Autor Wątek: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków  (Przeczytany 2951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natka8309
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Czesc wszystkim.  19. 06. 2010 bedziemy mieli ślub w tym kościele.  Stad moje pytanie.  Czy ktos z Was mial w tym kosciele ślub?i jak wyglada kwestia przystrojenia tego kościoła?

Powiem szczerze, że ostanio celowo wybralam się na mszę w sobote, kiedy byl ślub.  Wyszłam toche rozczarowana.  Otóź wystój kościoła byl bardzo skromny.

Mi marzy się duzo kwiatów na ołtarzu, dywan oraz przyozdobienia ławek (kwiatki lub wstążki).

Czy moglibyscie mi cos na ten temat napisac? A moze ktos w tym samym dniu bedzie mial slub w tym kosciele, wiec moze bedzie mozliwość złożenia się na przystrojenie kościoła?

Z gory dziekuje.

Offline natka8309
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Lipca 2009, 23:02 »
Ponawiam zapytanie

Offline asiul
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Października 2009, 19:38 »
natko, mam ślub w tym samym kościele, też się zastanawiam jak wygląda wystrój, zapomniałam zapytać w biurze parafialnym przy rezerwacji terminu. to moja prafia, więc wiem, że tam niemal zawsze są wkiaty przy ołtarzu, ale mnie zależy na dekoracji ławek - przynajmniej kokardami z tiulu, bo muszę ozaczyć ławki, w których mają usiąść goście, bo sama wiesz, że kościół jest ogromny... i nie chcę, żeby mi się wszyscy rozbiegli po całym kościele. mam też dylemat, bo chcę innego organistę i dodatkowo saxofonistę w czasie mszy, jestem ciekawa, czy cokolwiek uda się załatwić.... daj znać, jeśli się czegoś dowiesz. ja się też odezwę oczywiście :)

Offline natka8309
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.06.2010
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Października 2009, 21:16 »
Czesc Asiul

Ze smutkiem poinformuje Ciebie, ze nie bede brala slubu w swojej parafii, a w parafii narzeczonego.
Zmana decyzji byla podyktowana klopotami jakie sprawialo mi biuro parafialne.

W momencie rezerwacji terminu zapytalam pania o wszystkie elementy typu dekoracja, oprawa muzyczna itd.
Na wstepnie, Pani spojrzala na mnie krzywym wzrokiem, pytajac czy ja nie przesadzam z pytanie, slub dopiero za 1,5 roku a ja o takie rzeczy pytam. Spasowałam.

Jednak nie dawalo mi to spokoju, wiec poszlam drugi raz, tym razem do ksiedza.
Uzyskalam informacje, że jezeli chodzi o dekoracje kosciola, to kosciol nie podejmuje sie takich dzialan i jezeli chcesz mnie udekorowany kosciol to musisz to zrobic na wlasna reke. Zapytalam, czy jest w takim razie mozliwosc kontaktu z parami biorącymi slub w tym samym dniu. Uzyskalam informacj e, że NIE, ze wzgledu na ochrone danych osobowych. Stwierdzilam, że to chyba przesada, kazdy ma inny gust i chyba pomiedzy slubami nie bedzie kazdy zmienial przystojenia koscioła.

Po drugie, zapytalam o oprawe muzyczna. Powiedziano mi, że OBOWIAZKOWO musi byc nasz organista i nie ma innej opcji i to z nim ustala sie wszystkie szczegoly. To on ustala, czy moze byc jakas dodatkowa osoba, typu skrzypaczka itd. Ponadto, ponoc te szczegoly ustala sie tydzien przed slubem!!!

Ja bylam przerazona tym co uslyszalam. To jest jedyny dzien w zyciu i chce sie jak najlepiej a ludzie robia ci klopoty. Wiec postanowilismy pojsc do parafii narzeczonego i tam na wszystko sie zgodzili:)

Pozdrawiam


Offline asiul
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Października 2009, 21:25 »
no to teraz się zeźliłam... ja naprawdę nic mogę nie mieć oficjalnie do naszego cudownego organisty, bo wiadomo, że jest najlepszy na świecie ( :/ ), ale mój przyjaciel jest organistą zawodowym i ja marzyłam wręcz, by nam grał. a skoro musi być nasz organista, to nie wierzę, że mi się zgodzi na saxofon, bo to trochę ekstrawagancja... myślę, że skrzypce to jeszcze, ale z saxofonem będzie pewnie problem. a jak oni sobie wyobrażają, że ja na tydzień przed ślubem będę ustalać dopiero czy mam dekoracje czy nie? przecież chyba to jest logiczne, że trzeba to dużo wcześniej załatwić z kwiaciarnią, termin trzeba przecież ustalić... eh szkoda słów;/
ale co do organisty, to miałam nosa... cały czas się obawiałam, że pewnie tego przyjaciela szanowny organista nie wpuści na organy... no i wykrakałam...
ale bardzo Ci dziękuję za informację :* :) pozdrawiam i powodzenia w przygotowaniach :)

Offline Basma
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2009, 13:50 »
No tak, ta parafia jest dość problemowa ;-(  dlatego osobiście uciekłam do innej . Po prsotu zapłaciłam 100 zł za licencję, ale za to wszystko było bez problemu tj.  dobór organistki, skrzypaczki i firmy, która stroiła kościół. 

Kościół Męczenników na WYŻYNACH  jest bardzo duży dlatego dekoracja oprócz przynajmniej trzech żywych stroików przy ołtarzu powinna być dość bogata, wyrazista. Oczywiście ławki dla gości powinny być jakoś ładnie przystrojone aby ludzie sie nie rozpierzchli po całym kościele ( WIDZIAŁAM to I  wygląda nieciekawie ! )

Polecam firmę , która pięknie stroi w bardzo przystępnych cenach ( od 300 do 600 z żywymi stroikami ) Jak ktoś chce prześlę przykładową fotkę i namiary


Offline martafly

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
Odp: wystrój kościela PW. świętych Polskich Braci Męczennków
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2009, 15:44 »
Przesyłam zdjęcie z kościoła pw. ŚPBM
Kościół duży, dość ciemny, rządzi się swoimi prawami, ale dla chcącego nic trudnego :) - może być pięknie

Koszt takiej dekoracji - 450zł do podziału między wszystkie Pary



P.S. inne zdjęcia z tego kościoła mogę wysłać zainteresowanym Pannom Młodym na maila