Autor Wątek: alternatywa dla oczepin  (Przeczytany 9460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Honey123
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
alternatywa dla oczepin
« dnia: 3 Września 2016, 22:24 »
Witam! :) z uwagi na to, że na naszym zbliżającym się weselu zabraknie wolnych panien i kawalerów, szukamy alternatywy dla oczepin :) Chcemy, żeby o północy nastąpił jakiś akcent ale nie mamy pomysłu co to by miało być... fajerwerki mogą się skończyć najpóźniej o 22 z uwagi na przepisy i pobliskie lotnisko. O lampiony się obawiam, bo wesele jest w połowie października i może być mokro i zimno... czy macie jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc! :)

Offline Ewwa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2016, 18:42 »
Możesz wtedy zrobić jakąś zabawę, chusteczkę, podnoszenie butów przez młodą parę albo podziękowania dla rodziców. Możesz też nic nie robić i po prostu dobrze się bawić na parkiecie. U nas w ogóle nie było oczepin i jakoś nikt nie płakał z tego powodu :) Wiele osób nie chce brać udziału w konkursach, łapać welonu czy muszki.

Offline Andi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2016, 20:14 »
Zamiast oczepin to konkurs z opcją wygrania buteleczki i goście będą zadowoleni.

Offline hezerka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.09.2006
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Poznań
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Grudnia 2016, 15:09 »
Jeśli chcesz zrezygnować z oczepin to dlaczego? Przecież oczepiny właśnie mogą połączyć kawalerów z pannami :D A jest to świetna zabawa. Alternatywą może być śmieszny konkurs np. tańce z balonami itd. :)

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #4 dnia: 1 Grudnia 2016, 20:01 »
Hezerka no ale w tym przypadku nie ma panien i kawalerów więc nie ma kogo łączyć :)

Myślę, że w tym wypadku warto porozmawiać z DJem czy zespołem i poradzić się co w takiej sytuacji, może już się z nią spotkali, powinni zaproponować też jakąś fajną zabawę, która zastąpi te tradycyjne oczepiny :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudnia 2016, 21:05 »
A ja proponuje tort :)

Offline wilkakora
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #6 dnia: 2 Stycznia 2017, 15:16 »
Moim zdaniem to wyjątkowa tradycja i nie ma co jej zastępować .
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 16:50 wysłana przez zibi »

Offline Slu_elle
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Skąd:: Warszawa
Odp: alternatywa dla oczepin
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2017, 12:17 »
Myślę, że takie tradycyjne oczepiny są potrzebne, ponieważ zawsze stanowi to pewną część wesela, a można ustalić z DJ-em lub zespołem takie zabawy, podczas których będziemy się dobrze czuć, niczym nie skrępowani i zaskoczeni.