Autor Wątek: dokumenty do ślubu..  (Przeczytany 3550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rala
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27/12/2008
dokumenty do ślubu..
« dnia: 8 Sierpnia 2008, 16:38 »
Dziewczyny, mam pytanie co jeśli nie mam zaświadczenia ze szkoły z religii bo nie chodziłam.  chyba jest jakiś kurs który mogę przejść??? czy wystarczy kurs przedmałżenski? moze wiecie gdzie mogę uzupełnić braki. . . ?

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: dokumenty do ślubu..
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Sierpnia 2008, 20:56 »
reala proponuję poszukać trochę na forum.....

https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=2155.0

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: dokumenty do ślubu..
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Sierpnia 2008, 18:39 »
wszystko zależy od parafi w jakiej będziecie ślubowali i od księdza prowadzącego czy proboszcza-skontaktuj się z parafią i tam udzielą ci wszelkich informacji na temat kursów i spotkań jakie bedziecie musieli odbyć.



Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23885
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: dokumenty do ślubu..
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpnia 2008, 08:31 »
z innej beczki - zastanawia mnie po co trzeba składać w kościele zaświadczenie o chrzcie i bierzmowaniu. Przecież wiadomo, że osoba bierzmowana musiała myć ochrzczona, więc powinno styknąć samo zaświadczenie o bierzmowaniu. Bo np. jeśli chrzest był w Krakowie, bierzmowanie w Gdańsku, a ślub jest w Poznaniu, to ktoś się nieźle po Polsce najeździ.....

Niunx
  • Gość
Odp: dokumenty do ślubu..
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpnia 2008, 16:31 »
Ja czytalam, ze nie zawsze wymagaja aktu chrztu i bierzmowania. Czasem samo bierzmowanie wystarczy, szczegolnie jesli to uargumentujesz tak jak tu  ;)

rala, co do swiadectwa z religii, nawet w podstawowce nie uczeszczalas na lekcje religii? Masz bierzmowanie? Bo wiem, ze nie potrzeba kwitka z liceum, wystarczy z podstawowki. Plus pozniej kursy przedmalzenskie  :gazeta: