Autor Wątek: Pierwsza komunia ....  (Przeczytany 21877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Maja 2008, 14:22 »
Po wczorajszym programie i kilku takich tekstach zakomunikowałam małżowi, że nie pytamy jego chrzesniaka co chcialby dostać (za rok komunia), bo jeszcze zejdę z tego świata, a ja planuję jeszcze trochę pożyć ;)


Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Maja 2008, 14:27 »
ja też nie zamierzam pytać o prezent.wolę sama coś kupić stosownie do wieku.
wiadomo tzreba przeanalizować co dziecko ma,żeby np nie kupować mu kolejnego roweno ale coś można wymyśleć

a jak sie zapytasz co kupić, to wyskoczą moze z jakimś drogim prezentem i potem tak jakoś głupio...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Maja 2008, 22:03 »
e tam głupio.....ja bym po prostu powiedziała, że tego nie kupię.
Mogę ale np składkowo z drugim chrzestnym, lub dziadkami lub kimkolwiek
Oznajmiłabym spokojnie, że mnie na takowe prezenty nie stać....(co nie oznacza, że swojemu dziecku nie kupię, ale to jest MOJE dziecko)
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Maja 2008, 20:00 »
Majuś jak przeczytałam to co wkleiłaś to padłam :mdleje: Ludzie jak tak można.
Ja na Komunię uzbierałam 17.500 strych zł i akurat wystarczyło na rower Jubilat kupiony w składnicy harcerskiej po znajomości spod lady. I to było dla mnie ogromne szczęście. A teraz są takie prezenty, że szok. Jak nasze dzieci będą szły do Komunii to chyba w modzie będą mieszkania  :o



rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Maja 2008, 21:31 »
Martulka to tylko dobrze wybierz chrzestnych  ;D (tak w temacie naszej ogniskowej rozmowy)

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Maja 2008, 23:09 »
ja anzbieralam 50 tys starcy zlotych:) i za calosc kupilam 2 zlote pierscionki:)

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Maja 2008, 09:09 »
Martulka to tylko dobrze wybierz chrzestnych  ;D (tak w temacie naszej ogniskowej rozmowy)
to nie taka łatwa sprawa...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Maja 2008, 19:19 »
Mariola wiem...ja jednych mam z wiary w to że będą dobrzy a drugich z "musu" bo wypada...

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Marca 2011, 11:54 »
minęły 2 lata od ostatniego posta
jak to teraz dziewczyny wygląda?
zaraz komunie..ile szykujecie na prezent?
bo może kwota wzrosła przez te 2 lata?
poczytałam na innym forum,że teraz dają w kopercie 1 tys zł  :o :o
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Asia-85

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 974
  • Płeć: Kobieta
  • Zrozumiałam po co żyję, wiem że czujesz to co ja..
  • data ślubu: 8.09.2007 nasz magiczny dzień...
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Marca 2011, 15:42 »
Ja dwa lata temu miałam dwie komunie w jednym dniu moja chrześnica i męża w dwóch odległych od siebie o 50 km miejscach oczywiście kupiliśmy rowery na dodatek komunia była 17 maja a ja urodziłam 11 maja i jeszcze wtedy leżałam w szpitalu więc mąż posiedział trochę na jednej komunii i pojechał na drugą, puki co mamy kilka lat przerwy ale jak moja Maja będzie szła do komunii razem z nią będzie szła córka brata zresztą moja kolejna chrześnica i rok później znowu dwójka dzieciaczków od strony męża na szczęście u mnie w rodzinie nikt nie przesadza z prezentami a powód jest prosty za dużo jest dzieci i trzeba na każdego podzielić. Ja mam przyjętą taką skalę kosztowności prezentu: komunia 300, roczek 100, urodziny 50 i nikt nigdy nie narzekał ;)
[img width= height=]http://suwaczki.maluchy.pl/sl-9422.png[/img]

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Marca 2011, 16:15 »
Asia-85 całkiem rozsądnie moim zdaniem
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #71 dnia: 5 Kwietnia 2011, 22:06 »
U nas w tym roku szykuję się komunia chrześniaka G  ;)
z tego co się zorientowaliśmy chrzestna będzie dawać kasę więc my mamy pole do popisu ponieważ nie chcemy dawać mu pieniędzy  ;)
wstępnie ustaliliśmy że rower ( mieszkają na wsi, wszedzie daleko więc na pewno się przyda ) ale dla pewnosci teściu miał wybadać co by Mały chciał dostać, mamy nadzieję że nie wypali z laptopem bądź czymś takim  ::)

Problem z rodziną jest taki że jego tata lubi sobie wypić, ogólnie biedę klepią, dlatego z naszej strony kasa odpada bo boimy się że rodzice ją wezmą i przetracą  ::) chcielibyśmy żeby miał coś dla siebie  ;) Rower plus kask myślę ze do 1000 zł , ale to już tak maksymalnie , oczywiście jak będzie jakiś ciekawy egzemplarz za 500 zł to kupimy, dodam ze chłopak nie dostaje od nas prezentu na urodziny czy święta ( aż wstyd się przyznać ) ale przez jego rodziców kontakt z nimi jest słaby  :-\



Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Kwietnia 2011, 12:53 »
My w tym roku mamy komunię szwagra (brata mojego męża :) ) i dostanie od nas zegarek i jakąś wypasioną planszówkę. Całość na pewno nie więcej niż 300zł.


Offline chlebosia

  • Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2664
  • Płeć: Kobieta
  • SZCZĘŚLIWI JAK NIGDY
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #73 dnia: 3 Maja 2014, 22:42 »
odświeżam wątek  :)

Dziewczyny poradźcie.Dla chrześniaka kupiliśmy zegarek i chciałam zrobić na nim grawer,żeby miał na pamiątkę. mogę wykorzystać 30 znaków i nie wiem w sumie co napisać,żeby to miało sens  ::)

Myślałam o : W dniu I Komunii Św. Matka Chrzestna z rodziną ,ale jest za dużo znaków  ::)



Offline kjp83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4997
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: Pierwsza komunia ....
« Odpowiedź #74 dnia: 3 Maja 2014, 23:55 »
Ja bym pomyslala o jakies fajnej sentencji. Nie znosze podpisow w formie graweru. Szymek dostal medalik z grawerem- imie chrzestnego. Taki podpis coby watpliwosci za 10 lat nie mial od kogo to dostal  :-\ no slabooo

♡ Szymon & Leon ♡