Autor Wątek: Zamykanie i powielanie wątków  (Przeczytany 10661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamyk4
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.10.2002
Zamykanie i powielanie wątków
« dnia: 12 Listopada 2008, 17:22 »
Ja mam dwa problemy po pierwsze zastanawiam się czy zamykanie nowych wątków, które powielają istniejące tematy nie powoduje umierania forum. Forum jest po to żeby dyskutować. Nowi ludzie, którzy wchodzą nie chcą brnąć przez 8 stron postów zaczynających się w 2005 roku. Chcą nowych wrażeń, chcą reakcji na swoje pytania a nie odgrzewanych, przestarzałych informacji a przede wszystkim nie adresowanych do nich odpowiedzi. Jeśli któryś raz z kolei dostają odpwiedź: to już było, użyj opcji szukaj to nie boicie się drodzy moderatorzy, że ich to zniechęci, stwierdzą że są traktowani „per noga” i nie wciągną się w forum i pójdą sobie w diabły?? Zobaczcie, na lokalnym forum Szczecina pojawia się bardzo mało nowych postów! No chyba nie dlatego, że ludzie nie mają pytań!
A drugi problem dotyczy wątków, które rzeczywiście umarły w 2005 roku. I co wtedy z takim forumowiczem, który chce nowych odpowiedzi i nie chce czytać starych wypocin bo uważa, że nie będzie się posiłkować tym co było tylko chce wiedzieć jak jest? I dostaje od Moni tekst: zamykam twój post, poszukaj w FAQ. Mnie by lekko trafiło za taką nadgorliwą moderację. Może trzeba jednak chwilę poczekać i zobaczyć jak zareaguje forum? Może wątek umrze sam śmiercią naturalną i trzeba będzie go tylko wywalić?
Wypowiedzcie się proszę co o tym sądzicie, bo chciałabym poznać zdanie innych.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada 2008, 21:25 »
Odpowiem ci szczerze, multiplikowanie watkow jest nabijaniem niepotrzebnych śmieci, to spowalnia forum i powoduje ze 90% urzytkoników na tym cierpi. Wiele informacji ktore sa zagrzebane gdzies w głębi forum zawiera miliony istotnych i cennych porad, uwag i podpowiedzi i żadko się zdarza żeby w krótki czasie otrzymac taki wiele ile moza nam dać archiwum.
Ilość nowych użytkowników rośnie, każdego dnia loguje się ok 15-20 nowych członków forum wiec obawy ze forum umrze sa raczej bezpodstawne. Umra jesli nasi forumowicze nie beda dozyli do dzialania na nim a zasmiecanie go niepotrzebnymi watkami absolutnie mu nie sluży.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada 2008, 22:43 »
a jesli chce sie odświeżyć watek wystarczy zadać w nim nowe świeże pytanie i czekać na odpowiedź kogoś kto się np gdzieś ostatnio weselił
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada 2008, 08:48 »
czuje się wywołana do tablicy...

pokolei

1)szem .. robie To nagminnie- znaczy się namykam nowe i przekierowuje do instniejacych..

2)wystarczy  wejśc  do FAQ kazdego z dzialów weselnych aby  zobaczyc  co na ten temat sadza inni uderzy.. pytanie "ile wódki  na  osobe" albo"ile ciasta" jest  mocno wkurzajace skoro temat był juz nie raz mielony przez te ponad 4 lata.. odpowiedx jest  w odpowiednim dziale

3) nie.. nie umrze.. jesli  pozwolimy, jako modemy, na  mnożenie tematów wtedy zrobi sie  "bu..l" na forum i nie dojdziesz setna.. co co jest  to  nazywamy "porządek" w tematach..  wchodzisz i znajdujesz wszystko..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopada 2008, 08:53 »
Ja jestem tego samego zdania, co dziewczyny. Nie ma sensu zakładać po raz dziesiąty wątku na ten sam temat.

Nowi użytkownicy gubią się na forum, o ile łatwiej jest kiedy na dany temat mają jeden rozbudowany wątek, a nie pięć z trzema odpowiedziami na krzyż ;)

Wystarczy przecież wejść w FAQ i wskoczyć w poszukiwany temat, a dla odświeżenia zadać pytanie od siebie. Wówczas wątek pozycjonuje sie na pierwszej stronie działu. Proste i wygodne.


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopada 2008, 12:31 »
dziewczyny...nie oszukujmy sie, przez niektórych po prostu lenistwo przemawia...
wchodzą i piszą od ręki;
a tu jest FAQ, jest wszystko upordządkowane - ale co niektórym nie chce się zapoznać z mechanizmem działania tego forum...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline kamyk4
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.10.2002
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2008, 21:36 »
Dzieki kochane MOdemki za odpowiedzi. Argumenty techniczne troche do mnie przemawiaja ale tylko troche. W nosie mam predkosc bo mam lacze modemowe i cos takiego jak predkosc dla mnei nie istnieje bo strona glowna otwiera sie okolo minuty:), zasmiecone ale swawolne i radosne forum mi nie przeszkadza (balagan lubie pasjami), zgadzam sie ze watek ile alkoholu potrzeba drugi raz zalozony nei ma sensu, ale watek dotyczacy opinii...czemu nie? Forum to glownie miejsce wymiany mysli a nie baza danych! A poza tym ja i tak wracam do tego jak sie czuje taki nowicjusz potraktowany jak len co mu sie szukac nie chce i do tego nie znajacy regulaminu!
Chcialabym tez przeczytac opinie zwyklych uzytkownikow na ten temat a nie tylko moderatorek. Moze sie uda...

Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2008, 22:25 »
Ja popieram dziewczyny w 100%. Uważam, że nie ma sensu otwierania nowych tematów na ten sam temat - np. jakiegoś domu weselnego. Skoro już jeden jest, można go odświeżyć nowym postem i pytaniem, a na pewno, ktoś z obecnych weselników się wypowie.

A to, że są stare opinie niczemu nie przeszkadza, ba... nawet może pozwolić spojrzeć na sprawy, o których teraz nikt nie wspomni.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2008, 22:45 »
Nie ma sensu robić niepotzrebnie bałaganu ! I dlatego poprostu takie wątki "łączymy" w jeden !

Kamyk4 to moze wyobraz sobie takie coś :) Masz swoja kuchnie i nie masz np. szklanek poukładanych na jednej półce i w jednym miejscu tylko troche tam pomiedzy talerzami , trochę tu pomiedzy kartoflami  i pare pomiędzy garami ;D Znacznie lepiej mieć wszytskie szklanki na jednej półce :) heheh przemawia ? :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Zamykanie i powielanie wątków
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopada 2008, 11:09 »
Ela zawsze ma fajne porównania ;D
Ja jako zwykły użytkownik forum też zgadzam się z dziewczynami...
Wystarczy odświeżyć stary temat pytaniem i będziesz miała/miał odpowiedzi....
Trzeba tylko troszkę poszukać w FAQ i wsio jest ;) troszkę wysiłku włożyć w poszukiwania ;)
A nie iść na łatwiznę i zakładać nowy temat...