Autor Wątek: Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018  (Przeczytany 4242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline itsmaggie

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Skąd:: Toruń
  • Ślub w: Bydgoszcz
Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018
« dnia: 12 Lutego 2016, 00:56 »
Cześć!
Do wesela mam jeszcze 2 lata, ale za szukanie sali postanowiłam zabrać się już teraz :)
A nie jest to takie proste biorąc pod uwagę mój gust. Szukam czegoś w stylu rustykalnym bądź industrialnym.
Gdybym mogła, to zrobiłabym wesele w Toruńskiej restauracji LOFT79, dokładnie o taki styl mi chodzi! Jakieś przystosowane do tego lofty/fabryki bądź bardziej rustykalne - stodoły. Widziałam też gdzieś w Polsce wesela w przystosowanych do tego szklarniach, to też super!
W załącznikach wrzucam inspiracje ;) Czy w rejonie Bydgoszcz-Unisław-Toruń znajdę wgl coś w tym stylu?
Dużo słyszałam o Hulance w Bydgoszczy, polecacie?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2016, 08:20 »
hej
Mi też się bardzo podobają wesela rustykalne. Dlatego m.in zdecydowałam się na Dwór Hulanka. A ilu gości przewidujesz? Hulanka jest na ok. 80-200, jest to dość spora sala. Ale dla mnie idealna wymarzona, chociaż klimat jest bardziej taki staropolski/dawny wiejski dworek niż typowo rustykalny (rustykalny kojarzy mi się ze stodołą, sianem, jutą słoikami, polnymi kwiatami, drewnem, dużym luzem). Na pewno organizują tam niepowtarzalne wesela, sama sala ma świetny klimat a do tego menager przebrany za dawnego szlachcica w kontuszu, otwieranie szampana szablą, przecinanie przez młodych pieńka żeby móc wejść na salę, uroczyste podawanie potraw itp dla mnie ta otoczka jest bardzo ważna, z tego względu, że na tle wielu wesel w rodzinie narzeczonego nasze będzie się wyróżniać. Podobała mi się też bardzo restauracja Czarny Koń, jak dla mnie super klimat taki wiejski, maja tam konie. Z sali wychodzi się na taras a kawałek dalej jest padok z końmi. W środku białe surowe ściany, drewniane belki, zasuszone kwiaty, koła od wozu na ścianie itd. Czarny koń jest w Żołędowie (chyba to jest już Żołędowo) na północ od Bydgoszczy (kawałeczek za Myślęcinem). Myślę, że pomieści 50-100 osób (tak na oko). Fajna też jest Karczma Kujawska Kummerówka w Myślęcinku, ale to już typowo folkowy klimat.
Typowo rustykalna sala jest w Nakle ale to już kawałek drogi od Bydgoszczy a z Torunia jeszcze dalej. Nazywa się bodajże Stara Stodoła.
Co do stylu industrialnego to natknęłam się kiedyś na zdjęcia wesela na hali pomp w stacji wodociągów w Myślęcinku. Baaardzo mi się podobało, wiem, że organizują tam konferencje i wynajmują sale ale chyba nie mają kuchni tylko trzeba wynająć katering.
http://www.visitbydgoszcz.pl/images/doswiadcz/co_zobaczyc/muzeum_wodociagow.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/85827011.jpg

Offline itsmaggie

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Skąd:: Toruń
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2016, 00:25 »
Kara-90 dzięki za odpowiedź! Ta Stara Stodoła chyba najbardziej mi się podoba (chociaż Hulanka nadal pozostaje faworytem), ale Nakło daleko :( chociaż dla mnie odległość nie jest problemem, ale dla rodziny nawet wesele w Bydgoszczy to już zbędne "wydziwianie" :D
Mój narzeczony jest wręcz zakochany w Hulance, ale boję się, że będzie pustawo, nawet przy okrągłych stołach, bo wesele będzie na 60, max 70 osób :/ No i oboje obawiamy się, że do 2018 ceny pójdą w górę i już nie będziemy sobie mogli na nią pozwolić. A dużo wcześniej musiałaś rezerwować Hulankę? To chyba dosyć popularne miejsce?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2016, 12:53 »
U mnie w sumie było podobnie, jeszcze długo przed zaręczynami mój narzeczony usłyszał od znajomych o Hulance i bardzo mu się podobała. My zaręczyliśmy się pod koniec 2014 r. i nie było jeszcze cen na 2016 r. i też bardzo bałam się, że pójdzie sporo w góre, ale na szczęście ceny w 2015 i 2016 roku były takie same, nic nie poszło w góre. U nas wyglądało z rezerwacją terminu tak, że poszliśmy na targi na początku grudnia i od managera dowiedziałam się, że już są wstępne rezerwacje na 2016 rok, tydzień później były drzwi otwarte i na tych drzwiach otwartych posypało się sporo rezerwacji (takich wstępnych) my zarezerwowaliśmy najpierw pierwszą wolną sobotę września czyli 17.09.2016 ale później zmieniliśmy na piątek i zarezerwowaliśmy 09.09.2016 mieliśmy 3-4 tyg na przemyślenie i wtedy umawialiśmy się na podpisanie umowy i wpłatę zaliczki. Co roku są organizowane drzwi otwarte i chyba wtedy właśnie najwięcej terminów jest zajmowanych na kolejny rok. Także na 2018 r. wydaje mi się, że najlepiej rezerwować pod koniec jesieni 2016, żeby mieć swobodny wybór.
Co do ilości gości jak ja sie dowiadywałam w połowie 2014 roku jak to wygląda to menager mówił, że zależy od miesiąca ale w miesiącach mniej popularnych lub w piątki robią w Hulance wesela do ok. 60 osób i wtedy na tej jednej sali jest (tam gdzie normalnie stoły stoją) gdy liczba gości przekracza 70 to konieczne jest użycie obu sal - stołowej i parkietu i chyab jeśli chce się miesiąc "sezonowy" w sobotę to i tak kwota musi być taka jak za 80 osób tyle, że np. bierze sie dodatkowy deser albo prosiaka albo coś tam innego (np. za 80 osób wyszłoby 16800zł, a za 72 15120 zł to za te 1680 zł tzreba coś dobrać dodatkowego, albo robią więcej jedzenia  jak na 80 osób)

Offline itsmaggie

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2018
  • Skąd:: Toruń
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Wesele rustykalne/industrialne - Toruń/Bydgoszcz 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lutego 2016, 01:14 »
Ojej, to z tym płaceniem mimo wszystko za 80 osób trochę mnie zmartwiłaś, a tak się cieszyliśmy, że mniejsze wesele i mniejsze koszty.. Bo nam zależy na czerwcu, więc może być słabo :( Chyba niestety będziemy musieli znaleźć inne miejsce