Autor Wątek: Szkła kontaktowe - pomocy !!!!  (Przeczytany 4387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« dnia: 7 Marca 2007, 12:29 »
Dziewczynki proszę Was o rady odnośnie szkieł kontaktowych....
Jakiej firmy ?  :drapanie:
Jaki płyn do nich ?  :drapanie:
Jak Wam się sprawują ?  :drapanie:

Musze kupić takowe, bo jestem coraz bardziej slepa (krótkowzroczność) a okulary są mało praktyczne i nie chcę ich nościś non stop....

Wiem, że musze mieć cylindry, bo posiadam je też w okularach....

Pomocy !!!!!!  :mdleje:



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Marca 2007, 12:44 »
AndziaK, zdaj się na swojego okulistę - dobór soczewek to dośc indywidualna sprawa, ja noszę teraz Optix-y miesięczne, to są miękkie soczewki i większej przepuszczalności tlenu.
Z płynuw zawsze używałam B&L Renu ale potem straszyli ludzi, że coś tam .... i poszłam wymienić - wymieniali za darmo co mi się nawet opłacilo bo miałam końcówkę ;) - i teraz mam AMO Complete Moisture Plus ale chyba do B&L wrócę bo mi się lepiej gumiaczki myło  :taktak:


Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Marca 2007, 12:53 »
Cytat: "Maja"
AndziaK, zdaj się na swojego okulistę - dobór soczewek to dośc indywidualna sprawa

Nie no to wiadomo i bez dwóch zdań, tylko chodzi mi o to jakie firmy polecacie (producentów). Ja muszę mieś robione na zamówienie, bo raz że mam cylinder na jedym oku a dodatkowo na jednym - 0,75, a drugim - 1,5......
Cytat: "Maja"
ja noszę teraz Optix-y miesięczne, to są miękkie soczewki i większej przepuszczalności tlenu.
Z płynuw zawsze używałam B&L Renu

Oooo to własnie mi chodziło, bardzo Ci dziekuję Maju !!!!!



Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Marca 2007, 13:09 »
Cytat: "Maja"
Z płynuw zawsze używałam B&L Renu
dla mnie ten płyn to masakra. nie służył mi w ogóle.
Przetestowałam wiele płynów i soczekewek i numer jeden dla mnie to Johnson Acuvue Advance 2. Rewelacja!
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Marca 2007, 13:15 »
Cytat: "elisabeth81"
ten płyn to masakra. nie służył mi w ogóle


a można wiedzieć dlaczego  :drapanie: bo ten, którego teraz używam chciałabym zmienić na inny ale się boję znowu rozczarować i myślałam żeby do B&L wrócić


Offline alex

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek październik 2008
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Marca 2007, 13:18 »
soczeweczki jak miło!!!

Soczewki jak najbardziej trzeba indwywidulanie mi np. najlepiej służą B&L optima FW (teraz się zwą inaczej ale nie mogfę zapamiętać jak) kwartalne.
Płyn B&L NoRub Opti Free

ALe jak piszę praktyka noszenia soczewek jest najlepszym doradcą. Swoje trzeba sprwadzić i dodzielić ziarno od plew.

Offline redzia

  • Gosia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2586
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.09.2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Marca 2007, 13:23 »
AndziaK a nie myslalas zeby sobie "zreperowac" wade :?:
Wiem, ze w Katowicach jest bardzo dobra klinika, ktora potrafi zdzialac cuda. Moja ciocia (miala grupe inwalidzka na oczy) byla tam pacjentka. Wczesniej nosila okulary, ktore wygladaly jak denka od butelki, a teraz nosi sliczniutkie delikatne okularki :)

Ahh, zapomnialam dodac, ze operacja jest sposnorowana przez NFZ ;)

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Marca 2007, 13:24 »
Cytat: "Maja"
a można wiedzieć dlaczego

Ooczy bolały mnie jak cholera. Myślałam że się wścieknę! jak tylko zmieniłam płyn,było OK. Może po prostu miałam alergię na jakiś składnik.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Marca 2007, 13:33 »
Cytat: "redzia"
AndziaK a nie myslalas zeby sobie "zreperowac" wade  
Wiem, ze w Katowicach jest bardzo dobra klinika, ktora potrafi zdzialac cuda. Moja ciocia (miala grupe inwalidzka na oczy) byla tam pacjentka. Wczesniej nosila okulary, ktore wygladaly jak denka od butelki, a teraz nosi sliczniutkie delikatne okularki  

Ahh, zapomnialam dodac, ze operacja jest sposnorowana przez NFZ

Wiem Redziu już tam zdzwoniłam, ale refunduja tylko jak masz wskazaną taka operację, czyli nie jak masz "widzimisię". Twoja ciocia miała juz wieeelką wadę (denka) u mnie jeszcze nie jest tak źle.
A tam powiedzieli, ze koszt jednego oka to ok 1 000 zł w zależności od wielkości wady.... Niestety cena mnie dobiła....

Ja będę musiała robić na zamówienie półroczne (tak mi proponowali jakieś 2 lata temu) za 300 zł :( No ale teraz jestem zdesperowana i muszę kupić :)

Dzieki za info będę miała rozeznanie jak pójdę do okulisty :)

Piszcie jak najwiecej info !!!!



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Marca 2007, 13:35 »
Cytat: "elisabeth81"
Ooczy bolały mnie jak cholera. Myślałam że się wścieknę! jak tylko zmieniłam płyn,było OK. Może po prostu miałam alergię na jakiś składnik.


aaa, to może faktycznie cos Cie uczulało...dobra to ja się uspokoiłam - wracam do B&L

Cytat: "redzia"
nie myslalas zeby sobie "zreperowac" wade  
Wiem, ze w Katowicach jest bardzo dobra klinika


niby się zgadza ale nie kazdy się kwalifikuje do zabiegu, żeby się "załapać" trzeba tam być bladym świtem, zabieg owszem jest opłacany (częściowo) przez NFZ ale koszt takiego "ścinania" wady to ok.800zł mimo wszystko. Po zabiegu przez rok nie powinno się zajśc w ciążę, nie chodzić na basen i jeszcze kilka przeciwwskazań jest ...koleżanka robiła we wrześniu więc trochę w temacie jestem - jej mąż nie został "zakwalifikowany" do zabiegu.


Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Marca 2007, 13:43 »
Cytat: "Maja"
Po zabiegu przez rok nie powinno się zajśc w ciążę, nie chodzić na basen i jeszcze kilka przeciwwskazań jest

 :mdleje:  :mdleje:  :mdleje:  :mdleje:  a ta ciąża to juz wogóle.....
Odpada, no chyba, że w dalekiej przyszłości..... :popija:



Offline redzia

  • Gosia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2586
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.09.2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Marca 2007, 13:46 »
Cytat: "AndziaK"
tylko jak masz wskazaną taka operację, czyli nie jak masz "widzimisię

Aha, no faktycznie musisz sie meczyc ze szklami :(

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Marca 2007, 13:48 »
Ja się mogę podpytać jeszcze dokładniej bo w pewnym momencie byłam zainteresowana ale AndziaK, jak Ty masz cylinder to chyba odpadasz w przedbiegach - możesz zapytać okulisty, mój powiedział, że jedna z moich wad - ta słaba siatkówka - raczej mnie zdyskwalifikuje ale mogę spróbować..zrezygnowałam, za daleko mam do Katowic :hahahaha:


Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Marca 2007, 14:01 »
Cytat: "Maja"
Ja się mogę podpytać jeszcze dokładniej

Jak możesz...... to baaardzo proszę....
Cytat: "Maja"
AndziaK, jak Ty masz cylinder to chyba odpadasz w przedbiegach

Tak tez myślałam..... uhhh te cylindry....  :popija:



Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Marca 2007, 14:39 »
To ja też się wypowiem, bo ze mnie i okularnik i soczewkowicz weekendowy :) No i mam Rodzicielkę okulistkę, więc jestem w temacie.
Ja używałam soczewek właściwie praktycznie wszystkich firm i wszystich rodzajów (od kolorowych korygujących, przez normalne, toryczne czyli z cylindrami, jednodniowe, miesięczne, trzymiesięczne), podobnie kombinowałam z płynami. Poniekąd było to spowodowane tym, że wszystkie soczewki dostaję od Mamy, a ona od przedstawicieli ;) Więc na razie wychodzę na tym super. Ale wiem, że opłaca się kupować soczewki na Allegro, bo potrafią być nawet o 50% tańsze. Tam się jednak nie da kupić torycznych - zamawia się je jedynie u optyka, po badaniu okulistycznym. Toryczne są dość drogie, ale ja mimo, że nosze cylindry w okularach, praktycznie nie widzę różnicy, dlatego używam soczewek normalnych.
Jeśli masz wadę jednolitą (jedno i drugie oko taka sama wada) to pod względem kupowania soczewek (zazwyczaj sprzedawane są albo po 1 parze albo po 3 pary) masz lepiej. Jeśli każde oko ma inną wadę wtedy najlepiej kupować 2 komplety soczewek - jeden komplet mocniejszy, drugi słabszy i łączyć je. Ja polecam soczewki firm Optix i Bausch&Lomb. Z Optixa świetne są O2 - cieniutkie, łatwe do czyszczenia i przepuszczające więcej powietrza. Płyn polecam B&L Renu Plus w granatowej butli. No i ja nie wychodzę z domu bez zapasowego pojemniczka na soczewki, a także bez nawilżających kropli dla osób z soczewkami (np. Hylo-Comod).
A co do laserowej korekcji wzroku. Faktycznie trzeba być zakwalifikowanym do zabiegu, ale przy dzisiejszej technice nie ma przeciwskazań do zachodzenia w ciążę przez rok aż. Trzeba pamiętać, że są różne lasery używane do korekcji - najpopularniejszy i pierwszy to LASIK (jest też najtańszy, chociaż nie tani), jest też LASEK i jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam. Cena za korekcję jednego oka to ok. 2000zł + kosultacja okulistyczna przed i po zabiegu. Nie słyszałam o korekcji w okolicach 1000zł, chyba tylko wtedy jak NFZ refunduje, ale to przy dużych wadach i nie tak łatwo.

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Marca 2007, 14:46 »
Aha - i jeszcze kilka spraw. Jeśli pracujesz przy komputerze to wtedy używaj tylko okularów (z antyrefleksami). Praca w soczewkach bardzo męczy i wysusza oczy w soczewkach, powoduje też podrażnienia (sama to przeżyłam).
Korekcja laserowa pozostawia na oku niewielką bliznę, dlatego właśnie osoby, które mają słabą siatkówkę czy tendencję do brzydkiego bliznowacenia się ran nie są najlepszymi kandydatami do zabiegu. Cylindry w wadzie nia mają tu nic do rzeczy - zabieg można wykonać.
No i najważniejsze - należy pamiętać, że jest to zabieg obarczony pewnym ryzykiem, jak to bywa przy ingerencjach jakichkolwiek. Zdarzają się (chociaż bardzo rzadko) problem z ostrością po zabiegu, czasem wada bardzo szybko wraca, może nawet pojawić się ślepota. Oczywiście pacjent jest o tym wszystkim poinformowany itd., ale jednak trzeba to przemyśleć bardzo dokładnie. Ja uważam, że zastanawiać się nad tym zabiegiem można, gdy waga przekracza -5 czy -6 i człowiek po zdjęciu okularów/soczewek jest ślepy jak kret. Ja mam na razie -3 w jednym oku i -2 w drugim, wiec na chwilę obecną ten zabieg mnie nie interesuje. A za 10 lat może i się bym na niego zdecydowała, liczę jednak, że do tegoc zasu pojawi się coś o wiele lepszego. Aha - często kobietom w ciąży wada się cofa i zmniejsza. Trzeba także pamiętać, że powyżej 40r.ż. minusy powoli zamieniają się w plusy :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Marca 2007, 14:46 »
Cytat: "Beth"
nie wychodzę z domu bez zapasowego pojemniczka na soczewki, a także bez nawilżających kropli dla osób z soczewkami


he he - witamy w klubie, ja też zawsze ubezpieczona :brewki:

Cytat: "Beth"
A co do laserowej korekcji wzroku. Faktycznie trzeba być zakwalifikowanym do zabiegu, ale przy dzisiejszej technice nie ma przeciwskazań do zachodzenia w ciążę przez rok


owszem jest - nie chodzi o to, ze nie wolno tylko nie powinno się. Chodzi o wysiłek jaki niesie za sobą poród, po takim zabiegu oko powinno ulec "akomodacji" a rok to taka bezpieczna granica :ok:

Cytat: "Beth"
Cena za korekcję jednego oka to ok. 2000zł + kosultacja okulistyczna przed i po zabiegu. Nie słyszałam o korekcji w okolicach 1000zł, chyba tylko wtedy jak NFZ refunduje, ale to przy dużych wadach i nie tak łatwo.


