Autor Wątek: Blogoslawienstwo tylko w kosciele; nie slub  (Przeczytany 3633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kanadyjka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Blogoslawienstwo tylko w kosciele; nie slub
« dnia: 27 Grudnia 2005, 01:35 »
Biore slub koscielny w Kanadzie (tu mieszkam) i bede tez miala druga uroczystosc/wesele w Polsce.  Czy jest mozliwosc koscielnego blogoslawienstwa aby dla rodziny w Polsce, ktorej to nie bedzie, wygladal to jak prawdziwy slub?  Czy ktos slyszal o czyms takim?

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Blogoslawienstwo tylko w kosciele; nie slub
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia 2005, 08:19 »
zdaje się, że zapomniałaś o polskich realiach..

najprawdopodobniejsza odpowiedź - NIE.. nie uda cię odstawić "szopki"
Cytat: "Kanadyjka"
dla rodziny w Polsce wygladal to jak prawdziwy slub

dla rodziny w polsce... chyba, że bedzie to jedynie ślub cywilny.. uroczystość krótka i treściwa..

w polsce każdy sakrament (nie zależnie czy to chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie itd) wymaga mszy.... czasem msza trwa bardzo krótko ale musi pozostać mszą...

nasza msza ślubna trwała całe 30min.. jak pogadasz z księdzem prowadzącym to i u was może uda się coś takiego wyrzeźbić...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Molunia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 785
Blogoslawienstwo tylko w kosciele; nie slub
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudnia 2005, 21:09 »
z tego co wiem to chrzest może odbyć się bez mszy ale co do ślubu to nie wiem.... przede wszystkim jest dużo formalności do załatwiania, protokół przedślubny, nauki przedmałżeńskie, metsryki chrztu z adnotacją o braku ślubu!!! itp może być cięzko  bo to jest traktowane jako sakrament a nie jako przedstawienie dla rodziny