e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej  (Przeczytany 4242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 09.05.2008
Witam, wesele mam zaplanowane w DG na Pogorii, szukam teraz kościoła, ponieważ nie znam okolicy proszę o pomoc. .  może wiecie gdzie jest najładniejsza msza i miły ksiądz. .  może wiecie coś o kościółku na górce koło zamku w Będzinie ??? za każde ingo dziękuję

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
a czy któraś z Was miała ślub lub będzie miała w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
i św.  Antoniego z Padwy w DGórniczej na górce ????

Offline adusiaxxx Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 12.04.2008
My ślubujemy w kościele w D.G. na Manhattanie, to jest nasza wspólna parafia  ;D Ksiądz jest spoko, kościół ładnie przystrojony, czego chcieć więcej  ;)

Offline u-lenka Kobieta

• Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
Witaj klaudik  :)
Mogę Ci szczerze polecic parafię świętej Trójcy w Będzinie, księża z tamtejszej parafii przywracaja mi wiarę w to że istnieje jeszcze takie coś jak POWOŁANIE :)
Sama wybrałam tamten kościół na ślub, mimo iż nie jest to moja parafia

Pozdrawiam serdecznie!

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz

Mogę Ci szczerze polecic parafię świętej Trójcy w Będzinie, księża z tamtejszej parafii przywracaja mi wiarę w to że istnieje jeszcze takie coś jak POWOŁANIE :

dzięki za opinie, cieszę się że tak miło mówisz bo to napawa mnie optymizmem, nie jestem z zagłebia a tu bierzemy ślub i ten kościół bardzo nam się podoba, a nie miałaś problemów z załatwieniem mimo że nie Twoja parafia? Mój narzyczony także jest z innego kościoła ...  ::)

Offline Joasia Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 04.08.2007
A ja polecam Kościół na Górce w Gołonogu (św. Antoniego). Przy kościele jest klasztor franciszkanów dlatego i franciszkanie się tam udzielają i sa świetni, bardzo życiowi i dowcipni. Sam proboszcz to wesoły człowiek przyzwyczajony do dziwacznych wymagań ślubujących i co najważniejsze wspierajacy w tych Naszych dziwactwach ;)
Napisane: Lipiec 05, 2007, 22:59:10
achaaaaa, i dość blisko Pogorii i świetny widok z góry na dwie Pogorie  :D

Offline u-lenka Kobieta

• Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
Joasiu, abyście mogli wziąć ślub w nie swojej parafii musicie mieć zgodę od księdza z obecnej parafii Twojej lub Twojego narzeczonego. jeśli już macie taką zgodę (a ksiądz ma obowiązek ja wystawić) to gwarantuję Ci że ks. Andrzej z parafii ŚWIĘTEJ TRÓJCY przyjmie Was bardzo serdecznie, jeśli chciałabyś jeszcze jakieś informacje to chętnie służe radą:-)
Pozdrawiam ciepło!

Offline Joasia Kobieta

• forumowicz
u-lenka,  ;D ale ja nie potrzebuję kościoła, bo mam w swojej parafii. Podpowiedziałam tylko, dziewczynom jaki znam fajny kościół w DG  :D

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
u-lenka,  ;D ale ja nie potrzebuję kościoła, bo mam w swojej parafii. Podpowiedziałam tylko, dziewczynom jaki znam fajny kościół w DG  :D

heh Joasiu bo to chyba chodziło o mnie ;) to ja w takim razie wybieram się do Trójcy. Z ks. Andrzejem trzeba rozmawiać tak? Mam nadzieje że nie będzie problemu bo ja chcę na piątek mszę. U-LENKA wiesz już może jakie są koszty? Jaki jest organista i czy wystrój kóscioła zamawia się u ksiedza czy to już samemu??  :P

Offline u-lenka Kobieta

• użytkownik
Hehehe faktycznie, mała pomyłka, miało być do klaudik jak łatwo sie domyślić..

Klaudik a więc musisz udać się do ks.Andrzeja (to jest proboszcz), przyjmuje codziennie w kancelarii. Gdy staniesz na wprost wejścia do kościoła to po lewej zobaczysz takie schodki, one prowadzą do kancelarii, jest czynna z tego co wiem od poniedziałku do piątku od 16.30. Ksiądz wszystko Ci wytłumacz. A co do opłat wiem że przeważnie młodzi płacą tak ok. 300zł, ale to naprawdę tak uogólniam, jest po prostu CO ŁASKA. Niestety nie dowiadywałam się jeszcze jak wygląda sprawa z dekoracją i organistą..

A kiedy planujecie ślub?? (chyba że już napisałaś a ja przeoczyłam..  :drapanie: )

Pozdrawiam  ::)

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
u-lenka planuję ślub na 9 maja 2008, wypada to w piątek ale mam nadzieję że proboszcz nie będzie robił problemów  :) :) widziałaś może jak ksiądz prowadzi ślub? czy jest tak ładnie i milo? czy jest to na zasadzie mszy przy okazji której młodzi wstąpią w związek mał. ?czego wolałabym uniknąć ..

Offline u-lenka Kobieta

• użytkownik
klaudik, ksiądz napewno nie bedzie robił problemów:) A sam ślub z opowieści znajomych mi osób jest prowadzony bardzo ładnie (sama niestety nie widziałam :() i nie jest to na zasadzie "przy okazji mszy" nie martw się.
Ksiądz jest przemiłym człowiekiem i otwartym na propozycje narzeczonych co do czytania na mszy przez świadków, dekoracje itp.

Nawet wczoraj byłam w kancelarii ponieważ niestety zmuszenie byliśmy przenieść datę ślubu :-( a ks. Andrzej powiedział że jeśli to ze względów finansowych to żebyśmy sie nie przejmowali opłatą za ślub.. Po prostu SZOK :o, inny ksiądz napewno by nie odpuścił zapłaty.. Wytłumaczyliśmy Mu że to nie ze względów fin. i że napewno wrócimy do niego w najbliższym czasie, bardzo się ucieszył. Życzę powodzenia! I daj mi znać jak było na wizycie w kancelarii oki??

Pozdrawiam Cie serdecznie! ;)

Offline aagaa

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2011
KOCHANE MOJE!!!!!
Ja dzisiaj byłam na ślubie w św Antonim (na górce) i powiem wam że piękniejszej uroczystości nie widziałam!!! Były chwile kiedy wszyscy się uśmiechali i były chwile wzruszenia bo i mnie kilka łez spłyneło po policzku :)
KOCHANE powiem że probosz jest fantastycznym człowiekiem przez całą uroczystość przeprowadza młodą parę tak przyjemnie że to jest cudowne!!! całą msze zwraca się do nich dowcikując a zarazem wynosząc na piedestał ich miłość! całość jest poprostu PIęKNA!!! I jestem przekonana że każda z nas chciałaby mieć taki ślub jaki widziałam dzisiaj! po złożonej przysiędze ksiądz odwrócił przy ołtarzu małżonków twarzami do gości i powiedział że praedstawia nam  nową parę małżonków pani młoda dygnęła pan młody się ukłonił i wszyscy zaczęli bić im brawo!
ogólnie dużo by pisać ale w 1000000....% polecam :):):)

Offline katarzyna_84 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2.8.2008
ogólnie dużo by pisać ale w 1000000....% polecam

Skoro tak to może jeszcze nam cosik na ten temat napiszesz :?:

Mam pytanko byłaś tam jako gość :?: Chciałabym się wyrbać tam zobaczyć jak tam wygląda taka uroczystość, ale jakoś mi głupio troszkę.

Offline aagaa

• Chuck Norris
Kasiu i wszystkie moje kochane forumki opowiem więcej jak wrócę dziś wieczorkiem ale poważnie polecam!
Byłam tam właściwie służbowo bo śpiewałam na ślubie jednej z naszych forumek :D

Offline Joasia Kobieta

• forumowicz
To ja mogę sie cos wypowiedzieć na temat tzw. Górki (czyli kościół św. Antoniego). Jak juz pisałam wyżej jest tam klasztor franciszkanów (mój kuzyn sie od nich wywodzi, należał do tej parafii i miała tam prymicje). Sa oni przezabawni, życzliwi i duzo dobrego możnaby jeszcze o nich pisać. Proboszcz też jest świetny, udziela jednego z wykładów na prekanach i jest to najlepszy wykład na jakim byłam! Uśmialiśmy sie wszyscy  ;D, zwłaszcza jak nam opowiadał o ślubnych wpadkach ale nie tylko  ;)
Każdy może iśc sobie obejrzeć jeden ze ślubów, ponieważ to jest tak jak msza uroczystość otwarta. Wystarczy wejśc i usiąść w ławce, ale najlepiej gdzieś z boku. Naprawdę polecam!!!

Offline aagaa

• Chuck Norris
WITAJCIE MOJE KOCHANE :):):)

jeśli chodzi o szczegóły z uroczystości (mam nadzieję że Moniczka się na mnie nie pogniewa) to było tak:
 -  napewno nie uda mi się wszystkiego w szczegółach opisać ale przede wszystkim jest fantastyczna atmosfera napewno młodzi się nie stresują a juz napewno franciszkanie robią wszysctko aby rozładować stres
 -  piękne kazanie w trakcie którego można się uśmiechnąć i zadumać życiowo o domu i rodzinie którą mają stworzyć nowi małżonkowie
 -  gdy Państwo młodzi złożyli sobie przysięgę ksiądz odwrócił ich do gości i powiedział że przedstawia nowych małżonków wszyscy goście zaczęli bić im wtedy brawo :):):)
 -  gdy przyszedł czas na przekazanie znaku pokoju ksiądz poprosił aby młodzi podeszli najpierw do swoich rodziców a potem sobie przekazali znak pokoju
 -  były momenty szczerych i pięknych słów i wtedy sie POPłAKAłAM co często mi się nie zdaża!
ogólnie piękny ślub!!!

nie wiem cóz mogę jeszcze powiedzieć ale napewno to był najpiękniejszy ślub na jakim byłam i mówię to z całą pewnością!
Nie wiem od czego to zależało od księdza narzeczonych gości ogólnie całokształt był piękny! :)

Offline aagaa

• Chuck Norris
małe sprostowanie :
 - ślubu nie udzielał proboszcz tylko inny franciszkanin :) ale jak widać oni wszyscy tak mają ;)
Jak pojawi się Moniczka to napewno coś doda od Siebie :):):)
Pozdrawiam Was wszystkie  :hello:

• Chuck Norris
Dzięki za inf. w takim razie chyba się skuszę i przejdę na śluby do tych dwóch kościołów tzn. w centrum i do Antoniego zanim jeszcze pójdę rozmawiać z proboszczem w centrum.

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
a nie wiecie czy w najbliższą sobote bedzie ślub na górce?? jeśli tak to o której godzinie?  ??? ??? bo mam kawałek drogi żeby jechać w ciemno, a głupio mi zadzwonić żebysie spytać ..

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
Byłam tam właściwie służbowo bo śpiewałam na ślubie jednej z naszych forumek :D

poproszę o Twoje namiary na priva i o cenę,   :D ;)

• Chuck Norris
klaudik ja myślę, że tak koło 16 to będzie coś napewno, ja też planuję się wybrać nie wiem tylko czy napewno w tą sobotę.

Offline aagaa

• Chuck Norris
Klaudio :) już wysłałam Ci małe wypracowanie na priva :D:D:D mam nadzieję żę to Cię nie zrazi ;)
Pozdrawiam

Offline klaudik Kobieta

• nowicjusz
aagaa czekam, ale jeszcze nic nie ma ...  :-[

Offline aagaa

• Chuck Norris
Klaudik wysłałam ponownie :)

Offline aagaa

• Chuck Norris
Klaudio wysłałąm repertuar na temat o solistce ze śląska :)

• Chuck Norris
aagaa ja też poproszę

Offline aagaa

• Chuck Norris
Kasiu ale co potrzebujesz? namiary reperturar czy jak?
pozdrawiam :*

• Chuck Norris
Aguś wszelkie inf. jakich możesz udzielić.

Offline aagaa

• Chuck Norris
Kasieńko :) wypracowanie poszło na Twojego priva a ja odsyłam również do działu solistka do kościoła śląsk :):):)

Przytulasy  8)