Beth, wszytsko się zgadza - te kosmiczne ceny (2 tys. za jedno oko) to ceny obowiązujące min.w Poznaniu, tylko w Katowicach jest tak tanio i wada wcale nie musi być ogromna. Być może dlatego, że zabieg częściowo refundowany, badania przed i po są wogóle za darmo  :taktak: i chyba dlatego jest tam tak trudno się dostać :dno:


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Marca 2007, 15:30 »
Cytat: "Beth"
Jeśli pracujesz przy komputerze to wtedy używaj tylko okularów (z antyrefleksami). Praca w soczewkach bardzo męczy i wysusza oczy w soczewkach

a widzisz ja tak miałam dopóki nie zmieniłam soczewek na Johnson&Johnson...a przetestowałam wszystkie. W tych zdarza mi sie nawet przysnąć w trakcie dyżuru i nic mi sie z oczami nie dzieje....

One są bardzo dobrze uwodnione...
te są akurat miesięczne, ale bywa że przy dobrej pielęgnacji mosze je i dwa miechy...

Z płynów najbardziej służy mi ten - solo care - przetestowałam chyba wszystkie dostępne na rynku....




Wiele lat noszenia....wiele podsypiania w soczewkach i ani jedngo powikłania...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Marca 2007, 15:36 »
Lila - wiesz, soczewek jednak przy siedzeniu po kilka godzin przy komputerze nie powinno się nosić.
Trzeba też pamiętać, że każdy inaczej na dane soczewki reaguje. Są osoby, które mają tak wrażliwe oczy, że nie mogą nosić soczewek. Dużo też robi odpowiednia higiena i dbanie o soczewki i oczy. Nie zaleca się ich osobom, które mają długie paznokcie albo tipsy, które są zbiorowiskem bakterii.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 7 Marca 2007, 15:42 »
Cytat: "Beth"
wiesz, soczewek jednak przy siedzeniu po kilka godzin przy komputerze nie powinno się nosić.


tia wiem...ale co ja na to poradze, że mam taki tryb życia jaki mam.
W okularach przy pracy w gabinecie boli mnie głowa...jak prowadzę bazy przeszczepowe, to pracuje na kompie i nie da rady przy przyjmowaniu pacjenta zakładac soczewek, a przy pisaniu na kompie je na nowo ściągać.
Znalazłam takie, które nie powodowały dolegliwości...

A, że oko mam faktycznie "betonowe" bo żadnego powikłania nie złapałam...moje szczęście....
W każdym razie każde inne soczewki powodowały u mnie uczucie suchosci, piasku pod powiekami, częste mruganie i widzenia jak za mgłą....tylko te które wymieniłam trwaja dzielnie na posterunku już od 4 lat.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Marca 2007, 17:03 »
Uzywam soczewek juz ladnych pare lat i przetestowalam sporo..

Jezeli chodzi o uzywanie okularow do komputera.. no coz - nierealne - praca ... na szczescie trafilam w koncu na takie ktore moge nosic nawet do nocy i w sumie oczy nie wygladaja tragicznie.
Aha, i jakos nie musze specjalnie zamawiac mimo ze mam wady z "cwiartkami" czyli jedno oko inna, drugie inna i na dodatek np. ,25

Z plynow stosuje juz od jakiegos czasu tylko tego ktory poleca liliann, renu w ogole mi nie sluzyl.

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 7 Marca 2007, 18:37 »
liliann,  soczewki i płyn mam ten sam. noszę kilkanaście godzin dziennie i są naprawdę świetne.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline jumi_1979

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1348
  • Płeć: Kobieta
  • samodzielna mama
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 7 Marca 2007, 19:30 »
Tu się mogę wypowiedzieć, jako że soczewki noszę od 12 lat i leczę się na Ceglanej w Katowicach :skacza:
Ja noszę roczne Lensita z przedłużonym czasem noszenia do 7 dni. Jestem z nich bardzo zadowolona - rekordowy czas noszenia tych soczewek u mnie to 6 lat. Kiedy przyznałam się lekarce do tego, to najpierw na mnie nakrzyczała, że tak przeciągnęłam, ale kiedy zobaczyła ich stan, to stwierdziła, że się chyba pomyliłam i są to soczewki używane przez 6 miesięcy - przynajmniej na tyle ocenia ich stan. Oczywiście nie polecam takiego eksperymentowania - chociaż w moim przypadku nie było żadnych komplikacji.
Używałam też soczewek B&L - te były ok. Najgorzej u mnie sprawdziły się J&J.
W kwestii płynów - przez lata używałam B&L Renu, po alarmach na temat grzybicy przeszłam na AMO. OptiFree był dla mnie "za suchy". Zeiss to faktycznie podstawowy B&L (bez formuły No Rub), więc potrzebne są tabletki enzymatyczne.
Oczywiście w okresie grzewczym, kiedy powietrze jest wyjątkowo suche, wspomagam się czasem preparatami typu "sztuczne łzy" - B&L są w porządku.
Odnośnie leczenia w Katowicach - żeby przeprowadzić korekcję laserową, należy mieć wystarczająco grubą warstwę rogówki, np. w moim przypadku była ona zbyt cienka do zabiegu. Jest też mnóstwo innych badań przeprowadzanych nieodpłatnie w procesie kwalifikacji do zabiegu - chętnych do korekcji nie może zniechęcić koszmarnie wczesna pora stawienia się w rejestracji (najlepiej około 5.00 być już na miejscu), jeszcze koszmarniejsze kolejki przed każdym gabinetem, i dość nieprzyjemne wielogodzinne badania. Koszt zabiegu to faktycznie około 1000zł/oko, bo badania są refundowane, a w zależności od sytuacji, refundowany jest też sam zabieg (całkowicie lub częściowo).

