Autor Wątek: W czym do ślubu cywilnego ??  (Przeczytany 6388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FikiMiki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
W czym do ślubu cywilnego ??
« dnia: 3 Lipca 2007, 13:00 »
Witam,
nie znalazłam takiego tematu, w razie czego proszę o ich płączenie.

W czym iść do ślubu cywilnego.
W tym roku w grudniu planujemy ślub cywilny a w czerwcu 2008 kościelny.
( W grudniu musimy wziąść cywilny gdyż rok podatkowy 2008 chcemy rozliczyc juz razem - eh te cudne progi  ;))

Nie mam pojęcia co kupić na ten ślub czy garsonkę, czy sukienkę.

Proszę o poradę :)

Offline Siwa25
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #1 dnia: 3 Lipca 2007, 15:32 »
Witam serdecznie:)Wydaje mi się,że jeśli chodzi o cywilny to dowolnie można iść:)W czym dobrze będziesz się czuła,że będzie to miesiąc zimowy to może być jakaś fajna garsonka ;)

Offline asia-be

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8 wrzesień 2007
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Lipca 2007, 16:19 »
Wszytsko zalezy tez od charakteru uroczystosci, czy po slubie robicie male przyjecie, spotkanie ze znajomymi przy piwku w pubie, czy obiad w restauracji. Ja nie jestem wielbicielka garsonek, ale jesli dobrze w nich wygladasz,a przede wszystkim dobrze bedziesz sie w niej czuła, to czemu nie. Moze tez byc elegancka, prosta suknienka-nawet zima w urzedzie bedzie cieplo:)
powodzenia w poszukiwanich


rybkawiedenka
  • Gość
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Lipca 2007, 23:18 »
Ja do cywilnego poszłąm w sukni ślubnej. A do kościelnego - tydzień pózniej też! W tej samej! Byli inni goście (poza rodziną) więc nikomu to nie przeszkadzało a kobiety zazdrościły mi możliwości założenia dwa razy cudownej sukni!

Offline Oleńka81

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 685
  • Płeć: Kobieta
  • I Would Do Anything, For You Anything..
  • data ślubu: 15.07.2006
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Lipca 2007, 23:30 »
wydaje mi sie ze wystarczy jesli załozysz jakols przewiewna sukieneczke..
bo cywilny to slub, ale cywilny i idzie sie w czym sie chce.. ja chcialam zalozyc spodnier i marynareczke.. super to wtglada..

a na slub koscielny zachowaj biala slubna.. bo taka zaklada sie tylko raz....



Offline ewak
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Lipca 2007, 05:21 »
Absolutnie nie uwazam, ze na slubie cywilnym nalezy wystapic li i jedynie w garsonce. Nie widze nic zdroznego w tym, zeby Panna Mloda wygladala tego dnia, wlasnie jak Panna Mloda. I to niezaleznie od tego jakie i czy w ogole przewidziane jest przyjecie po uroczystosci. Nie wazne w koncu cywilny, koscielny czy konkrdatowy - slub to slub.

Ja mialam piekna koronkowa suknie rybke w kolorze kosci sloniowej. Gdybym byla fanka welonow tez bym taki przywdziala bez krempacji.
Siumao - rocznik 2006, mala, ekonomiczna, naped na 4 lapy, awangardowa laciata tapicerka, serwisowana u autoryzowanego weta, pieknie sie prowadzi na smyczy.

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Lipca 2007, 07:24 »
Oleńko nie zgadzam się. Skoro ślub to ślub - dlaczego miałby odbyć się bez "otoczki?" W końcu to jest ten "pierwszy" więc i Pan Młody zobaczy swoją wybrankę po raz pierwszy w sukni...ja chciałam zeby mój M zobaczył mnie w sukni przed cywilnym a nie dopiero w kościele, gdzie prawnie byłabym już jego żoną itd.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: W czym do ślubu cywilnego ??
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Lipca 2007, 09:06 »
a popatrz w temacie - zanim rozpoczniesz nowy temat - zajrzyj  ::)

jest tam temat - suknie  dla swiadkowych, cywilny itp.. wystarczy zajrzec do faq
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"