e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: zamiast rosołu  (Przeczytany 31988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ananasek11 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 25-12-2008
Odp: zamiast rosołu
30 października 2009, 09:09
Polecam rosół i flaki, to taki standard, ale również może jeszcze być żurek w chlebie, strogonow lub zupa krem np.  z pieczarek wraz z grzankami

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
30 października 2009, 11:47
Hm, nie wiem, czy standard, bo na żadnym z wesel, na jakich byłam nie spotkałam się z flakami. Na szczęście, bo szczerze nie znoszę tego dania :D
Ale strogonow za to faktycznie, był często. To takie danie, o którym istnieniu dowiedziałam się na weselach ;)

Offline ananasek11 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 25-12-2008
30 października 2009, 11:55
hmm a ja wszędzie spotykam się z flakami i jest na to popyt bardzo duży, u nas też tak było

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
30 października 2009, 11:56
U mnie nie było flaczków.

Pierwszy był rosół, była też gulaszowa i barszczyk czysty do picia do krokietów, w poprawiny - żurek

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
30 października 2009, 12:08
oj flaczki to na każdym weselu ;)) Obowiązkowo;)
U mnie był rosół, flaki, barszcz do krokietów, gulaszowa i zurek. Z tego co obserwowałam na innych weselach to goście z wielkim apetytem jedzą właśnie takie zupki a unikają kremów, grzybowych itp.

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
30 października 2009, 12:14
Flaczki, pod warunliem, że są dobrze zrobione. Niekiedy na weselach serwują takie flaczki, że sam zapach odrzuca delikwenta pragnącego zjeść to "wykwintne" danie weselne :D

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
30 października 2009, 12:18
oj tak czasami flaki na weselach to woda z tymi flaczkami nic poza tym .

Offline obserwator

• maniak
30 października 2009, 12:25
... i jeszcze ten smrodek :D. Osobiście lubię flaczki :obiad i jestem na tym punkcie bardzo uczulony. :Maruda:

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
30 października 2009, 12:32
ja flaki uwielbiam ( mało powiedziane ;) ) i tez jestem wyczulona na puncie smrodku ale też ogólnego wykonania.  Taka zwykła woda to istne barbarzyństwo  ;) :-X

Offline obserwator

• maniak
30 października 2009, 12:43
... czyli mamy podobne upodobania smakowe :D :D :D

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
30 października 2009, 22:52
a u mnie flaków nie było :D
dla mnie to nie jest potrawa na wesele...

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
30 października 2009, 23:03
Dla mnie też nie :) Moja restauracja nawet chyba nie ma flaków w menu ;) szczególnie mnie to nie martwi :D

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
31 października 2009, 12:51
o jejciu dziewczynki to jesteście jakimś wyjątkiem ;)) ;D ;D ;D. Nie tak serio  to sobie nie wyobrażam wesela bez flaczków...mniam

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
31 października 2009, 14:35
Rosołek musi być na powitanie  gosci :)
A i barszczyk również na kacyka :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
31 października 2009, 16:31
Ej, a ja na serio jeszcze nigdy nie widziałam flaczków na weselu :)

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
1 listopada 2009, 10:46
zdecydowaliśmy się na zupę krem BROKUŁOWĄ i wszystkim smakowało
uznaliśmy, że rosół oklepany i zawsze wszędzie ten rosół i rosół i należy powiedzieć stop, mimo wcześniejszych protestów...

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
1 listopada 2009, 11:41
Ja tam sobie nie wyobrażam wesela bez rosołu , flaków i barszczyku. Może i oklepane ale smaczne ;)) i z tym mi sie głównie wesela kojarzą ;)). Ale każdy przygotowuje menu jak uważa .

Offline veronka17 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
1 listopada 2009, 12:47
Co u nas bedzie zamiast rosołu , tego jeszcze nie wiem :) Wiem na pewno , że rosół odpada - mój P go nienawidzi :(
Ja bardzo lubię rosół , ale w domu.  Ktoś trafnie zauważył , że się człowiek strasznie poci przy rosole i to fakt :) no i niestety też mam niemiłe wspomnienia dotyczące brudzenia rosołem ( zawsze się pochlapię-niezdara ze mnie ) :)

Jadłam kiedys na weselu krem z brokułów i muszę przyznać , że byłam zachwycona :) i z tego co widziałam -jedli wszyscy i nikt się nie krzywił :)

Offline mka Kobieta

• Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
1 listopada 2009, 17:13
U mnie krem z brokułów nie przejdzie bo mój tato lubi kalafiora ale brokuł już nie tknie  :glupek:
Ja stawaim na żurek  :Najlepszy: , a rosołek na poprawinach  :obiad:

Offline obserwator

• maniak
2 listopada 2009, 09:20
Ja tam sobie nie wyobrażam wesela bez rosołu , flaków i barszczyku. Może i oklepane ale smaczne ;)) i z tym mi sie głównie wesela kojarzą ;)). Ale każdy przygotowuje menu jak uważa .

Popieram w całej rozciągłości :D.

Offline wild_rose Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: sierpień 2010
4 listopada 2009, 18:29
U nas będzie grzybowa z łazankami :)

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
4 listopada 2009, 23:52
No właśnie ja spotkałam się z grzybową już, ale mi osobiście kojarzy się wigilijnie - grzybowa z domowym makaronem a'la łazanki to wigilijne dania w  mojej rodzinie, tylko w ten dzień się to je, więc chyba nie będzie pasowało.

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 21.08.2010
5 listopada 2009, 06:53
u mnie w wigilie takze je sie grzybowa z makaronem ala falbanki i bez smietany. Natomiast w dzien "powszedni" jada sie grzybowa badz z ziemniakami badz z makaronem, zabielana smietana. takze, jezeli ktos lubi grzybowa, to czemu nie:)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
5 listopada 2009, 08:58
Dziewczyny - zastanówcie się nad grzybową  ::)
To jest ciężkostrawne danie i nie dość, że nie każdy zjeść może (dzieci na bank wykluczone i jeszcze parę innych gości) to jeszcze może potem popsuć imprezę.
Na weselu zazwyczaj pije się alkohol i połączenie go z grzybową jakoś dobrze nie wróży

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
5 listopada 2009, 09:23
Maja, dobrze prawi  ;D

rosołek fajnie rozgrzewa żołądek....
grzybowa owszem, na chrzcinach, komunii itp..  gdzie alkoholu brak..

byłam ostatnio na 18-ce, skusiłam sie na borowikowa. Była przepyszna, ale w połączeniu z drinkami...
co tu duzo gadac.. rosół jest bezpieczniejszy.

Byłam tez niedawno na weselu, gdzie podali jakis krem warzywny, był tez przepyszny, ale goscie przy stoliku byli zawiedzeni, ze to nie rosołek  ::) zreszta ja tez, bo rosół uwielbiam!
ja tam bym nie kombinowała za dużo, bo można przekombinować  ::)

Patrzcie na wiekszosc, a nie na wyjątki .....
jak kilku ludzi nie zje zupy, to nie umrze z głodu, w koncu lada moment przyniosa 2 danie!

ewentualnie wziełabym barszczyk.

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
5 listopada 2009, 09:33
ja postanowilam isc na kompromis i bedzie zarowno rosol ( ktorego ja bardzo nie lubie) a takze krem pomidorowy lub jakas inna zupka, tyle ze jej bedzie duzo mniej. Z zalozenia takze wyszlismy, ze wiekszosc zje rosol, a dla tych ktorzy go nie lubia bedzie cos innego. A barszczyk bedzie pozniej w trakcie wesela podany.

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
5 listopada 2009, 10:22
No ideałem byłyby 2 zupy do wyboru :)
A barszczyk to na koniec.

Tylko u mnie może się okazać, że jakby były 2 zupy, to rosół wybrałaby mniejszość, serio :)

Grzybowej nie chcę, chociaż się z nią spotkałam na weselach i nic się złego nikomu nie działo.
Ale to fakt, że jest ciężkostrawna.

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
5 listopada 2009, 10:40
wiec skoro wiekszosc nie lubi rosolu to czemu nie wybrac innej zupy? W wakacje idealnym rozwiazaniem sa chlodniki albo lekkie zupy warzywne:)

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
5 listopada 2009, 11:16
No właśnie o tym cały czas mówię, ale słyszę głosy, że jednak część osób nastawi się na rosół itd :)
Chłodnik na lato jest super, już się spotkałam na weselu z tym :) Ale to dość specyficzna zupa.
Pewnie zdecydujemy się na jakąś warzywną zupkę. Zobaczę jeszcze, co nasza sala proponuje :)

Offline obserwator

• maniak
5 listopada 2009, 14:24
Wszystkim tym, którzy chcą wyjść po za krąg tradycji i zaserwować swoim gościom inną zupkę życzę smacznego. Ja jednak pozostanę przy ROSOŁKU :D.