Autor Wątek: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??  (Przeczytany 43506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« dnia: 21 Czerwca 2007, 20:27 »
dziewczyny powiedzcie mi jakie są u was objawy odstawienia tabletek??
przyznam że ja bralam tabletki ok 5 lat teraz postanowiłam przerwac ponieważ kiedyś w przyszłości chcialabym mieć dzidziusia  a jednak organizm musi odpocząć. ja nie biorę już 3 miesiące zaczął się 4 miesiąc bez. wszytsko było dobrze bez problemu wręcz byłam zaskoczona ze poprostu się nic nie dzieje, okres dostałam regularnie jak za czasów tabletek czyli co 28 dni jednak ten miesiąc mnie bardzo zdziwił otóż powinnam dostać miesiączę 3 dni temu a jej nie ma 

oczywiście test zrobiony dziś rano - wyszedł negatywny więc ciąża to raczej nie jest choć myślałam ze może bo 1 czerwca miałam dni płodne i się stało jednak to jedyna data kiedykolwiek mogło dojść do zapłodnienia. minęlo 20dni więc test też powinien wykazać

zastanawiem się czy teraz dopieo nie zaczną się schody po tak długim braniu tabletek 

moze ktoś podobnie jak ja reagował???

zaczęłam się martwić czy coś nie tak.....

Offline SaTine

  • ღ KM ღ
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3829
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.06.2008
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwca 2007, 20:35 »
Oj kochana u mnie po odstawieniu tabletek okres regulował sie pół roku. Ginekolog  powiedział że to normalne zanim organizm się przyzwyczai...
____________________________________________________
"...Jeśli wiara czyni cuda... trzeba wierzyć że się uda..." ... :dzidzia:

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2007, 08:18 »
wiedziałam że trzeba długo czekać jednak zmartwiłam się >:(

SaTine czy ty też miałaś bóle takie jak podczas okresu a jego nie było??

poczekam chyba ze dwa tygodnie jak coś to pójde do ginekologa....... tylko czy on coś poradzi pewnie będzie kazał czekać.....

Offline SaTine

  • ღ KM ღ
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3829
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.06.2008
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2007, 09:07 »
nie miałam bólów, dopiero podczas okresu (pierwszego dnia)
____________________________________________________
"...Jeśli wiara czyni cuda... trzeba wierzyć że się uda..." ... :dzidzia:

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca 2007, 09:58 »
Ja tabletek nie biore od stycznia i tylko 1 okres mialam regularny teraz jest to 30-32-37 dni. Oczywiscie w trakcie okresu bardziej mnie boli brzuch niz kiedys i to wszystkie objawy jakie mam.



Offline alex

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek październik 2008
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca 2007, 11:29 »
mnie regulował się około roku, bóle zawsze miałam takie same czy z tabsami czy bez, więc nie poznałam uroków tabsów

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca 2007, 16:51 »
dziś dostałam okres  ;D
więc się cieszę jednak wróciły najprawdopodobniej czasy bolących miesiączek  :buu: :buu: bo boli bardzo brzuszek już zapomniałam jak to było :beczy:
ale cóż widocznie tak ma być i trzeba to przeżyć  ;)

Offline Linttia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009r.  :D
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2007, 21:55 »
Eh branie tabletek hormonalnych to chyba najgorsze co mogło mnie spotkać.  Brałam Diane 35 przez rok, więc to chyba nie dużo.  Ale op odrzuceniu zgrubłam i mimo starań nie mogę zrzucić  >:( do tego jeszcze leczę wątrobę a okres jeszcze bardziej się rozregulował  >:( Już nie wspomnę o pojawiających sie torbielach. . . .  U was tez tak drastycznie się działo po odstawieniu??
Bo w Twoje życie weszło moje życie i najpiękniejsze sny


Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Sierpnia 2007, 20:45 »
ja przyznam że brałam długo ok 4 lat - dokładnie nie pamiętam
zawsze to samo czyli Microgynon 21 bardzo dobrze po nim się czułam - teraz faktycznie może trochę się rozregulował okres ale to jest później bądź wcześniej o tydzień

jeśli chodzi o mnie to na początku nie przytyłam w ostatnim roku moze trochę ale fakt nie pilnowałam się z jedzeniem teraz muszę przyznać ze odkąd nie biorę to zrzuciłam już 6kg ;D

Offline **sloneczko**

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2137
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02-05-2007
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpnia 2008, 16:38 »
ja brałam 5 lat, najpierw przez 4 lata Mercilon, potem rok Jeanine. Do dziś żałuje, że się wpakowałam w antyki. Libido runęło z kosmosu mniej więcej do poziomu zero, 5 nadprogramowych kilogramów i cellulitis trzymają się mnie nadal (choć od ponad roku nie biorę). Okropny ból miesiączkowy pojawiał się z regularnością co 31-36 dni już w miesiąc po odstawieniu

Offline Iga_

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpnia 2008, 14:55 »
To chyba mój przypadek jest najciekawszy. Brałam regulon 2 lata i potem (bez przerwy) zminiłam na novynette też około 2,5 roku. Odstawiłam w lutym.
Do tej pory mam kosmos.  :hmmm: Pierwszy cykl 44 dni z plamieniem w 26 dniu, raczej skąpy, bez bólów, których zresztą nigdy nie miałam. Drugi cykl 55 dni. Trzeci - w 25 dniu plamienie,  w 40 dniu luteina, okres po 3 dniach (tj. w 45 dniu), bardzo krótki. Kolejny cykl i luteina w 2 fazie (10 dni), okres w 28 dniu - normalny. 4 cykl bez luteiny okres, a raczej plamienie w 28 dniu, przez 8-9 dni. Aż się boję pomyśleć ile to moze trwać. Pół roku już mineło, a wcześniej, tzn przed stosowaniem antykoncepcji miałam wszystko jak w zegarku. i co? :-\

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpnia 2008, 22:06 »
teraz po ciąży mogę powiedzieć jedno... żałuję ze brałam tak długo i bez przerw :dno: no ale nie wrócę tego  :-\ w ciąży nabawiłam się cholestazy a przyczyną musiały być właśnie hormony z tabletek ponieważ u mnie w rodzinie nikt nie ma problemów z wątrobą to dziedziczna choroba została wykluczona więc co??? otóż właśnie tablety.... teraz narazie wiem jedno nie mogę brać hormonów do końca życia, dieta wątrobowa,  karmienie piersią przez przynajmniej pół roku->to podobno ma pomóc a kolejne dziecko może za 3lata (wcześniej kategoryczny zakaz)a jeśli już będzie to najprawdopodobniej będzie rozwiązywana między 26 a 33 tygodniem ciąży  :beczy: narazie oswajam się z tą myślą i mam nadzieję ze wątroba jako organ który potrafi  się sam zregenerować się odbuduje i będzie dobrze a nie jak mówią lekarze....

i po co mi to było  :glowa_w_mur: mogę być żywym przykładem żeby uważać mimo tego że się czujemy świetnie.....

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Września 2008, 11:29 »
ja tabletki biore jakos ok 4lat na poczatku harmonet a teraz yasminelle i wlasnie sie zastanawiam na dodstawieniem tzn zostaly mi 2 opakowania ale chyba juz ich nie wykorzystam,gdyz moj narzeczony teraz i tak jest za granica mzoe w styczniu do niego dojade ale bez sensu sie truc no nie?tylko wlasnie jak pomysle o bolacym brzuchu ,nie regularnej miesiaczce to ahhh sama nie wiem,bo tabsy w sumei glownie tez po to biore zeby brzuszek nie bolal i ze wzgledu na regularna miesiaczke



Niunx
  • Gość
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #13 dnia: 2 Września 2008, 12:57 »
Ja bralam tabletki ponad 3 lata. Przytylam niesamowicie a poza tym pozniej zaczelam sie zle czuc, mialam wahania nastroju.. Odstawilam.

W ciagu roku wrocilam do poprzedniej wagi i zle samopoczucie minelo..

Czasem zastanawiam sie czy nie wrocilc do tabletek (czuje sie bezpieczniej no i jest wygodniej  ;)) ..  ale na dzien dzisiejszy jestem na NIE  ;)

Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Września 2008, 20:56 »
Ja miesiąc temu odstawiłam tabletki anty, najpierw miałam Novynette, ostatnie opakowanie to były tabletki trójfazowe.

Po odstawieniu okres miałam jak w zegarku - po 28 dniach. Trwał 5 dni - czyli tak jak przy tabletkach (wcześniej 7 dni).
Jedyną wadą odstawienia tabletek jest to, że strasznie mnie wysypało. Mam nadzieję, że w końcu się i to unormuje. Bo jak nie.. to chyba wrócę do tabletek.

Offline pati_ll

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24 październik 2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Września 2008, 19:53 »
ja brałam diane35, poxniej jaymin i mercilon. I miałam częste bóle głowy myslałam że to migrena chodziłam do neurologa bo były to potworne bóle nie nadawałam sie do życia normalnie. I po odstawieniu tabletek nie boli mnie wogóle głowa :) dlatego już u mnie koniec z tabletkami na zawsze chyba ( pomimo tego że czułam się z nimi bezpieczniej )....
Pati

Offline katasha7

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.09.2008
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #16 dnia: 9 Października 2008, 15:43 »
Ja brałam Diane 35 chyba przez 7 lat głównie ze względu na pryszcze i na prawde mi pomagały cere po nich miałam dobrą i ogólnie dobrze się czułam. Kiedys lekarka kazała mi zmienić na Yasmine bo one niby miały działac tak samo jak Diane 35 ale miały mieć mniej hormonów i wogóle ale tak mnie po nich głowa bolała że nie mogłam wytrzymać na lekach przez 3 miesiące chodziłam i dodatkowo miałam jakies takie nastroje nieciekawe chyba jakaś depresja się zaczynała. Wróciłam więc do Diane. Zmieniłam lekarza i nowy od razu mi powiedział że musze jak najszybciej zrezygnowac z tabletek albo przynajmiej zrobić półroczna przerwe w braniu. Ale chciałam poczekać do ślubu żeby mnie nie wysypało w ten najważniejszy dzien:P
No i teraz już od miesiąca nie biore i czuje się w sumie tak jak w czasie brania. Przeszkadzała mi jednak ta niepewność i wogóle niewygoda w stosowaniu prezerwatyw, dlatego kupilam lady compa, ale i tak na razie sie uczy i musze używać gumek:( mam nadzieje że juz nie dlugo nie bede musiala:D

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #17 dnia: 3 Listopada 2008, 18:13 »
ja bralam na poczatku harmonet, pozniej yasminele łącznie ok 4lat, teraz odstawiłam tabletki i tak: okres przyszedl w sumie regularnie(jeden dzien poslizgu), dosc mocny bol brzucha, i zdecydowanie sliniejsze krwawienie, zobaczymy jak bedzie dalej :)



Offline Betti

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #18 dnia: 4 Listopada 2008, 12:42 »
Ja dopiero co odstawiłam tabletki (Microgynon 21 przez jakieś 6 lat) i czekam na pierwsza miesiączkę. W sumie nie zastanawiałam się nad jakimiś większymi skutkami ubocznymi odstawienia, ale jak tak czytam Wasze wypowiedzi to zaczynam się.. zastanawiać jak to ze mną będzie.. :-\

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Listopada 2008, 13:16 »
noo moj brzuch jak przypomnial mi jak boli podczas meisiaczki , to odrazu troszke pożałowałam , ale przeżyłam, zobaczymy jak dalej bedzie



Offline Betti

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #20 dnia: 4 Listopada 2008, 13:19 »
Mnie na szczęście nigdy jakoś wybitnie nie bolał (z tego co pamiętam z czasów sprzed stosowania tabletek).. Więc zobaczymy..

