Autor Wątek: Skromny ślub.  (Przeczytany 31820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Skromny ślub.
« dnia: 11 Stycznia 2007, 21:24 »
Mam nadzieje ze nie powtarzam tematu.
Siedze tak sobie i śledze forum i widze jak wiele z Was miało "huczne" sluby i wesela.
A tak sie zastanawiam ile z Was miało slub tylko z rodziną liczone jako małe przyjęcie dla np 20 osób.
Czy warto jest robic takie wesele i ponosic koszta tak duze czy lepiej zrobic  ślub z przyjęciem troszke wiekszym a ważne wtedy są tylko chwile i wspomnienia??



Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Skromny ślub.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia 2007, 21:41 »
ja  za dwa tygodnie ide na taki  obiadek poslubny. Mlodzi po slubie w kosciele zapraszaja  garstke ludzikow do siebie do domku na  skromny obiad. Jak bede po to zdam relacje. Ja sama z racji duzej najblizszej rodzinki robie wesele na okolo 80 ludzi...

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Skromny ślub.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia 2007, 21:48 »
Cytat: "Netula"
garstke ludzikow do siebie do domku

Moja przyjaciólka tak robila - zaprosili 20 osob do domku.
Cytat: "Netula"
racji duzej najblizszej rodzinki robie wesele na okolo 80 ludzi...

My az takiej nie mamy to zaledwie 25-30 osób.
ALe mysle o zabawie w małym lokalu dla garstki osob(rodziny).
To połowa ceny jaką sie ponosi za wesele dla 100 osob.



Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Skromny ślub.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Stycznia 2007, 21:59 »
acha

im mniej osób tym wyzsza cena  za 'talerzyk"..

z tego co wiem davyjohn tez planuja z izą cos skromnego..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Skromny ślub.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Stycznia 2007, 22:02 »
Cytat: "monia"
im mniej osób tym wyzsza cena za 'talerzyk"..

z tego co sie orientuje to wychodzi raczej od osoby za "talerzyk" przeciętnie to 100zl.



Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Skromny ślub.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Stycznia 2007, 22:35 »
ja za talerzyk dwudniowy place 150zl.. Jak by bylo jednodniowe to 95

Offline Aneczka 7

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.06.2007
Skromny ślub.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maja 2007, 00:28 »
ewelinkaaa7, witaj!
My robimy skromny ślubik. Będzie nas 30 osób + 5 dzieci. Sami sobie finansujemy całą imprezę, ale koszt całkowity będzie 8-9 tys. Mało nie jest... Tylko chcemy sobie potańczyć i robimy do rana. Poprawiny są w śmiesznej cenie bo 15 zł od osoby i żal było nie skorzystać.
Początkowo myśleliśmy o przyjęciu np do 1-2 w nocy. Dużo taniej jest!!
Moja kuzynka miała takie przyjęcie poweselne w formie obiadu, słodkości i kolacji do 21. Bardzo zadowolona była ale mi tańców brakowało.....



Offline Lili-liliana

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2444
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.05.2010r.
Skromny ślub.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maja 2007, 16:17 »
Każdy robi to co mu się podoba i na co go stać:) Moje wesele będzie duże:D
Natalia 26.04.2012 Bartłomiej 10.01.2018

Offline szajbik

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: kiedy będzie to będzie
Skromny ślub.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maja 2007, 17:00 »
Wiele osob z racji kosztow decyduje sie na male przyjecie-obiad dla najblizszej rodzinki. Niezaleznie od tego czy jest to tylko obiad czy wielkie przyjecie jest to najwazniejszy dzien w zyciu NOWOZENCOW i trzeba sie z tego cieszyc.
My z racji licznej rodzinki planujemy wesele na 80-90 osob.

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maja 2007, 16:55 »
Cytat: szajbik
My z racji licznej rodzinki planujemy wesele na 80-90 osob.

OJ a my aż na 200 planujemy  :mdleje: :mdleje:


Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maja 2007, 16:57 »
200 to piekna liczba! Ja lubię grać duże imprezy, im więcej gości tym lepiej....

Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maja 2007, 17:15 »
Moja starsza siostra, na początku brała tylko ślub cywilny, i po ślubie cywilnym był obiad (u nas w domku), na którym byli tylko Państwo Młodzi (2 os.) + rodzice (4 os.) + świadkowie (2 os.) + rodzeństwo (2 os.). Razem 10 osób. I było bardzo fajnie.

Potem był ślub kościelny, połączony z chrzcinami ich małego synka. Razem było może ok 30 os. Obiad i a'la tańce były w bistro na Wyzwolenia. I z tego co wiem - jako prezenty miała być kasa i ta kasa pokryła koszt całej imprezy. Najsmutniejsze jest to, że cała impreza skończyła się po 20 ;(

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Maja 2007, 22:01 »
No niby na większej imprezie zawsze jest ktos kto sie bawi i wogóle ale te skromne za to jakie romantyczne... tylko młodzi i świadkowie w małej kapliczce... ehh rozmarzyłam sie


Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Maja 2007, 22:37 »
My będziemy mieć wesele na 120 osób.c :)

Offline KiP

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.X.2007
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maja 2007, 20:25 »
o hucznym weselu i ślubie jak z bajki marzyłam do ok. 22 roku życia  :wink: później temat ucichł, a teraz mam mam na odwrót (chyba się starzeje i inne rzeczy staja się ważniejsze - samodiagnoza :D)
My postawilismy na skromną uroczystość, rodzina + najbizsi znajomi, będzie 30 max. 40 osób. I będzie super, bo bedziemy po najważniejszej chwili w naszym życiu.
pozdrawiam


Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Maja 2007, 12:20 »
o hucznym weselu i ślubie jak z bajki marzyłam do ok. 22 roku życia  :wink: później temat ucichł, a teraz mam mam na odwrót (chyba się starzeje i inne rzeczy staja się ważniejsze - samodiagnoza :D)
My postawilismy na skromną uroczystość, rodzina + najbizsi znajomi, będzie 30 max. 40 osób. I będzie super, bo bedziemy po najważniejszej chwili w naszym życiu.
pozdrawiam
ja wlasnie tez tak mam , na poczatku marzylam o hucznym weselu lecz po jakims czasie stweirdzilam ze czy to bedzie huczne czy tylko w gronie rodzinnym to Nasz Najwazniejszy Dzien.



Offline markettta
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.05.2009
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Maja 2011, 08:12 »
Znalazłam ciekawy artykuł w którym są wskazówki na czym zaoszczędzić urządzając ślub, tak by stał on się bardziej skromny:
http://kobieceprawdy.pl/article_style/skromne_ale_udane.html
« Ostatnia zmiana: 7 Maja 2011, 09:25 wysłana przez .:Anka:. »

Offline Lirene
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 sierpnia 2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Września 2011, 11:18 »
Kiedy tak zagłębiam się w to forum i  widzę, że są dziewczyny, które robią wielki problem z powodu doboru odpowiednich pokrowców na krzesła na weselnym przyjęciu, robi mi się słabo.  Skromne wesele, które staje na przekór robieniu wesela na pokaz, jest  fajną ideą. 

Offline anetka_g82
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Września 2011, 19:54 »
Witajcie!!!
Ja również jestem jak najbardziej za skromnym ślubem ;) Oczywiście jest to kwestią gustu, upodobań  itd itp . . .
Mamy bardzo kameralną uroczystość - najbliższa rodzina i przyjaciele.
Po ceremonii zapraszamy wszystkich na przyjęcie weselne ( obiad, tort, kolacja), w sumie 20-25 osób. 



Offline Lirene
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 sierpnia 2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Września 2011, 12:42 »
Z drugiej strony trudno zrobić skromny ślub dla setki osób tak, aby wszyscy byli zadowoleni.  Dlatego zwykle im więcej osób, tym wystawniej trzeba ich wszystkich ugościć.

Offline delma

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 lipiec 2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Kwietnia 2012, 12:27 »
Ja tez jestem za skromnym ślubem:) Ja chcialam wlasnie po slubie zrobic obiadek w restauracji dla najblizszych 20-25 osob ale tesciowa bylaby niezadowolona,ze nie będzie wesela hehe:D Więc będzie wesele ale zaprosimy tylko najblizszych ktorych musimy zaprosic i wyjdzie nam max 60 osob:)

Offline Sayno91

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 czerwca 2014
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #21 dnia: 9 Maja 2012, 21:18 »
To że skromne to nie znaczy, że nie będzie udane :) Wiele już widziałam i uwierzcie mi - nawet jeśli na weselu będzie 200 osób to jest prawdopodobieństwo, ze wesele będzie niewypałem. Jeśli goście się nie chcą się bawić to nic i nikt nie jest w stanie na to wpłynąć..  A kameralne przyjęcie jak najbardziej może być udane :)
"Więc, gdy któregoś ranka znowu obudziłam się sama, zrozumiałam, że z różnych powodów wszyscy w końcu odejdą, a muzyka zostanie.  Do końca życia. " E. G

Offline marcepalina
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.10.2012
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Listopada 2012, 13:08 »
Mam nadzieje ze nie powtarzam tematu.
Siedze tak sobie i śledze forum i widze jak wiele z Was miało "huczne" sluby i wesela.
A tak sie zastanawiam ile z Was miało slub tylko z rodziną liczone jako małe przyjęcie dla np 20 osób.
Czy warto jest robic takie wesele i ponosic koszta tak duze czy lepiej zrobic  ślub z przyjęciem troszke wiekszym a ważne wtedy są tylko chwile i wspomnienia??

 Według mnie masz na prawdę dobry pomysł;) Sama miałam malutkie, skromne wesele;) Ale za to jakie udane;) Było około 35 osób. Sama najbliższa rodzina. Nie zbankrutowaliśmy  na samy starcie wspólnego zycia;) Nie musieliśmy sie zapożyczać w banku czy co chyba gorsze u rodziny. Wszystko było kameralne ale na prawde piekne;) Miałąm bardzo skromną, romantyczną sukienkę. Zjedliśmy pyszną kolacje w niewielkiej klimatycznej restauracji.  Stworzyłam sobie bloga na stronie http://supersluby.pl/, zamieściłam tam później zdjęcia z uroczystości;) Nasi goscie wykorzystali dostepne tam forum by porozmawiać na temat prezentów;) Dzieki temu dostalismy na prawde bardzo użyteczne drobiazgi, ktore wpasowały sie w nasze nowe zycie;)

Offline Lena88
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.06.2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Grudnia 2012, 12:36 »
Witam Was bardzo serdecznie. . .
Jestem tu nowa. . .
planuje nw czerwiec skromne przyjecie weselne. . .  na max 20-30 osob sama najbliższa rodzina ślub kościelny z racji tego ze mieszkam w UK to nie chce robic hucznego wesele nie stac mnie na to. . .  jestesmy razem 8 lat 0d 2 jesteśmy zaręczeni 
u mnie w miejscowsci na Mazurach jest taka mala pizzeria bardzo przyjemnie sie z niej siedzi moja mama tam organizowala swoje przyjecie brala slub po 26 latach bycia w zwiazku ;P
maja dobra kuchnie :)
Moze nie kazdemu sie to podoba ale nie zapraszam kazdego z rodziny nie mam z kazdym tak dobrego kontaktu zeby zapraszac najblizasza rodzina bedzie i tez bedzie milo

Offline zabkaaa90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.07.2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Grudnia 2012, 12:56 »
Nie każde duże wesele to kicz.
My np. mamy duże rodziny i z wszystkimi mamy bardzo dobre kontakty. Nie wyobrażam sobie nie zaprosić któreś cioci, albo kuzynki z którymi się spotykam co najmniej raz na tydzień. Mamy też rodzinę z daleka, do których jeździmy co najmniej 2 razy w roku. Mimo tego, że chcieliśmy skromne wesele to wyszło nam 108 osób i to samej rodziny. Znajomych nie będziemy zapraszać. I chcąc nie chcąc będziemy mieli duże wesele.
A ponieważ jestem osobą, która musi mieć wszystko zgrane to też zastanawiam się nad każdym drobnym elementem w dekoracji. Nie po to, żeby się pokazać, tylko dla siebie samej. Bo ja zwracam na to uwagę i nie lubię jak dwie rzeczy do siebie nie pasują.

Więc może zamiast krytykować osoby, które robią duże wesele, lub takie które robią coś inaczej niż my sami zastanówmy się nad innymi rzeczami. O gustach się nie dyskutuje, każda para zrobi tak jak im samym się podoba. Najważniejsze aby młodzi się kochali i darzyli się szacunkiem.

Offline torcik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • data ślubu: 21-09-2013
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwca 2013, 12:26 »
przed nami 'mały' ślub bo cywilny i obiad dla rodziny, tylko obiad będzie dla jakiś 80 osób, bo mam dosyć liczną rodzinę :(

Offline netgirl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • data ślubu: niedawno
Odp: Skromny ślub.
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Lipca 2013, 11:02 »
My mieliśmy bardzo skromny ślub - 13 osób (my + rodzice + świadkowie z rodzinami).

Po ceremonii pojechaliśmy na obiad do lokalu.  Tam wiadomo - obiad, tort, trochę alkoholu.  Odbiega to od typowej wizji hucznego wesela, ale było bardzo miło.  Potem wzięliśmy świadków na dodatkową małą domówkę do domu i siedzieliśmy na tarasie sącząc drinki.  Bardzo miło to wspominam.

Co do kosztów, to pewnych stałych kosztów się nie pominie.  Zawsze trzeba będzie wydać na obrączki, ubranie, fotografa itp.