Autor Wątek: Szycie sukni drogie???  (Przeczytany 16711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oceanka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Szycie sukni drogie???
« dnia: 11 Kwietnia 2005, 13:21 »
Ile kostuje szyta suknia slubna? Szukalam suknie slubne ale te ktore mi sie podobaja sa albo za drogie albo jest zawsze cos, co mi sie w nich nie podoba.  :(

Chcialam sobie dac uszyc suknie ale nie wiem ile to kosztuje i gdzie najlepiej dac uszyc suknie. :wink:

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2005, 13:31 »
cześć...

wszystko zalezy jaką kasą dysponujesz... moja znajoma szyła suknię w koszalinie u jakies tam krawcowej i zapłaciła za nią z materiałem 500zł (nawet ładnie wyszła)...

możesz też uszyć u profesjonalnej krawcowej od sukien wieczorowych i ślubnych - około 1 tys zł.... ( i w zasadzie tak byłoby najlepiej, bo niektóre zakłądy specjalizują się w garniturach a do sukien lepiej żeby się nie dotykały)

w szczecinie spotkałam się z panią... chciała 250zł za uszycie sukni + zakup materiału...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Caroline
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2005, 17:17 »
No witaj! Nie wiem czy uszycie sukni ślubnej to dobry pomysł! Musiałabyś bardzo dobrze sprecyaować swoj pomysł na kreacje a poza tym te wszystkie "niby krawcowe" nie mają takiego doświadczenia jake powinny mieć! Uszyją nie tak, i będzie Ci przykro, a taka z salonu- to jednak z salonu!!!

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2005, 18:00 »
Ja pamiętam jak moja siostra wychodziła za mąż i kupowała sukienkę! Kupiła sukienkę w salonie, a po welon postanowiliśmy pojechać do Myszkowa, ponieważ słyszałyśmy, że tam są tańsze dodatki itd. Z resztą Myszków już od dawna słynie z sukienek ślubnych (jest to miasto na śląsku koło Częstochowy). I wyobrażcie sobie, że wchodzimy tam do jednego z salonów, gdzie między innymi szyją sukienki na zamówienie, a tam taka sama sukienka, którą kupiła moja siostra o 300 zł. tańsza. :shock:  Jeżeli chodzi o szycie niczym się nie różniła od sukienki mojej siostry! Pani w salonie nam wyjaśniła, że była szyta właśnie na zamówienie ze zdjęcia! Z początku nie chciało mi się wierzyć, że jest uszyta ze zdjęcia, ale jeszcze przy nas, kiedy byłyśmy w salonie przyszła dziewczyna ją odbierać!
Jeżeli chodzi natomiast o welon po który pojechaliśmy kupiliśmy tańszy o 150 zł. siostra miała 3 warstwowy, a u nas za tą cenę kupiłaby 1 warstwy!


Ja po mału też już się rozglądałam za sukienkami i muszę powiedzieć, że u mnie w Dąbrowie jest właśnie jeden salon, który ma sukienki z Myszkowa i są one dużo tańsze niż w innych markowych salonach! I można rówież przynieść swój własny projekt czy zdjęcie! Jedna z moich koleżanek zamówiła sobie u nich sukienkę i była bardzo zadowolona!
Problem jednak polega na tym, że jeżeli będziemy mieć swój własny projekt to najlepiej sukienki, którą już kiedyś w innym salonie przymierzałyśmy, ponieważ nigdy do końca nie będziemy wiedzieć jak będziemy wyglądać czy bedzie pasować czy nie. I czy będziemy się w niej dobrze czuć!
Jeżeli jest sprawdzony salon w którym szyją suknie na zamówienie to uważam, że jest warto, bo ja już sama się o tym przekonałam!
Ja też prawdopodobnie tak zrobię, mam już nawet upatrzoną jedną sukienkę i dam ją do uszycia krawcowej z salonu z Myszkowa. Wiem już, że będzie mnie to mniej kosztować! Pani która szyje suknie jest już sprawdzona przez moją koleżankę! :wink:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2005, 18:30 »
Cytat: "Caroline"
No witaj! Nie wiem czy uszycie sukni ślubnej to dobry pomysł! Musiałabyś bardzo dobrze sprecyaować swoj pomysł na kreacje a poza tym te wszystkie "niby krawcowe" nie mają takiego doświadczenia jake powinny mieć! Uszyją nie tak, i będzie Ci przykro, a taka z salonu- to jednak z salonu!!!


No cóż, nie tylko "niby krawcowe" szyją suknie, są też profesjonalne zakłady które tym się zajmują i szyją śliczne suknie!!!

Jakoś tak dziwnie brzmi stwierdzenie: "a taka z salonu-to jednak z salonu", przecież to wcale nie świadczy o jakości, wyglądzie itp. sukni...
A poza tym, często suknia szyta na zamówienie nie różni się wcale od takiej kupionej za wielkie pieniądze w salonie...

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2005, 18:41 »
Cytuj
No cóż, nie tylko "niby krawcowe" szyją suknie, są też profesjonalne zakłady które tym się zajmują i szyją śliczne suknie!!!

Jakoś tak dziwnie brzmi stwierdzenie: "a taka z salonu-to jednak z salonu", przecież to wcale nie świadczy o jakości, wyglądzie itp. sukni...
A poza tym, często suknia szyta na zamówienie nie różni się wcale od takiej kupionej za wielkie pieniądze w salonie...


Merkunku nic dodać nic ująć! :brawo:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Violka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2005
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2005, 18:46 »
Teraz są różne mozliwości. Można uszyć sukienkę wg własnego pomysłu lub wzorować się na jakiejś sukience, którą wcześniej oglądałaś, wprowadzając w niej drobne poprawki tego co ci się nie podobało. I wcale nie muszą to być ogromne pieniądze. Cena zależy też od rodzaju materiału.
Musisz się zorientować w cenach.
Ja myślałam że to dużo kosztuje a tym czasem widziałam sukienkę (już po kupieniu swojej) która mi się podobała i uszycie jej na miarę na mnie z możliwością drobnych poprawek wg mojego uznania kosztowało 1400 zł. To jeszcze nie tak dużo. :D


Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2005, 18:58 »
W Szczecinie można uszyć suknię w Justynie na Dlugosza, mają dużo katalogów i można sobie skomponować sukienkę oraz w CMŚ na Kaszubskiej-tu w zależności od modelu i rodzaju wybranych materiałów będzie to w granicach 1200-1600 zł.

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2005, 19:06 »
Nikol w Szczecinie szyje rowniez na zamowienie.

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwietnia 2005, 22:58 »
i Żaklin...

Karolino,  nie wiem czy Ty się orientujesz, ale suknię będziesz miała na 80% szytą...
kolejny temat będzie do dyskusji, hehe
nie ma to jak para na forum ;)

Offline Pluszowa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2005, 12:47 »
Ja mam szyta suknie,ale raczej z koniecznosci.Ja po prostu jestem "innych wymiarow":) U mnie koszt samej sukni ,szytej w salonie: 1200zl,do tego doszedl welon i buty.Ogolny koszt 1750 zl

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #11 dnia: 3 Lipca 2005, 14:46 »
Ostatnio rozmawiałam z moja koleżanką, która w przyszłym roku też wychodzi na mąż i mi mówiła, że jej kumpela z pracy szyła sobie sukienkę ślubną u krawcowej, która pracuje w salonie, a oprócz tego dorabia sobie, że tak powiem na lewo w domu.
I za materiał (tylko nie wiem dokładnie jaki) zapłaciła 350 zł., a za uszycie 150 zł. :shock:  Moim zdaniem bardzo tanio!
Choć pewnie cena jest zależna od kroju sukienki. :wink:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #12 dnia: 4 Lipca 2005, 12:59 »
przede wszystkim zalezy jaki model. jest wiele sukienek, których domowa krawcowa nie jest w stanie dobrze uszyć.
Jestem akurat po przymiarce mojej cymbelinki i patrząc na jej uszycie, wykończenia i dodatki wiem, ze żadna domorosła krawcowa nie byłaby w stanie podołać temu cedeńku.



Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #13 dnia: 4 Lipca 2005, 13:11 »
Rozumiem Cię, ale to jest krawcowa, która szyje w dość znanym salonie ślubnym tyle tylko, że dorabia sobie na lewo w domu!



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #14 dnia: 4 Lipca 2005, 13:49 »
chyba że tak, ale ja i tak najpierw uważnie obejrzałabym jej dotychczasowe dokonania. Bo wiesz, w sumie to najważniejsza sukienka w życiu kobiety, nie można jej spierniczyć



Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #15 dnia: 4 Lipca 2005, 14:08 »
Cytat: "Sophia"
chyba że tak, ale ja i tak najpierw uważnie obejrzałabym jej dotychczasowe dokonania. Bo wiesz, w sumie to najważniejsza sukienka w życiu kobiety, nie można jej spierniczyć


Sophia masz rację! :tak_2:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline agniecha05
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Stycznia 2006, 14:16 »
może ktoś ma adres sprawdzonej krawcowej w W-wie???

Offline ulciakk
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.10.2013r.
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Czerwca 2013, 12:19 »
Cytat: monia link=topic=868. msg10297#msg10297 date=1113219085
. . .  moja znajoma szyła suknię w koszalinie u jakies tam krawcowej i zapłaciła za nią z materiałem 500zł (nawet ładnie wyszła). . .

A ja właśnie szukam krawcowej w Koszalinie, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mam szukać, pleasssse ;)

Offline lukrecja90
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwca 2013, 14:12 »
Zlecałyście może uszycie sukni koronkowej? Dużo drożej?

Offline Lamaraaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2015
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Lipca 2015, 14:24 »
Korzystałam z Helen Atelier i nie było drogo a suknie wyszła pieknieeee 😍

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lipca 2015, 19:50 »
zdecydowanie jest

Offline YagaS
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2016
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #21 dnia: 2 Sierpnia 2015, 14:10 »
A ile płaciłaś za tą suknię szyta na miarę? masz zdjęcie?

Offline kmorawka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.01.2010
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sierpnia 2015, 10:29 »
Nie każda krawcowa umie uszyć sukienkę ślubną, popytać znajome, może ktoś kogoś poleca, na pewno będzie taniej niż w salonie

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Sierpnia 2015, 09:43 »
Ja planuję szyć moją suknię ślubną. Mam dwie sprawdzone krawcowe, jedna z nich to pani na emeryturze która wiele lat pracowała przy szyciu sukien ślubnych- szyła u niej moja kuzynka wg swojego widzimisie, bardzo nietypową suknię i pani stanęłana wysokości zadania, później też znajoma u niej szyła pokazują suknię ze strony internetowej z drobnymi korektami, suknia wyszła bardzo podobna, fason identyczny a wyszlo ją prawie połowę tego co suknia w salonie. Koleżanka która mi poleciła tez inną panią która szyje głównie suknie ślubne (ale też wieczorowe), uszyła jej śliczną suknię z usztywnianym gorsetem na nim byla koronka, dekolt w serduszko, na dole kilka wartw tiulu, typowa princeska i zapłaciła chyba 1500-1700zł już nie pamiętam dokładnie.
Jeśli nie jesteśmy zakochane w konkretniej sukni i nie musi być to tylko i wyłącznie ta to myślę, że warto uszyć zawsze wychodzi taniej. Jesli mamy już jakąś upatrzoną to czasami może być ciężko z idealnym odwzorowaniem. Niewątpliwie trzeba mieć sprawdzoną krawcową która zajmuje się szyciem sukien ślubnych.

Offline monci

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.02.2016
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpnia 2015, 15:30 »
Drogi interes z szyciem od zera.  Czy, aby na pewno gra warta świeczki? Przemysl to ;)
Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć te miłość w ręce i przenieść ja przez cale życie - A. Bekannte

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpnia 2015, 16:56 »
Drogi?  Zależy gdzie się szyję, jak u projektantki albo w jakiejś ekskluzywnej pracowni to może drogi. Ale normalnie wychodzi dużo taniej niż kupno w salonie

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Grudnia 2015, 22:26 »
A czy orientuje się ktoś czy można gdzieś w Stargardzie Szczecińskim uszyć suknie??

Offline asia 1996
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 19.08.2017
  • Skąd:: bydgoszcz
  • Ślub w: bydgoszcz
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #27 dnia: 1 Lutego 2016, 19:32 »
ja nie wierzę w takie cuda ale dla każdy ma inne standardy moja koleżanka szyła u krawcowej w Bydgoszczy bardzo polecanej i trzy tygodnie przed ślubem musiała szukać drugiej sukni- zapłakana i przerażona i tak zaoszczędziła a krawcowa tłumaczyła że robiła co umiała cena z każdą przymiarką rosła -i jaką oszczędność widzicie ?  cena sukni z czegoś wynika -jakość materiałów koronek i ilość najniższa jak się da .bez gwarancji że będzie jak na zdjęciu taką gwarancję może dać tylko ten kto tą suknię na zdjęciu uszył.JA na swojej sukni nie mam zamiaru oszczędzać wybiorę suknię polskiego producenta który taką gwarancję mi da . A JAK CHCESZ OSZCĘDZAĆ TO IDŻ WEŻ ŚLUB I NIE RÓB WESELA -NO CHYBA ŻE NA JEDZENIU DLA GOŚCI TEŻ BĘDZIE SIĘ OSZCZĘDAĆ I ZROBI SIĘ Z NAJTAŃSZYCH PRODUKTÓW. 
ALE CHYBA NIE O TO W TYM WSPANIAŁYM DNIU CHODZI...POWODZENIA

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #28 dnia: 1 Lutego 2016, 21:46 »
Ceny sukien ślubnych są mocno zawyżone, tylko z tego względu, ze są ślubne, większość rzeczy jak ma przedrostek ślubne jest droższe.
Ja ostatecznie nie szyłam sukni, bo znalazłam ku mojemu zdziwieniu na wyprzedaży od polskiego producenta i zapłaciłam za nią 1000 zł. Pierwsza spodnia warstwa z satyny, wierzchnia z szyfonu, na szerokich ramiączkach (dekolt głęboki w V) od linii bioder w górę koronka z jakimiś świecącymi kamyczkami. Jest lekka i nie ma dużo warstw. Przymierzałam podobną tylko bez ramiączek i z gorszą koronką, ale z muślinu w innym salonie zagranicznej firmy (igar chyba) i kosztowała 2700 zł z komisu używana a 3200 zł nowa. Muślin jest droższym materiałem choć dla mnie dużej różnicy nie ma ani w dotyku ani w lekkości no i firma zagraniczna wiec dużo droższa suknia. Dla porównania w salonie romantica przymierzałam całą z szyfonu tez na satynie, bez koronki, tylko z cekinowymi wyszywkami i kosztowała ponad 4 tys. (krój bardzo podobny).
Jeśli ma się naprawdę sprawdzoną krawcową i nie chce się sukni ze zdjęcia to można jak najbardziej szyć. Glupie są dziewczyny które myślą, że dostaną od krawcowej suknie identyczną jak na zdjęciu. Suknie w salonach sporo się różnią od swoich odpowiednikach z katalogów. Robiąc rajd po salonach niekiedy byłam w szoku, że to ta sama suknia.
Są pani krawcowe które szyja na co dzień dla polskich producentów albo w salonach szyja a dorabiają sobie szyjąc poza pracą. U nich wychodzi sporo taniej, bo nie płaci się za markę. Ale trzeba znac odpowiednią krawcową, nie ma co ryzykowac.
Osobiście wolałabym żeby mój narzeczony kupił porządny garnitur z porządnego materiału i wynosił go. Moja suknia po ślubie juz mi nie posłuży, więc czy to szyfon czy muslin nie robi mi kompletnie.
Ślub i wesele to ogromny wydatek, wiele z nas marzy o weselu ale nie na wszystko nas stać, bardzo dziecinne jest Twoje podejście. Nie każdemu zależy na tym samym. Jednemu zalezy na wystawnym przyjęciu na 200 osób, sztucznych ogniach i wielkiej pompie a innym na tym, żeby się rodzina dobrze bawiła nawet w remizie, a jeszcze innych po prostu na wiele rzeczy nie stać.
My wzięliśmy drogą salę, bo to była sala naszych marzeń, zespół nienajtańszy ale sprawdzony i naszym zdaniem rewelacyjny, ale przez to szukamy oszczędności na rzeczach które nie są aż tak istotne, np. przetapiamy złoto na obrączki, dekoracje sama robię i nie chciałam sukni za krocie, mi najzwyczajniej szkoda pieniędzy byłoby. Mam piekną suknię z wyprzedaży za grosze - porównując suknie innych i nie uważam żeby była brzydsza.

PS O to w tym wspaniałym dniu chodzi, żeby był taki jak nam się marzy a nie wystawny i drogi. Żeby w miare naszych możliwości był idealny, jeśli któraś chce suknie za 6 tys bo tylko taka jej sie podoba i żadna inna prosze bardzo jesli ją stać. Ale nie każdemu na tym zależy.

Offline asia 1996
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 19.08.2017
  • Skąd:: bydgoszcz
  • Ślub w: bydgoszcz
Odp: Szycie sukni drogie???
« Odpowiedź #29 dnia: 2 Lutego 2016, 21:03 »
no i o to chodziło że suknia szyta u krawcowej nie będzie wyglądała jak ze zdjęcia bo suknie które są w salonach na zdjęciach wyglądają trochę inaczej niż na żywo a to ta sam suknia i możesz ją obejrzeć zmierzyć i masz gwarancję że dostaniesz taką samą jaką widziałaś więc może jest trochę drożej a taka krawcowa co może ci pokazać i co u niej zmierzysz ?  przecież uszycie takiej sukni to nie jest taka prosta sprawa i trzeba naprawdę się na tym znać,jak do wszystkiego trzeba mieć odpowiedni sprzęt dostęp do materiałów,koronek ,kryształków -i nadal twierdzisz że nie ma różnicy w jakości ?  - co jeżeli suknia nie będzie odpowiadała i nie przypominała tej ze zdjęcia -przecież z taką krawcową nawet się umowy nie podpisuje o czym przekonała się moja koleżanka i gdy zadzwoniła do rzecznika praw konsumenta -takiej krawcowej nic nie mogła zrobić nawet zaliczki na szycie i materiał jej nie oddała -nawet sobie nie zdajecie sprawy co ta dziewczyna przeżyła  jak płakała  a ślub za trzy tygodnie a ona sukni nie ma    .Moim zdaniem suknie ślubne znacznie się różnią od sukni wieczorowych a piękną suknię wieczorową można kupić za tyle samo co  ślubną .Jak sama napisałaś  MOŻNA MIEĆ PIĘKNĄ SUKNIĘ ZNANEGO PRODUCENTA ZA DUŻO MNIEJSZE PIENIĄDZE BO JEST TO SUKNIA KTÓRA BYŁA MIERZONA  i to jest wspaniałe rozwiązanie dla osób które chcą zaoszczędzić bez ryzyka .A tak między nami to do jakich salonów szyją te krawcowe o których pisałaś bo w tych salonach w Bydgoszczy co ja byłam to w Bydgoszczy nikt nie szył sukien w salonie tylko były suknie różnych producentów lub mieli szwalnie kilkadziesiąt kilometrów od Bydgoszczy