Autor Wątek: odnośnie makijażu  (Przeczytany 26116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
odnośnie makijażu
« dnia: 10 Kwietnia 2005, 15:31 »
mam zamiar się sama pomalować. Ale mam problem jakiej użyć szminki, żeby się długo trzymała na ustach. Bo teraz wszędzie są błyszczyki, ale one się wogóle nie trzymaja. Chodzi też o to , żeby przy każdym pocałunku nie "usmarować" Pana Młodego. Co polecacie?
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwietnia 2005, 15:39 »
Wyslalam ci na priva ciekawa stronke, na ktorej sa opinie dziewczyn dotyczace roznego radzaju kosmetykow i kolorowych i pielegnacyjnych i roznych innych. Zajrzy sobie i na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanko.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwietnia 2005, 21:16 »
bardzo ci madziu dziekuje.ale mimi to jesli ktos ma cos sprawdzonego, to i tak prosze o rade i propozycje :D
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwietnia 2005, 21:34 »
Hm, dla mnie ta stronka jest bardzo pomocna. Wiele kosmetykow kupilam idac za rada dziewczyn, ktore tam komentuja, myslalam, ze tobie tez sie przyda, no ale skoro nie, to poradze ci kilka sprawdzonych (przez ze mnie osobiscie  :wink: ), trwalych szminek: Max Factor Lasting Colour - wedlug mnie swietna, bardzo dobrze sie trzyma na ustach no i druga, ktora wedlug mnie chyba lepiej nadaj sie na wesele (to wszystkie zyczeni i buziaki zniesie na pewno swietnie :-)  to tez Max Factor, ale Lipfinity, ta jest niezwykle trwala i to tak, ze czasem naprawde trudno ja zmyc (powaznie :-) ) Jest jeszcze Revlon Colourstay Lip Shine, tej jednak nie sprawdzilam osobiscie, ale miala ja na slubie moja kuynka i bardzo sobie chwalila. Wybor nalezy do ciebie  :wink:

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwietnia 2005, 21:40 »
ja tez slyszalam o max factor lipfinity.
a za stronke dziekuje. pomocna
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2005, 02:19 »
Hi hi :D Madziu czy ta stronka zaczyna się na W...
Bo jeśli tak to fajnie poznać na innym forum bratnią duszyczkę-puderniczkę :)

A jesli nie -> to sorki za zamieszanie!

MARIOLKO ja używałam też L'oreal Invincible Platinum i również jest bardzo trwała i ma ciekawe kolorki, także z drobinkami, jak ktoś lubi.
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2005, 10:39 »
Tajusiu, zgadza sie  :lol:  :lol:

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2005, 11:35 »
No to super   :D
Pozdrawiam cieplutko  :Serduszka:
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2005, 11:53 »
Można jeszcze na pomadkę nałożyć utrwalacz, wtedy kolor dłużej się utrzymuje, trzeba tylko unikać tłustych dań :( . Minusem jest to, że większość tych utrwalaczy ma mało przyjemny zapach, przynajmniej na początku.

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwietnia 2005, 11:58 »
Tajusiu, rowniez cie goraco pozdrawiam siostro-wizazanko  :lol:  :wink:

Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwietnia 2005, 12:44 »
oto moja rada jak zrobic zeby jakolwiek szminka trzymala sie na ustach. Po pomalowaniu przypudruj usta pudrem - najlpiej transparentnym i pomaluj jeszcze raz- sprawdzone nie tylko przez mnie
A & M

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwietnia 2005, 12:52 »
Owszem przedłuża nieco trwałość pomadki, pod warunkiem, że nieczego w międzyczasie nie pijesz i nie jesz.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwietnia 2005, 21:33 »
Cytat: "Julia"
Owszem przedłuża nieco trwałość pomadki, pod warunkiem, że nieczego w międzyczasie nie pijesz i nie jesz.

a na weselu to raczej niemożliwe.pewnie się coś zje
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwietnia 2005, 23:48 »
Tak naprawdę to chyba jedyna rada na szmineczkę jest taka:

trzeba po prostu wziąć ją ze sobą, może do jakiejś torebeczki albo kosmetyczki, którą będzie mieć świadkowa albo gdzieś będziesz mieć ją zostawioną (np. w pokoju, szatni, toalecie) i co jakiś czas poprawiać makijaż ust, oczywiście trwałe pomadki oraz trik z pudrem przedłużą czas trzymania się na usteczkach przez co i poprawki będą rzadsze ale tak żeby jeść, pić, całować :D i żeby pomadka wytrwała cały dzień i całą noc to jeszcze nie wymyslili :D :D :D

ja przynajmniej mam zamiar tak zrobić, wezmę sobie kuferek z kosmetykami, zapasowymi pończoszkami, plasterkami i całym niezbędnikiem Panny Młodej :) i zostawię w szatni, pod okiem miłego Pana szatniarza :) , która jest blisko toalet i w razie czego będzie pod ręką.

