e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: MERIDIA-co,jak,kiedy...wspomagacz?a moze wróg walki o dobrą figure?  (Przeczytany 6866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tete Kobieta

 • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 2.06.2007
hallo!
mam pytanie odnosnie leku MERIDIA(dostepnego tylko na recepte w dwóch dawkach 10mg i 15mg) czy któras stosowała?jakie były(jesli były ) efekty uboczne...czy udało się Wam zrzucic choc troszke...ja sie zastanawiam..stosowłąm diete MŻ i siłke..owszem było troszke lepiej.ale traz znów mój tryb pracy (i jej czas) dał sie we znaki mojej figurze...tutaj wklejam info

jest lekiem redukującym masę ciała. Stanowi ona inhibitor wychwytu zwrotnego dwóch monoamin tj. serotoniny i noradrenaliny. Jak wiadomo w regulacji łaknienia i wydatków energetycznych podstawową rolę odgrywają serotonina (5-HT) i noradrenalina. W wyniku stymulacji zakończeń nerwowych w mózgu są one uwalniane do szczeliny synaptycznej. Następnie łączą się z receptorami odpowiedzialnymi za przekazywanie sygnałów do komórek docelowych. Im dłużej neuroprzekaźniki znajdują się w szczelinie synaptycznej tym bardziej efektywne jest ich działanie. Aktywność tego procesu zależy od mechanizmu wychwytu zwrotnego, który polega na ponownym wchłonięciu neuroprzekaźnika przez komórki, które go uwolniły. Sibutramina poprzez hamowanie wychwytu zwrotnego potęguje działanie serotoniny i noradrenaliny na receptory komórek postsynaptycznych. Za pobudzenie uczucia sytości odpowiedzialny jest wpływ ośrodkowy serotoniny na receptory 5HT2A i 5HT2, a noradrenaliny na receptory B1. Natomiast zwiększanie wydatków energetycznych zależy od działania obwodowego noradrenaliny na beta-3 receptory (3).
W dotychczas przeprowadzonych badaniach nie wykazano występowania wad zastawkowych serca u pacjentów leczonych sibutraminą (8). Wyniki tej obserwacji zależą od innego w porównaniu z deksfenfluraminą mechanizmu pobudzania aktywności monoamin. Sibutramina hamuje wychwyt zwrotny serotoniny podczas gdy deksfenfluramina pobudza głównie jej wydzielanie. W rezultacie stężenie serotoniny w synapsie stymulowane deksfenfluraminą jest 5-10-krotnie wyższe w porównaniu z efektem działania sibutraminy.
Sibutramina wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowana jest w wątrobie a jej metabolity wydalane są przez nerki. Okres półtrwania metabolitów sibutraminy wynosi 14-16 godzin.
Ubytek masy ciała uzyskiwany w wyniku leczenia otyłości sibutraminą jest wynikiem zmniejszenia ilości przyjmowanej energii, a także zwiększonej utraty ciepła z organizmu. Osłabiony apetyt powoduje, że pacjent zjada mniejsze posiłki, skraca czas ich trwania, rezygnuje z przekąsek. Orientacje smakowe zmienia się w kierunku produktów białkowych. Z kolei zwiększony wydatek energetyczny u ludzi zależy od stymulacji termogenezy poposiłkowej, a u zwierząt poprzez wpływ na brunatną tkankę tłuszczową (9). Ponadto lek ten utrudnia powstawanie efektu yo-yo, co wynika z faktu, że sibutramina utrudnia spowalnianie spoczynkowej przemiany materii. Jak wiadomo powstaje ona w wyniku stosowania diet redukcyjnych.
W badaniach na ochotnikach z dodatnim wywiadem w kierunku uzależnień od różnych substancji nie wykazano aby sibutramina posiadała cechy uzależniające (10). Stwierdzono, że istnieje zależność efektu terapeutycznego od podawanej dawki leku (11). Najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując dziennie jednorazowo 10 mg lub 15 mg sibutraminy. Czas leczenia do 12 miesięcy, ale tylko u osób, które w ciągu początkowych 3 miesięcy terapii straciły nie mniej niż 5% początkowej masy ciała.
Dotychczas przeprowadzono szereg kontrolowanych prób klinicznych z zastosowaniem sibutraminy, które wykazały statystycznie znamiennie większe ubytki masy ciała w grupie pacjentów przyjmujących sibutraminę w porównaniu z placebo.
Metaanaliza wykazała, po 12 tygodniach, że 5% ubytek masy ciała, osiągnęło wśród otrzymujących 10 mg sibutraminy 49% leczonych, a w grupie 15 mg odpowiednio 55%, a w grupie placebo tylko 19% (12).
Bray i wsp. wykazali, że ubytek masy ciała w wyniku stosowania sibutraminy w dawce 10 lub 15 mg wynosi odpowiednio 6,1% i 7,4%, a w grupie placebo tylko 1,2%. (13).
Apfelbaum i wsp. stwierdzili, że zastosowanie sibutraminy u pacjentów poprzednio leczonych dietą o bardzo niskiej zawartości energii (VLCD) nie tylko powoduje utrzymanie uzyskanych rezultatów, ale również indukuje dalszy ubytek masy ciała, średnio o 6,1 kg (14).
W zaprezentowanych po raz pierwszy podczas Europejskiego Kongresu Otyłości (Mediolan, 1999) najnowszych badaniach wieloośrodkowych STORM (Sibutramine Trial in Obesity Reduction and Maintance) oceniano efekty, tolerancję i bezpieczeństwo długoterminowego leczenia otyłości przy pomocy sibutraminy zalecanej w skojarzeniu z dietą niskokaloryczną i zwiększoną aktywnością fizyczną. Wyniki 6-miesięcznej obserwacji wykazały średni ubytek masy ciała wynoszący 11%, zmniejszenie obwodu talii o 10,6 cm, obwodu bioder o 8,6 cm, a ubytek wskaźnika talia/biodra (x100) wynosił 2,7.
Ponadto wykazano, że lek ten jest przydatny w utrzymaniu, przez okres 2 lat uzyskanych rezultatów w ciągu pierwszych 6 miesięcy leczenia (15).
Również z innych obserwacji dotyczących leczenia otyłości sibutraminą wynika, że zarówno w dawce dziennej 10 mg jak i 15 mg szczególnie zmniejsza obwód talii, co może wskazywać na ubytek tkanki tłuszczowej wisceralnej. Ponadto wykazano, że podczas leczenia otyłości sibutraminą obniża się poziom całkowitego cholesterolu, LDL-cholesterolu i trójglicerydów. Ponadto sibutramina przyczynia się do wzrostu poziomu HDL-cholesterolu i poprawy profilu glikemii u pacjentów z cukrzycą (16).
Z objawów niepożądanych, które mogą pojawić się podczas stosowania sibutraminy wymienia się nieznaczny wzrost ciśnienia krwi (3 mmHg), a także przyspieszenie częstości pracy serca o 5-6 uderzeń na minutę. Inne objawy uboczne to suchość w jamie ustnej, zaburzenia snu i zaparcia.
Sibutramina nie powinna być stosowana jednocześnie z lekami podwyższającymi poziom serotoniny we krwi (17). Dotyczy to leków działających poprzez hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin lub stymulację uwalniania neuroprzekaźników, a także blokujących aktywność monoaminooksydazy (MAO).
Inhibitory izoenzymu CYP 3A4 (erytromycyna, ketokonazol, cymetydyna, werapamil, sok greipfrutowy) nasilają działanie sibutraminy.
Natomiast leki indukujące aktywność izoenzymu CYP 3A4 (antybiotyki makrolidowe, fenobarbital, deksametazon) osłabiają jej działanie.
Pamiętać należy, że nie należy kojarzyć sibutraminy z innymi centralnie działającymi lekami hamującymi łaknienie, a także lekami przeciwdepresyjnymi i neuroleptykami. Sibutraminy nie podaje się w przypadku wtórnej otyłości, istnienia nie poddającego się leczeniu nadciśnienia tętniczego, pheochromocytoma, ciężkiej niewydolności wątroby i nerek, tachykardii, zaburzeń rytmu serca, zwężenia naczyń mózgowych, choroby niedokrwiennej serca, a także hipomagnezemii i hipokalemii. Przeciwwskazaniem do podawania sibutraminy jest jaskra z wąskim kątem przesączania"

Podstawowymi mechanizmami działania leków stosowanych w leczeniu otyłości jest:
- hamowanie łaknienia (leki serotoninergiczne: sibutra-mina-Meridia),
- zmniejszanie trawienia pokarmów i wchłaniania tłuszczów w jelitach (inhibitory lipazy: orlistat - Xenical),
- działające termogenicznie (leki noradrenergiczne: sibutramina
- Meridia, efedryna, kofeina).

