Autor Wątek: ŚLUB POLAKA Z JUGOSŁOWIANKĄ , który ma się odbyc w HOLANDII  (Przeczytany 1885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acari
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: ???
Witam,

Jestem polakiem, który chce się ożenić z Jugosłowianką.  Ślub ma się odbyć w Holandii, gdzie aktualnie przebywam. 

Chciałbym się dowiedzieć następujących rzeczy:

1)Czy kobieta przyjeżdżając z Jugosławii do Holandii musi mieć wizę?
2)Jakie dokumenty i mi i Jej są potrzebne?
3)Dokąd mamy się udać z całą sprawą?
4)Ktoś ma namiar na instytucję, która odpowie na moje pytania?

Z góry dziękuję!!!



Offline Anjuschka

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: ŚLUB POLAKA Z JUGOSŁOWIANKĄ , który ma się odbyc w HOLANDII
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwietnia 2009, 08:36 »
Najlepiej chyba skontaktować się z Ambasadą odpowiedniego kraju i u nich dowiedzieć się potrzebnych rzeczy, albo oczywiście udać się do odpowiedniego urzędu w Holandii - niestety nie wiem, kto tam udziela ślubów, chociaż zapewne wiele na ten temat poczytasz w internecie.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: ŚLUB POLAKA Z JUGOSŁOWIANKĄ , który ma się odbyc w HOLANDII
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia 2009, 11:28 »
niestety nie zdarzyl się  jeszcze na tym forum  slub 2 róznych nacji w innym kraju... ( owszem slub polski z obywatelem X czy Y w polsce lub w kraju X czy Y tak)

Ty na 100% nie masz problemów.. zaswiadczenie z usc, że nie jestes  zonaty zaś  Twoja wybranka.. hmm.. kompletnie nie orientuję sie  w sprawach obywateli z tamtych  rejonów..

napewno bedziesz musiał kontaktowac się z ambasada w sprawie slubu.. tam tez  dokładnie powiedzą Tobie co i jak..

trzymam kciuki za jak najmniejszą ilośc biurokracji  i szczęśliwe zakończenie ;D

i oczywiście daj znac jak Wam poszło z załatwianiem  papierologii.. napewno przyda sie kolejnym parom młodym  ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2009, 11:30 wysłana przez monia »
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline galaretka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: były już dwa :hopsa:
Odp: ŚLUB POLAKA Z JUGOSŁOWIANKĄ , który ma się odbyc w HOLANDII
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2009, 14:48 »
Witam!

Ja znam taka podobna historie.  Slub bral Niemiec z Ukrainka w Dani.  Nic oboje z Dania nie maja wspolnego, ale po dlugich analizach i poszukiwaniach rozwiazania (ona spoza EU) swiadomie wybrali Danie, poniewaz urzedy mialy najprostsze przepisy.  A slub zawarty w Kraju EU jest jakos tam w urzedniczej nomenklaturze automatycznie rozpoznawalny wszedzie na terenie Unii.  Pojechali, hajtneli sie:), wrocili i zyja w Niemczech.  Problemow nie bylo z tego co wiem. .

Pozdrawiam
Kochajmy się !! ;D

"As im rządzi, fanki kadzą, kogo zechcą tego zgładzą."
Czemuż to, o Asie, o wyjątkowej klasie, w rymu niepozorności widzisz brak miłości.