e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Jakie alkohole oprócz wina i wódki?  (Przeczytany 28001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: alkohole inne niz wódka
1 kwietnia 2009, 06:53
chyba zazwyczaj wlasciciele lokalu wola by swoj alkohol ktos z rodziny nosil, ale msz racje tak jest bezpieczniej. A jesli juz oddajemy alkohol w rece kelnerow to zastrzezmy sobie by nie wyrzucali butelek( tylko skladowali w jakims miejscu lacznie ze "zbitymi") wtedy bedeziemy miec pewnosc, ze nic nie zniknie w tajemniczych okolicznosciach:)

Offline matys Mężczyzna

• nowicjusz
6 kwietnia 2009, 19:17
Ja mam namiar na barmana koszt nocki jest w granicach 500zł mysle ze to nie duzo a naprawde warto  u mnie na weselu były kolejki przy barze

Offline izabelle13 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 8.09.2007
19 kwietnia 2009, 18:55
U nas napewno będzie winko kilka rodzajów,jakieś likierki bo babcie uwielbiają sączyc cała noc lampeczkę no i bimber na wiejskim stole:)
Z piwkiem bym troszkę uważała bo zdarza się że mężczyźni myślą że są niezwyciężeni miksują alkohol a później jest ciężko:))
Pozdrawiam:)

Offline ska Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 25-04-2009
20 kwietnia 2009, 22:03
U nas winko i jedna butelka robionego własnoręcznie likieru :)). Zdała już 2 razy na imprezach test wiec bedzie :)

Offline nikola/23 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4.10.2008
28 kwietnia 2009, 10:58
U nas byly wina ktore kelner czestowal do obiadu (kto chcial) , pozniej roznosili wodke, a pozatym bylo powiedziane przez orkiestre na samym poczatku ze jest szwedzki barek i mogąl sie czestowac ( tam zakupilismy piwa roznego rodzaju (dokladnie tyskie, żywiec i redds)),
były rownież wina carlo rosi (rozne kolory) , jakies inne wina, likiery, wisniowki itp.

I nie powiem ludzie wybierali sobie ,starsze osoby przewaznie likiery miodowe ,czekoladowe wybierali.
Z alkoholami dogodzilismy wszystkim, znalismy wszystkich ludzi, wiec wiedzielismy co kto mniej wiecej pije i nikt sie nie spil nie wymieszal ,kazdy na co mial smak to to pil.

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
28 kwietnia 2009, 14:39
Z drinkami na weselu byłbym raczej ostrożny. Byłem na weselu na którym były serwowane drinki z prawdziwego zdarzenia, przez prawdziwego barmana, który był kolegą Pana Młodego. Drinki były świetne, ale dość mocne. Podczas smakowania wielu panom wydawało się , że są słabiutkie i mozna pić ile się chce. Niestety przeliczyli się. Po godz. 12 w nocy wielu z nich było bardzo zmęczonych i nie nadawali się do życia. W poprawiny rozmawiałem z Młodym. Stwierdził, że jeżeli miałby możliwość cofnąć czas , to na pewno nie powtórzyłby już tego błędu i nie zamawiał barmana z drinkami. Nie każdy potrafi wyhamować :pijaki:

Offline ismenka1986 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 17.10.2009
22 lipca 2009, 23:22
U nas na weselu oprócz wódeczki będzie winko białe, czerwone i może jeszcze różowe i możliwe, że będzie również kilka likierków:) Zastanawialiśmy się nad piwem, ale zdecydowaliśmy, że piwko będzie tylko na poprawinach ;D

Pozdrawiam.

Offline angel Kobieta

• forumowicz
23 lipca 2009, 10:06
witam
u nas na weselu byla wodka i wino.
Roznoszeniem alkoholu zajely sie kelnerki :) To w sumie byl dobry pomysl, rodzice mogli sie bawic
Watpie zeby cos sobie wziely, bo bardzo duzo zostalo :) Zreszta, lokal cieszy sie dobra opinia w okolicach, nie wierze zeby wlasciciel pozwolil sobie na takie zachowanie personelu.
Dodam, ze wlasciciel byl obecny i czuwal nad wszystkim :) On raczej tez nic sobie nie wzial hihi przynajmniej mam taka nadzieje :)

Offline martusskka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 26.06.2010
23 lipca 2009, 12:47
My oprócz wódki bedziemy miec tylko wino.

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
23 lipca 2009, 13:27
Oprócz wódeczki , wino białe i czerwone jak najbardziej , zamiast wodki np whisky (bo i takie przypadki znam) , to zależy od smaku, tradycji i zasobności portfela, piwo zdecydowanie na poprawinach,
a co do drinków i innych wynalazków rozbionych przez barmana - zdecydowanie nie , wygląda to bardzo malowniczo, ale efekt może nie być zadowalający  >:(  obserwator  w tej kwestii ma w 100% rację

Offline madziara07 Kobieta

• uzależniony
16 sierpnia 2009, 17:25
z doświadczenia (w sensie bycia na kilku weselach) powiem że nie którzy robili same wesela z wódką i szczerze mówiąc nie podobało mi się to.   Nie wszystkim musi smakować wódka, niektórzy lubią winko i co mają się bawić na trzeźwo?? na wesele?? w Polsce?? brr nie do pomyślenia ;) co do piwa to tak jak ktoś napisał, można przeholować z mieszaniną, chociaż ja na naszym bym chciała bo lubię ale nie wiem jak to wyjdzie pod względem finansowym. .

najśmieszniej było na weselu mojej kuzynki kilka lat temu, Pan młody rozmawiał przed weselem z moim bratem (on brał ślub kilka miesięcy wcześniej i podobnej wielkości) ile kupił wina, bo usłyszeniu ilości i informacji że w sumie to poszły niecałe trzy butelki, ten Pan młody kupił te trzy butelki!!! wyobraźcie sobie, wesele na 80-100 osób i trzy biedne butelki wina pośrodku. . .  wina zabrakło dość szybko i jeszcze mój brat o to pretensje usłyszał :D
bezcenne. .  za wszystko inne zapłacisz kartą ;)

Offline Olgus Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 30.07.2011
29 sierpnia 2009, 18:33
Może trochę i strach, ale u mnie ma być oczywiście wódka, wino (zarówno białe i czerwone) likier i piwo w beczce przy wiejskim stole, oraz oddzielny malutki barek z drinkami.  Ostatnio na weselu mojej siostry było także to wszystko co wypisałam i nie widziałam aby ktoś miał potem problemy, raczej każdy uważał aby nie łączyć całkiem różnych alkoholi no bo np.  drink i wódka to praktycznie to samo, więc nie zaszkodzi jak ktoś sobie spróbuje ;)

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
27 października 2009, 17:29
U mnie będzie oprócz wódki wino, kilka rodzajów - czerwone wytrawne i półwytrawne, oraz białe.
Wiem, że wśród gości będą tacy, co preferują wino, albo nie piją wcale wódki, więc tego wina trochę będzie - wolę, żeby zostało , niż żeby zabrakło. W razie czego - na pewno się nie zmarnuje :) Prędzej wypijemy później te wino, które zostanie, niż wódkę
Sami najbardziej lubimy wino i zastanawiam się, czy mam ochotę pić wódkę na własnym weselu. Byłam na weselu, gdzie para młoda piła wino (dziewczyna nie pije wódki wcale) i było w porządku.

Do tego myślimy, żeby kupić kilka butelek whisky i martini, dla urozmaicenia - na oddzielnym stole
Spotkałam się z jednym i drugim na weselach ostatnio i wzbudziło to pozytywne zainteresowanie gości.
Może jeszcze jakiś likierek (np. dla babć?) zobaczymy jeszcze

Z różnorodnymi drinkami miałabym obawę, że goście za bardzo namieszają i będą problemy, pokaz barmański to zbędny wydatek, zwłaszcza, że z niczym nam się to nie łączy, my nie pijemy drinków na co dzień, większość znajomych też nie.
A piwo jakoś tak mi po prostu nie pasuje na wesele.

Offline wild_rose Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: sierpień 2010
8 maja 2010, 08:57
A jak liczycie, ile wina jest Wam potrzebne?
Będziemy mieli wesele na 80 osób, z czego połowa pije wino. Niestety, nie wiemy "jakiego koloru". Planujemy kupić na 40 osób pijących wino 50 butelek wina. Nie wiem tylko, jak to dalej rozwiązać: 25 + 25 (białe/czerwone)? Jak to było u Was?

Offline markettta Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.05.2009
u mnie na weselu sprawdziłą się żubrówka - zarówno sama jak i jako baza do ciekawych drinków :)

Offline DianaSzulim Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: lipiec 2014
Tylko piwko jeszcze :)

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
Piwko :) u kolegi na weselu się sprawdziło, u nas też będzie, ale tylko 30 butelek 0,6l- nie ma co przesadzać :) dla prowadzących :)

Offline Wizawa Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: BRAK
Może właśnie ewentualnie piwo,ale też w małych ilościach dla tych nieco bardziej wybrednych gości. W większości przypadków najbardziej powszechnym trunkiem jest mimo wszystko wódka.

Offline epox Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
u nas była wódka,wina -białe i czerwone,piwo,oraz karmi-bo je uwielbiam  ;D

Offline agnieleczka13 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 04.10.2014

w takim wypadku fajnie jest wynając barmana :)

Offline koliwka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 4 lipca
Pomysł z piwem jest  bardzo dobry - coraz więcej znam ludzi, którzy stronią od wódki - a piwko - a i owszem. . .

Offline ula_la Kobieta

• nowicjusz
Balentines dobra rzecz, ewentualnie bimber dla starszych:)

Offline agnieleczka13 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 04.10.2014
a bym bimbru na swoim weselu na pewno nie podała. No i do tej pory jeszcze nigdy się nie spotkałam z takim trunkiem na żadnym przyjęciu weselnym. Co jak co, ale wódka musi być konkretna. A przy stołach przy których usadzeni byli by gości - markowa wódeczka. Jakiej firmy, to już sprawa osobista organizatora. No ale na pewno nie z "Czerwoną Kartką" lub "Krajowa". Ze względu na koszty też nie zdecydowała bym się na wódzie z wyższej półki.

Offline pola_maria Kobieta

• nowicjusz
bimber na stole wiejskim bardzo się sprawdził, a że i moc była odpowiednia , to od czasu do czasu koneserzy się pojawiali na degustację :). Wino białe i czerwone jest mile widziane (nie każdy pije wódkę), piwo na poprawiny jak znalazł.

Offline peletone Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 28-08-2015
winko by się przydało, nie w jakiejś kosmicznej ilości, ale zawsze jest kilka osób które po prostu nie przepadają za wódką - np osoby w starszym wieku

Offline yanek Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: nie ustalona
Wesele bez piwa, musi być ten trunek, chociaz w małych 0,33 butelkach.

Offline MollyH

• nowicjusz
Oprócz wódki? Wina wszelkiego rodzaju, whisky wszelkiego rodzaju, piwo, ale nie podoba mi się ten pomysł, chociaż widywałam juz butelki na stołach weselnych. . .  Fajne są likiery, dla osób starszych, żeby mogli tak sobie siedzieć i sączyć przez słomkę:-) gotowe kolorowe drinki w butelkach tez nieźle na stołach wyglądały, ożywiały i wystrój, i gości:-)

Offline aneczkate Kobieta

• nowicjusz
ja bym postawiła na piwo i bimber.  Sprawdzone wiele razy przy "wiejskim stoliku";)

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Kiedyś, jak alkohol był na "bony" tzw. kartki to często serwowano na weselach bimber. Jeden był gorszy inny lepszy. Ja jednak nie popieram takich trunków. No, chyba, że  byłby to mój wyrób  :D :pijaki:

Offline kmorawka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 21.01.2010
Wyżej ktoś pisał, żeby nie dawać piwa na wesele, bo faceci potem miksują. No dobrze, ale co mają począć osoby, które z różnych względów nie mogą pić mocniejszych alkoholi? To mają o przysłowiowym "suchym pysku" siedzieć i patrzeć jak inni piją? Nie mówię tutaj o kierowcach, jednakże przy niektórych schorzeniach mocniejszy alkohol jest bardzo niewskazany.