e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: CIĄŻA TO NIE CHOROBA - Propozycja nowych rozwiązań w/s zwolnien dla ciężarówek  (Przeczytany 896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vall Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Senator PO: ciąża to nie choroba
"Polska": - Ciąża nie może być dłużej chorobą. Najwyższy czas zmienić przepisy - apeluje Marek Trzciński, senator PO ze Zduńskiej Woli.
Uważa, że przedsiębiorcy nie powinni płacić pracownicom spodziewającym się potomstwa, za zwolnienia wypisywane po to, by mogły kilka dni odpocząć. W zamian proponuje specjalne urlopy finansowane przez budżet państwa, informuje "Polska".

Obecnie za zwolnienia lekarskie do 33 dni płaci firma zatrudniająca pracownika, dopiero potem ZUS. To duże obciążenie dla przedsiębiorców, mówi Trzciński. Chce namówić kolegów z PO do opracowania ustaw, które wprowadziłyby urlopy dla kobiet w ciąży. To, co proponuje senator, cieszy przedsiębiorców. Wątpliwości mają jednak kobiety, bo boją się, że nie dostaną nic w zamian. Część znawców problemu też sprzeciwia się rozwiązaniu proponowanemu przez senatora PO. Ale np. pos. Joanna Kluzik-Rostkowska (PiS) mówi, że rozwiązania, które pozwolą oddzielić plany rodzicielskie pracowników od interesów pracodawcy, są dobre, jeśli nie będą realizowane kosztem kobiet.

Jak podaje "Polska" w ub.r. w Polsce urodziło się ponad 370 tys. dzieci. W tym samym czasie do ZUS wpłynęło ponad 920 tys. zwolnień dla kobiet w ciąży. Według szacunków lekarzy, tylko ok. jedna czwarta kobiet w ciąży kwalifikuje się do zwolnienia lekarskiego. Tymczasem prosi o nie co druga.

Zaledwie 17 proc. pracodawców uważa, że zwolnienia lekarskie kobiet w ciąży są poważnym problemem dla firmy, wynika z sondażu przeprowadzonego w 2006 r. przez Instytut Badania Opinii Społecznej i Rynku Millward Brown SMG/KRC.

O innym pomyśle ulżenia pracodawcom pisze "Życie Warszawy". Według gazety politycy PO proponują, by zmniejszyć obciążenia dla pracodawców i zmniejszyć liczbę dni z 33 do 23.

- Chcemy pomóc zwłaszcza małym przedsiębiorcom oraz tym, którzy dopiero rozwijają swoje firmy. Im mniej kosztów będą ponosili, tym większa szansa, że ich firmy będą dobrze prosperowały, powiedziała Izabela Mrzygłocka (PO) z Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Dodała, że z pewnością wpłynie to też na wzrost zatrudnienia. Skoro pracownicy mogą mniej kosztować, to warto zatrudniać kolejnych.

Nowe rozwiązanie mogłoby wejść w życie w 2009 roku. Według "ŻW" pozwoli to zaoszczędzić nawet 1 mld złotych.


źródło:http://wiadomosci.onet.pl/1646258,11,item.html


Offline Jagna77 Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
On chyba jest nieco chory  :drapanie: Niech sam zajdzie w ciaze i sam sie przekona  :)

Offline Vall Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
no mnie zawsze najbardziej mierzi, ze za takie sprawy biora sie faceci  >:(
« Ostatnia zmiana: 24 czerwca 2010, 13:53 wysłana przez Maja »

Offline Martaxyz11 Kobieta

 • Chuck Norris
przykre to jest ...
ciężarne CIAZĄ pracodawcom.. super tekst...

chciałabym zyczyć takim facetom skurczy na 120 !  >:(
przytycia 20 kg !!  >:(
rozstepów  >:(
i jeszcze bardziej wiszących jaj  >:(

Offline rajdowka Kobieta

 • Chuck Norris
  • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
na temat aborcji tez wypowiadaja sie faceci. mnie juz takie pomysly nie ruszaja.....

szkoda tylko, ze np metod in vitro chca zakazac kobiety.


to jest dopiero przykre...

Offline Nika

 • Przyjaciele
 • Chuck Norris
a może porostu zabrońmy zatrudniania kobiet w wieku "prokreacyjnym" niech im płaci państwo przynajmniej średnią krajową, wtedy zaoszczędzimy nie tylko na zwolnieniach ale na macierzyńskim i płaceniu ZUSU na wychowawczym , a mamy będą mogły by cze swoimi dziećmi tak długo jak trzeba, skoro są pieniądze na wyższe limity dzienne w więzieniu niż w domu dziecka to i na to powinny sie znaleźć wtedy będziemy mogli mówić o przyjaznym państwie a i odsetek urodzeń wzrośnie i będzie miał kto na nasze emerytury zarabiać  ;D ;D ;D ;D!!No i już żadna ciężarna nie będzie "naciągała" zwolnienia lekarskiego, bo przecież ze skurczami tez dało by się popracować choć z godzinkę:))))))