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Listopada 2008, 17:54 »
Ja też brałam dosyć długo z jedną chwilową przerwą, teraz odstawiłam bo szykujemy się na dzidziusia i z objawów w drugim cyklu bez tabletek mogę powiedzieć że częste bóle podbrzusza, trądzik i mega apetyt i to na razie tyle ale widzę że się rozkręca

Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Listopada 2008, 19:11 »
Jejku jak tak czytam wszystkie wypowiedzi to się bać zaczynam.
Zanim zaczęłam brac tabletki to powaznie to przemyślałam, ale mój gin powiedział, że różne skutki uboczne lub nastepstwa(takie jak opisywaly tu dziewczyny) tabletek, sa wynikiem tylko i wyłącznie złego ich doboru. Opowiadał że wieeeelu lekarzy po prostu przepisuje byle jakie tabsy, bez badań, bez odpowiedniego wywiadu itd.
Więc już sama nie wiem co mysleć... Może zrobię sobie przerwę.. Co prawda biorę tylko dwa.. albo rok :drapanie: hehe, straciłam rachubę czasu.
Eh, wiadomo że tabletki są wygodne, bez nich to tylko ciągle były obawy przed okresem, że "a może..."
No i przy tabletach mam piękną cerę, nie boli mnie brzuch... jak pomyślę o powrocie cery pełnej chrost i bólów brzucha, to mi się odechciewa ;D


Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopada 2008, 19:28 »
ja jednak wracam do tabsow, i odstawie po slubie



Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Listopada 2008, 19:50 »
Ja chyba odstawię właśnie do Ślubu, wtedy PM jest za granicą i jakoś to przetrzymamy... Ale sama nie wiem ;) Tabletki to wygoda... No i czuję się dobrze tylko pojawia się ciągle strach: Co będzie potem.


Offline Betti

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2010
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #25 dnia: 1 Grudnia 2008, 11:53 »
Pierwsza @ bez tabletek przeszła bez żadnych problemów :D
Pomijając fakt, ze przesunęła się o jakieś półtorej tygodnia ;)
Jestem dobrej myśli, że wszystko będzie ok. :D

Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #26 dnia: 2 Grudnia 2008, 07:53 »
Ja tabsy odstawiłam już parę cykli temu. @ mam bardzo regularną - zawsze wiem kiedy dokładnie dostanę.
Wielkim minusem była właśnie cera, no ale już po tych paru miesiącach, co nieco się uspokoiło... i można sobie z tym poradzić.
No ale na początku... chciałam od nowa zacząć brać tabsy :)

Mnie się właśnie dzisiaj śniło, że jestem w ciąży, a wcale się nie staramy :) Zawsze jakieś wątpliwości przed @ są :)

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #27 dnia: 5 Stycznia 2009, 20:11 »
Dzisiaj bylam u dermatologa, ja mam nieladna cere kiedy zbliza sie @ - dostalam OC-35 - dawka na 3 miesiace - zawsze bronilam sie przed takimi tabletkami a tu mi przyszlo na cere brac - mam nadzieje ze po nich nie bede miala rzadnych problemow i nie mowie tu o cerze tylko o sprawach kobiecych i dzieciatych  :)

3 miesiace to niedlugo prawda ... ?? Wszystko bedzie ok ?? Troche sie boje  :-[

Offline Iga_

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #28 dnia: 6 Stycznia 2009, 15:25 »
3 miesiące to niewiele, wszystko wróci szybko do normy :)
ja brałam prawie 5 lat dlatego do dziś mam sajgon (choć odstawiłam rok temu)  :-[

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: po odstwieniu tabletek jak to jest u was??
« Odpowiedź #29 dnia: 6 Stycznia 2009, 15:37 »
Dziekuje - wlasnie, tez tak mysle ze szybko powinno wrocic do normy :) Wkoncu to nie tak dlugo !!

Pozdrawiam i zycze spokoju  ;D