e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ŚLUB NA WAWELU ... proszę o wskazówki ...  (Przeczytany 10590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doti Kobieta

• nowicjusz
Czy któraś forumka brała ślub w Katedrze Wawelskiej?

Szukam informacji na temat:
~ kosztów udzielenia ślubu, słyszałam, że jest to kwota około 5 tysięcy, czy to prawda ?? W rozmowie telefonicznej ksiądź powiedział "co łaska"  :-\
~ czy Katedra podczas ślubu jest otwarta dla zwiedzających?
~ czy ślub odbywa się przy Ołtarzu Głównym, słyszałam, że NIE ...
~ czy można pod kościół podjechać jakimkolwiek pojazdem?
~ w jakich sobotnich godzinach odbywają się śluby?

Niestety nie mieszkam w Krakowie i nie jestem w stanie dowiedzieć się czegokolwiek na ten temat  :(

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki  :-* Serdecznie pozdrawiam !!!

Offline ysmay

• nowicjusz
moj PM dzwonil tam w zeszly piatek.
- daje sie 500 zł
- sluby udzielane sa o 16, 18 i bodajze 20
- katedra jest zamknieta ( dlatego sluby tak pozno)
- zeby sie zapisa trzeba przyjsc osobiscnie nie robia zapisow przez telefon
- jest zalatwony podjazd jednym pojazdem dla pary mlodej

Offline Doti Kobieta

• nowicjusz
ysmay dzięki Kochana za odpowiedź  :-*
Nie ukrywam, że ucieszyły mnie napisane przez Ciebie informacje, ponieważ słyszałam i czytałam na innych forach różne nieciekawe historie o włóczących się turystach podczas ceremonii, olbrzymich kosztach ślubu itd. więc myślałam nad zmianą kościoła  :-\ Ale być może to tylko plotki ...

Mnie późne godziny odpowiadają, godzina 18:00 byłaby idealna  :)

Ysmay czy też będziesz brała ślub na Wawelu?

Offline bar_bara Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: jeszcze nieznana...
Czy ktoś wie ile wcześniej teraz trzeba zarezerwować termin ślubu w tej katedrze, i ew.  jakie dokumenty trzeba ze sobą mieć? Niestety to nowy dla mnie temat i w ogóle nie wiem jak się za to zabrać. . .  :(

Offline tsadee Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 17 września 2011
Ślub w katedrze może wziąć każdy, jest to normalny kościół parafialny, wszystkie formalności wyglądają tak jak w każdej innej parafii.  Żeby cokolwiek załatwić najlepiej udać się osobiście do kancelarii parafialnej. 

Śluby odbywają się w soboty godzinę przed wieczornym nabożeństwem, więc w lecie o 16:30, w zimie o 15:30.  Kościół jest wtedy zamknięty dla turystów, ale w szczycie sezonu turystycznego (wakacje) ślubów nie ma.  Śluby odbywają się przy głównym ołtarzu, chyba że PM chcą inaczej (słyszałem o ślubie w kaplicy zygmuntowskiej). 

Koszt. . . słyszałem o 300 PLN.