Autor Wątek: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???  (Przeczytany 16941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malinka2009
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.08.2009
Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« dnia: 29 Kwietnia 2009, 21:11 »
Witajcie!!!
Nie znalazłam odpowiedzi na takie zagadnienie więc postanowiłam zapytać....
Czy ktoś może określić jakie powinny być proporcje poszczególnych rodzajów napojów bezalkoholowych?
W zasadzie jakie przyjmuje się proporcje napojów gazowanych i niegazowanych - ile czego schodzi??
Tzn jeśli zakładamy 2,5 - 3 litry napojów bezalkoholowych w sezonie letnim na osobę to ile w tym powinno się liczyć : coli, fanty, sprite, wody gazowanej i niegazowanej, oranżady i soków??? Ewentualnie innych napojów np Tymbarków??
A  ponadto jakie soki najlepiej??

Offline tasiek
  • Wiktor 2.10.2010 :D
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 809
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwi jak nigdy:D, zakochani jak na początku:
  • data ślubu: 19.09.2009
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwietnia 2009, 15:51 »
jak dla mnie trafny wątek- ja na 120 os liczę 3l na os a więc 360 l ;D Stwierdziłam że podziele na 2:) więc wyszło 180 l napoigazowanych i tyle samo niegazowanych:) i dalej napoi gazowanych planuje 4 rodzaje :)-cola fanta sprait i woda gazowana więc 180:4 = 45 l każdy. przy CZYM UWAŻAM ŻE NAJWIĘCEJ SCHODZI coli a chyba najmniej wody (choć może się myle) więc:
gazowane- woda mineralna - 30l, sprait - 40 l, fanta- 45l , cola- 65l podobny przelicznik do napojów niegazowanych: woda , jabłko, pomarańcza, porzeczka :) czekam na inne propozycje i porady: ??? ;D

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maja 2009, 19:39 »
Co do ilości to trudno powiedzieć, może 3 do 4 litrów na osobę? Nie wiem. Wiem natomiast, że najlepiej kupować napoje (obojętnie jakie) w butelkach o pojemności 0,33 litra lub w kartonach 1-dno litrowych. Jest to praktyczne i wygodne.

Offline Malinka2009
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.08.2009
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2009, 09:05 »
My zdecydowaliśmy się na coca-colę, fantę i sprite w butelkach plastikowych 0,5l - poprawiny mamy przy grillu więc doszliśmy do niosku, że tak będzie wygodniej... poza tym goście wyjeżdzający z wesela będą mogli sobie zabrać jakieś napoje na drogę... No i unikniemy kaucji za butelki szklane, a potem konieczności oddawania skrzynek i butelek.
Co do proporcji napojów gazowanych to nadal dokładnie nie wiemy - ale uważamy, że coli powinno być tyle ile fanty i sprite razem, bo jest to najbardziej popularny napój.
Do tego dokładamy wodę mineralną - raczej gazowaną, napoje Tymbark jabkło-mięta - bardzo wygodne bo butelki są bezzwrotne, a napój ten jest bardzo orzeźwiający w gorące dni... i bardzo dobry do drinków z wódeczką  ;)
Postanowiliśmy też kupić trochę tradycyjnej oranżady  - tu już będą butelki szklane, ale nie ma za bardzo wyjścia bo są półtoralitrtrowe lub te małe szklane dostępne, a wielkich butki przecież na stół nie postawimy ;)
Co do soków - raczej ograniczona ilość - około50 litrów na około 130 osób. Ale my wiemy, że moja rodzina w większości przepija wódkę napojami gazowanymi więc nie ma obaw, że soków nam zabraknie...
Jeśli jest jeszcze czas to warto obserwować upodobania napojowe swoich przyszłych gości - to chyba ułatwia podjęcie decyzji ;)

Jak już zrobimy listę napojów to napiszę dokładne proporcje ;)

Offline ismenka1986

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipca 2009, 23:19 »
My liczymy 3 litry na osobę, choć to nie jest jeszcze pewne:)Butelki będą chyba litrowe.

2 litry gazowanych i 1 litr soku na osobę + do tego jeszcze woda mineralna, ale raczej małą ilość:) Myślę, żeby na 80 osób zakupić 70 butelek Coli, 45 fanty, 45 Sprite oraz 80 kartonów soków: pomarańczowych, porzeczkowych.

W sumie to nie wiem czy dobrze myślę i boję się, że te 3 litry to będzie za mało:(

Offline tasiek
  • Wiktor 2.10.2010 :D
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 809
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwi jak nigdy:D, zakochani jak na początku:
  • data ślubu: 19.09.2009
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2009, 10:57 »
ismenka tyle co napisałaś napojów gazowanych to ja zakupiłam na wesele 120 os:) hehe ale mam nadzieje ze starczy:)

Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #6 dnia: 1 Września 2009, 06:08 »
Moje zestawienie napoi na 125 osób wesele 2-dniowe:

NAPOJE GAZOWANE:
Coca-cola 1l x 80szt.
Fanta       1l x 60szt
Sprite       1l x 60szt

WODY MINERALNE:
Gazowane      0,5l x 50szt
Niegazowane 0,5l x 40szt

SOKI:
Pomarańczowy     2l x 60szt
Jabłkowy               2l x 50szt
Czarna porzeczka 2l x 50szt

TYMBARKI  0,5l x 50szt


Offline Emiliana
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Listopada 2009, 11:28 »
My też musimy sami dokupić napoje, bo w cenie talerzyka nie ma, a te co proponuje sala są strasznie drogie.
Mamy zapewnione tylko napoje gorące i wodę mineralną niegazowaną.
Myślę, żeby kupić tak 3 l na osobę - to środek lata i będzie gorąco, ale wesele 1-dniowe. Oprócz tych 3 litrów, które kupimy będzie jeszcze woda niegazowana bez limitów.

Tylko nie wiem, ile powinno być napojów niegazowanych, a ile gazowanych. Nie znam preferencji gości, my raczej nie pijemy nic gazowanego, wszyscy z mojego otoczenia też preferują zwykłe soki od gazowanych, więc odruchowo wybrałabym np. 2 litry soków i litr gazowanych (cola/sprite/fanta/woda). Ale z drugiej strony wiem, że napoje gazowane są dość popularne i lubiane przez innych, zwłaszcza na takich imprezach jak wesele, dlatego nie wiem, czy nie będzie ich za mało. Może lepiej kupić pół na pół? Albo więcej gazowanych?
Jak to jest u Was?

I w ogóle jakie soki się kupuje? Myślałam o pomarańczowym, jabłkowym, grejpfrutowym i czarnej porzeczce, w różnych proporcjach (najwięcej pomarańczowego)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Proporcje poszczególnych napojów bezalkoholowych ???
« Odpowiedź #8 dnia: 5 Listopada 2009, 12:16 »
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=1164

nie klonujcie, proszę, tematów
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"