), ceny są takie same jak na stronie, ale nie trzeba płacić za przesyłkę. Z tego co wiem, Fantom ma w sklepie kilkaset modeli, z których można coś sobie wybrać od razu, albo złożyć przez nich własne zamówienie. Oczywiście wcześniej i tak trzeba zajrzeć na stronę i spisać sobie wszystkie dane potrzebne do zamówienia konkretnego modelu. Jeśli jednak zamówione buty się nie spodobają, nie trzeba ich kupować ani odsyłać :)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #10 dnia: 5 Listopada 2009, 13:10 »
Jeszcze jedna sprawa. Zamawiając buty do tańca, wybiera się nie tylko model i kolor, ale też rodzaj i wysokość obcasa, materiał, z jakiego będą wykonane buty a nawet rodzaj podeszwy. Właśnie o tych podeszwach chciałam parę słów napisać. Klasyczne buty taneczne mają miękką podeszwę (ze skóry łosia ;)), która rewelacyjnie sprawdza się w tańcu, ale kompletnie nie nadaje się do chodzenia na zewnątrz. Jeśli więc zdecydujecie się na takie buty, musicie mieć inne do kościoła i dopiero na weselu zmienić je na taneczne. Trzeba też koniecznie zamówić sobie tzw. drapak i co jakiś czas "wyczesać" nim podeszwę ;) Można też zamówić sobie buty z podeszwą poligumową, ale one na pewno nie będą już tak wygodne. To jest coś pomiędzy zwykłymi butami a butami do tańca, moim zdaniem nie nadają się za dobrze ani do jednego ani do drugiego ;) Ale jednak wiele dziewczyn wybiera do ślubu właśnie takie, żeby móc w nich iść od razu do kościoła i nie narzekają, więc może nie są  takie złe :)

Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #11 dnia: 5 Listopada 2009, 13:10 »
Tak tak wiadomosci doszla! Dziekuje za namiary! Czy rzeczywiscie te buty "taneczne" sa o wiele wygodniejsze? I czy mozna znalezc modele zblizone do slubnych? Na ich stronie jest wiele takich bardziej "sandalkowych"...

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #12 dnia: 5 Listopada 2009, 13:23 »
Czy są wygodniejsze? Cóż, ja mam tak wrażliwe stopy, że bolą mnie po godzinie chodzenia w zwykłych pantoflach na obcasie a w butach tanecznych mogę tańczyć godzinami i jest OK :) Ale mogę to powiedzieć tylko o butach na podeszwie z łosiówki (bo takie mam), te na twardej podeszwie nie są chyba dużo wygodniejsze od zwykłych. Najlepiej podjechać do Fantoma i przymierzyć sobie kilka modeli. Jeśli chodzi o wybór, to rzeczywiście nie jest zbyt duży, ale coś można wybrać. Dla mnie w przypadku butów ślubnych ważniejsza jest wygoda niż ich wygląd, zresztą i tak nie będą zbyt widoczne spod sukni ;)

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #13 dnia: 5 Listopada 2009, 13:26 »
Ja będę miała takie buty :)


Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #14 dnia: 5 Listopada 2009, 13:59 »
A dlaczego te z lososia nie nadadzà sie do kosciola? W koncu to tylko wejscie i wyjscie, a reszta na siedzàco...?

Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #15 dnia: 5 Listopada 2009, 14:01 »
Ojej te dziwne znaki mialy byc a, ktorego nie mam niestety na moim komputerze...

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Listopada 2009, 15:52 »
A dlaczego te z lososia nie nadadza sie do kosciola? W koncu to tylko wejscie i wyjscie, a reszta na siedzaco...?
Do kościoła się jeszcze nadają, gorzej by było z chodzeniem po chodniku albo po trawie...   To jest trochę tak jakby rozważać, czy buty narciarskie nadają się, żeby w nich spacerować. Na upartego można, ale każdy kto jeździ na nartach wie, że to nie najlepszy pomysł ;)
PS. Chodziło o łosia a nie łososia ;D

Offline Caro34
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #17 dnia: 5 Listopada 2009, 16:43 »
Hihi rzeczywiscie jakos szybko przeczytalam i sama zastanawialam jak podeszwa poze byc wykonana z lososia... ;D

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #18 dnia: 5 Listopada 2009, 21:53 »
Nemezis dziękuję za namiary :)

Offline zan001
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 17.04.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #19 dnia: 6 Listopada 2009, 21:26 »
Nemezis, ja też poproszę o namiary na sklep z takimi butami do tańca :)  Fajna sprawa, bo moje stopy też nie tolerują obcasów. . .   jedyna nadzieja w łosiu!!!!
Z góry ogromne dzieki i pozdrawiam.   