Pozdrówka  :lol:
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwietnia 2005, 11:27 »
Cytat: "Tajusia"
Tak naprawdę to chyba jedyna rada na szmineczkę jest taka:

trzeba po prostu wziąć ją ze sobą, może do jakiejś torebeczki albo kosmetyczki, którą będzie mieć świadkowa albo gdzieś będziesz mieć ją zostawioną (np. w pokoju, szatni, toalecie) i co jakiś czas poprawiać makijaż ust, oczywiście trwałe pomadki oraz trik z pudrem przedłużą czas trzymania się na usteczkach przez co i poprawki będą rzadsze ale tak żeby jeść, pić, całować :D i żeby pomadka wytrwała cały dzień i całą noc to jeszcze nie wymyslili :D :D :D

ja przynajmniej mam zamiar tak zrobić, wezmę sobie kuferek z kosmetykami, zapasowymi pończoszkami, plasterkami i całym niezbędnikiem Panny Młodej :) i zostawię w szatni, pod okiem miłego Pana szatniarza :) , która jest blisko toalet i w razie czego będzie pod ręką.

Pozdrówka  :lol:


Ja też tak zrobię. Ale cghhodziło mi o to, ze nie jest możliwe( i męczące) co chwile porawiać makijaz ust. Więc konieczna jest pomadka trwała. Błyszczyk nie nadaje się na taka okazję (Jak Slub). Za szybko się znazuje. Używam go na codzień. Wiec wiem , ze tylko czegos sie napije to zaraz nic nie mam na ustach.
ale posłuchalam rady Marty i zakupiłam pomadkę Max factora. Z ręki nie mogłam jej zmyc 3 dni!!!mam nadzieję, że na ustach też długo się bedzie trzymac
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwietnia 2005, 11:29 »
jak bede miala chwile czasu to wkleję wam zdjęcia mojego wstępnego makijażu ślubnego. Sama się pomaluję .A konkretnie moja siostra. Z makijażu u kosmetyczki byłam troche nuiezadowolona. Sama lepiej się maluje! to zobaczycie czy sie Wam podoba
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwietnia 2005, 17:02 »
Też się zastanawiałam nad lipfinity, tylko kolorystyka nie bardzo mi odpowiada.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwietnia 2005, 21:07 »
dokładnie miałam to samo.Za mało kolorów do wyboru. Ale jednak się zdecydowałam na jakiś. ale podpowiem ci, że one zupełnie maja inny kolor jak się pomaluje niż w tym pojemniczku.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwietnia 2005, 08:13 »
A powiedz Mariolko, czy ta pomadka nie wysusza ust? Większość tych bardziej trwałych ma niestety taką wadę.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwietnia 2005, 08:24 »
a mnie  wizażystka zaproponowała:
- krem matujący  rocher
- bazę rozświetlająco - pokrywającą  chanel - biała.
- bibułki matujące artdeco
- fixator domakijażu (utrwalacz) - artdeco
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwietnia 2005, 08:29 »
troszke zejde z tematu....

szukalam wczoraj czegos na szczecinskim infoludku, w uslugach oglaszaja sie tam wizazystki i fryzjerki, po dosc atrakcyjnych cenach (ok 50-60% ceny zakadowej). Moze komus sie przyda ta informacja.

Mariola, czekam na zdjecia!!
02.07.2005

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwietnia 2005, 08:50 »
No pewnie, że się przyda! :D

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwietnia 2005, 21:01 »
ja mniej wiecej tak będę pomalowana.Ale szczegóły są jescze niedopracowane.nie zwracajcie uwagi na usta, bo nie były jeszcze pomalowane. Sorry za złą jakość zdjęć. Nie wiem, czy coś zobaczycie.


"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:07 »
mi sie podoba :)
slicznie

ja osobisie nie chcialabym perlowych cieni, bo zle sie w nich czuje, ale to moje "wydziwianie", ty wygladasz w nich bardzo ladnie.

kto dokonal tego dziela??
czy ty sama czy jakas wizazystka??
02.07.2005

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:23 »
Qrcze Mariolka, ale masz slicznie pomalowane oczy   :lol:  :!:  :!: Kolorek naprawde do ciebie pasuje, kto cie malowal  :?:

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:24 »
siostra mnie tak pomalowała. Ogólnie ma talent do tego. dzięki, że ci sie podoba
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:27 »
Podoba mi się bardzo! :)
Siostra ma talent! :)  :)  :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Marta&Tomek

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:31 »
A ja nadal mam problem.Ani fryzjera, ani makijażu. Dotychczasowe próby niestety  - fiasko.



Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:31 »
Noo, siostra faktycznie ma dobra reke do makijazu :!: Ze tez moja takich uzdolnien nie ma  :roll:  :wink:

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jaka szminka na ten "całuśny" dzień?
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Kwietnia 2005, 22:37 »
:D
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein