e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??  (Przeczytany 4132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Planujemy ślub na kwiecień 2009 roku , wiem, że  to dużo czasu ale podobno aby znaleźć fajną salę trzeba rezerwować wcześniej, dużo wcześniej.....Proszę o informacje od osób które są w trakcie przygotowań do wesela lub tuż po....Najlepiej z Sosnowca, Dąbrowy górniczej  lub okolic :)  :skacza: [/b]

rybkawiedenka

• Gość
Kate - proponuję zajrzeć na forum Regionalne - śląsk i Zagłębie - tam jest sporo dziewczyn które sąw trakcie przygotowań i będą mogły służyć radą :)

Kate masz jeszcze dużooooo czasu!  możesz na spokojnie zacząc szuklac sali na początku 2008 albo w końcu 2007!
ZApraszam Cie do watku Ślask i ZAgłebie- tam znajdziesz informacje o salach, terminach itp!

Offline SaTine Kobieta

kate:)12, co do przygotowan to jeśli chcecie jakis popularny zespół i sale to radze juz zacząc sie rozglądać. Ja tez biorę ślub w 2008 roku a juz mamy zespół, sale, foto i video załatwione..

Offline kawaii2 Kobieta

kate:)12 chyba dopiero 2009, jesli dobrze przeczytalam.
Nie masz na razie sie co spieszyc. Wiekszosc osob powie Ci, ze zapisy na 2009 przyjmuje dopiero pod koniec 2007 albo raczej w 2008 roku.

Offline SaTine Kobieta

aaa. no faktycznie źle przeczytałam , myśłałam że chodzi o 2008 rok

Offline Oleńka81 Kobieta

jak dla mnie to jeszcze zaaaa wczesnie. wiem ze chcialabys juz zaczac przygotowania, ale mysle ze warto poczekac ten przynajmniej rok...

Offline milenaw Kobieta

kate:)12, Faktycznie salę i zespól trzeba załatwiac wcześniej ale ty masz jeszzce czas. A wszystkie opinie na temat sal, zespołow, fotografa itd... znajdziesz w Wątku regionalnym. Pozdrawiam

Mnie rowniez sie wydaje ze masz jeszcze czas.Ja rezerwowalam zespol i restauracje 1,5 roku wczesniej.Musze przyznac ze wakacyjne miesiace sa najbardziej chodliwe,dlatego trzeba rezerwowac odpowiednio wczesniej!Masz jeszcze czas,zwlaszcza ze kwiecien nie jest  tak bardzo oblegany jak wakacje !!!

Offline kocisko Kobieta

Półtora roku wcześniej zamówiliśmy salę i termin u księdza! no a reszta to później, sukienki oglądam na razie ,mam już upatrzony salon, Pani mnie poinformowała że 3 miesiące przed ślubem muszę podjąć ostateczną decyzję co do sukni, wpłacić zaliczkę, przymiarki itd... obrączki tez już oglądaliśmy, wiec mniej więcej wiemy czego chcemy. Zakupy takie jak alkohol napoje ciasta 2 tyg przed ślubem, wiem z doświadczenia mojej przyjaciółki! Głowy do góry, podobno nie ma sie czym przejmować :)

Offline cherir Kobieta

my sale zamawialiśmy na rok przed ślubem, wtedy też poszliśmy do księdza ustalić datę i godzinę. a inne sprawy typu kamerzysta,fotograf,zespół itd załatwialiśmy w tym roku. . .  byłam miesiąc temu u fryzjerki i ona powiedziała, że za wcześnie na zapisywanie się na wrzesień. . .

co do alkoholu. .  my kupiliśmy w końcówce 2008 roku wódkę. bo po nowym roku drożała. . .

Offline kocisko Kobieta

Kochane! ja nadal( niestety) szukam sali na wesele i nocleg dla gości, a wyżej napisana wypowiedz, jest autorstwa mojej koleżanki ( troszke się zapomniała) i która to wszystko ma już za sobą.... Także jeśli byłyście na weselu, swoim czy kogoś znajomego, w jakiejś fajnej restauracji to proszę o podpowiedzi!

Offline mk.mika Kobieta

Ja jak w sierpniu czy wrześniu 2007 r. usłyszałam, że sale już rezerwują ludzie na 2009 r to się śmiałam, a potem okazało się, że 2 tyg później my rezerwowaliśmy salę, bo było prawdą, że zaczynają uciekać terminy na salach w ciepłych miesiącach roku. I tak salę, zespół mieliśmy zarezerwowane w październiku 2007r. Fotograf w grudniu 2007 r. przesłał nam umowę - i chyba od tego powinno się wszystko zacząć, ale są i takie pary, które w 3 czy 4 miesiące są w stanie zorganizować wesele.  ;)

Offline katjes1 Kobieta

My oczywiscie zaczeliśmy od sali! Slub w czerwcu 2011:) Następnie zespół i foto,video:) I narazie na tyle koniec :)

teraz rok przed slubem to juz bardzo późno na niektóre sprawy. My rezerwowaliśmy sale rok wcześniej ale biegaliśmy i terminy nas goniły, więc lepiej rezerwowac wcześniej, bez pośpiechu i mieć tyle czasu na zastanowienie, ile się chce. Problem okazał się z zespołem, dzwoniliśmy chyba do dzwudziestu róznych i wszyscy zajęci w nasz dzień. Także dobry zespoł też nalezy załatwiać wczesniej aniżeli rok przed, ewentualnie mozna jeszcze pomyślec o fotografie i kamerzyście. resztę spoknie da się załatwić w pół roku.
z jednej strony dobrze, ze te przygotowania tyle trwają, mozna sobie w czasie rozłozyć wszystkie zwiazane z tym koszty. Z moim PM kupilismy np obraczki w grudniu 2008r. i zastanawialismy sie nad tym czy to nie za wcześnie, czy nam palce nie zgrubną  ;D  zapłaciliśmy za nie 1390 zł w salonie, w zeszłym tygodniu byłam w tym samym salonie zobaczyć jak się kształtuja ceny obraczek i ten sam model kosztuje teraz 1190 zł. tyle, że za JEDNĄ !!! sztukę.

tak sobie żyjemy tymi przygotowaniami ślubnymi i nawet nie zdajemy sobie sprawy, ze juz niedługo nam zabraknie tego całego planowania i tych przygotowań, mimo iż nieraz pewnie kazda z nas miała ich dosyć  :)

Czyli właściwie obudziłam się na ostatni moment jeśli chodzi o załatwianie sali, fotografia i zespołu?  :o

Myślałam, że mam jeszcze bardzooo duuuużo czasu  ;)
No to decyzję wesele czy obiad weselny będzie trzeba jednak podjąć szybciej  ;D

Offline mk.mika Kobieta

Jeżeli będziecie chcieli obiad weselny... to nie powinno być problemu z organizacją do tego foto, zależy od terminu no i zespół - również zależy od terminu, zawsze jest tak, że w czasie ciepłych miesięcy trudniej znaleźć te 3 składniki. Im mniej chodliwe miesiące tym łatwiej. ;)

Robimy wesele  :D
Już sala zaklepana, termin w kościele też. Dzisiaj spotykam się z fotografem i w przyszłym tygodniu z zespołem. A reszta to już powolutku...

Offline maja_tor Kobieta

Ja mam już salę, fotografa i kamerzystę, ale trudno było mi już w tym momencie znaleźć.
Niestety nadal jestem w poszukiwaniu zespołu, bo znaleźć dobry, który przede wszystkim będzie potrafił zabawić gości, jest w chwili obecnej trudno, bo podobno niektóre pary rezerwują ich już nawet dwa lata wcześniej :(

Dlatego tak naprawdę jak już tylko ktoś wie, że ślub będzie w danym roku powinien się zacząć interesować terminem w kościele, salą, zespołem, fotografem i kamerzystą  :)

Offline leelaa Kobieta

A ja planuję zacząć przygotowania na pół roku przed slubem.

Kościół, salę, fotografa czy kamerzystę no i zespół lub DJ'a niestety trzeba załatwić szybciej niż na pół roku przed ślubem, bo mogą być problemy z terminem  ::)

Offline leelaa Kobieta

Hmm znam niemało osób, które załatwiły ślub na 3 miesiące przed ślubem, więc. . . ?

Więc mieli mniejszy wybór niż cała reszta, która zaklepała sobie terminy u najlepszych, tylko tyle  ;)

Offline leelaa Kobieta

Hmmm... "Lepsze zaklepane"? Co masz na myśli? Tańsze? Większe?  Chciałabym wiedzieć z czym się spotkam przy tak późnym załatwianiem terminów... Z kiepskimi fotografami, orkiestrami czy drogimi czy jak?

Miałam na myśli najlepszych w swoim fachu, ale na to oczywiście nie ma reguły... Dużo zależy od szczęścia :) Dopatrzyłam, że planujesz ślub na listopad, to nie jest miesiąc oblegany, może faktycznie nie będzie problemu :)

Ja swoje przygotowania też zostawiam na później, ale fotografa, salę, zespół załatwiłam rok wcześniej. Nawet ciut więcej niż rok a z salą mi się udało, bo 14 sierpnia to akurat jedyna wolna sobota jaka im została w całym sierpniu, fotografa zaklepałam w ostatniej chwili, bo już miał też kogoś zainteresowanego tym terminem. Wcześniej chciałam ślub 26 czerwca, ale ani sali, ani fotografa, ani zespołu nie mogłam znaleźć a czarę goryczy przepełniło brak terminu w kościele na 26 czerwca! Rok wcześniej! :) Paranoja...

Offline leelaa Kobieta

W Warszawie brak terminu w kościele??? Właśnie słyszałam, że kościół na koniec, bo w kościele nie ma żeby nie było terminu... Hmm!

Offline leelaa Kobieta

Ah w Bydgoszczy :) A co do mnie, sprawa się skomplikowała, nie wiem czy w ogóle będzie to rok 2010... :(

Offline Niusia84 Kobieta

Ja za mąż wychodzę 27 sierpnia br i przygotowania dopiero zaczęliśmy.  Sala zarezerwowana, fotograf jest,  kamerzysta także.  Problemy będą z wyborem zespołu, ale mam nadzieję, ze da się to szybko załatwić :)