Autor Wątek: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową  (Przeczytany 4946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« dnia: 4 Listopada 2007, 22:26 »
Czesc Forumki!Pomozcie mi prosze rozwiazac "maly" problem.Mam 4 baaaaarrrrrrddddddddzzzzzzzzzzzzzoooooooooo bliskie i kochane psiapsiolki i bardzo ciezko zdecydowac mi  :mdleje: ,ktora wybrac na swiadkowa!Nie chcialabym zadnej z nich urazic,wiec jak na razie wpadlam na pomysl  :idea: ,ze z Narzeczonym zrobie losowanie i pozwole na to,zeby los zdecydowal,ktora z nich ma byc swiadkowa na slubie.Wiem ze nie jest to moze najlepszy sposob,ale jak na razie wydaje mi sie najlepszy z mozliwych.Juz nawet wstepnie powiedzialam dziewczynom o moim pomysle i spodobal sie Im.Mysle ze nie bede pozniej zle na to jaki bedzie efekt mojego losowania.No ale mimo wszystko chcialabym,zeby pozostale 3 psiapsioly mogly byc jakos specjalne wyroznione tego dnia,na moim slubie,wiec chcialabym wymyslec dla Nich tez jakas wazna ciekawa funkcje,dlatego mam do Was Forumki ogromna prosbe.  :blagam: Pomozcie mi cos dla Nich wymyslec.  :blagam:

Offline Ninka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Listopada 2007, 22:51 »
Witaj!

A pomyślałaś, by wygrana była świadkową, a reszta Twoimi druhnami :)?

 Może mogłyby mieć suknie w jednym kolorze, najlepiej takie same, a świadkowa bardziej strojną, np. z jakąś falbanką dodatkowo, albo wpiętym kwiatem, analogicznym do Twojej wiązanki.

Druhny mogły by sypać płatki kwiatów przed Wami idącymi do ołtarza, pomóc w odbieraniu kwiatów i prezentów po ślubie.  Mogą mieć też czytanie w trakcie mszy.



Na samym weselu zaś, każda z nich mogłaby mieć swój rewir do rozsadzenia gości i pilnowania, czy wszystko idzie, jak należy. CZy każdy ma wódkę, czy jedzenie przychodzi na czas itp.

Jeśli są pomysłowe, może przygotują we cztery jakiś mały show na Wasze wesele, np. zaśpiewają coś wesołego, co jest Wam bliskie.

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Listopada 2007, 23:41 »
pomysł Ninki z druhnami jest bardzo dobry.
Parę lat temu u mojej kuzynki kilka par stało wzdłuż kościółka za młodymi i świadkami. Wyglądało to ślicznie. Panie po prawej, a panowie po lewej. Na początku założenie było takie, że wszystkie druhny miały mieć jednakowe sukienki ale za mało było czasu na uszycie, dlatego tez pani młoda zakupiła im identyczne bukiety :)

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Listopada 2007, 13:34 »
super miec wiecej niz jedna druhne, wiec obstaje za pomyslem Ninki, tak miala moja kuzynka 2 lata temu i swietnie wygladalo w kosciele!

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Listopada 2007, 23:08 »
Dziekuje Wam bardzo dziewczyny  :przytul: :przytul: :przytul: za pomysly.W sumie troszke sie zastanawialam nad tym,zeby byla jedna swiadkowa i 3 druhny i bardzo podoba mi sie  :brawo_2: pomysl takich samych strojow,ale tu niestety pojawia sie male "ale",poniewaz moje psiapsiolki maja raczej rozne gusta,wiec na pewno bylby klopot z dobraniem dla Nich tej jednej wymarzonej sukni.No ale pomysl z identycznymi bukietami raczej sie powiedzie. :)  :brawo_2:

Bardzo podoba mi sie pomysl,zeby byly druhny,ale nie wiem jeszcze jak to u nas mogloby sie sprawdzic,poniewaz z Narzeczonym lubimy,jak wiecej osob jest zaangazowanych w slub i wesele a nie tylko mlodzi,ich rodzice i swiadkowie,dlatego np.mamy zamiar poprosic 7letniego chrzesniaka mojego J.,zeby szedl przed nami z obraczkami na poduszeczce a jego 2 lata siostra z platkami kwiatow. :) Chcemy tez,zeby to Tata prowadzil mnie do oltarza.A ponadto w rodzinie J.jest taki zwyczaj,ze to ojcowie pilnuja stolow podczas wesela,czy nie brakuje wodki itp.wiec tym samym brakuje zadan dla druhen.  :mdleje: Moze jeszcze cos mozecie mi doradzic?Prosze  :urwanie_glowy:

Offline ANNUUSSIIA

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 952
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Listopada 2007, 19:36 »
przed weselem jest tyle rzeczy do zrobienia ze napewno cos wymyslisz, tak jak napisala ninka moga wykazac sie pomyslowoscia i np cos dla was zaspiewac. tylko tu powinnas zostawic im troszke luzu zeby dla was tez byla to niespodzianka ;D



Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Listopada 2007, 20:10 »
myślę, że śpiewanie to powinie być prezent wiec tego bym nie proponowała znajomym ale możesz wydzielić kogoś żeby zajął sie wódka na weselu, inna osoba nich odbierze placki przed przyjęciem itd.
pracy jest dużo wiec potrzeba dużo rak do pracy :)

Offline Ninka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Listopada 2007, 17:41 »
No "powiedzieć znajomym" to nie, ale ZASUGEROWAĆ PRZYJACÓŁKOM (a tak o nich piszesz) to jak najbardziej.

Płatki niech sypie mała z przodu, dziewczyny niech idą za nią i sypią je w innym kolorze (zależy od sukni i wiązanki)

Nadal pozostaje kwestia czytania na mszy.

Jeśli chodzi o suknie, to identyczne być nie muszą, ale kolory i materiał, ten sam, albo na przemian np. złoto-czerwone i czerwono-złote. Myślę, że tutaj one powinny pójść Ci na ustępstwa, bo one mają być dla Ciebie, nie odwrotnie. Jeśli Cię lubią, tak jak Ty je, to powinny Ci pomagać, a nie przeszkadzać. Same bukiety będą słabym akcentem., nie wyróżnią ich za nadto z tłumu.

Jedzenia i wódki mogą pilnować ojcowie, ale to nie przeszkadza, by druhenki ich w tym wspierały. Ponadto rozsadzenie gości (każda pilnuje rewiru) może być ich działką.

Ewentualne przystrojenie lokalu też może do nich należeć. Ponadto ozdobienie domu weselnego, gdzie będzie błogosławieństwo. Mogą rozdać gościom ryż i drobniaki, oraz kwiaty do posypania Was przed kościólkiem.

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Listopada 2007, 19:06 »
Ninka   tyle dałas pomysłów ze juz sie nie mam co wypowiadac  ;) ;)

Jak najbardziej popieram takie same suknie dla druhenek-wygląda to super!


Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Listopada 2007, 23:09 »
Ninka bardzo dziekuje za rady  :skacza: ,na pewno skorzystam. :) To troszke zagmatwana sprawa,bo mam  w prawdzie 4 takie bliskie przyjaciolki,z tym ze nie sa One jakos razem zaprzyjaznione,bo kazda jest z innego okresu w moim zyciu,stad te moje rozterki co i jak dla Nich wymyslec.Sprawa wyglada tak,ze 2 z Nich to siostry i z Nimi znam sie jeszcze z piaskownicy :) ,trzecia znam ze szkloy sredniej a czwarta ze studiow. :) Kazda z Nich mniej wiecej zna pozostale,ale jakos nigdy nie bylo okazji zeby jakos blizej sie poznaly,bo kazda ma inne zainteresowania inaczej spedza wolny czas itd.No ale licze na to,ze moze wieczor panienski Je jakos do siebie zblizy. :) No i co w tej chwili najwazniejsze,to dzisiaj w koncu zrobilismy z Narzeczonym losowanie i wyszlo na to,ze swiadkowa zostanie psiapsiolka ze szkoly sredniej. :)  :hopsa: No i to znacznie mi ulatwia sprawe,poniewaz te 2 siostry wczesniej juz mi wspominaly,ze chcialyby byc druhnami i podobnie sie ubrac,wiec mysle ze sie uciesza z mojej propozycji. :tupot: Mysle ze tez ucieszylyby sie z pomyslu o czytaniu w kosciele.Tylko ta moja psiapsiola z uczelni jest raczej "wrogo"(choc to za duze slowo,ale na pewno rozumiecie)nastawiona do takich ceregieli,wiec pewnie nie bedzie chciala ani czytac ani podobnie sie ubierac,ale jak w ogole bedzie chciala byc druhna(bo jeszcze tego u Niej nie wybadalam)to na pewno cos dla Niej sie znajdzie. :)
No i na pewno wszystkie zaangazuje w zbieranie grosikow,platkow i ryzu i moze jesli bedzie juz kwitnac bez przed naszym slubem(a to moje ulubione kwiaty)to poprosze zeby nazbieraly mi duuuuuuuuuzzzzzzzzoooooooo przed slubem i udekorowaly nim sale. :)
Bardzo sie ciesze,ze moge liczyc na Wasza pomoc Dziewczyny.  :brawo_2: :przytul:

Offline justyska

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Grudnia 2007, 20:47 »
Mnie tez ten pomysl sie bardzo podoba wklejam zdiecia dziewczyny ktora miala druhny i wygladalo to przepieknie jeszcze moj ulubiony kolor-zielony(mam nadzieje ze mi nie bedzie miala za zle).Sama tak bym chciala zrobic(zastanawiam sie tylko nad tym jak duze to by byly koszta uszycia i kupna materialu.Myslalam nawet nad kupieniem materialu i bukietow a koszty uszycia poprosic by pokryly same.Tylko brakuje mi odwagi je zapytac o to!!!Ale mysle o tym powaznie i jak pojade do polski postaram sie to zalatwic!!I jeszcze jedno podoba mi sie to ze kazda druhna miala stukienki na swoj styl i do tego drozbowie maja te same krawaty!! :Uu: :Uu: :Uu: :Uu:





Offline evelaz

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2991
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Grudnia 2007, 23:12 »
i ja jestem za! A zdjęcia są świetne i naprawdę pięknie to wygląda... :)

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Grudnia 2007, 17:14 »
Jajku,dawno tu nie zagladalam z braku czasu na cokolwiek  :mdleje: a tu prosze taka mila niespodzianka. :) Dzieki dziewczyny.
Bardzo Ci dziekuje Justyska za zdjecia.Faktycznie bardzo ladnie to wyglada! :D Moje 2 psiapsiolki juz szukaja dla siebie sukieniek,raczej nie beda szyly.Jedna z Nicha mieszka w Londynie i tam ma zamiar znalezc cos fajnego dla siebie i swojej siostry. :) Bardzo sie ciesze ze udalo mi sie z Nimi to ustalic i ze bedzie tak ladnie na moim slubie.No i uzgodnilysmy wstepnie,ze beda obie szly przed nami w kosciele i sypac kwiatki.A przed Nimi bedzie jeszcze chrzesniak mojego PM z obraczkami na poduszeczce a za Nim Jego siostrzyczka z kwiatuszkami.  :Daje_kwiatka: :)

Offline justyska

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Grudnia 2007, 20:58 »
Kiedys znalazlam fajna stronke angielska z propozycjami sukienek dla druhen(mozna tam zmieniac sobie kolory sukienek i zobaczyc ktory ci najbardziej odpowiada).Jakby ktoras chciala wysle namiary na priva ;D

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Grudnia 2007, 21:14 »
ja tez chce miec druhenki na slubie ;)
ale ciagle mysle, czy kwestia tych identycznych sukienek jest dobra. uz mi jedna kolezanka powiedziala ze sie tak samo ubierze, ale tylko do slubu, bo potem chce miec swoja inna niz wszystkie kiecki. Nie wiem co o tym myslec.

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #15 dnia: 8 Grudnia 2007, 02:33 »
Justyska to ja bardzo prosze o namiary na ta stronke! :) Sama chetnie popatrze i podrzuce moim dziewczyna,moze jakis fajny pomysl znajda. :D

A teraz zycze wszystkim kolorowych snow.  :id_juz:

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Grudnia 2007, 23:00 »
Bardzo dziekuje za podanie stronki. :D Wlasnie skonczylam ogaldanie sukienek,i naprawde znalazlam sporo bardzo fajnych.Zaraz przesle moim dziewczynom link i mysle ze cos razem wybierzemy.Chociaz ciagle mowia ze chca zrobic mi niespodzianke tym,jak beda wygladac. ;)

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #17 dnia: 9 Grudnia 2007, 10:26 »
A czy moge i ja poprosic o tą stronke?


Offline iza22

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2653
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #18 dnia: 9 Grudnia 2007, 10:35 »
Czy ja też bym mogła prosić o tą stronkę?

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #19 dnia: 9 Grudnia 2007, 12:10 »
tez prosze o ta stronke :)

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudnia 2007, 13:40 »
justyska, sarmaxarica dziękowac :)


Offline justyska

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Grudnia 2007, 17:07 »
Mysle ze wszyskim wyslalam :)))

Offline sarmaxarica

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1854
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomóżcie!!! 4 kandydatki na świadkową
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Grudnia 2007, 18:05 »
 :grin: