Autor Wątek: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej  (Przeczytany 6080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« dnia: 4 Lipca 2007, 11:33 »
Witam, wesele mam zaplanowane w DG na Pogorii, szukam teraz kościoła, ponieważ nie znam okolicy proszę o pomoc. .  może wiecie gdzie jest najładniejsza msza i miły ksiądz. .  może wiecie coś o kościółku na górce koło zamku w Będzinie ??? za każde ingo dziękuję

Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Lipca 2007, 15:40 »
a czy któraś z Was miała ślub lub będzie miała w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
i św.  Antoniego z Padwy w DGórniczej na górce ????

Offline adusiaxxx

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.04.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Lipca 2007, 14:25 »
My ślubujemy w kościele w D.G. na Manhattanie, to jest nasza wspólna parafia  ;D Ksiądz jest spoko, kościół ładnie przystrojony, czego chcieć więcej  ;)

Offline u-lenka

  • Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Lipca 2007, 14:38 »
Witaj klaudik  :)
Mogę Ci szczerze polecic parafię świętej Trójcy w Będzinie, księża z tamtejszej parafii przywracaja mi wiarę w to że istnieje jeszcze takie coś jak POWOŁANIE :)
Sama wybrałam tamten kościół na ślub, mimo iż nie jest to moja parafia

Pozdrawiam serdecznie!




Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Lipca 2007, 15:28 »

Mogę Ci szczerze polecic parafię świętej Trójcy w Będzinie, księża z tamtejszej parafii przywracaja mi wiarę w to że istnieje jeszcze takie coś jak POWOŁANIE :




dzięki za opinie, cieszę się że tak miło mówisz bo to napawa mnie optymizmem, nie jestem z zagłebia a tu bierzemy ślub i ten kościół bardzo nam się podoba, a nie miałaś problemów z załatwieniem mimo że nie Twoja parafia? Mój narzyczony także jest z innego kościoła ...  ::)

Offline Joasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Kobieta
  • Patusiowa mamusia
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Lipca 2007, 23:00 »
A ja polecam Kościół na Górce w Gołonogu (św. Antoniego). Przy kościele jest klasztor franciszkanów dlatego i franciszkanie się tam udzielają i sa świetni, bardzo życiowi i dowcipni. Sam proboszcz to wesoły człowiek przyzwyczajony do dziwacznych wymagań ślubujących i co najważniejsze wspierajacy w tych Naszych dziwactwach ;)
Napisane: Lipiec 05, 2007, 22:59:10
achaaaaa, i dość blisko Pogorii i świetny widok z góry na dwie Pogorie  :D

Offline u-lenka

  • Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Lipca 2007, 14:04 »
Joasiu, abyście mogli wziąć ślub w nie swojej parafii musicie mieć zgodę od księdza z obecnej parafii Twojej lub Twojego narzeczonego. jeśli już macie taką zgodę (a ksiądz ma obowiązek ja wystawić) to gwarantuję Ci że ks. Andrzej z parafii ŚWIĘTEJ TRÓJCY przyjmie Was bardzo serdecznie, jeśli chciałabyś jeszcze jakieś informacje to chętnie służe radą:-)
Pozdrawiam ciepło!


Offline Joasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Kobieta
  • Patusiowa mamusia
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #7 dnia: 6 Lipca 2007, 14:18 »
u-lenka,  ;D ale ja nie potrzebuję kościoła, bo mam w swojej parafii. Podpowiedziałam tylko, dziewczynom jaki znam fajny kościół w DG  :D

Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Lipca 2007, 14:22 »
u-lenka,  ;D ale ja nie potrzebuję kościoła, bo mam w swojej parafii. Podpowiedziałam tylko, dziewczynom jaki znam fajny kościół w DG  :D

heh Joasiu bo to chyba chodziło o mnie ;) to ja w takim razie wybieram się do Trójcy. Z ks. Andrzejem trzeba rozmawiać tak? Mam nadzieje że nie będzie problemu bo ja chcę na piątek mszę. U-LENKA wiesz już może jakie są koszty? Jaki jest organista i czy wystrój kóscioła zamawia się u ksiedza czy to już samemu??  :P

Offline u-lenka

  • Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Lipca 2007, 20:49 »
Hehehe faktycznie, mała pomyłka, miało być do klaudik jak łatwo sie domyślić..

Klaudik a więc musisz udać się do ks.Andrzeja (to jest proboszcz), przyjmuje codziennie w kancelarii. Gdy staniesz na wprost wejścia do kościoła to po lewej zobaczysz takie schodki, one prowadzą do kancelarii, jest czynna z tego co wiem od poniedziałku do piątku od 16.30. Ksiądz wszystko Ci wytłumacz. A co do opłat wiem że przeważnie młodzi płacą tak ok. 300zł, ale to naprawdę tak uogólniam, jest po prostu CO ŁASKA. Niestety nie dowiadywałam się jeszcze jak wygląda sprawa z dekoracją i organistą..

A kiedy planujecie ślub?? (chyba że już napisałaś a ja przeoczyłam..  :drapanie: )

Pozdrawiam  ::)



Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #10 dnia: 9 Lipca 2007, 08:11 »
u-lenka planuję ślub na 9 maja 2008, wypada to w piątek ale mam nadzieję że proboszcz nie będzie robił problemów  :) :) widziałaś może jak ksiądz prowadzi ślub? czy jest tak ładnie i milo? czy jest to na zasadzie mszy przy okazji której młodzi wstąpią w związek mał. ?czego wolałabym uniknąć ..

Offline u-lenka

  • Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. *****
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lipca 2007, 10:11 »
klaudik, ksiądz napewno nie bedzie robił problemów:) A sam ślub z opowieści znajomych mi osób jest prowadzony bardzo ładnie (sama niestety nie widziałam :() i nie jest to na zasadzie "przy okazji mszy" nie martw się.
Ksiądz jest przemiłym człowiekiem i otwartym na propozycje narzeczonych co do czytania na mszy przez świadków, dekoracje itp.

Nawet wczoraj byłam w kancelarii ponieważ niestety zmuszenie byliśmy przenieść datę ślubu :-( a ks. Andrzej powiedział że jeśli to ze względów finansowych to żebyśmy sie nie przejmowali opłatą za ślub.. Po prostu SZOK :o, inny ksiądz napewno by nie odpuścił zapłaty.. Wytłumaczyliśmy Mu że to nie ze względów fin. i że napewno wrócimy do niego w najbliższym czasie, bardzo się ucieszył. Życzę powodzenia! I daj mi znać jak było na wizycie w kancelarii oki??

Pozdrawiam Cie serdecznie! ;)




Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipca 2007, 18:50 »
KOCHANE MOJE!!!!!
Ja dzisiaj byłam na ślubie w św Antonim (na górce) i powiem wam że piękniejszej uroczystości nie widziałam!!! Były chwile kiedy wszyscy się uśmiechali i były chwile wzruszenia bo i mnie kilka łez spłyneło po policzku :)
KOCHANE powiem że probosz jest fantastycznym człowiekiem przez całą uroczystość przeprowadza młodą parę tak przyjemnie że to jest cudowne!!! całą msze zwraca się do nich dowcikując a zarazem wynosząc na piedestał ich miłość! całość jest poprostu PIęKNA!!! I jestem przekonana że każda z nas chciałaby mieć taki ślub jaki widziałam dzisiaj! po złożonej przysiędze ksiądz odwrócił przy ołtarzu małżonków twarzami do gości i powiedział że praedstawia nam  nową parę małżonków pani młoda dygnęła pan młody się ukłonił i wszyscy zaczęli bić im brawo!
ogólnie dużo by pisać ale w 1000000....% polecam :):):)


Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipca 2007, 21:57 »
Cytuj
ogólnie dużo by pisać ale w 1000000....% polecam

Skoro tak to może jeszcze nam cosik na ten temat napiszesz :?:

Mam pytanko byłaś tam jako gość :?: Chciałabym się wyrbać tam zobaczyć jak tam wygląda taka uroczystość, ale jakoś mi głupio troszkę.

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lipca 2007, 08:27 »
Kasiu i wszystkie moje kochane forumki opowiem więcej jak wrócę dziś wieczorkiem ale poważnie polecam!
Byłam tam właściwie służbowo bo śpiewałam na ślubie jednej z naszych forumek :D


Offline Joasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Kobieta
  • Patusiowa mamusia
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lipca 2007, 13:54 »
To ja mogę sie cos wypowiedzieć na temat tzw. Górki (czyli kościół św. Antoniego). Jak juz pisałam wyżej jest tam klasztor franciszkanów (mój kuzyn sie od nich wywodzi, należał do tej parafii i miała tam prymicje). Sa oni przezabawni, życzliwi i duzo dobrego możnaby jeszcze o nich pisać. Proboszcz też jest świetny, udziela jednego z wykładów na prekanach i jest to najlepszy wykład na jakim byłam! Uśmialiśmy sie wszyscy  ;D, zwłaszcza jak nam opowiadał o ślubnych wpadkach ale nie tylko  ;)
Każdy może iśc sobie obejrzeć jeden ze ślubów, ponieważ to jest tak jak msza uroczystość otwarta. Wystarczy wejśc i usiąść w ławce, ale najlepiej gdzieś z boku. Naprawdę polecam!!!

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lipca 2007, 16:46 »
WITAJCIE MOJE KOCHANE :):):)

jeśli chodzi o szczegóły z uroczystości (mam nadzieję że Moniczka się na mnie nie pogniewa) to było tak:
 -  napewno nie uda mi się wszystkiego w szczegółach opisać ale przede wszystkim jest fantastyczna atmosfera napewno młodzi się nie stresują a juz napewno franciszkanie robią wszysctko aby rozładować stres
 -  piękne kazanie w trakcie którego można się uśmiechnąć i zadumać życiowo o domu i rodzinie którą mają stworzyć nowi małżonkowie
 -  gdy Państwo młodzi złożyli sobie przysięgę ksiądz odwrócił ich do gości i powiedział że przedstawia nowych małżonków wszyscy goście zaczęli bić im wtedy brawo :):):)
 -  gdy przyszedł czas na przekazanie znaku pokoju ksiądz poprosił aby młodzi podeszli najpierw do swoich rodziców a potem sobie przekazali znak pokoju
 -  były momenty szczerych i pięknych słów i wtedy sie POPłAKAłAM co często mi się nie zdaża!
ogólnie piękny ślub!!!

nie wiem cóz mogę jeszcze powiedzieć ale napewno to był najpiękniejszy ślub na jakim byłam i mówię to z całą pewnością!
Nie wiem od czego to zależało od księdza narzeczonych gości ogólnie całokształt był piękny! :)



Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lipca 2007, 19:11 »
małe sprostowanie :
 - ślubu nie udzielał proboszcz tylko inny franciszkanin :) ale jak widać oni wszyscy tak mają ;)
Jak pojawi się Moniczka to napewno coś doda od Siebie :):):)
Pozdrawiam Was wszystkie  :hello:


Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lipca 2007, 21:12 »
Dzięki za inf. w takim razie chyba się skuszę i przejdę na śluby do tych dwóch kościołów tzn. w centrum i do Antoniego zanim jeszcze pójdę rozmawiać z proboszczem w centrum.

Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Lipca 2007, 09:10 »
a nie wiecie czy w najbliższą sobote bedzie ślub na górce?? jeśli tak to o której godzinie?  ??? ??? bo mam kawałek drogi żeby jechać w ciemno, a głupio mi zadzwonić żebysie spytać ..

Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Lipca 2007, 09:30 »
Byłam tam właściwie służbowo bo śpiewałam na ślubie jednej z naszych forumek :D

poproszę o Twoje namiary na priva i o cenę,   :D ;)

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Lipca 2007, 17:18 »
klaudik ja myślę, że tak koło 16 to będzie coś napewno, ja też planuję się wybrać nie wiem tylko czy napewno w tą sobotę.

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipca 2007, 14:33 »
Klaudio :) już wysłałam Ci małe wypracowanie na priva :D:D:D mam nadzieję żę to Cię nie zrazi ;)
Pozdrawiam


Offline klaudik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.05.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lipca 2007, 14:37 »
aagaa czekam, ale jeszcze nic nie ma ...  :-[

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lipca 2007, 15:08 »
Klaudik wysłałam ponownie :)


Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lipca 2007, 19:20 »
Klaudio wysłałąm repertuar na temat o solistce ze śląska :)


Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lipca 2007, 21:00 »
aagaa ja też poproszę

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lipca 2007, 21:05 »
Kasiu ale co potrzebujesz? namiary reperturar czy jak?
pozdrawiam :*


Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lipca 2007, 08:45 »
Aguś wszelkie inf. jakich możesz udzielić.

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Kościoły w Będzinie lub DGórniczej
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lipca 2007, 23:00 »
Kasieńko :) wypracowanie poszło na Twojego priva a ja odsyłam również do działu solistka do kościoła śląsk :):):)

Przytulasy  8)