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 7 Marca 2007, 19:36 »
Cytat: "jumi_1979"
Najgorzej u mnie sprawdziły się J&J

Stare J&J miałam na samym początku jakieś 11 lat temu....wtedy to był koszmar nie soczewki, wypadały z oka, przesuwały się...nosic sie nie dało....

Ale właśnie 4 lata temu namówiła mnie na ich powtórne spróbowanie koleżanka okulistka...i nie żałuję....wtedy wyrzuciłam do kosza B&L
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Marca 2007, 09:13 »
U mnie najgorsze okazały się Focusy :dno: rozlatywały się dosłownie, były tak cienkie, że musiałam uważać, jak je myłam :mdleje:


Offline AndziaK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7929
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 8 Marca 2007, 09:59 »
Cytat: "rajdowka"
na szczescie trafilam w koncu na takie ktore moge nosic nawet do nocy i w sumie oczy nie wygladaja tragicznie.

Czyli jakie? Podja firme proszę :)

Dziewczyny Kochane jestescie !!!! Tyle cennych informacji !!!!!

W przyszłym tygodniu jadę do Krk na badanie wzroku i dopasowanie soczewek (pewnie będę musiała je robić na zamówienie i słono zapłacic, ale co tam !!!!)

U mnie chyba postawię na Acuvue J&J i płyn Solo Care czyli to co poleca Liliann. Ja tez siedzę duzo przed komputerem.....

Baaaardzo Wam dziękuję !!!!!!  :przytul:



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 8 Marca 2007, 10:20 »
Pewnie Focus Night&Day :drapanie:


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 8 Marca 2007, 10:23 »
Niektóre soczewki kontaktowe, ze względu na swoje fizyczne właściwości, teoretycznie mogą być noszone zarówno w dzień jak i w nocy.
Najlepiej przestrzegać czasu noszenia podanego przez specjalistę. Należy pamiętać jednak o tym, że noszenie soczewek bez przerwy może być potencjalną przyczyną poważnych powikłań; dlatego też, tak istotne jest, aby dokładnie rozważyć, czy taki właśnie tryb noszenia jest koniecznie potrzebny. Jeżeli od czasu do czasu zdarzy się, że osoba nosząca soczewki kontaktowe zaśnie w nich, wskazane jest by nie zakładać soczewek kontaktowych przez następne 24 godziny.


Offline alex

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek październik 2008
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 8 Marca 2007, 13:10 »
ja nie jestem za soczewkami do noszenia ciągłego. Po co męczyć oczy w nocy?? :drapanie:  Dla osób noszących soczewki założenie/ściągnięcie soczewek to moment bez lusterka i innych "wpomagaczy".
Potrzebne tylko czyste ręce płyn i pudełeczko na "oczy".
Należy pamiętać, że noszenie soczewek spłaszcza komórki rogówki. Więc jeśli w perspektywie jest zabieg to warto ograniczyć ich noszenie do niezbędnego minimum.

Również jak Maja przejechałam się na Focusach. Miałam Softcolory ale przyszło jedno upalne lato i te cholery pękały w czasie noszenia :mdleje: . W ciągu miesiąca potrafiłam zużyć kwartalny zapas. W końcu wyrzuciłąm je w cholerę i zaczęłam poszukiwania nowych. Trafiłam w końcu (po iWerach, J&J) na B&L lecz kwartlane i przy nich póki co obstaję. :los:

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Szkła kontaktowe - pomocy !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 8 Marca 2007, 13:15 »
Cytat: "alex"
Trafiłam w końcu (...) na B&L lecz kwartlane


też miałam ale wróciłam do miesięcznych, jakoś mi tak wygodniej :taktak: