Autor Wątek: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.  (Przeczytany 1110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« dnia: 2 Października 2007, 07:13 »
Preparat dla niemowląt wycofany ze sprzedaży
"Dziennik": W jednej z partii Nutramigenu, preparatu dla niemowląt, znaleziono liczne zanieczyszczenia. Główny Inspektor Farmaceutyczny wiedział o nieprawidłowości, ale poinformował o niej tylko na swojej stronie internetowej.
To skandal - komentują lekarze. Nutramigenem karmi się noworodki, które nie mogą pić mleka matki i cierpią na alergie na białko.

We wrześniu Narodowy Instytut Leków zbadał jedną z partii gotowego do sprzedaży preparatu. Okazało się, że seria Nutramigenu nr S 701320 nieJak się dowiedział "Dziennik", hurtownia farmaceutyczna, która rozprowadza Nutramigen, powiadomiła apteki o partii preparatu wycofanej z obrotu. Producent przeprowadza teraz swoje wewnętrzne śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do zanieczyszczenia. odpowiada rygorystycznym normom jakości. W preparacie były fragmenty owadów i inne organiczne zanieczyszczenia.


 zrodlo : Onet.pl

Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Odp: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Października 2007, 09:08 »
wiecie co braksłów- rozumiałabym takie wpadki w dorosłych firmach- ale dzieciowych- tozto najwyższy rygor powinien być..... :o
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline zosia-sia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Października 2007, 12:53 »
Witam.
Dziekuje Wam dziewczyny ze znalazłyście numer seryjny tej partii.  a podawałam swojemu dziecku nutramigen przez 2 miesiace.  Sprawdziłam ten numer i znalazłam jedna puszke. . wadliwego.   :-\ podałam ja niuni w niewiedzy.  Na skutki nie chcem czekac.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Października 2007, 13:00 »
Mnie to nie dziwi - jako niemowlę byłam karmiona mlekiem w proszku i wtedy też to moje mleko było skażone ...mleko z Rypina, gdyby mój tata nie kupił gazety i nie przeczytał to dalej karmiliby mnie tym paskudztwem - podobno darłam się strasznie, jak mnie tak podtruwali nieświadomie :-\
Pomyślcie tylko, że teraz jest na prawdę dostęp do takich informacji i można szybko zareagować, poza tym moja mama była załamana - jak tata wpadł i zaczął wysypywać to mleko, przecież wtedy nic nie było..a wiecie jak to facet wpadł i od razu mleko wywalać zamiast powiedzieć o co chodzi ;)


Offline zosia-sia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« Odpowiedź #4 dnia: 3 Października 2007, 13:10 »
Maja ja tez byłam karmiona mlekiem modyfikowanym i zyje.  Jednak nie wiedziałam nic na temat nutramigenu jak byłam w szpitalu, dopiero w domu czytałam wszystko na ten temat.  Tak mi sie wydawało ze wszystko.  A teraz sama czytam ze zdziwieniem ze od jakiegos czasu były te info dostepne tylko na str.  inspektra farmaceutycznego.  mała ma problemy z kałem ale mam nadzieje ze nie zaszkodziłam jej jeszcze bardziej tym mlekiem.  :'(

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Odp: Nastepny wycofany produkt dla dzieci.
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Października 2007, 13:28 »
Witam.
Dziekuje Wam dziewczyny ze znalazłyście numer seryjny tej partii.  a podawałam swojemu dziecku nutramigen przez 2 miesiace.  Sprawdziłam ten numer i znalazłam jedna puszke. . wadliwego.   :-\ podałam ja niuni w niewiedzy.  Na skutki nie chcem czekac.

 Ciesze sie ,ze ta informacja moglam pomoc  :)