Autor Wątek: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)  (Przeczytany 1754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline truskawcia

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)
« dnia: 30 Maja 2009, 21:43 »
Witam serdecznie,

Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość ustalenia daty ślubu w momencie gdy przyszły pan młody nie ma ukończonych 18 lat (brakuje 2 miesięcy do pełnych 18 lat) ,lecz w momencie zawierania związku małżeńskiego (planowo sierpień 2010) będzie już pełnoletni.  Zależy nam na wolnym terminie w sierpniu, stąd to pytanie.  Mieszkamy oboje za granicą co wiąże się z wieloma problemami w załatwianiu formalności.  W lipcu tego roku będziemy w Polsce i chcielibyśmy ustalić konkretną datę ślubu.
Wiem ,że jedno i drugie musi mieć skończone 18 lat, ale czy to nie dotyczy tylko momentu w którym zawiera się związek małżeński, konkretnego dnia. . ?  ???

Pozdrawiam. 

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja 2009, 14:12 »
Ja bym dla pewności zadzwoniła do USC

Offline KAHA

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja 2009, 14:33 »
Mężczyzna musi mieć ukończone 18 lat i 3 m-ce.  W innym wypadku zgoda na ślub jest wydawana przez sąd rodzinny zdaje się.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2009, 14:55 »
Dokładnie Kaha to 18 lat, 3 miesiące i 1 dzień bo....ten 1 dzień to właśnie dzień slubu. Wcześniej nie dostanie zgody, poza oczywiście sądem, ale dlatego proponowałam zadzwonić do USC.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Pytanie dot. (przyszłego) Pana Młodego ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Czerwca 2009, 23:17 »
No tak, ale jeśli ślub jest dopiero w 2010 roku to ustalić datę możecie.  USC i tak nie zapisuje na tak odległe terminy, niektóre urzędy maksymalnie na 6 miesięcy przed "godziną zero"  :)