Autor Wątek: jest dziecko i... będzie ślub  (Przeczytany 2623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KashDar

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008r. godz. 17.00
jest dziecko i... będzie ślub
« dnia: 21 Listopada 2007, 20:17 »
chciałabym poznać doświadczenia związane ze ślubem i weselem par mających już dziecko.  Czy dziecko brało udział w uroczystościach? Jeśli nie, to kto sprawował nad nim opiekę? mamy 3-letnia córcię, bardzo proszę o informacje, jak sobie poradziliście w podobnej sytuacji.

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Grudnia 2007, 12:59 »
W prawdzi nie byłam w takiej sytuacji ale uważam że 3 letnie dziecko może spokojnie byc na ślubie i weselu do jakiejs tam godziny a potem zadbac o opiekunke i odwiezc do domu żeby sie maluch wyspał


Offline Melissa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Grudnia 2007, 13:45 »
Mojej małej nie będzie na ślubie (Majka 19 stycznia skończy rok, a termin ślubu jest wyznaczony na 11. 10. 2008).  Już dogadałam się z nianią małej, że na ten czas ona się nią zaopiekuje :)

Jeśli chodzi o powody tej decyzji- po pierwsze uważam że mała będzie mimo wszystko za mała na wesele (hałas itp), a w kościele ja i mój Łukasz nie moglibyśmy się skupić tylko cały czas byśmy się denerwowali co z Majką itd.  Jeśli by jeszcze zaczęła płakać to już w ogóle nic by nie wyglądało tak jak powinno ;) Poza tym ona i tak nic by z całej uroczystości nie pamiętała ::) A tak wiem, że z nianią będzie bezpieczna, a my będziemy mogli spokojnie wybawić się na swoim weselu :)

Offline KashDar

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008r. godz. 17.00
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Grudnia 2007, 18:39 »
Dzięki za odpowiedzi,
ja niestety nie mam niani (dziecko chodzi do przedszkola), rodzina będzie na weselu, a trudno wymagać, żeby ktoś zrezygnował z przyjęcia ze względu na opiekę nad naszym dzieckiem.  Też nie wyobrażam sobie, żeby Ania została z kimś obcym. . .
Martwię się też tym, jak ona zachowa sie w kościele, dzieci są nieprzewidywalne ;)
Zastanawiam sie, kogo by tu uszczęśliwić  :), na razie nie mam pomysłu.

Gabiś
  • Gość
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Grudnia 2007, 09:52 »
Ja uważam że to jest wasza córka i powinna widzieć waszą radość!! Ja mam koleżankę która brała ślub gdy jej córeczka miła  1 rok. To było również dla niej ogromne wydarzenie... piękna sukieneczka, sypanie ryżem i piękna suknia mamusi. Uważam że nie powinno się zabierać takiej radości dziecku. Moja koleżanka wynajęła nianię, która opiekowała się dzieckiem podczas wesela i potem wzięła ją do domu.
Gdybym miała córkę to nie wyobrażam sobie żeby najbliższa mi osoba ( a taką chyba jest Twoja córcia dla Cibie) nie była na tak ważnej dla mnie uroczystości!!
Pozdrawiam:):)

Offline kaszka77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2008.02.15
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudnia 2007, 22:07 »
Witam,
ja niedługo biorę ślub i zaplanowaliśmy to tak, że połączymy tę ważną uroczystość z drugą bardzo ważną uroczystością, czyli pierwszymi urodzinami naszej córki.  Będzie ona obecna więc na uroczystości.  Na czas zaślubin będą się nią opiekowali rodzice chrześni, a potem pewnie babcie:))) Będzie tort dla małej i sto lat.  Większość naszych gości ma małe dzieci, wieć będą je zabierać ze sobą.  Tuż przy sali będzie kącik dla dzieci, gdzie bezpiecznie będą mogły pochodzić i pobawić się pod okiem opiekunów.  Nie widzę w tym żadnego problemu.  A przynajmniej póżniej będę miała co pokazywać córce na zdjęciach, taka mała i tyle gości miała na swoich urodzinach:)))
pozdrawiam

Offline KashDar

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008r. godz. 17.00
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudnia 2007, 00:38 »
Witaj kaszka77  :)
widzę, że termin Waszego ślubu faktycznie niedaleki. . .  życzę powodzenia.
ja też bardzo chciałabym, żeby Ania była z nami w tym  dniu, tylko obawiam się, jak się zachowa w kościele.  Nie mam pojecia też co zrobic z niunią na weselu w momencie kiedy będzie śpiąca.  Niestety ja już nie mam mamy, a chrzestna Ani ma termin porodu na kilka dni przed naszym ślubem.  Pewnie znajdziemy jakieś wyjście, jest jeszcze trochę czasu.  Dzisiaj byłyśmy pierwszy raz w kilku salonach ze ślubnymi sukniami.  Oczywiście razem z Anią.  Była słodka, pokazywała mi na manekinach która suknia jej sie podoba, a jak wróciłyśmy do domu to zakładała pieluszke tetrowa na główkę, mówiąc , że to welon. . .  Pozdrawiam.   

Offline filcia2

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01-05-2008
Odp: jest dziecko i... będzie ślub
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Stycznia 2008, 12:04 »
Witam mamuśki ślubujące!!! ja ślub i wesele w maju a dodatkowo dwóch synków  ;D rok oraz dwa i miesiące mają moje chłopaki>  nie wyobrażam sobie żemby ich nie było z nami chodziaż kilka godzin na weselu i oczywiście na ślubie, Pomogą nam rodzice i też myśle o wynajęciu niańki na czas wesela, ale jeszcze pomyslimy
pozdrowionka