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Listopada 2009, 19:59 »
Wysłałam :)
Jeśli któraś z Was zdecyduje się na kupno tych butów, to radzę potańczyć w nich trochę przed weselem (najlepiej na próbach, podczas przygotowań do pierwszego tańca). Do tych butów trzeba się przyzwyczaić. Na początku ma się takie wrażenie, jakby miało się na nogach kapcie na obcasach ;) Buty początkowo sprawiają wrażenie dość śliskich, ale po paru godzinach tańczenia się "stępiają". Ja dość szybko zaczęłam w nich swobodnie tańczyć, chyba po 2-3 godzinach i teraz już nie potrafiłabym wrócić do tańczenia w zwykłych "twardych" butach :P

Offline asiul
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #21 dnia: 9 Listopada 2009, 19:37 »
dziewczynki a jakie ceny mają na cieszkowskiego? któraś się orientuje? bo pierwsza przymiarka tuż tuż a pani nakazała mieć but... ;)

Offline mona1301

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • co świat ma z dwojga ludzi,którzy nie widzą świata
  • data ślubu: 12-06-2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Listopada 2009, 21:29 »
Nemezis, bardzo dziękuję za namiary :)
Pozdrawiam serdecznie.




Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Listopada 2009, 23:04 »
asiul - większość butów na Cieszkowskiego jest w okolicach 150 - 170 zł... niestety :/

Offline agulla2121

  • Hipnotyzuj Mnie ...
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
  • Zakochani ... Zaczarowani :*.
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Listopada 2009, 23:42 »
Nemezis moge tez prosic o namiary ? :D

Offline Baby

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Listopada 2009, 15:42 »
A propo butów do ślubu, to mi również spędzał on sen z powiek.  Problem w tym, że mam małą stopę i szeroką.  Kupno butów stanowi dla mnie nie lada problem.  Owszem, sportowe obuwie, cz wiosenne typu baleriny nawet udaje się kupić bez problemu.  Schody pojawiają się gdy chce bucik na obcasie a tym bardziej w kolorze białym.  Po intensywnym przeszukaniu Internetu w wzdłuż i w szerz, po napisaniu kilkudziesięciu maili, zdecydowałam się na firmę Akces2 koło Krakowa - którzy zajmują się produkcją obuwia do tańca.  Po obmierzeniu mojej stópki, wysłaniu zdjęć i wymiarów właśnie ta firma zdecydowała się jako jedna wykonać dla mnie buty, w wybranym przeze mnie fasonie.  :) Na buty czekałam dwa tygodnie, są wykonane z naturalnej skory oczywiście w kolorze białym, obcas 5 cm, zapinane, podeszwa nie typowo taneczna, ale tzw.  styrogumowa - dobra do tańczenia jak i do przejścia. 

Dla mnie osobiście wygląd butów nie miał aż tak dużego znaczenia, bo i tak sukienka będzie długa i buta będzie widać niewiele. 
Nie żałuje, że zdecydowałam się na tą firmę.  I zdecydowanie mogę polecić tą firmę osobom, o "niewymiarowych stópkach" :)

Buciki bardzo mi się podobają a dodatkowo otrzymałam jeszcze woreczek do nich  :)

Offline agulla2121

  • Hipnotyzuj Mnie ...
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
  • Zakochani ... Zaczarowani :*.
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Listopada 2009, 17:04 »
A mozna wiedziec ile ta przyjemnosc kosztowala:)?

Offline Baby

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Listopada 2009, 18:08 »
Cytat: agulla2121 link=topic=18540. msg1079386#msg1079386 date=1257869098
A mozna wiedziec ile ta przyjemnosc kosztowala:)?

W moim przypadku 240zł + 14 zł przesyłka.  Cena uzależniona jest od fasonu oraz materiału z którego są wykonane.  Z eko skory lub satyny będą tańsze. 

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Listopada 2009, 19:02 »
Po intensywnym przeszukaniu Internetu w wzdłuż i w szerz, po napisaniu kilkudziesięciu maili, zdecydowałam się na firmę Akces2 koło Krakowa
To jest właśnie ta firma o której pisałam :)
Agulla2121, już wysyłam.

Offline agulla2121

  • Hipnotyzuj Mnie ...
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
  • Zakochani ... Zaczarowani :*.
  • data ślubu: 14.08.2010
Odp: Buty do ślubu
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Listopada 2009, 20:17 »
Nemezis wielkie dzieki :).