Autor Wątek: Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?  (Przeczytany 4199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katecoll
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« dnia: 3 Kwietnia 2007, 21:46 »
W ktorym kosciolach w Krakowie mozna wziasc slub w jezyku polskim i angielskim? I czy moja  druga polowe tez obowiazuja nauki przedmalzenskie? Z gory dziekuje za informacje.

rybkawiedenka
  • Gość
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Kwietnia 2007, 08:20 »
Taki ślub możesz wziąć w każdym kościele! Musisz tylko dowiedieć sięgdzie jest ksiądz który poporwadzi msze po angielsku lub przyprowadzić ze sobą tłumacza przysięgłego. Reszta formalności zależy od wyznania wybranka! Szczegóły na 100% opisze ksiądz.

Offline karolajna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Kwietnia 2007, 01:33 »
Moja siostra brala slub z Francuzem i obylo sie bez tlumacza a msza byla po polsku :)jakos sie dogadali z ksiedzem. Juz nie pamietam czy szwagier sie nauczyl czytac tekst przysiegi po polsku, czy czytal po francusku, w kazdym razie nie powtarzali po ksiedzu tylko czytali odpowiednie fragmenty.
Co do nauk to juz nie pamietam czy zalatwiali. Ale chyba robili jakies we Francji.
Gość pozdrawiam gorąco :)

Offline Katecoll
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Kwietnia 2007, 21:38 »
Dzieki za odpowiedz. ale musze przyznac ze troche mnie to dziwi...Czy oni brali slub cywilny wczesniej we Fracji a w Polsce tylko koscielny?

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Kwietnia 2007, 10:43 »
Ja bralam slub ze Szwajcarem w Polsce, tylko koscielny, bo cywilny byl cztery lata wczesniej w Szwajcarii. Ksiadz nie mowil po niemiecku tylko troszke rozumial, tak wiec msza byla po polsku, czytania po polsku i niemiecku, modlitwa wiernych tez w dwoch jezykach a my przysiege skladalismy po angielsku, poniewaz w tym jezyku rozmawiamy ze soba. Ksiadz nie mial z tym zadnego problemu, jedyne to ze mowilismy sami a nie powtarzalismy po ksiedzu. Wszystkie inne dokumenty potrzebne do slubu zalatwilismy w Szwajcarii, w Polsce pokazalismy tylko dokumenty ze Szwajcarii i mielismy (w sumie to tylko ja) krotka rozmowe z ksiedzem

Pozdrawiam


Offline karolajna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2007, 12:16 »
Katecoll, tak, brali wczesniej cywilny we Francji, a tutaj koscielny.
Gość pozdrawiam gorąco :)