e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: rodzina czy nie rodzina(moge sie zenic czy nie moge)  (Przeczytany 4587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamilek18

• nowicjusz
[shadow=black][/shadow][glow=green][/glow]Witam kochani mam taki problem:mojego taty kuzyna córka jest dla mnie rodzina?? mojego taty mama a kuzyna taty mama byly siostrami noo i ja juz nie wiem sam czy córka taty kuzyna jest dla mnie rodzina czy nie :(:(:( boo ja chce sie zenic z nia i nie wiem czy moge:(:(;( POMOCY!!!

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kamilek18, przede wszystkim witam Cię na forum :hello:

Cytat: "Kamilek18"
mojego taty kuzyna córka jest dla mnie rodzina??

odpowiedź jest prosta - TAK, ale rodzina rodzinie nie równa ;), znasz powiedzenie "siódma woda po kisielu" :?:

Między pierwszymi kuzynami, czyli między rodzeństwem stryjecznym i ciotecznym, istnieje przeszkoda małżeńska, aczkolwiek mogą oni otrzymać dyspensę od tej przeszkody (4. stopień pokrewieństwa). Powyżej 4 stopnia pokrewieństwa w linii bocznej nie ma przeszkody.
Kościół oblicza pokrewieństwo w liniach i stopniach. W linii prostej występuje tyle stopni, ile jest zrodzeń, nie licząc przodka. Tak więc w relacji rodzice — dzieci występuje jeden stopień. Pokrewieństwo w linii prostej wynika z prawa naturalnego (Bożego), stąd Kościół nigdy nie może udzielić dyspensy od tej przeszkody.
Pokrewieństwo w linii bocznej posiada tyle stopni, ile jest osób w obydwu liniach, nie licząc wspólnego przodka. Można wyrysować sobie boczne linie genealogiczne rodzeństwa stryjecznego lub ciotecznego ze wspólnym przodkiem.

W Waszym przypadku mamy do czynienia z pokrewieństwem w linii bocznej, jest to pokrewieństwo 6 stopnia co oznacza, że bez problemu możecie w świetle prawa zarówno cywilnego, jak i kanonicznego stać się małżeństwem.

Pradziadek (wspólny przodek)
Twoja babcia (3) Babcia kandydatki (4)
Twój ojciec lub matka (2) Ojciec lub matka kandydtki (5)
Ty (1) Upatrzona kandydatka do małżeństwa (6)

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
17 lat i taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie plany  :drapanie:

wg tego co piszesz mozecie się żenic tylko czy aby napewno w tym wieku???????  :brewki:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
monia, lepiej wiedzieć wczesniej czy warto się angażować :brewki:

Offline **sloneczko** Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02-05-2007
Cytat: "monia"
wg tego co piszesz mozecie się żenic tylko czy aby napewno w tym wieku???????

no właśnie  :brewki:

Offline Kamilek18

• nowicjusz
Do tych co mają coś do mojego wieku!!!
Tooo że mam 17 lat to nie znaczy że nie wiem co to małżeństwo jak coś nie pasuje to prosze nie komentować ;/
A teraz do Maji!!!
Dzieki bardzo za to że mi to troche wyjaśniłaś,kamień spadł mi z serca,teraz tylko trzeba wytłumaczyć to mojej dziewczyny rodzicą:( ehhh jaki ten swiat okrutny :(
Dzieki za to że stanełaś po mojej stronie:) aaaa dało by rade to jakos łatwo strescić tak zeby kazdy wiedział że nie moge sie żenić w niedalekiej przyszłości z moją dziewczyną ??? proszę o pomoc, na Ciebie moge liczyć a inni to lepiej nie komentować booo ....... wiadomo:)

Offline Kamilek18

• nowicjusz
mała poprawka co do majej wypowiedzi "żeby każdy wiedział ŻĘ MOGĘ sie żenić z moją dziewczyną"

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Kamilku drogi - przystopuj troszeczkę, ok? Nerwy szkodzą na urodę i Twoja dziewczyna nie będzie Ciebie chciała - takiego brzydala....
Maja napisała Ci jak to jest ze strony prawnej a Monia tylko zapytała. I chyba ma do tego prawo?
A teraz może popraw pierwsze wrażenie jakie zrobiłeś - i napisz coś więcej o sobie i swojej dziewczynie  :taktak:

Offline **sloneczko** Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02-05-2007
Cytat: "asia"
A teraz może popraw pierwsze wrażenie jakie zrobiłeś - i napisz coś więcej o sobie i swojej dziewczynie :taktak:

dokładnie, bo powialo niepotrzebną zupełnie agresją  :drapanie:

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
Cytat: "Kamilek18"
Dzieki za to że stanełaś po mojej stronie:) aaaa dało by rade to jakos łatwo strescić tak zeby kazdy wiedział że nie moge sie żenić w niedalekiej przyszłości z moją dziewczyną ??? proszę o pomoc, na Ciebie moge liczyć a inni to lepiej nie komentować booo ....... wiadomo:)

booooooooooooooooooooooooooooooooooooooo...

na to forum zagląda wielu oszołomów , którzy piszą  cos w stylu "mam 14 lat, jestem w ciąży i bedzie slub" po czym okazuje isę ,ze jest to płytka intelektualnie prowokacja  :brewki:

żadko kiedy zajrzy tu 17 latek który mysli o ożenku..  :drapanie:

tak czy owak witam na forum ... i oczywiście bedę sledzić twoje poczynania  :los:

Offline Kamilek18

• nowicjusz
Jak już wspominałem to że mam 17 lat nie znaczy że jestem jakiś gorszy od was drogie Panie :-/Poprostu chciałem sie dowiedziec jak to jest z tymi pokrewieństwami a jak narazie to wy wszystkie z wyjątkiem Maji piszecie bez sensu:-/ noo ale cóż są ludzie i inni ludzie :-/

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Kamilku - po Twoich postach wnioskuję, że jesteś baaardzo niedojrzały...
Nikt nie powiedział, że jesteś gorszy - jesteś po prostu bardzo młody...ale to nie grzech (wręcz przeciwnie). W tak młodym wieku raczej nie myśli się o małżeństwie tylko o zabawie...ale są wyjątki - do których należysz i Ty.
Nie obrażaj się więc jak smarkacz - tym bardziej, że nie masz o co. A ludzie są różni - tak już jest świat skonstruowany  :taktak:
Maja Ci odpowiedziała więc po co reszta z nas ma się powtarzać? Chyba masz już odpowiedź na swoje pytanie?  :brewki: