Autor Wątek: (d) epilacja laserowa  (Przeczytany 15536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
(d) epilacja laserowa
« dnia: 24 Lipca 2008, 23:53 »
czy któraś z was tego próbowała? ? ?

mam zakusy na zrobienie sobie  nóżek, bikini i paszek... tak pokolei żeby  nie wpedzic się w długi...

« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2008, 10:42 wysłana przez monia »
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipca 2008, 10:12 »
Z tego co pamiętam to Martaxyz, ale teraz nie widuję jej na forum ::)


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipca 2008, 00:26 »
jest  jeden gabinet, który wydaje sie byc godnym polecenia.. ma  super sprzet do epilacji.. poczytałam sobie opinie o  tym aparacie i  wychodzi  na to,ze  panie , które go wypróbowały sa  zadodwolone..

w przypadku wiekszości  laserów  zbieg trzeba powtarzać nawet 8-10x a tu  wystarczą 3 zabiegi..

mam zakusy  i czekam na opinie..  ;D
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipca 2008, 08:35 »
Tylko cenowo nie za ciekawie, co  ???


Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipca 2008, 19:56 »
ja czytałam, że to działa na silne i grube włoski,u blondynek rezultat jest kwestią indywidualną-może nie przynieść efektu :( i włoski mogą się dalej odradzać
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipca 2008, 09:26 »
nie wiem jak w przypadku tego aparatu - trzeba było podpytac się lekarza ale mówil,ze rusza wszystko co ma barwnik.. z wyjatkiem meszka...

cenowo.. mam ulotke..

górna warga - 200-250

pachy 200-300

bikini 400 ( wykonuje to kobieta)

uda 600-700

łydki 500-600

stopy 200

ceny za jeden zabieg..  w razie  4 czy 5tego zabiegu ceny sa   obniżane do 50% .. zabiegio powtarzane sa  co 3 m-ce więc rozbijając to na czas w którym przeprowadzona jest seria nie wygląda to tak źle..

robia  zabieg aparatem  lightsheer diod system firmy coherent - lumenis

może na poczek zrobie porzadek z paszkami... irytujace jest golenie co 2 dni..  ::)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipca 2008, 09:55 »
To ja odpadam ::) bezbarwna jestem


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipca 2008, 19:42 »
Monia - sprawdź koniecznie i napisz potem jak efekty. Ja się do tego zbieram już z półtora roku - chciałabym wydepilować sobie na amen łydki (do kolan) i okolice bikini, bo pachy jeszcze jakoś daję radę i nie jest to bardzo uciążliwe.
Teraz mam przerwę w takich rozmyślaniach z racji ciąży, potem będę karmić, ale za rok bym sobie walnęła jakiś taki laser...
Czekam na relację jakby co :)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipca 2008, 22:48 »
spoko.. tyleże słyszalam z,ę są lasery i lasery... ale we wrocku jest kilka o którym wyżej pisalam..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sierpnia 2008, 08:37 »
monia , a powiedz , co to za gabinet ? Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad zrobieniem wąsika i kawałka brody , ale szczerze mówiąc na myśleniu o tym się kończyło :)
Co prawda jestem blondynką ( dzieki Bogu ) i nie widać aż tak bardzo mojego owłosienia , ale chyba lepiej bym się czuła bez :) tymbardziej , że jak się zrobi mega zbliżenie na zdjęciu , to już trochę widać.

A wogóle , to myślałam , że to droższa sprawa , no i nie wiedziałam , że w takich odstępach czasu się to robi.....
Chyba nie mam na co czekać :) żeby zdążyć przed ślubem ;)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sierpnia 2008, 22:02 »
zabiegi są  co  2-3 m-ce.. 3 sesje..

wrzuć w google  kulesza sebastian dermatolog szczecin i bedziesz miała namiary.. ma gabinet zaraz koło mojego domu na jagiellońskiej..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline oleczka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpnia 2010
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpnia 2008, 00:06 »
no więc ja już na sobie wypróbowałam laser 3-krotnie ostatniej zimy :)

Zaatakowałam bikini :)

Niestety moje odczucia są mieszane. Laser świetny nowość itd. Obsługa rewelacja.

Po pierwszym zabiegu- widziałam efekty, ponad 60 % zniknęło :) Poszłam na drugi zabieg- po nim jeszcze mniej zostało, praktycznie to co było do pozbycia to już się tego pozbyłam :) Marzenie każdej z nas. No i profilaktycznie poszłam na 3, bo 3 zabiegi w końcu są zalecane jako to minimum.

Po jakiś 2 miesiącach odrosła mi większość... tzn może jest ich mniej i są słabsze, ale zdziwiłam się, bo wydawało mi się, że już nic nie będzie. W tym samym czasie, jak ja poddawałam się zabiegom, to moja kosmetyczka robiła też to na sobie. Odczucia miałyśmy identyczne po każdym razie i niestety teraz też mamy takie same...

Sęk w tym że trzeba trafić na pierwszą fazę wzrostu włosa i tylko wtedy zabieg się powiedzie.

Lecz jednak nie wszystko stracone. Jakieś 1,5 miesiąca temu wydepilowałam sobie bikini depilatorem i do tej pory prawie nic mi nie odrosło.
Więc jak mi tłumaczyła kosmetyczka, po tych zabiegach włoski jeszcze odrastają bo coś tam zalega w skórze, w porach- nie znam się za bardzo. Może to jest tak, że dopiero po tej depilacji ich się pozbyłam, a może i nie. Naprawdę ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Teraz cały czas się obserwuję i dam Wam znać jak dojdę do jakiegoś wniosku.
We wrześniu będę kontaktowała się z kosmetyczką, czy może podejść do czwartego zabiegu i żeby naradzić się z nią jak to w końcu jest :)

Więc poczekajcie jeszcze troszkę jeśli możecie, bo to naprawdę jest dość dużo pieniążków, a głupio żeby nie było efektów :)

Poza tym im ciemniejsze włosy tym lepiej, lepszy efekt. Ja przed zabiegiem musiałam przestać depilować i przez 2 miesiące tylko goliłam, żeby wzmocnić te włoski. Jeszcze jedno- między zabiegami miałam po jednym miesiącu przerwy.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpnia 2008, 10:10 »
hmmmmm........ ja mam wszędzie grube i ciemne...
też o tym myślę od pewnego czasu - pierwsze poszło by bikini...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline oleczka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpnia 2010
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpnia 2008, 11:52 »
też właśnie zaczęłam od bikini a w planach jeszcze miałam nogi i pachy :) ale się wstrzymuję jeszcze.


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpnia 2008, 18:05 »
a ja chciałabym od pach...

moze umówie się niedługo na pierwsza sesyjke
tylko jak ja wytrzymam z bush-em pod pachami ;).. a potem pójdzie bikini..nie pamietam  jak wyglada woolmark- czysta zywa wełna  ;D
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpnia 2008, 18:58 »
I moja koleżanka ma mieszane mysli co do skutecznosci lasera .
Robiła już wąsik z 10 razy i nadal rosnie , fakt , że mniej ale nadal rosnie  :-\
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpnia 2008, 19:54 »
o kurcze , to teraz juz nie wiem , co robić ....:)
Z tym wąsikiem to sie przestraszyłam , bo ja właściwie nigdy nie depilowałam go i boję się , że jak ruszę to zacznie odrastać jak szalony i luby mnie do cyrku odda jako  główną atrakcję: kobieta z brodą i wąsami :) ;D

monia , dzięki za info , poszperam w necie i może wybiorę się na wywiad do specjalisty :)
W sumie szkoda byłoby wyrzucić tyle kasy w błoto.

Offline oleczka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpnia 2010
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #17 dnia: 1 Września 2008, 11:37 »
monia ale po co Ci ten bush ? :) Zabiegi dokonuje się na skórze ogolonej dnia poprzedniego :) więc nic nie trzeba "zapuszczać". Ważne jest, by wcześniej często golić dla wzmocnienia włosa.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #18 dnia: 1 Września 2008, 14:33 »
ela.. sa lasery i lasery..tak samo jak dermoabrazja i dermoabrazja ;)

oleczka- a ja , kurza, myslalam,ze muszę  mieć kłaczersy ;)  człowiek uczy się całe zycie .. ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #19 dnia: 1 Września 2008, 21:44 »
Nio tak :) Na jednego super extra działa i jest łysy do końca życia inny znowu ma nadal wąchy :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline oleczka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpnia 2010
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #20 dnia: 2 Września 2008, 09:10 »
ten laserek którym mnie potraktowano to podobno jakiś bajerancki, kosmetyczka wypożycza go od jakiegoś kolesia bodajże z warszawy, bo po prostu sprzęt kosztuje kilkaset tysięcy zł. Jakiś z tych najnowszych był :)

monia zanim poszłam sie dopytać co i jak z tym zabiegiem, też się obawiałam, że nie będę mogła się golić jak np. przed woskiem :)

Może jak w tym tygodniu się wyrobię to zadzwonię do tej kosmetyczki i z nią porozmawiam sobie,  żebym mogła Wam coś więcej powiedzieć. Ona mi powie, jak tam efekty u innych klientek, wiec będę miała pogląd jakiś na ten temat :)

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #21 dnia: 2 Września 2008, 22:22 »
no ba.. czeakam na info
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Listopada 2008, 15:43 »
Oleczko, musze Cię niestety zmartwić, zabieg powtarzany w odstepach jednego miesiąca jest mało skuteczny, ponieważ cykl wzrostu włosa to minimum miesiąc (bardzo zadko sie tak zdarza) u mnie na przykład to około 3 miesięcy. Jednarozowo w trakcie zabiegu usuwanych jest 20-30 procent owłosienia (jest to również powiązane z cyklem wzrostu włosa). Jak łatwo policzyć zabiegów zwykle wykonuje się od 3 do 5, choć ja nie spotkałam sie jeszcze z tym aby któraś pacjentka poprzestała na 3.

Ja sama jestem po 5 zabiegach na pachy, mam 3 włosy pod jedna pachą i dwa pod drugą - te tez zaatakuje jeszcze ten ostatni raz  ;D

Efekt końcowy to usuniete 90-100 procent owłosienia, pozostałe włosy (przy 90 procentach) sa jasne i delikatne.

Laser usuwa tylko owłosienie ciemne, na jasnej skórze, im jaśniejsza skóra a owłosienie ciemniejsze tym lepsze efekty.

Laser może okazać się mało skuteczny przy pacjentach z zaburzeniami hormonalnymi bądź endokrynologicznymi. Owłosienie może pojawiać się mimo przeprowadzenia całego cyklu podczas ciąży i menopauzy - zaburzona gospodarka hormonalna.


Offline oleczka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 sierpnia 2010
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Listopada 2008, 17:18 »
no u mnie było ok. 6 tygodni przerwy :) Narazie sie nie zdecyduje na reszte zabiegów.
 z tym 20-30 % na zabieg, to by się zgadzało :)

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Maja 2009, 21:04 »
odnawiam temat, bo dosyć ogólnie popularny a i zabieg kosztowny;
przed rozpoczęciem zabiegów polecam wizytę u endokrynologa lub samemu zrobienie sobie badań hormonalnych ( robi się badanie krwi między 1 a 5 dniem okresu - testosteron, progesteron, androstrendiol, estradiol, dorzuciłabym tu jeszcze TSH);
jeśli wszystko wyjdzie ok - a jeśli ktoś jest taką chodzącą małpką jak ja, to raczej niech na to nie liczy - można spróbować zabiegu;
laser działa tylko na ciemne, czarne, mocne włosy - i można liczyć, że ok.80% zniknie, przy czym nikt nie da gwarancji że na zawsze;
zabiegi robi się co 6 tygodni; pierwszy nie wcześniej niż 4 tygodnie po opalaniu (wakacje, solarium);
i nie ma co liczyć na 3 zabiegi - raczej rzeczywistość to ok.8-10 zabiegów;

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #25 dnia: 8 Maja 2009, 21:15 »
...się przekonam na własnej skórze...pierwszy zabieg już we wtorek...

Zaburzeń endokrynologicznych nie mam pomimo bujnego owłosienia - jak to zazwyczaj bywa w miejscach niepożądanych.
Na podorędziu mam krem Emla, będę się znieczulać, bo podobno atakuję bolesną okolicę...

"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #26 dnia: 8 Maja 2009, 21:55 »
spokojnie, średnio to boli - powiedziałabym nawet że mało; no chyba że trafi mocno we włosek;
to tak jakby mrówka ugryzła lub ukłucie igła;
efekty są - ale nie u wszystkich;
mi w ciązy wróciły  :( a robiłam bikini, pachy, brzuch i piersi  :)  nogi przede mną, ale na razie odpuszczę, bo kilka tysięcy poszło i efektu
brak  :beczy:

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #27 dnia: 8 Maja 2009, 22:00 »
Tylko, że ja mam dużo tych mrówek....i to dość mocne...zobaczymy po pierwrym razie, co bardziej boli darcie futra woskiem czy to...we wtorek wieczorem napiszę.

A co do ciąży, to owłosienie może wrócić...
a tak na marginesie, w których miejscach Ci wróciło po ciąży..
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline MagdaMa

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Kobieta
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #28 dnia: 9 Maja 2009, 09:09 »
wszędzie - łono, pachy, brzuch...
nie ma porównania - boli wosk, a laser - to takie dziwne uczucie; takie nakłucia co chwilę (za każdym strzałem);
najbardziej odczuwalne - u mnie - łono; a najmniej - pachy;

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: (d) epilacja laserowa
« Odpowiedź #29 dnia: 9 Maja 2009, 09:20 »
hmmm..na brzuchu w ciąży faktycznie włosy rosną mocniej zatem wg mnie zrozumiałe, ale pod pachami na nogach to fizjologicznie w ciąży rosną wolniej - pamiętam, że nie musiałam tak często depilować, baa nawet brwi korygowałam dużo rzadziej.

Możliwe, że masz jakieś zaburzenia hormonalne, albo mocną konwersję obowodową hormonów sterydowych lub duzą wrażliwość mieszków włosowych na hormony.

Ja się właśnie zabieram za bikini (nastraszyli mnie że boli, to zaaplikuje Emla), a jak się okaże, że ból znośny, to zapodam sobie jeszcze na pachy i póki co największe zapotrzebowanie będzie wypełnione.
A co do bólu, to wiadomo wszystko zleży od progu bólowego. Być może koleżanka, która mówiła o bolesnym bikini ma go dość nisko. Ja mam wysoki próg bólowy, a zatem moja odczucia mogą być diametralnie różne.

Zrobię sobie fotę przed i po  ;D i uczciwie napiszę, czy dało się przeżyć czy nie....bo przy rwaniu woskiem to szła krew...brutalny zabieg.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos