Autor Wątek: a co z welonem?  (Przeczytany 5070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« dnia: 5 Kwietnia 2005, 12:33 »
Dziewczyny!
powiedzcie mi kiedy narzeczony w Kościele powinien zdjąć mi welon z twarzy?Słyszałam,że od razu po podejściu do ołtarza.co o tym myślicie?Jak wy to widzicie? :drapanie:
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Kornelia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #1 dnia: 5 Kwietnia 2005, 13:02 »
Ja uważam że narzeczony powinnien odsłonić twoją twarz zaraz po podejściu do ołtarza. Żeby wiedział co bierze hihihihihi. A poza tym to chyba żadna przyjemność stać z zakrytą twarza prze godzinę.



Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Kwietnia 2005, 14:07 »
tez tak sadze. Bo obserwujac amerykanskie filmy to panna młoda chyba całą ceremonie ma zasłonieta twarz, a po przysiedze pan młody jej odsłania welon. ale u nas raczej odsłania zaraz po podejsciu do ołtarza.dzieki.juz sie troche boje .to jeszcze 2 tygodnie :lol:
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
a co z welonem?
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Kwietnia 2005, 14:22 »
ja tez jestem za odslonieciem twarzy po podejsciu do oltarza....
02.07.2005

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Kwietnia 2005, 14:54 »
dzięki za pomoc.  jeszcze jedno pytanie odnośnie opłaty za ślub kościelny. Kiedy powinnam i jak zapytać sie księdza o to ile mam dać .bo nawet nie wiem?
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
a co z welonem?
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Kwietnia 2005, 15:31 »
U mnie bedzie tak: ze wzgledu na to, ze na drzwiach kancelarii w kosciolku, w ktorym bierzemy slub wisi taka kartka, ze kosciol nie posiada "cennika" i ofiara moze byc taka, jaka dyktuje serce i cos tam jeszcze ;-) (nie pamietam dokladnie tresci tej kartki :-)) , w obec czego damy tyle ile uwazamy i bedzie to podczas ostatniego spotkania z ksiedzem w kancelarii.

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
a co z welonem?
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Kwietnia 2005, 20:56 »
Mariolka ten temat był już gdzieś poruszany - sama się wypowiadałam na ten temat.Poszukaj  :D

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
a co z welonem?
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Kwietnia 2005, 22:38 »
I Mariolka zmień ten avatar bo sie nie moge skupić na czytaniu ;)

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Kwietnia 2005, 11:07 »
jakie podoba się Wam upięcie welonu?Od dołu czy na samej górze,bo tak do końca jeszcfze się nie zdecydowałam. Chce poznać Wasze zdanie na ten temat. jak przeglądam zdjęcia to widzę, że większość jest podpięta od dołu fryzury. Ale z drugiej strony od góry to ten welon jakos tak ładniej sie układa. A jak Wy podpięłyście lub podepniecie?
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Kwietnia 2005, 11:29 »
Ja miałam podpięty z tyłu pod kokiem ale kok był wysoki i szeroki wiec "nad" wyglądałabym "piorun w szczypiorek walnął" :wink: i zboku miała, wpięty we włosy kwiat więc inne rozwiązani odpadły z przyczyn technicznych. Zreszta miłam miec toczek z woalem ale niestety nie dotarła na czas wiec ten welon to niejako tylko dla ozdoby  :idea:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
a co z welonem?
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Kwietnia 2005, 11:40 »
ja bede miala podpiety od dolu, pod kokiem.

Ale jesli chcesz zakryc twarz, to moze ma to znaczenie przy upinaniu welonu, nie wiem czemu wydaje mi sie, ze powinnien on byc wtedy wyzej podpiety.
bo jak bedzie pod kokiem i bedzie krotki to moze twarzy nie zakryc ;)
02.07.2005

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Kwietnia 2005, 11:44 »
Ja chce zakryc właśnie twarz welonem, ale jednocześnie chce miec kwiaty we włosach. Welon mam długi do ziemi, więc mam zamiar go niedługo po Kościele odpiąć, ze względu na wygode. Bo źle będzie z nim tańczyć i siadać na krześłe. Ale Ja juz sama nie wiem jak to wszystko połączyć? Zakrycie twarzy, kwiaty?Poza tym do fryzjera umówiona jestem na fryzurę próbną na tydzien przed weselem. Nie wiem czy źle nie zrobiłam, bo nie weim jak ona czesze, a potem to chyba już na wszystko za późno!!!
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #12 dnia: 6 Kwietnia 2005, 12:11 »
Mariolkaa bez paniki :!:  co prada na próby na tydzięn przed slubem jak nie znam fryzjerki to bym, się nie umówiła ale to akurat najmniejszy "Pikuś" na pewno wyjdzie wszytko ok bo tydzien to czasami cała wieczność :wink:
Widziałam na jakims forum jak dziewczyna miała kwiat we włosach i dwuwarstowy długi welon z woalem na twarz ale welon był upięty na górze tylko ze ona nie miała koka tylko luźno upięte włosy. Moze popróbujesz z upięciem sama w domu wtedy chociaz trochę bedzięsz miała jakiś obraz tego co ci odpowiada a co n :roll: ie
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline obri

  • Zosia jest już z nami! :-)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 606
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Kwietnia 2005, 12:37 »
Jeśli chodzi o upięcie welonu, to już moim zdaniem zależy od fryzury :-)
Ja nie będę zakrywać welonem twarzy podczas marszu do ołtarza (choć ten zwyczaj dość mi się podoba),
natomiast ponieważ włosy będę miała gładko spięte w kok (klasyczny koczek i bez żadnych loczków), z boku koka chcę ozdobić pojedynczym kwiatkiem(właśnie zamierzam zabrać się za poszukiwania takiego stroika),
a welonik upięty pod kokiem (welonik niedlugi i lekki).
Gdzie według was jest w Szczecinie jest duży wybór welonów i stroików?

Mój Aniołeczek 19.02.2008 (*)

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Kwietnia 2005, 12:47 »
Kiedyś przeglądałam stronę Nikol w Szczecinie i wiem ,że tam było dużo welonów. ale nie pamiętam adresu
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #15 dnia: 6 Kwietnia 2005, 13:17 »
Salon NIKOL jest jedna na Piłsudskiego 35 a drugi na Jagielońskiej za studiem fryzjeskim .
Tam szyłam expresowo swój welonik, co do kwiatka we włosy to kupiłam go Fantazji na Piastów (przy Jagiellońskiej-ok 200 m od Nikol), na Lutnianiej mieli piękne Cymbeline ale cena mnie powaliła, ostatnio widziłam ładne kwiaty do wpięcia w Fali na stoiskach w sztuczną bizuterią i w Galax..
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
a co z welonem?
« Odpowiedź #16 dnia: 6 Kwietnia 2005, 13:19 »
a i jeszcze stonka www.suknieslubne-nikol.pl ale w tej chwili cosik nie działa :roll:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a co z welonem?
« Odpowiedź #17 dnia: 6 Kwietnia 2005, 20:55 »
Cytat: "davyjohn"
I Mariolka zmień ten avatar bo sie nie moge skupić na czytaniu ;)

davyjohn!patrz mi w oczy!
 :roll: :roll:
 :roll:  
:lol:
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline evita12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • data ślubu: 31.05.2008
Odp: a co z welonem?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpnia 2007, 10:00 »
nie rozumiem-po co zakrywać twarz welonem?