e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Brak immunoglobuliny w szpitalach :(  (Przeczytany 753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tajusia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 17.09.2005
Dzisiejsze wiadomości nieco mnie dobiły  :mdleje:
W szpitalach w wielkopolsce brakuje immunoglobuliny, którą w ciągu 72h po porodzie powinna dostać kobieta u której występuje konflikt serologiczny....

Minister zdrowia plącze się w zeznaniach, lek ma być niby sprowadzony jutro z zagranicy ale na ile starczy??  :mdleje:

http://tvp.pl/780,20070516498994.strona

Akurat jestem zainteresowana tym tematem i martwię się co będzie jak akurat kiedy będę rodzić znów zabraknie...  :dno:
a chcielibyśmy mieć jeszcze jednego dzieciaczka.

Nie orientuje się ktoś z Was przypadkiem czy immunoglobulinę można kupić samemu, na receptę? ile kosztuje?

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
widzisz podobno samemu w polsce nie kupisz ale za granica tak
ja poki co nie panikuje najwyzej uruchomi sie znajomosci za granica i ktos kupi
tez sie boje ale co nam przyjdzie zrobic te szczepionki sa zamawiane od stacji krwiodastwa

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Cytat: "jagodka24"
widzisz podobno samemu w polsce nie kupisz ale za granica tak
ja poki co nie panikuje najwyzej uruchomi sie znajomosci za granica i ktos kupi
tez sie boje ale co nam przyjdzie zrobic te szczepionki sa zamawiane od stacji krwiodastwa

Normalnie kupisz na receptę, ale nie ma w aptekach...bo ogólnie są braki na wolnym rynku, chociaż do tej pory w lecznictwie zamkniętym było.
I nie zamawia się ich w Stacji Krwiodawstwa, bo ono nie ma nic z tym wspólnego poza oddawaniem substratu do produkcji. Porducentem na Polskę jest Biomed w Lublinie.

Kiedyś dzwoniłam w tej sprawie w kilka miejsc (sama jeste Rh minus)...generalnie można kupić np w Niemczech (na polską receptę)...tyle, że jest trzykrotnie droższa.

Natomiast cała produkcja jest przekierowywana do lecznictwa zamniętego i z tego powodu nie ma leku w aptekach.

• Chuck Norris
Cytat: "liliann"
I nie zamawia się ich w Stacji Krwiodawstwa

zle sie wyrazilam chodzilo mi o to ze stacje krwiodastwa jakos w tym wszystkim partycypuja
Natomiast cała produkcja jest przekierowywana do lecznictwa zamniętego i z tego powodu nie ma leku w aptekach.

no i wlasnie dlatego nie ma w aptekach a szkoda

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
spokojnie.. juz się pojawiła..  :brewki:

• Chuck Norris
no wlsnaie rano mowili w wiadomosciach ze jest w wawie i przyjezdzaja po nia z regionów i zabieraja wiec bądzmy dobrej mysli

Offline Tajusia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 17.09.2005
Cytat: "monia"
spokojnie.. juz się pojawiła.. :brewki:

ano
ale wyobrażasz sobie jak by mnie szlag trafiał jakby "akurat skończyła się" w trakcie mojego porodu, napewno były takie kobietki, dla których zabrakło - a to moim zdaniem skandaliczna sytuacja  :mdleje:
ja tego nie rozumiem jak faktycznie są takie problemy i czasami może zabraknąć - to proszę bardzo niech ginekolodzy wypisują pacjentce (z grupy ryzyka) receptę i uprzedzą że w razie czego musi postarać się sama o szczepionkę a nie że zostaje na lodzie  :mdleje:
poza tym mówili również że w styczniu br też zabrakło :(

przecież teraz rodzi sie znacznie wiecej dzieciaczków bo przyszedł czas na wyż demograficzny z lat 79-82 - czy to takie zadziwiwiające????

• Chuck Norris
Tajusia, w naszym kraju juz mnie nic nie zdziwi

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Cytat: "Tajusia"
przecież teraz rodzi sie znacznie wiecej dzieciaczków bo przyszedł czas na wyż demograficzny z lat 79-82 - czy to takie zadziwiwiające????

.......nio ....napisz to panom z NFZ....oni wszystko wiedzą lepiej...

• Chuck Norris
napisz to panom z NFZ....oni wszystko wiedzą lepiej...

wlasnie oni widza tylko cyferki a potem lekarze dostaja po glowach ze nie maja czym leczyc i za co
a kto ma im placic?????

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jagodka24, jak znam życie, to każda z potrzebujących kobiet dostała w ciągu 72 godzin po porodzie tą immunoglobuinę...
Sama pamiętam jak pracując na hematologii potrafiłam w ciagu 48 godzin sprowadzić lek na ratunek np dla pacjenta z białaczką. Było kilka takich preparatów niezarejestrowanych w Polsce, a obecnych w schematach leczenia i dostępnych na imprt docelowy, który nota bene trwał tygodniami.
Lekarze mają swoje ścieżki do przedstawicieli farmaceutycznych, zaprzyjaźnionych hurtowników itp....nie takie rzeczy się robiło.
W tym wypdaku sprowadzenie leku raczej łatwo dostępnego w Europie na rynku nie stanowi strasznego problemu...
Tyle, że to nie lekarz powinien sobie tym łeb zaprzątać.

• Chuck Norris
Tyle, że to nie lekarz powinien sobie tym łeb zaprzątać.

no wlasnie w cywilizowanym panstwie powinien miec dostep do wszelkich nowoczesny i potrzebnych lekow zawsze i wszedzie jak tego potrzebuje pacjent