e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Schodząca skóra  (Przeczytany 1057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Schodząca skóra
25 lutego 2008, 21:35
Witam,

Mam problem. Z palców u rąk i przede wszystkim stóp schodzi mi skóra. Jeżeli chodzi o stopy to skóra schodzi całymi płatami, szczególnie po kąpieli.
Jaki może być powód?

Zaznaczam, ze dbam o stopy: kremy do stóp, peeling, maseczka raz na tydzień :-\
Myślałam, że może być to wynikiem braku witamin ale u mnie chyba nie wchodzi to w gre bo jem duzo warzyw i owoców (codziennie) i dodatkowo przez ostatnie 3 miesiące brałam kompleks witamin w tabletkach.

Może ktoś pomoc, czy wizyta u dermatologa będzie konieczna :-\
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Schodząca skóra
25 lutego 2008, 21:37
anusiaa a czy ktoś u Ciebie w rodzinie miał/ ma łuszczycę :?:

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 21:45
anusiaa a czy ktoś u Ciebie w rodzinie miał/ ma łuszczycę :?:

Nie, nigdy nikt w najblizszej rodzinie nie chorował ale już o tym myślałam i sprawdzałam jakie są objawy i nic nie pasuje.

Charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwonobrunatne lub zaróżowione, płaskie, o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości grudki, pokryte srebrzystą lub srebrzystoszarą, nawarstwiającą się łuską, mające czasem tendencję do zlewania się. Występują one najczęściej na skórze prostowników kończyn, przede wszystkim na łokciach i kolanach, w okolicy kości krzyżowej i pośladków oraz w uchu zewnętrznym i na owłosionej skórze głowy. Najczęściej spotykaną, ze względu na obraz kliniczny, formą jest łuszczyca zwykła (psoriasis vulgaris), na którą zapada ok. 90% chorych

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 21:46
Może to brak witamin A i E

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 21:52
Przeczytałam gdzie występują te witaminy i może faktyczie, nie jadam zbyt dużo takich produktów  ::)

Brałam nawet grzybice pod uwage :-\ ae opisan objawy równiez nie pasują ::)

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 22:00
Pamiętaj, że witaminy A i E należą do grupy ADEK rozpuszczalnych w tłuszczach. Najlepiej jeść produkty w nie bogate w towarzystwie kapki łuszczu. Ponadto dobrze jeśli zastąpisz margarynę PRAWDZIWYM masłem. O ile dobrze diagnozujemy. Możesz też pić Calcium i przyjmować A+E w kapsułkach.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 22:04
Pamiętaj, że witaminy A i E należą do grupy ADEK rozpuszczalnych w tłuszczach. Najlepiej jeść produkty w nie bogate w towarzystwie kapki łuszczu. Ponadto dobrze jeśli zastąpisz margarynę PRAWDZIWYM masłem. O ile dobrze diagnozujemy. Możesz też pić Calcium i przyjmować A+E w kapsułkach.

Dzięki Ninko za rady, dla pewności chyba jednak pójdę do dermatologa, dla świętego spokoju ::)

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2008, 22:09
A to na pewno warto. Pozdrawia cieplutko i żyzę samych łagodnych wieści u lekarza.

Offline hebdzia Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 30.08.2008
26 lutego 2008, 08:16
Idż jak j\najszybciej do lekarza bo to jest albo alergia albo choroba skórna trudna do wyleczenia później może zacząć ci pękać skura na stopach i dłoniach
Znam 2 osoby o podobnych obiawach i u obu jest to co innego ale leczenie trwa długo

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
26 lutego 2008, 08:26
Idż jak j\najszybciej do lekarza bo to jest albo alergia albo choroba skórna trudna do wyleczenia później może zacząć ci pękać skura na stopach i dłoniach
Znam 2 osoby o podobnych obiawach i u obu jest to co innego ale leczenie trwa długo

No lekarz dopiero w przyszły poniedziałek, właśnie dzwoniłam. ::)

Pocieszam się, że nie sedzi to to, nie ma żadnych pęcherzy i dotyczy skóry na palcach. Przypominam sobie, że juz miałam kiedys tak i przeszło samo, no ale skoro powraca to musi być cosik nie tak ::)

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
4 marca 2008, 09:03
Anusiaaa dopiero przeczytałam o Twoim problemie.... kochana jak po wizycie? co lekarz stwierdził?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
4 marca 2008, 10:44
Anusiaaa dopiero przeczytałam o Twoim problemie.... kochana jak po wizycie? co lekarz stwierdził?

A no dupa...wczoraj bylam u dermatologa, czekalam 50 min. (prywanie  >:() i musialam wysc bo juz musialam leciec do pracy...umówilam sie na nastepny tydzien, ale zauwazylam ze skorka przestala mniej schodzic ::)

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
4 marca 2008, 11:03
Hmmmmm dziwne..... no nic trzeba czekać na wizytę...

A czy zmieniałas coś w swojej diecie w tym czasie? albo stosowałaś jakiś kremik inny?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
4 marca 2008, 11:46
Hmmmmm dziwne..... no nic trzeba czekać na wizytę...

A czy zmieniałas coś w swojej diecie w tym czasie? albo stosowałaś jakiś kremik inny?

Od czasu jak skora zaczela schodzic, zaczelam codziennie, a nie np.2 razy w tyg. smarowac stopy kremem dostopek, a w diecie...zadnych zmian ::)

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
4 marca 2008, 11:50
no to może za suche były? chociaż tak płatami żeby schodziła to dziwne.......  ::) no nic czekamy na wizytę i melduj nam tutaj co i jak...  :-* :-* :-* :-*

Offline lilia36

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.12.2018
  • Ślub w: kaszuby
7 czerwca 2016, 13:25
A zauważyłaś może, że skóra schodzi po wystawieniu na słońce? Czasami nawet mała alergia na słońce może powodować takie symptomy. Spróbuj może posmarować się kremem z filtrem http://www.gabinetestetyka.pl/cell-fusion-c-laser-sunscreen-recenzja/, może pomoże  :)