Autor Wątek: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?  (Przeczytany 12291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« dnia: 14 Września 2008, 00:33 »
Pośród moich wszystkich ślubnych dylematów znalazł się między innymi taki...
Niestety,a może i stety ;) należe do osób dość sporej postury.Wiem,że napewno wybiorę suknie w kształcie litery A,ale tu pojawia się pytanie-całą czy w 2 częściach?Rozmawiałam z 2 paniami, które pracują w różnych salonach ślubnych..Jedna poradziła mi żebym koniecznie wybrała suknie 'w całości',a druga stwierdziła,że absolutnie gorset ze spódnicą:o
Co radzicie????

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Września 2008, 10:26 »
ja też słyszałam rozbieżne opinie......i też nie należę do kruszynek-ale wybrałam jednoczęściową suknię "A" z wiązaniem gorsetowym-wszystko zależy od kroju-i od tego w czym się też czujesz swobodnie
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Września 2008, 09:49 »
Wszystko zależy od tego, w czym się kto lepiej czuje. Ja też nie mam figury modelki i nie upieram się, że moja suknia ma być jednoczęściowa albo z gorsetem  ;D
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Września 2008, 11:08 »
Racja..Bede próbować ;D
Tylko te panie dały mi do myślenia,a zwłaszcza ta która upierała się przy gorsecie,powiedziała,że absolutnie nie mam brać sukni w całości...
Ale tak jak powiedziała asashia-zawsze w sukni można dodać wiązanie i i tak będzie się miało talie osy... ;D ;D ;D

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września 2008, 14:24 »
hehe....oj tak-na to liczę ;)
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline zurek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 lipca 2008
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Września 2008, 19:28 »
A jakie Ci się bardziej podobaja?

Jaszukając sukni dla siebie nawet nie oglądałam tych 2-częściowych, nie podobają mi się i uważam że na żadnej dziewczynie niezależnie od figury nie wyglądają one dobrze, ale to tylko moje zdanie.

Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Września 2008, 20:30 »
Dziewczyny nie nastawiajcie sie tak strasznie na "tylko i wyłącznie suknia w całości" albo "tylko dwuczęściowa i nic innego". Ja byłam na nie gorsetom i spódnicom. Twierdziłam, ze kupię tylko suknię w całości i nawet na początku nie chciałam nawet zmierzyć. Dopiero jedna pani w salonie przyniosła mi właśnie gorset ze spódnicą i taką właśnie suknię wybrałam.
Same zobaczycie jak zaczniecie mierzyć w czym lepiej sie czujecie.



Offline zurek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12 lipca 2008
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Września 2008, 20:48 »
No jasne, najwazniejsze w czym się panna młoda czuje.
ja zmierzyłam jedną suknie 2-częściową i tylko sie upeniłam w swoim przekonaniu że takich nie lubię.


Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Września 2008, 21:35 »
I o to chodzi. Same będziecie wiedziały w czym się czujecie najlepiej. :D



Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Września 2008, 14:32 »
Suknie trzeba po prostu mierzyć! Ja miałam suknię jednoczęściową i czułam sie w niej super wygodnie! więc ja polecam takie suknie bo nic mi nie odstawało, nie spadało i odwiązywało sie!


Offline hebdzia
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Września 2008, 15:29 »
ja też wybrałam jednoczęściową zasuwaną, pani usztywniła ją fiszbinami także ładnie leżała i nie było widac fałdek a ja czułam się rewelacyjnie
możesz zobaczyć na mojej relacji ze ślubu
przed własnym weselem widziałm jak u dziewczyny z lekka nadwagą gorset się pozginał dlatego u mnie był tylko jeden wybór czyli jednoczęściowa

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Września 2008, 11:55 »
Dziekuje wszystkim za porady-bede mierzyc ;D

Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Września 2008, 17:37 »
Suknia z gorsetem ma tą przewagę że wygląda się w niej szczuplej niż w sukni jednoczęsciowej. Ale i na to jest sposób bo gorset może byc w wszyty w suknię ( tak mi się wydaje) Ja brałąm ślub poł roku po ciąży i nie wiedziałam jak będę wyglądac, a odciętych gorsetów nie znoszę ,wiec uszyłam kieckę 2 częściową, ale wyglądała jak jedno  :) hehe trochę zagmatwane   ::)  gorset miał przedłużenie z materiału i w sumie wyglądało to jak sukienka uszyta warstwowo. Zdjęc niestety jeszcze nie posiadam  :-\

♡ Szymon & Leon ♡

Offline buziaczek81

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 Lipiec 2006
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Września 2008, 00:40 »
najlepiej, jak bedziesz mierzyc i jednoczesciowe i dwu-
i ktoras na pewno ci sie spodoba... jedej dobrze dopasuje sie ta a innej druga..
roznie to jest..
Kochać coś, to pragnąć by to żyło..

Offline MagdaN

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopada 2008, 20:39 »
Miałam podobny problem - w jednym z salonów bardzo miła pani stwierdziła, że przy mojej figurze (gruszka, klepsydra czy co tak chcecie - spory biust + spory tyłek + wcięcie w talii przy niewielkiej nadwadze) nie da rady uszyć sukni w całości, żeby dobrze leżała i koniecznie dawała mi gorsety - mierzyłam i podobało mi się.
Poszłam do kolejnego salonu w tym samym dniu, gdzie ekspedientka udowodniła mi, że poprzedni salon się mylił - dała mi do przymierzenia sukienkę w całości z wiązaniem gorsetowym - i było cu-dow-nie :-)

Tak naprawdę to trudno słuchać tych pań, wiadomo, że chcą sprzedać, z drugiej strony liczę na uczciwość. . .  Z trzeciej, to nie bardzo chce się te suknie ściągać, bo raz, że się w nich pięknie wygląda a dwa, te babki skaczą i wyrażają zachwyt nad naszą cudowną figurę. . .  ;-)

Czyli chyba tak, jak piszą dziewczyny - mierzyć i czuć, co się podoba i co wygodne.  Chociaż, czy suknia ślubna może być wygodna?. . .  :-)

A tak właściwie, to dobry wieczór, mój pierwszy post napisany, chociaż nie pierwszy przeczytany :-) Witam i miło mi poznać wszystkie forumowiczki (wszystkich forumowiczów?) :-)

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopada 2008, 20:44 »
Hehe ;D
No to dziekuje za odpowiedz i przyjemnosci w 'szperaniu' na forum!!! ;D ;D
Pozdrowionka!!
PS.Ja koniec koncow tez zdecydowalam sie na suknie w calosci wiazana z tylu ;D

Offline MagdaN

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopada 2008, 21:05 »
Ja się jeszcze nie zdecydowałam, zdaje mi się, że czas mam mniej więcej do lutego, więc korzystam :-)

Mam inny problem i właśnie przeszukuję forum, ale nie widzę, żeby ktoś o tym pisał - jeśli chodzi o gorset, ja się nie boję, że on spadnie, bo czuję, że mocno siedzi na biodrach, ale, że przy podskakiwaniu biust (75C-D) z niego. . .  wyskoczy :-)

Tak jak ktoś napisał, panie w salonach mówią: tak, to źle leży, bo nie jest w pani rozmiarze, ale jak będzie tu i tu i tu i tu poprawione, to będzie idealnie.  Ale jak się zdecydować na suknię bez ramiączek, jeśli nie można odpowiedniej przymierzyć wcześniej?

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopada 2008, 22:08 »
No racja-troche ryzyk fizyk :D
Ale wydaje mi sie,ze jak gorset/suknia jest dobrze dobrany to nie ma mozliwosci zeby cos z niego 'wyskoczylo' :D
Tymbardziej w sukni wiazanej z tylu,jak sie dobrze zacisnie to chyba podtrzyma to i owo nie?
A jak juz znajdziesz suknie marzen to ja przerobia na Twoje wymiary i bedzie dobrze :D
Tak mysle :D

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Listopada 2008, 10:01 »
Mi osobiście nie podobają się 2 cześciowe suknie( tzn gorset +spódnica), a przecież są różne typy sukienek 1 częściowych więc na pewno można wybrać coś dla siebie  ;D nie wiem jak to jest przy dużym biuście czy wtedy gorset osobno lepiej nie podtrzymuje. Tak czy inaczej na pewno znajdziecie coś dka siebie  ;)

Offline buraczek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4406
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Listopada 2008, 12:27 »
jeśli można się dołączyć to chciałam napisać że ja też miałam dylemat co do wyboru sukni 1 lub 2-częściowej ale teraz już wiem na pewno że w moim przypadku będzie to suknia jednoczęściowa, przymierzyłam wiele sukienek i w żadnych się tak dobrze nie czułam jak w jednoczęściowych... rewelacja!

Offline agu_cha
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #20 dnia: 6 Lutego 2009, 08:14 »
Ja nastawiałam się na suknie dwuczęściową i koniecznie w kolorze białym...wyszłam z salonu po zamówieniu sukni jednoczęściowej w kolorze  eqri...Jednak po to jest to mierzenie, żeby dopasować krój, rodzaj, kolor itp. Nigdy nie mów nigdy i mierz co zasugeruje Ci pani z salonu one naprawdę się na tym znają w większości. pozdrawiam

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #21 dnia: 6 Lutego 2009, 11:20 »
agu_cha dokladnie taka samą jak Ty chciala moja znajoma,do tego zarzekała się,że musi mieć wiązanie z tyłu.... Też kupiła eqri, jednoczęściową i z....zamkiem zamiast wiązania :D :D :D pozdrawiam!!!!

Offline wiśniowa

  • forumowy
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9444
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #22 dnia: 6 Lutego 2009, 12:02 »
wiele sukien ma wszyte gorsety, które robią niesmowite rzeczy z talią - ja mam spory brzuszek i raczej dużą pupę a w odpowiednio dobranych sukniach wyglądałam na duuuużo szczuplejszą (jak mnie Panie dobrze ścisnęły)

ja się nastawiałam na białą a'la scarlet a kupiłam ecru w linii A bo jak się okazało w tym fasonie mi jest najwygodniej  :)

a co do "wyskakiwania" biustu to polecam obejrzeć sobie filmiki z pierwszym tańcem na youtubie - wiele panien młodych w pierwszym tańcu (o ile jest energiczny) co chwilę podciąga gorset i nie wygląda dobrze

ja przy mierzeniu - za radą forumek (sama b6ym na to chyba nie wpadła) - ku zdziwieniu Pań w sklepie podskakiwałam, tańczyłam, siadałam a nawet klękałam żeby sprawdzić jak suknia się układa  ;D

Offline agu_cha
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.06.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #23 dnia: 7 Lutego 2009, 13:39 »
Mnie tak ścisnęła na przymiarce, że naprawde nie ma szans żeby cokolwiek mi wypadło hehe, ale polubiłam kolor eqri ;)

Offline żania
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.01.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Lutego 2009, 07:47 »
ja uważam że suknie dwuczęsciowe w tym sezonie odchodzą w zapomnienie,wydaje mi sie ze  to i dobrze bo suknia jest wygodniejsza i lepiej sie układa,ale to wszystko kwestia gustu i dobrego samopoczucia bo to jest najważniejsze;))

Offline Castia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5409
  • Płeć: Kobieta
  • totalnie zakochana
  • data ślubu: sierpień 2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lutego 2009, 11:32 »
szczerze mówiąc to nigdy nawet się nie zastanawiałam nad suknią dwuczęściową  ::) zawsze bardziej podobały mi się jednoczęściowe.



Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lutego 2009, 18:54 »
przy mierzeniu wychodzi ktora jest wygodniejsza i w której lepiej sie wyglada. mi osobiscie podobaja sie 1 czesciowe i takiej bede szukała :)

wisniowa, chyba tez bede tak szalała w salonie  ;D
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline AniaRomek

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.08.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lutego 2009, 19:28 »
Ja juz suknie mam,ale takie tance urzadzalam przy zakupie stanika... ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lutego 2009, 09:40 »
Ja też tańcowałam i to w każdej którą przymierzałam  ;)

Offline wiśniowa

  • forumowy
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9444
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: Suknia: w całości czy gorset+spódnica?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lutego 2009, 22:52 »
a u Was też w salonach ślubnych takie pościelówy puszczają?? ja to jakoś miałam pecha trafiać na same wyjce jakieś... a ponieważ w każdym salonie spędzałam średnio 2-3 godziny to działało mi to na nerwy... i skakało się tak jakoś dziwnie, wolałabym coś skocznego  ;)