e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pytanie o nauki przedmałżeńskie  (Przeczytany 540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielonaa

• nowicjusz
Pytanie o nauki przedmałżeńskie
29 stycznia 2017, 12:47
Hej. Wraz z narzeczonym zaczęliśmy niedawno myśleć nad ślubem, ale nie za bardzo wiemy jak się do tego zabrać ;)
Chciałabym zacząć od nauk. Ostatnio w kościele ksiądz zapowiadał że niedługo rozpoczną się spotkania dla narzeczonych. Chcieliśmy na nie uczęszczać, nie mamy jednak jeszcze ustalonej konkretnej daty ślubu, nie wiemy nawet czy będzie to w tym roku, czy w przyszłym (zależne od finansów) - czy na takich naukach ksiądz w ogóle zapisuje takie rzeczy jak data ślubu? Czy są one "imienne", podajemy wtedy swoje nazwiska, dane, adresy itp? Z tego co usłyszałam tych spotkań będzie więcej, po 2 razy w tyg przez kilka tygodni, czy obecność na każdym z nich jest sprawdzana? (pytam ze względu na pracę) ;)

Offline Slu_elle

• nowicjusz
Nie zawsze ksiądz prowadzi takie nauki,a bardziej katecheci i nie zapisują daty ślubu, otrzymacie jedynie zaświadczenia o ukończonym kursie przedmałżeńskim co jest niezbędne aby otrzymać ślub kościelny. Możecie ukończyć nauki już teraz i potem mieć to z głowy.

Offline pat

• nowicjusz
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Ślub w: Bydgoszcz
Witam ;)
Również mam pytanie odnośnie nauk. Otóż, gdzie odbędą się najbliższe kursy? Interesują mnie tylko weekendowe i w odbywające się w Bydgoszczy :)