Autor Wątek: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci  (Przeczytany 12428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« dnia: 13 Czerwca 2016, 16:08 »
Takiego tematu chyba jeszcze nie ma.
Czy są na forum mamy leworęcznych dzieci?
Jeżeli tak to będzie to nasze miejsce :)



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwca 2016, 19:48 »
Miłosz jest leworeczny, ja też jestem u jestem ciekawa jaki będzie młodszy syn.



Offline kasia_1979
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 492
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwca 2016, 19:44 »
Moja córka tez jest leworeczna

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwca 2016, 22:57 »
Od czego by tu... hmm
Interesuje mnie chyba wszystko na ten temat. Począwszy od nożyczek dla leworęcznych osób po naukę pisania.
Pytałam o to ostatnio u nas w przedszkolu i dowiedziałam się, że nożyczki takie posiadają natomiast co do reszty to sobie mogę znaleźć w internecie. Zero, kompletnie zero wsparcia :(
Hanka rwie mi się do pisania więc chciałam jej pomóc i tu dochodzimy do sedna. Nie mogę złapać jej ręki swoją prawą, bo ruch który jej pokażę będzie dla niej nienaturalny.
Znalazłam już takie książeczki http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=Lewa%20r%C4%99ka%20rysuje%20i%20pisze&qtype=basicForm zakup już został zlecony.
U siebie też znalazłam na amazonie, w wersji anglojęzycznej i będę oglądać, porównywać i sprawdzać.
Błądzę trochę jak dziecko we mgle.


A teraz trochę o genach. Ja miałam być leworęczna jednak do dziś pamiętam jak tłuczono mnie rękach i przekładano długopis do prawej. Udało się, zaczęłam pisać prawą tak jak wszyscy chcieli. Nóż trzymam w prawej ręce jednak większość czynności wykonuję lewą. Mój tata przeszedł podobną drogę ale był bardziej uparty i potrafi pisać obydwoma rękoma (prawą sprawniej) ale wszystkie inne czynności wykonuje lewą ręką. Od strony mojego męża leworęczny jest jego brat oraz dziadek.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwca 2016, 07:51 »
Moj też leworęczny. Moja siostra też. Tata też miał być, ale oczywiście mu na to nie pozwolili i jest oburęczny.

Pisze bardzo ładnie. Nawet pani w szkole się dziwi, że taki ładny ma charakter pisma.

Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwca 2016, 21:43 »
Moje córki obie leworęczne ;)


Offline pii

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2016-05
  • Skąd:: Wrocław
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwca 2016, 13:49 »
Córka jest leworęczna, chyba, bo jeszcze trochę za mała jest, aby to w 100% stwierdzić, ale raczej tak.
Mów szep­tem, jeśli mówisz o miłości.

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2016, 15:09 »
Ewwlina jak uczyłaś go pisać? Prowadziłaś czasem rękę?

Kasia rozmawiałaś na ten temat w przedszkolu?



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca 2016, 18:45 »
u nas też leworęczny syn. W przedszkolu zero wparcia i jakiejkolwiek pomocy. W domu naciskają mnie by go przestawiać

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwca 2016, 20:01 »
W domu naciskają mnie by go przestawiać
To chyba najgorsza krzywda jaką można dziecku zrobić.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwca 2016, 20:30 »
twardo ne pozwalam syna przestawiać tylko boj sie tego co za moimi plecami się dzieje

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwca 2016, 20:42 »
A syn Ci nie powie co za Twoimi się dzieje? Hanka wszystko by mi powiedziała.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwca 2016, 20:49 »
właśnie nie zawsze mówi..

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwca 2016, 21:31 »
Syn tez ma zapędy do pisania lewa ręką i ojczym mojego męża jak widzi go to upomina :"w prawej się trzyma kredke/widelec".

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Czerwca 2016, 23:30 »
fajne te ksiazeczki.. do zapamietania!

jeszcze nie wiem do konca ale jest duza szansa ze Klaudia jest leworeczna. najczesciej rysuje lewa reka.. chociaz je raz prawa raz lewa..
obserwuje ja juz dluuugo i bywaja okresy ze lewa strona dominuje.. a potem obiema rekami robi te same rzeczy i ja glupieje..
co do przestawiania to moja tesciowa dawno temu jej gadala ze ta reka to brzydal (lewa) a ta (prawa) jest ladna..  ::)  no brawo
anulla a w jakim wieku Hania sie okreslila (ze tak to ujme)? czy od poczatku tylko lewa reka wszystko robila?

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca 2016, 13:02 »
Mnie za dziecka przestawiali a raczej próbowali..nie udało sie a Pani w szkole biła linijką ze jestem leworęczna...

Netula jaką pomoc chciałabyś uzyskać w przedszkolu?



Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca 2016, 13:26 »
Lusi, jakoś zaczęła się określać jak była w wieku Twojej Klaudii teraz. Na pewno jak miała 3 lata to już zauważałam przesłanki w tym kierunku.

Ewelina ja Ci odpowiem ;) Taka rozmowa
- Macie nożyczki dla leworęcznych?
- No mamy
- Gdzie, mogę je zobaczyć
- ...
- I... to może ktoś by je dał Hani, bo że macie i leżą one sobie w pudełku na zapleczu to mnie nie interesuje

Od koleżanki, która pracuje w przedszkolu w Szczecinie wiem, że pani dyrektor kupuje specjalne książeczki dla dziecka leworęcznego bo mają takiego chłopca. Nie wiem jakie książeczki, bo kumpela ma się dla mnie dowiedzieć. Być może są to te same co zalinkowałam z empika. A ja w swoim przedszkolu usłyszałam, że wszystko mogę sobie znaleźć w internecie! No to chyba jest przegięcie.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwca 2016, 13:32 »
*Ewelina* jakiej pomocy? utwierdzenia me czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne. Pani na pytanie czy syn jest leworęczny rozłożyła ręce i powiedziała że się nie zna. Powiedziała że jak będą panie z poradni to podpyta o syna. Nie zrobiła tego.
Tak jak wyżej napisane danie dziecku nożyczek dla leworęcznych czy nakładek na ołówek ktore maja...

Offline kobietka
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2289
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwca 2016, 15:16 »
Netula równie dobrze to ty- rodzic- możesz pójść do PPPP na konsultacje i dowiesz się szybko, czy syn ma już ustaloną stronność czy może jest ona skrzyżowana. Nie potrzeba do tego wiele wysiłku i czasu a myślę, ze oszczędzi ci to nerwów i niepewności. taka informacja pozwoli tez tobie i rodzinie na oswojenie się z  leworęcznością, dostaniesz wskazówki dla siebie i dla placówki, jak pracować z Michałem. Nie czekaj na panie, działaj:) 
Rozumiem twoje rozżalenie, bo odpowiedź wychowawczyni "nie znam się" faktuycznie wkurzajaca ;)

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwca 2016, 15:49 »
kobietka ja mieszkam 30km od porani wiec to troche zachodu jest. Pani miała się dowiedzieć kiedy najlepiej przyjść i gdzie się zgłosić.. Sama zreszą to zaproponowała...

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwca 2016, 22:28 »
a co to pppp?

Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwca 2016, 23:09 »
Lusi mi wychodzi poradnia psycholgiczno-pedagogiczna tylko tych "P" trochę za dużo ;D pewnie powiatowa ;D



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline elisabeth81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7820
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwca 2016, 23:11 »
Ja jestem "mańkutem" i moje obie córki także. Mnie próbowali przestawiać ale sie nie dalam ;). Nie wiedziałam ze nadal takie podejscie można spotkac
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline lusi251

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4193
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28 04 2012
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Czerwca 2016, 00:09 »
:) mi sie jedyne co skojarzylo to polska partia przyjaciol piwa.. ale nijak to pasowalo do tematu ;)

Offline kobietka
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2289
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Czerwca 2016, 16:42 »
 Tak, pppp to powiatowa poradnia psychologiczno pedagogiczna.  Netula twoj rejon to Tarnowskie Góry? Pani mogła sobie mówić a to y jesteś osoba najbardziej zainteresowaną i odpowiednią do kontaktu. My nie gryziemy  cchętnie konsuktujemy i rozmawiamy z rodzicami. Telefon w dlon i dzwon sie umówić. W poradni nie ma wakacji:)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Czerwca 2016, 17:10 »
W necie faktycznie wszystko można kupić i jakbym miała dziecko leworęczne to tak bym zrobiła. Nie oglądałabym się na bezradne panie w przedszkolu. Po co? Kosztem mojego dziecka?
Nie mają przyborów to nie, łaski bez.


Offline anulla_p

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6506
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27-06-09
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Czerwca 2016, 17:41 »
Maja, ja dokładnie tak robię. W domu Hania ma wszystko co potrzebuje.
Ale panie w przedszkolu mają zasr... obowiązek wszystko mieć. U mnie mają, tylko co z tego jeżeli jeszcze "pusta strzała" jedna z drugą powinna POMYŚLEĆ i PAMIĘTAĆ żeby udostępnić to dziecku wtedy gdy jest taka potrzeba.
Maja, widziałaś kiedyś leworęczne dziecko, które próbuje ciąć normalnymi nożyczkami? Dla takiego malucha jest to wybitnie ciężkie. Kartka układa się równolegle do ostrza i uniemożliwia cięcie. Dziecko zwyczajnie się zniechęca do jakichkolwiek prac ręcznych.



Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Czerwca 2016, 20:35 »
Kobietka tak my pod TG należymy. Ja wiem że wszystko jest w moich rękach tylko jak by nie bło chciała bym trochę wparcia i wiedzy  od przedszkola.O braku wakacji wiem bo korzstam np z logopedy a kuzynka jest w trakcie załatwiania stopnia niepełnosprawności dla dziecka
Maja tylko problem jest w tym  że nawet jak sama zakupisz przedmioty dla leworecznego dziecka i dasz je do przedszkola to Panie ne zawsze dają je dziecku do używania...

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Czerwca 2016, 07:43 »
U nas w szkole każdy  kupowal sam nożyczki i podpisane Pani trzyma w szufladzie. Kupiłam dla leworęcznych i nimi wycina. W domu też od początku takie ma.
W klasie jest 4 leworęcznych dzieci i panie to szanują. Jedzą, piszą ta rączka, która wola.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: LEWORĘCZNOŚĆ u naszych dzieci
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Czerwca 2016, 18:07 »
Jak to nie..Miłosz od przedszkola ma leworęczne nozyczki.. to fakt mozna jeszcze biurko podwyzszone ale tak w zasadzie przeciez w szkole są "normalne" ławki...