Sibutramina (Meridia) zmniejsza przyjmowanie pokarmów, wywołując uczucie sytości. Mechanizm jej działania jest podwójny. Hamując wychwyt zwrotny serotoniny, nasila poposiłkowe uczucie sytości, a poprzez hamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny nasilając termogenezę zwiększa wydatek energetyczny, co łącznie prowadzi do zmniejszenia masy ciała.

Stosowanie sibutraminy polega na rozpoczynaniu od dawki 10 mg na dobę, którą w razie potrzeby można zwiększyć do 15 mg. Lek stosuje się rano, raz na dobę, u pacjentów, u których nasilenie głodu występuj po południu i w godzinach wieczornych, lek można stosować w godzinach przedpołudniowych.

Program STORM (Sibutramine Trial of Obesity Reduction and Maintenance) jest dwuletnim badaniem oceny skuteczności sibutraminy w redukcji masy ciała i utrzymaniu uzyskanego efektu (James W.P.T.: Lancet 2000, 356, 2119). W okresie pierwszych sześciu miesięcy stosowania sibutraminy 10 mg dziennie średni ubytek masy ciała u 605 leczonych pacjentów wynosił 10 kg, a w dalszym okresie obserwacji do dwóch lat sibutramina pomagała utrzymać zredukowaną masę ciała. Poza obniżeniem i utrzymaniem zredukowanej masy ciała, u osób leczonych sibutraminą obserwowano znamiennie niższe stężenie triglicerydów i wyższe stężenie HDL cholesterolu jak w grupie leczonej placebo (Dujovne C.A.: Am.Heart J. 2001, 142, 489). U chorych otyłych z cukrzycą typu 2 w czasie kuracji z zastosowaniem sibutraminy obserwowano wraz z obniżeniem masy ciała poprawę regulacji cukrzycy (Finer N.: Diabet Obes, Metab. 2000, 2, 105; Fujioka K.: Diabet. Obes., Metab. 2000, 2, 175). Korzystnym sposobem stosowania sibutraminy okazało się jej stosowanie w terapii przerywanej (Wirth A.: JAMA 2001, 286, 1331).

Działania niepożądane, takie jak suchość w jamie ustnej, bóle głowy, zaparcia, bezsenność i pobudzenie, były na ogół łagodne. Obserwowano średni wzrost skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego krwi od 1 do 3 mm Hg, a średnie przyspieszenie częstości tętna wynosiło od 3 do 7 na minutę. Przeciwwskazaniem do stosowania sibutraminy są zaburzenia rytmu serca i niewyrównane nadciśnienie krwi. Nie należy stosować sibutraminy u osób stosujących leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, leki przeciwmigrenowe, opioidy. Jaskra, ciężka niewydolność wątroby i nerek stanowią przeciwwskazania.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1997 r. przyjmowanie sibutraminy powiązano z 32 przypadkami zgonów i niemal czterystoma poważnych działań ubocznych.

- To naprawdę znikomy promil - bronią się eksperci Abbott Laboratories (producenta leku). - Na całym świecie sibutraminę przyjmuje ponad 8,5 mln osób. Odsetek działań niepożądanych jest więc mniejszy od tysięcznej promila. Poza tym żadnego zgonu nie można z pewnością powiązać z zażywaniem naszego preparatu - twierdzi dr Eugene Sun, wiceprezes Abbotta. Z jego obliczeń wynika, że nawet gdyby lek rzeczywiście był przyczyną śmierci, to ryzyko wynosi zaledwie 2,1 na każde 100 tys. osób zażywających Meridię. Tymczasem z badania Nurses Health Study, które objęło ponad 100 tys. kobiet wynika, że sama otyłość jest związana z ryzykiem zgonu równym 400 / 100 tys. Otyli częściej chorują na serce, cukrzycę czy nadciśnienie. Zmniejszenie masy ciała to dla nich często jedyna szansa na uniknięcie poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Przeciwnicy leku argumentują, że ryzyko związane z przyjmowaniem sibutraminy jest niedoceniane, a sam preparat nie gwarantuje trwałej utraty kilogramów. Głównym zarzutem pod adresem leku jest to, że podnosi ciśnienie krwi, a tym samym zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Zwolennicy ripostują, że otyli nie mają zbyt wielu możliwości farmakologicznego wspomagania odchudzania. Twierdzą, że wystarczy właściwie dobierać pacjentów i nie zapisywać leku osobom z podwyższonym ciśnieniem tętniczym.

