Autor Wątek: suknia na niską i szczupłą  (Przeczytany 4002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iga_

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
suknia na niską i szczupłą
« dnia: 4 Września 2007, 11:29 »
;)
Witam Was dziewczyny! Od dawna śledzę to forum, gratuluje wszystkim żonkom i trzymam kciuki za narzeczone :).   Choć mój ślub dopiero za 20 miesiecy już teraz zastanawiam się nad suknią.  Ponieważ mam tylko 160 cm wzrostu i jestem dość szczupła, myślę że bedę miała problem z jej doborem.  Czy istnieje jakis okreslony model dla liliputków??

Gabiś
  • Gość
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Września 2007, 13:39 »
Wiesz co nie sądzę żebyś miała jkikolwiek problem.. JA mam 164 cm i też jestem szczupła. Nie miałam żadnego problemu... nawet mi to do głowy nie przyszło!!

Offline Kastor (Olcia)

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3244
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Września 2007, 14:23 »
no cos ty nie bedziesz miala problemu w salonach skrocal suknie do twojego wzrostu
nie sadze zebys mial z tym jakikolwiek problem ;)

Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Września 2007, 14:43 »
Iga_ ty masz problem.A co ja mam powiedzieć mam tylko 153  ;D a sukienkę wybrałam bez problemu-ty wybierasz sobie model a on jest szyty pozniej według twoich wymiarów.

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Września 2007, 15:06 »
Gabiś, masz ponad 160 cm i mówisz, ze jesteś mała? dziewczyno.. nie przesadzaj..  :o


 Iga, ja mam 156, do tego kupiłam sobie butki 8-9 cm..
kieckę miałam 2 częściową (troszkę widać na fotce, obok), gorset i spódnica drapowana... 
dla mnie bardzo ważne było to, by suknia na dole była wszędzie równa, tzn, żeby nie była z tyłu dłuższa, zeby nic się za mną nie ciągnęło...

 dzięki temu nie musiałam nic podpinać, zmieniać... a bawiłam się cały czas super...
dodam, ze miałam spódnicę na 2 kolach i rewelacyjnie się kręciła....  ;D



Gabiś
  • Gość
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #5 dnia: 4 Września 2007, 15:23 »
Madzialena no własnie ja nie napisałam że jestem mała. Może do wysokich nie należę. Ale nie przesadzajmy 160 to jest normalny wzrost dla kobiety. !!!

Offline Iga_

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #6 dnia: 4 Września 2007, 16:05 »
skoro tak mówicie to odetchnęłam z ulgą, jeszcze ze wzgledu na termin nic nie przymierzałam, ale te suknie na wystawach mi się wydają takie ogromne, może to ze względu na obfitość matriałów.   :-*

Gabiś
  • Gość
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #7 dnia: 4 Września 2007, 16:09 »
Iga one są ogromne!! W slaonach mają głównie rozmiar 38. na wzrost ok 175 .Dlatego praktycznie każda sukienka będzie na Cibie za duża. Ale oni tą sukeinkę którą ty wybierzesz przerobią tak, że będzie super:)

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #8 dnia: 5 Września 2007, 10:39 »
no dobra a jaki fason proponujecie dla niskiej osoby - ja mam 153 i waze ok 43kg - zeby nie zniknac i nie wygladac smiesznie??



Gabiś
  • Gość
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #9 dnia: 5 Września 2007, 11:23 »
little lady Ja proponuję na pewno sukienkę bez koła, delikatną, i lekką. I wydaje mi się że gorset tez odpada.

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Września 2007, 12:18 »
Kwestia poprzymierzania różnych fasonów oraz dopasowania sukni nie tylko do swojej figury, lecz także do wzrostu i budowy pana młodego.
Ważne jest również to, byście świetnie się prezentowali razem, stojąc obok siebie :).

Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Września 2007, 14:09 »
Ja mam 153 i ważę 44 kg i będe mieć suknie z gorsetem na 2 kołach i wcale w niej nie znikłam  :skacza:wiadomo że w salonie mierzyłam nie swój rozmiar ale i tak mi się bardzo podobało.

Gabiś
  • Gość
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Września 2007, 10:22 »
dorka_9 no widzisz bo to bardzo dużo zależy od proporcji ciałą, budowy, urody itd. Ja np. zniakałąm we wszytskich sukienkach z kołami i gorsetami pomimo tego że jestem wyższa od Ceibie. Dlatego nie ma co doradzać tylko trzeba mierzyć:):):)

Offline joannaM
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopada 2007, 16:24 »
Proszę o poradę czy dla niskiej osoby pasują(czy optycznie nie skracają)
takie typy sukienek odcinane, z "fartuszkami"





czy lepsze będą te bez cięć, w całości


On 2011
Ona 2013

Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopada 2007, 20:07 »
ja tez mam 150zm i 40 kg wagi i wydaje mi sie ze wszelkiego rodzaju poziome pasy, fartuszki i takie modele jak te wczesniej niestety skracaja optycznie..ja bede miala miec dwuczesciowa z dolem rozszerzanym na kole bo mam baardzo waskie biodra w porownaniu z biustem i musze wyrownac proporcje 80-58-74 choc zastaawiam sie tez nad jednoczesciową..



Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudnia 2007, 19:20 »
wlasnie jestem po rozmowie z moja krawcowa i okazalo sie ze taka sukienka jak ta pierwsza jest jak najbardziej wskazana- ku mojemu zaskoczeniu, oraz sukienki dwuczesciowe, z gorsetem i dołem drapowanym( jesli ma sie takie małe biodra jak ja) jak najbardziej dla małych i szczypłych.No i teraz juz sama nie wiem..
Powiedzial mi tez, ze jednoczesciowe nie za bardzo..



Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: suknia na niską i szczupłą
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Lutego 2008, 11:21 »
Ja też jestem malutka i drobniutka. Mi doradzano sukienki wąskie , mocno podkreślające biodra. dół albo lekko w literę A, albo wąska i delikatnie rozchodząca sie na dolę. Przymierzałam i faktycznie bardzo dobrze to wygląda.