- U ludzi otyłych wystarczy niekiedy utrata 5-10 proc. wyjściowej masy ciała, by znacznie poprawić ogólny stan zdrowia - mówi prof. Donald Hensrud z Mayo Medical School w Rochester. - Meridia pozwala im zaś zrzucić przeciętnie o 5 kg więcej niż placebo (substancja nie mająca działania leczniczego). To zaleta nie do przecenienia. Trzeba jednak pamiętać o wpływie leku na ciśnienie - dodaje profesor. - Nawet niewielki wzrost rozkurczowego (dolnego) ciśnienia tętniczego zwiększa ryzyko choroby serca o 6, a udaru mózgu aż o 15 proc. - ostrzega Hensrud.

 czekam na wieści od Was!
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline Kasia* Kobieta

 • Chuck Norris
M
Napisane: Lipiec 04, 2007, 15:12:43
Marta nie wiem czy to  o ten sam lek chodzi , ale moja koleżanka stosowala jakiś wspomagacz odchudzania , dostepny tylko na receptę, było dość drogi bo w zeszłym roku kosztował ok 300zł i starczał na 2-3 tygodnie.
jesli chodzi o efekty to ...były w ciagu dwóch miesiecy schudła 7kg, a niby jadła normalnie.
jak złapię ją na gg to wypytam o nazwe tego "cudownego leku".
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline tete Kobieta

 • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 2.06.2007
Kasia!!!!! dzięki bardzo!
jest bardzo duzo odpowiedników tego leku..od LIDY po mezitang... Meridia 10mg kosztuje (dzis pytałam) kosztuje ok 100-115zł za miesieczna kuracje.Czytałam troszke otym-moja kolezanka schudła 8kg przez trzy tyg.Narazie sie przygladam,czytam,szukam..w zasadzie nie dla siebie ale dla info kolezanki-zobaczymy jak sprawy będa wygladac...moze sama sie skusze.
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
oj nie widziałam tego wątku.Jeszcze jakiś tydzień temu pisałam do lilliann z zapytaniem na ten temat.Sama chce stosować. Stosowała go moja siostra.schudła 7 kg w ciągu miesiaca.Prawdą jest,że jeszcze jakis czas temu kosztował ten lek ok.400 zł.(zależy jaka marża w aptece).Teraz jest ponad 100zł. Ja już sobie załatwiłam 2 opakowania.będe miała za tydzień. jak będą efekty to dam znać.Aha i efekty uboczne to :kołatanie serca,bezsenność,suchośc w ustach. jest to pochodna amfetaminy. Nie kazdy dobrze ją znosi

Offline monia

 • złośliwy skorpionek :)
 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 04.06.2005
tia

ja poszłam 9 kg w dół.. wieksze efekty miałabym  ćwicząc..

po karmieniu bede  musiała coś ze soba zrobic, bo moje  chudniecie stanęło  w miejscu :/

Offline tete Kobieta

 • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 2.06.2007
Dziś jestem po drugiej tabletce-specjalnie nie odczułam tego ze mam mniejsze łaknienie-i nie napadam na lodówe wieczorami ;D ze skutków ub. troszke boli mnie głowa-jak wezme tab.cisnienie skacze-ale po jakis 4h robie sie senna jak niemowlak!!!!Monia jutro cos do Ciebie na priv pójdzie ;D
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Monia ja ciebie doskonale rozumiem, bo jestem w podobnej sytuacji jak Ty.Przed ciazą ważyłam jakoś podobnie ok75 kg.Czyli nie takie znowu chucherko. w ciązy przytyłam prawie 30 kg. ważyłam jakoś tak lekko ponad 100 kg. :waga: wiadomo przy porodzie zeszło jakieś 10 kg(waga dziecko, łożysko,, wody itp).Potem schudłam z 5 kg i niestety nadwago 15 kg pozostała. I mimo,że minął ponad rok od porodu, to nie jest mi łatwo schudnąć.Ja nigdy nie byłam szczypiorkiem. Już chyba taka przemiana materii. I też łażę na aerobik, step, pilates 2-3 razy w tyg. i nic... Nie ma lekko. :Olaboga:

Offline tete Kobieta

 • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 2.06.2007
Mariolka-masz 100% zeby osiągnoac i utrzymac ładną(czyt. wcale nie wychudzoną-ta wg mnie nie jest ładna) trzeba zmienic nawyki żywieniowe,i ĆWICZYĆ ĆWICZYĆ ĆWICZYĆ(znaczy ruszac się)ja przed ślubem 3x siłka w tyg i niejedzenie po 18+samo lekkie jedzonko w ciągu dnia-pozbyłam sie paru kg a przytym sylwetka zaczeła mi sie 'modelowac'
a potem przyszło lenistwo,do tego doszedł chroniczny brak czasu..(choc wiem ze w wiekszosci przypadków sama wymyslam sobie powody do tego aby np nie isc na siłke)-zalezy mi na powstrzymaniu wilczego głodu który dopada mnie wieczorem..MASAKRA. Jak narzie nie czuje głodu(choc zjadlam serek grani z pomidorem-wiem ze musze jesc-choc nie czuje łaknienia)Zobaczymy co będzie dalej.
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline ricardo Kobieta

 • Patrycja
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 08.09.2007
ooo, zainteresował mnie ten wątek. A czy wiadomo czy są jakieś reakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi??

Offline liliann Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 30 września 2006
Czyli jednak tete zdecydowałaś się....
Te które pytały znają moje zdanie. Nie jestem przeciw, ale jestem ostrożna...
Powiem tylko tyle...pomimo, że mam właściwie nieogrniczony dostęp do leków z racji zawodu skorzystałabym z tego tylko w ostateczności...
Schudłam 20kg...walczę od 15 lat o utrzymanie figury....gdy tylko pojawiaja się kilogramy, biorę sie w karby....nigdy nie przyszła mi nawet myśl o farmakoterapii...

Offline tete Kobieta

 • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 2.06.2007
Czyli jednak tete zdecydowałaś się....
Te które pytały znają moje zdanie. Nie jestem przeciw, ale jestem ostrożna...
Powiem tylko tyle...pomimo, że mam właściwie nieogrniczony dostęp do leków z racji zawodu skorzystałabym z tego tylko w ostateczności...
Schudłam 20kg...walczę od 15 lat o utrzymanie figury....gdy tylko pojawiaja się kilogramy, biorę sie w karby....nigdy nie przyszła mi nawet myśl o farmakoterapii...

ehh słaba jestem i wygodna w dostaku :(-ale wiem ze jest to 'wspomagacz' anie calkowiet zastąpienie ćwiczen+diety!!!!Staram sie stosowac diete MŻ i troche wiecej sie ruszac..skutków ubocznych -nie czuje-no moze odrobine podwyzszone cisnienie..M biore przez 1mc-mam nadzieje ze po niej na tyle moj zolodek sie-sukrczy- :D ze nie bedzie potrzeby tzle jesc ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
lillian ale ja też ćwiczę.nie liczę tylko na farmakologię. 3 razy w tygodniu jestem na fitnessie(pilates, aerobik, step). I cięzko to idzie.poza tym moze inaczej jest osobom, które od dawna miały problem z nadwagą?A inaczej ososba, która przytyła w szybkim tempie i zwiększyła garderobę o 2 rozm.(tak jak ja po ciązy) trudno jest siebie zaakceptować.nie mówiąc juz o braku garderoby.wszytsko do wymiany

Offline liliann Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 30 września 2006
Mariolka ja wiem, że nie jest łatwo...tylko zalecam ostrożność...te wszystkie leki działają na mózg...i niestety powodują fantastyczny efekt jojo.
Znam wiele osób, które nadrobiły z nawiązką kilogramy zrzucone na Meridii.
Trza być potem - jak sie je odstawi - twardziochem, nie mięciochem...

Offline gosiaczekk Kobieta

 • Chuck Norris
Uważam, że jeśli macie się starać o maleństwo to odpuście sobie Meridie. Poza tym zadajcie sobie pytanie ile chciałabyście schudnąć, bo jesli np 5 kg to bez sensu szprycowac się jakimis tabletkami. No i chyba trzeba teraz uważać na alkohol, bo podobno w połączeniu z Meridią to mieszanka wybuchowa.

rybkawiedenka

 • Gość
Ja nie próbowałam, brałąm coś podobnego i efekty były takie że raz mnie prawie zwiezli z tego świata. Teraz odchudzam się z pomocą diabetologa, mam diete dostosowaną do siebie, 1398kcl dziennie i walcze.

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
a jak sie dostać do diabetologa?skad wziac skierowanie? i czy trzeba za to płacić?

Offline liliann Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 30 września 2006
skierowanie z POZ, a tym, że diabetolog otyłosci nie leczy....chyba że Rybka ma taką poradnie diabetologiczno - otyłościową...
W Szczecinie też jest taka poradnia leczenie otyłości...i też przy diabetologu i endokrynologu.

rybkawiedenka

 • Gość
U mnie jest troche inaczej bo mój ojciec waży 130kg i MUSI się odchudzać więc ja się załapałam z nim :) Poprostu wziął mnie na wizyte. Ale Lilka ma racje, tu nie chodzi o otyłość tylko o przygotowanie odpowiednich zasad żywienia.

Mariolko wszystko Ci opowiem jak się spotkamy bo tak naprawde to tę moją diete może stosować każdy, bez łykania "wspomagaczy" jak tabletek moczopędnych. Ta dieta głównie polega na zasadzie: po pierwsze - wyeliminować puchnięcie i wywalić jak najwięcej wody z organizmu, po drugie skoncentrować się na jedzeniu a nie głodzeniu, ale jedzeniu sensownemu (np wykluczamy ryż, makaron, ziemniaki, wrzywa strączkowe, kasze) ale potem stopniowo do tego wracamy. ITD.

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
ok. Bo ja nie cierpię na jakąs otyłośc czy coś.Po prostu za duzo sie roztyłam w czasie ciązy i tyle...

Offline madi_001 Kobieta

 • entuzjasta
 • data ślubu: 2 wrzesień 2006
ja też tak jak wy walczę non stop z wagą i choć nie byłam jeszcze wciąży to bardzo bardzo się jej boję :'( tylko z tego względu jak będe wygladać po niej.......

jesli chodzi o mnie to od 4 miesięcy działam intensywnie na orbiterku a do tego spalacz tłuszczy Thermo fat burner + CLA kupił mi to mąż jak widział moje zaparcie doćwiczeń i musze wam powiedzie ze jestem z niego zadowolona. Daje mi energię na ćwiczenia i przede wszystkim chęci do nich. Wiadomo wszystko z umiarem dlatego zrobiłam miesięczną kurację teraz myślę do niego wrócić......

co do alkoholu to faktycznie z takimi spalaczami tłuszczu nie powinno się ich pić to samo tyczy się kawy - powodują duży wzrost ciśnienia

Offline Mariolka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
ja już od 2 tyg. biorę Meridię.Dobrze sie czuję.Nie mam ani kołatania serca, skoków ciśnienia, ani bezsenności.Jedynie suchość w ustach i problemy z wypróżnianiem. Schudłam na razie 3 kg ale poza tym dużó ćwiczę na fitnes.3 razy w tyg po godz.

Offline tasiek Kobieta

 • Wiktor 2.10.2010 :D
 • entuzjasta
 • data ślubu: 19.09.2009
niewiem czy wątek jest nadal aktualny ale napisze co wiem:). meridi polski odpowiednik zelxa-dzialanie podobne a nieco tanszy-podobne czytaj takie same-niekiedy dziewczyny pzryjmujace meridie zle reagowaly i zmienialy na zelixe i bylo dobrze-i odwrotnie.czasem nie ma efektu spadku wagi moze to wskazywac na problemy z tarczycą:) czasem zdarza sie tak ze po 2 miesiacach pzryjmowania nie widac znacznie spadku wagi -wazne zeby sie nie poddawac i jeszcze z jedno opakowanie zluzyc bo moze to ruszyc po 3 miesiacach:)a teraz potwierdzenia:)moja mama rzucila palenie i zwagi 85 kg przy wzroscie 155 przytyla do 101:(.wieczaczelysmy sie martwic-zaczelam swoje pozsukiwania w jaki sposob moge jej pomoc-natrafilam na merdie i zelikse kuracje zaczelysmy 23 lutego 2008r zelixa bo taki lek przepisala mamie pani dokotor wazne zeby zrobic badania-sprawdzic tarczyce i wątróbke:)po mosiacu mama schudla ok 3 kg i stopniowo spadala z wagi-nie miala wiekszych skutków ubocznych procz suchosci w ustach-to ponoc norma pzry tym leku i na poczatku kolatania seca-zsybzsego bicia-moze tak:)obecnie przyjmuje zelixe juz 5 misiecy i schudla 12 kg:)dodatkowo na poczatku ograniczyla jedzenie i patzryla na to co zjada:)i chozdila na aqua areobik 3 razy w tygodniu po 2 miesiacach zaczela chozdic juz trylko 2 razy w tygodniu:)teraz ma pzretwe bo wiekzsosc basenow w szczecinie w miare tanszych aquaareobikow jwest zamknieta ze wzgledu na pzrerwe wakacyjna:)efekty widac gołym okiem:)mama lepiej sie czuje nie puchna juz jej nogi i ogolnie psychicznie sie podniosla-pzrede wzsystkim zaczela wiezryc ze moze troche schudnac
ok wrzesnia zamiezram zabrac-ograniczyc jej tabletki do pzryjmowania 1 na dwie doby a z czasem odstawic calkowicie-czytalam ze wtedy latwiej uniknac efektu jojo:)hehe moze smieszne sie wydaje ze pisze w pierwszej osobie liczy mnogiej ale wspiram mame we wzsystkim zwiazanym z odchudzaniem i zrucaniem palenia-nawiasem mowiac-palenie rzucila dzieki biorezonansowi-jak dla mnie magiczna maszyna robiaca cuda:0polecam:)

Offline Kasia* Kobieta

 • Chuck Norris
i ja sie zastanawiam czy brac. tabletki dostalam od koleznaki ktora nie bierze bo am tarczyce i jej nie pomogły.
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline tasiek Kobieta

 • Wiktor 2.10.2010 :D
 • entuzjasta
 • data ślubu: 19.09.2009
powiem zsczerze-tylko krzyczcie-czasem chec wygladania jak te modeleczki pzrycmiewa zdrowy rozsadek-ja nie mam nadwagi ale kilka kilo moglabym zrzrucic-bralam zelixe tylko 4 dni-zle to pzrezslam nudnosci bule brzucha wymioty suchosc w gardle i niepzrespane noce-owszem apetytu brak ale zaczelam sie martwic o siebie i szybko odstaweilam.to pomoze jesli naprawde masz do zrzucenia-czasem nawet jak masz do zrzucenia to organizm odzruca.jednak zyzce powozdenia bo mamuska jest zadowolona-ale proponuje kontakt z ;lekarzem

Offline Anjuschka Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 15.05.2010
Moja starsza siostra bierze Meridie... najpierw schudła dużo bez niej (po ciąży), teraz łyka Meridię i szczerze nie wiem, ile na niej schudła. Moim zdaniem, mogłaby sobie już darować, bo wygląda bardzo dobrze.

Z jej opowiadań wiem, że Meridia powoduje, że nie chce się tak jeść, oszukuje Twój mózg, że nie jesteś głodna. Jednak sama Meridia nie wystarczy, bo jak ktoś będzie brać Meridię, a nadal będzie jeść jak dawniej, to nie ma sensu brać. Przy braniu Meridii konieczna jest jakaś dieta plus ćwiczenia... sama Meridia cudów nie zdziała.

Ja od ok. 2 tygodniu stosuję dietę, tzn. nie obżeram się, nie jem chleba (tylko WASĘ), ziemniaków, makaronów, za to jem dużo warzyw i owoców, brązowy ryż, ryby, chude mięso z kurczaka upieczone na grillu. Nie jem po 18, nie jem słodyczy, nie piję piwa i alkoholu.
Przez 2 tygodnie zgubiłam 6kg. Efekty widać.
Ćwiczyć nie ćwiczę, jedynie chodzę na pieszo do pracy - ok. 10 minut szybkiego marszu w jedną stronę, a w domu potańczę i poskaczę przy głośnej muzyce!


Offline Justys851 Kobieta

 • Chuck Norris
Gratuluje Aniu  ;) tak trzymac  ;)
Tylko powiem Ci jedno ze ta WASA to nie jest taka rewelacyjna, zawiera duzo weglowodanó prostych, ja radziłabym przerzucic sie na jakis chlebek razowy, bądź żytni  ;) i nie dokońca rezygnować z ziemniaków, bo są one bogatym źródłem  potasu i białka roślinnego  ;)
przepraszam jeśli się wymadrzam ale studiuje taki kierunek że moge pomóc  ;)


Podstawa jest zmienić nawyki zywieniowe i troche ruchu  ;)
Ja schudłam 8 kg w ciągu 5 m-cy
Waga utrzymuje mi sie taka sama od ponad dwoch miesiecy  ;)
Wyatrczy ,że bedziemy jesc 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek na ok 3-4 h przed snem, śniadanie przed wyjsciem z domu, zaprzyjaxnic sie z woda mineralna, nie podjadac między posiłkami  ;)
Mi naprzykład pomaga takze to ze jem na mniejszych talerzach wtedy automatycznie mniej nakładma jedzenia  ;D


Co do Meridi byłabym ostrożna , są osoby ktore dobrze ją znoszą ale są i takie na których xle ona wpływa, poza tym moim zdaniem tabletki te przeznaczone sa dla osób które naprawde maja nadwage i nei moga sobie juz z tym poradzić, oczywiście wszystko pod kontrola lekarza, bądź dietetyka , ale tak jak pisałyście nie obejdzie sie bez ruchu i diety  ;)
Ja bym postawiła na to niz na tabletki , nasz organizm szybko sie przezwyczaja i gdy przestanie sie brac meridie organizm nagle poczuje głod, zwiększy sie łaknienie, zmniejszy termogeneza ciała  i wtedy koło sie zamyka bo jemy wieksze ilości i kilogramy wracaja... apotem znowu po meridie..... i tak w kółko , jak dla mnie bez sensu

Offline liliann Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 30 września 2006
Cytuj
Ja bym postawiła na to niz na tabletki , nasz organizm szybko sie przezwyczaja i gdy przestanie sie brac meridie organizm nagle poczuje głod, zwiększy sie łaknienie, zmniejszy termogeneza ciała  i wtedy koło sie zamyka bo jemy wieksze ilości i kilogramy wracaja... apotem znowu po meridie..... i tak w kółko , jak dla mnie bez sensu


święte słowa...
I dlatego pomimo, że dla mnie zdobycie Meridii nie stanowiło by żadnego problemu, to po nią nie sięgnę...


Cytuj
poza tym moim zdaniem tabletki te przeznaczone sa dla osób które naprawde maja nadwage i nei moga sobie juz z tym poradzić, oczywiście wszystko pod kontrola lekarza

kolejne świete słowa...

Offline Justys851 Kobieta

 • Chuck Norris
Cytuj
I dlatego pomimo, że dla mnie zdobycie Meridii nie stanowiło by żadnego problemu, to po nią nie sięgnę...

ja tez  ;)

Offline liliann Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 30 września 2006
..sie nie dziwię...przy chorej tarczycy nie powinnaś...

A mnie trafia, bo te 3 kilo które pozostawiła mi ciąza niestety najtrudniej mi bedzie zrzucić...
Niestety nie jestem z tych chudych, ale z tych co to mają tycie w genach i utrzymanie figury zawsze mnie kosztowało wysiłku...no i teraz znowu....ehhhhhh........Offline paooolka Kobieta

 • Niufomaniaczka
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 05.09.2009
też brałam meridie. przepisała mi ja dietetyczka. poprostu głupota! bierze sie przy naprawde dużej otyłości.wtedy rozumiem, ma sie 30 kg do zrzucenia, moze pomoze. ale też nie powinno sie jej brac cały czas. Ja przez pierwszy miesiąc moze i cos schudłam a potem to juz wyrzucanie kasy. zrezygnowałam z niej dobrowolnie i juz nigdy nie pojde do tej lekarki. co to za lekarz który na pierwszej wizycie przepisuje meridie ??!! na tym chyba opierają sie jej wyniki! poczytajcie ulotkę, kazdy lek działa nie na jeden narząd czy czesc naszego ciała tylko na nas całe! polecam dietke i cwiczenia. duuuzo cwiczeń - to naprawde pomoze i Wy bedziecie czuc sie lepiej :)