Autor Wątek: Oficjalne zaręczyny  (Przeczytany 20304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« dnia: 12 Grudnia 2006, 21:47 »
Witam ja z swoim kochanym misiem jestem już trzy lata i chcemy oznajmoić moi rodzicom, że chcemy wziąć ślub. Tylko musze jeszcze porozmawiać z mama o tym bo na początku moi nie byli zadowoleni z tego, że spotykam się moim chłopakiem. Teraz już wszystko się zmieniło i są milsi dla niego. Zastanawiamy się jak mamy zorganizować nasze oficjalne zaręczyny. Czekam na wasze zdanie jak mam to zrobic.  :)
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki



Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2006, 21:48 »
taki temat chyba juz był :)
Milego buszowania.



Offline wilku-fkp

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30 czerwca 2007r.
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia 2006, 22:32 »
opisze Wam nasze zareczyny moze cos wam sie rozjasni.
Kupilem dla przyszlej tesciowej kwiaty, dla tescia flaszeczke i razem z moimi rodzicami udalismy sie do domu mej wybranki.Podczas przywitania wreczylem owe podarunki i ku zdziwieniu wszystkich nie przeszedlem od razu do rzezcy tylko zaproponowalem zebysmy usiedli. Nie chcialem tego tak odwalic w progu i  juz. oczywiscie bez przygadywania sie nie obeszlo ale w koncu nadszedl ten moment. Wstalem i powiedzialem ze kozystajac z okazji chcialbym Panstwa prosic o reke Magdaleny. Jestesmy ze soba dlugo, nie mamy za soba ani jednej sprzeczki a co dopiero klotni i ze dalej chcemy razem isc przez zycie. Spodobalo sie to mojemu tesciowi i wbrew wczesniejszych zamiarow targowania sie ze mna o corke powiedzial dziwne ale madre slowa - nie wie czy dobrze robimy (bo i my po glebszym przemysleniu tez nie wiedzielismy czy dobrze robimy - teraz wiemy) to okaze sie w praniu ale sie zgadza i zyczy nam... ble ble ble. Pozniej oczywiscie lalo sie duzo a gdy juz cyferki na zegarku zaczely sie zlewac udalismy sie do domku...
mam nadzieje ze choc troszke macie inne spojzenie na ten dzien i ze ta opowiastka w jakis sposob bedzie pomocna. Pamietajcie -jedno jest pewne stresu nie unikniecie bo on zawsze jest ale na poczatku jest najwiekszy i kumuluje sie w momencie gdzy trzeba przejsc do rzeczy. Powodzonka i dajcie znac jak bylo
"Kochać kogoś to odkryć cud niepostrzegalny dla innych"



Offline jo-all
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia 2006, 10:14 »
Mnie zaręczyny czekają w sobote.Juz mi się chce płakać!!!Jestem starasznie ckliwa!!Ale i niezmiernie się ciesze!!!Słubujemy 8 czerwca!! :P

Offline Neila09
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007 Gliwice
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia 2006, 10:55 »
My mielismy oficjalne zareczyny nasze rodziny tz jego rodzice i rodzenstwo i moi rodzice z mym bratem zostali zaproszeni do restauracji na kolacje moj tygrys najpier wreczyl kwiatuy mej mamie i poprosil o moja reke mego ojaca natmosfera byla napieta wtedy moja mama powiedziala Sebastian czy ty wiesz co robisz bo wiesz reklamacji nie przyjmuje  :shock: w tym momecie wszyscy zaczeli sie smiac i atmosfera sie rozluznila potem moje kochanie zapytalo mnie wreczajac mi bukiet i pierscionek czy wyjde za niego :) Potem wynikla nieprzyjkemna sprawa z pierscionkiem ale mimo to kolacja przebiegla w bardzo milej atmosferze biorac pod uwage ze rodzice sie nie znali osobiscie mielismy obawy jak to bedzie ale oni znakomicie sie odnalezli i rozmawiali jak starzy znajomi :) Tak wiec sa nerwy ale takze przyjemne odczucia a potem pozostaja wspaniale wspomnienia :)


Offline anucha-t

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-01-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia 2006, 11:15 »
ja z moim misiem zaręczyliśmy 20 maja 2005 roku! :serce:
Mój wybranek zaplanował wszystko co do słowa, mówi że wszystko pamiętał do momętu wręczania kwiatków mojej mamie. Z pięknie zaplanowanej mowy wyszło tylko to dla Pani. Z tatą poszło mu łatwie bo tata zaczoł się śmiać i powiedział że nareszcie się mnie pozbędzie :D  A dalej to już nie pamiętam bo jak podszedł do mnie to się popłakałam.
Jakoś to bedzie. Zobaczysz!!!
Powodzenia


Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudnia 2006, 18:42 »
Dziękuje wszystkim o rady. Napewno się przydadzą. Jetem ciekawa jak mina twoje zaręczyny jo-all powodzenia. Dzięki wszystkim. :)



Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudnia 2006, 05:14 »
U nas też było tradycyjnie dla mamy kwiaty dla taty flaszka.

Mój Tomo przyjechał sam, wręczył "akcesoria" :lol: i powiedział że kilka dni temu poprosił mnie o rękę, ja sie zgodziłam a teraz żeby tradycji stało sie zadość prosi o moja ręke moich rodziców.

Mowe im trochę odjeło, bo z zaskoczenia ich wzieliśmy, ale po odzyskaniu głosu powitali mojego Tomka w rodzinie....

Matko :shock:  jak to dawno temu było.... :shock:  23 grudnia bedzie 5 lat..... :D

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudnia 2006, 08:07 »
A u mnie nie było formalnie tylko strasznie romantycznie :). Na początku jak nasza miłość się rozwijała mieliśmy ulubione miejsce. Na górze w Gdyni z widoczkiem na morze i port spędzaliśmy czas w poldku :D (oczywiście tylko rozmawiając itd... sobie nie myślcie  :oops:). No i moje kochanie (coś czułam oj czułam) w 3-miesięczną rocznicę naszego związku oświadczył mi się właśnie w tym miejscu i właśnie w polonezie :D.


Offline Niki

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 lipca 2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Grudnia 2006, 12:21 »
U nas było mało oficjalnie. Ł. oświadczył mi się któregoś grudniowego ranka (byłam tak zaspana, że... po prostu wziął mnie z zaskoczenia :wink: ).
Moich rodziców Ł. poprosił o rękę dopiero jak miałam już pierścionek zaręczynowy i dopiero po ślubie mojego brata (dokładnie wieczorem po przyjęciu ślubnym). Zwlekaliśmy z tym kilka tygodni właśnie ze względu na ślub brata, bo nie chcieliśmy żeby cała rodzina na jego ślubie interesowała się bardziej nami niż młodą parą.
Rodzicom Ł. powiedzieliśmy jak byliśmy u nich, czyli jakieś dwa miesiące po oświadczynach.
Całkiem niedawno dowiedziałam się, że moja przyszła teściowa ma do nas żal o to, że nie zrobiliśmy takich oficjalnych zaręczyn... a my... no cóż my nie chcieliśmy takich zaręczyn, no i nie zrobiliśmy ich :D

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudnia 2006, 19:03 »
A my planujemy "część oficjalną" na pierwszy dzień Świąt :D Nie będzie to zaskoczeniem dla naszych Rodzinek, bo dowiedzieli się o tym od nas przez telefon (chyba by nam nie wybaczyli, gdyby dowiedzieli się ponad miesiąc po fakcie) Misiek już się stresuje, bo myślał, że największy stres ma za sobą (poprosił mnie o rękę w restauracji, gdzie było trochę ludków :wink: ), ale tradycji musi stać się zadość :) Nie to żebym była jakąś sadystką hihihi :wink: Nasi Rodzice spotkali się już kilka razy, więc mam nadzieję, że nie będzie "sztucznie".
Mój Brat na swoich oficjalnych zaręczynach poprosił "o Anię", żeby nie było że dostanie tylko Jej rękę  :D
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudnia 2006, 19:13 »
U nas nie było zareczyn we "dwoje" tylko od razu wszystko naraz :)Moj teraz juz maz  przyszedł rano do mnie i z zaskoczenia wzial nie tylko mnie ale i moich rodziców :) Kwiaty, butelczyna i pierscionek to jest to :)

Offline **sloneczko**

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2137
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02-05-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Grudnia 2006, 13:27 »
a u nas, wrogów wszelkiej tradycji ;) nie było zaręczyn przy rodzicach, ale nikt nie miał żalu  :D

Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Grudnia 2006, 13:53 »
Dziękuje wszystkim za rady. Jak będe po to wam dam znać. :)



Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Grudnia 2006, 17:11 »
marlenka87, czekamy na "sprawozdanie" z tego dnia... :D

To taki początek wszystkiego :D

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudnia 2006, 20:40 »
Marlenko mogę Ci zdać relację prawie "na gorąco", bo tak jak wspomniałam zaplanowaliśmy oficjalne zaręczyny na pierwszy dzień Świąt. Plany się nieco zmieniły, bo w pierwszy dzień byliśmy u Rodziców mojego Grzesia i razem z Nimi i Jego Bratem przyjechaliśmy do moich Rodziców w drugi dzień Świąt. Grześ kupił dla mojego Taty koniak, a dla Mamci kwiatuchy i wręczył im to od razu w przedpokoju :) W sumie to nie wiedział co powiedzieć w tym momencie, więc coś tam oboje zamieszaliśmy, że tradycja i takie tam :wink: Potem wszyscy zasiedliśmy do stołu, a Grześ pyta mnie szeptem "teraz czy jak zjemy?" :D  Stwierdziłam, że dość już stresów i im szybciej tym lepiej, więc od razu wstał i przeszedł do rzeczy. Zaczynało sie to tak: "Nadejszła wiekopomna chwila, w której na panieństwo Agatki koniec nastał"  :D  Potem już było bardziej poważnie i po prostu powiedział, że chciałby, abym była Jego żoną  :mrgreen:  i czy moi Rodzice nie mają nic przeciw temu. No i nie mieli  :D Poza tym stwierdzili, że my już sami siebie wybraliśmy, a pytanie ich o zgodę to tylko formalność  :wink: Co racja to racja! :D  Potem był toaścik i burzliwe narady odnośnie wesela (jak policzyliśmy gości to wyszło...215 osób!!!). No ale w końcu doszliśmy do porozumienia i wstępnie wybraliśmy datę ślubu na 18.08.2007  :jupi:
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudnia 2006, 12:48 »
Łooo no to musisz się ostro zabierać do roboty, sala na tyle osób może nie być ot tak hop siup ;)


Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudnia 2006, 19:16 »
Niestety listę gości musieliśmy drastycznie ograniczyć   :beczy:  Żeby zaprosić wszystkich, których chcieliśmy musielibyśmy chyba wziąć sporawy kredyt :cry: Póki co myślimy o tym, żeby byli chrzestni, dziadkowie, najbliżsi znajomi i rodzeństwo naszych rodziców, bez swoich dzieci, czyli naszego kuzynostwa  :(  Bardzo mi z tym ciężko, bo z kuzynkami jestem dość blisko, ale coś musieliśmy zrobić w ramach ograniczeń  :( Wyszło prawie 70 osób, więc też nie tak mało. Salę już mamy zarezerwowaną  :)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline anexu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Stycznia 2007, 12:50 »
Jesteśmy zaręczeni z moim misiem prawie od miesiaca. Nasi rodzice wiedza ale takich oficjalnyc zareczyn jeszcze nie było. Trochę się obawiam tego spotkanie ale raczej to jest nie do uniknięcia. Moi rodzice chcą takiego spotkania (można powiedzieć, że są tradycjonalistami). Ciężko jest nam tylko się zebrać i coś zorganizować bo nam to wcale nie jest potrzebne.

Pozdrawiam

Offline **sloneczko**

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2137
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02-05-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #19 dnia: 8 Stycznia 2007, 13:30 »
Cytat: "anexu"
bo nam to wcale nie jest potrzebne.

A mówiliście o tym rodzicom?? Może zmienią zdanie...

Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #20 dnia: 9 Stycznia 2007, 07:51 »
Witam my nasze zaręczyny planujemy na 20.01.07, ponieważ wtedy będą imieniny mojego taty. I mam nadzieje że to wypali i będzie oki. Zaraz po zaręczynach dam wam znać jak poszło. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam buziaki;)



Offline **sloneczko**

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2137
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02-05-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #21 dnia: 9 Stycznia 2007, 08:54 »
Cytat: "marlenka87"
Trzymajcie kciuki.

trzymamy mocno :)

Offline anowi

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 225
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Stycznia 2007, 18:18 »
Nasze zaręczyny, te oficjalne, z Rodzicami, były 2 września 2006 roku.
Atmosfera była świetna, luźna, bo nasi Rodzice znali się już - poznaliśmy ich ze sobą parę miesięcy wcześniej - w maju :)
Impreza do rana, z mnóstwem jedzonka, gorzołką i muzyczką  :hahahaha:


Tydzień wcześniej zaręczyliśmy się sami, bez świadków ;)
Romantika była...   :Zakochany:


marlenka - trzymam kciuki  :mrgreen:



Offline Joasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Kobieta
  • Patusiowa mamusia
  • data ślubu: 04.08.2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #23 dnia: 9 Stycznia 2007, 21:30 »
Mój narzeczony najpierw mi się oświadczył pewnego deszczowego dnia i wręczył przepiękny piewrścionek. Następnie ustaliliśmy oficjalne zaręczyny z rodzicami i rodzeństwem na pierwszy dzień Świąt. Początkowo myslałam,  że będzie drętwo, ale było naprawdę cudownie i zaczęło do mnie docierać, że wszystko idzie  w dobrym kierunku...  :aniolek:  :brawo_2:

Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Stycznia 2007, 17:33 »
Dziękuje za porady i mam jeszcze jedno pytanko w którym momenicie jest najlepiej dać kwiaty i wódke i od kogo zacząć dawanie co prosze o rady buziaki



Offline Niki

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 lipca 2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Stycznia 2007, 18:33 »
Cytat: "marlenka87"
Dziękuje za porady i mam jeszcze jedno pytanko w którym momenicie jest najlepiej dać kwiaty i wódke i od kogo zacząć dawanie co prosze o rady buziaki

Myślę, że najpierw kwiaty Twojej Mamie a potem wódkę Twojemu Tacie i to tak na samym początku

Offline marlenka87
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 113
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Stycznia 2007, 20:51 »
Dziewczyny mam jeszcze pytabie czy was panowie klękali przy was i przy mamie czy nie. Czekam na wasze rady. Pozdrawiam



Offline inesk

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Kobieta
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Stycznia 2007, 21:16 »
Moj facet wlazl na 2 453 m n.p.m. na szczyt gory w Slowackich Tatrach i tam sie oswiadczyl. Jak na oswiadczyny przystalo kleknal na kolanko.
Ze Slowacji jechalismy wprost na Szczecin, gdzie kleknal przed moimi rodzicami i oficialnie poprosil mojego tate o moja reke (tata chodzi teraz dumny jak paw i wszystkim sie chwali).  :brawo_2:

Rodzice zyli troche w innych czasach - wtedy to byla norma - na kolankach kwiatek dla tesciowej i wo :brewki: deczka dla tescia. Tak przelamywano pierwsze lody :brewki:


Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Stycznia 2007, 22:26 »
Mój Misiek tez klękał przed miom obliczem na kolanko, ale przy rodzicach to juz nie:))))

Offline madziares1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • data ślubu: 08.08.2009
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Stycznia 2007, 16:52 »
U nas bedzie oficjalnie,ale tylko dla nas dwojga. Mnie poprosi o reke, nie wiem jak i gdzie,ain dokladnie kiedy, bo chce mi zrobic niespodzianke. natomiast rodzine poinformujemy.

Offline SaTine

  • ღ KM ღ
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3829
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.06.2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Stycznia 2007, 18:08 »
U nas najpierw było "między nami" a w drugi dzień świąt oficjelnie , przy rodzicach :)
____________________________________________________
"...Jeśli wiara czyni cuda... trzeba wierzyć że się uda..." ... :dzidzia:

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Stycznia 2007, 22:28 »
A nasi rodzice jakoś tak wiedzieli, że to musi się w końcu stać :D

A odbyło się wszystko w domu, 21.10.06. Naszym Najwspanialszym dniu, od którego również jesteśmy ze sobą (21.10.03), a suma cyfr z daty 30.08.2008 też daje w sumie 21 :)

Gdyby było poza domem, na pewno bym się tego spodziewała, a tak, to było zupełnie nieoczekiwanie :)

Offline shain

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: *****07.01.2007-cywilny, *26.08.2207-kościelny
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #32 dnia: 4 Lutego 2007, 01:58 »
mój maz oswiadczył mi sie miesiac po naszym poznaniu dostałam piekny pierscionek po jego mamie ale ze moi rodzice go nie akceptowali na poczatku wiec nie chcialam im nic mowic bo to za szybko potem po dwuch latach gdy wszystko sie ukladalo dobrze on poszedl do mojego taty jak bylam w pracy poprosic o moja reke potem poszedl do mamy do pracy i na koniec napisal mi sms " kochanie w sobote robimy zareczyny!nie pytam cie o zdanie bo odpowiedzialas mi juz dwa lata temu szykuj sie" i tak w sobote zaprosilismy rodzine i na powietrzu na dzialkach zrobilismy zareczyny byly kwiaty dla mnie i mamy i nastepny pierscionek i bylo cudownie jak klekal przedemna ah..

Offline marbenia
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 371
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #33 dnia: 7 Marca 2007, 15:13 »
Ja jestem szczęśliwą narzeczoną już od ponad 4,5 roku. Mój Niedźwiadek oświedczył mi się w dniu moich 18 urodzin, po roku znajomości. Był to najwspanialszy prezent i dobre proroctwo na rozpoczynajace sie "dorosłe życie" :) Jednak o tym wydarzeniu nikomu z rodziców i rodziny nic nie powiedzieliśy, pewnie dlatego, że nie wzieliby tego na powaznie, po drugie dlatego, że między Miśkiem a moją mama nie najlepiej sie wtedy wiodło, po trzecie wiedzieliśmy, że pobierzemy się pod koniec moich studiów bo w przeciwnym razie młode małżeństwo musiałoby żyć osobno (ja studiowałabym w Poznaniu, a Grzesiu pracowałby w naszym rodzinnym mieście).

Data ślubu od dawna jest wybrana. W domu coraz częsciej słychać cos o moim zamąż pójściu, dlatego zadecydowaliśmy, że w Wielkanoc wszystkim oznajmimy że sie pobieramy. Jednak na oficjalne zaręczyny sie nie zdecydujemy, chociażby daltego, że oboje jesteśmy zgodni, ze zaręczyny powinny być tylko nasze, a po drugie za wiele różni naszych rodziców.

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #34 dnia: 7 Marca 2007, 22:15 »
Cytat: "marbenia"
Mój Niedźwiadek oświedczył mi się w dniu moich 18 urodzin


Jak się później dowiedziałam, moje Kochanie miało taki sam zamiar, ale że moja kochana babcia rozgadywała całej rodzince, że w moją 18-stkę będą także zaręczyny -a pojęcia o tym nie miała, tak naprawdę - zdecydował, że nie byłaby to żadna niespodzianka i pierścionek dostałam w dniu naszej 5-tej rocznicy, a że ślub po skończeniu przeze mnie studiów, to był pewniak. Ale Kochanie się postarało naprawdę :taktak:

Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marca 2007, 14:51 »
Witam.Ja jestem osobą która nie jest za tymi tradycyjnymi zaręczynami bo uważam że jest to odstawianie jakiejś szopki śmiesznej.On pyta moich rodziców czy się zgodzą żebym została jego żona-śmieszne.to chyba ja ma zdecydować czy chce czy nie.Nasze zaręczyny były w górach w Wiśle3 lutego w rocznice 5 latek bycia razem tylko we dwoje-było bardzo romantycznie i cudownie i nie musieliśmy się jeszcze stresować całymi tymi przygotowaniami do nich i tym całym zamieszaniem.zresztą każdy ma własne zdanie na ten temat i upatrzoną wizję swoich zaręczyn i ja to szanuję :skacza: A zapoznanie rodziców zrobi sie kiedyś-a zresztą nasi rodzice już sie znają więc jak sie spotkają to będzie to tylko normalne spotkanie i małą pogawędka o ślubie :brawo_2:

Offline madziares1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • data ślubu: 08.08.2009
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Marca 2007, 10:06 »
dorka_9 ja myślę tak samo. Dla mnie zaręczyny są taką intymną chwilą i chciałabym ją spędzić we dwoje, bez zbędnej szopki ( nie chce tu nikogo urazić) typu czy mogę wziąć Pana/Pani córkę za żonę itp.

Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Marca 2007, 16:19 »
Fajnie że nie jestem sama w tych moich przekonaniach  :skacza: ale każdy ma prawo mieć inne przekonania.Uważam że we dwójkę jest bardziej romantycznie i tak jak powinno być a przy rodzicach tak sztucznie się wszystko odbywa.

Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Marca 2007, 16:30 »
Cytat: "dorka_9"
Fajnie że nie jestem sama w tych moich przekonaniach  :


Ja tez tak uwazam niestety ja miałam i takie i takie zaręczyny a powod był atki że najbliższy pryzjaciel mojego R. wygadał się ze mój R. planuje mi się oświadczyć :taktak:  no i skoro ja się już dowiedziałami wszyscu w okolo też wiedzieli to wyznaczyliśmy oficjalne zareczyny.
Ale mój R. zrobil mi niespodziankę i na dwa dni przed zaplanowana uroczystością przyjechal do mnie i pretekstem zwabil mnie do samochodu, zawiązał mi oczka szalem i zawiózł w mejsce naszej pierwszej randki. tam mi się oświadczył. pierścionek miałma na paluszku jakieś 2 godzinki a potem wrócił do pudełeczka i czekał do niedzieli (oficjalnych zareczyn).
Oczywiście nasi rodzice nic nie wiedzą a oficjalne zareczyny to była tylko taka ściema :skacza:



Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Marca 2007, 16:54 »
No to super :skacza: Nasi rodzice dopiero teraz na dniach maja się spotkać na kaweczce i tak sobie pogadać bo w sumie my już sobie załatwiliśmy salę.zespół i kamerzystę brakuję jeszcze fotografa :skacza:

Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Marca 2007, 21:55 »
dorka_9, A to pierwsze ich spotkanie tak ? To trzymam kciuki. Daj znać jak poszło. :skacza:



Offline dorka_9

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 923
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 sierpnia 2008
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Marca 2007, 22:20 »
W sumie nasze mamy się już znają tylko ojcowie jeszcze nie :skacza: Ale dzięki-napewno napisze jak było :brawo_2:

Offline _kasiek_
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4sierpień2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Marca 2007, 00:28 »
u nas były "nasze zaręczyny" tylko we dwoje :) i było cudownie :!:

dopiero po powrocie z Włoch powiedziałam rodzicom, że się zaręczyliśmy i razem z mamą zorganizowałyśmy takie bardziej oficjalne. Dla mnie był to dobry moment żeby nasi rodzice się troszkę lepiej poznali, mieli okazję porozmawiać troche o ślubie.....no i wtedy też ustaliliśmy datę (tzn. MY ustaliliśmy sobie już wcześniej a rodzice tylko zaakceptowali.....i nie mieli innego wyjście :D:D:D )

Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Marca 2007, 17:30 »
Cytat: "dorka_9"
W sumie nasze mamy się już znają tylko ojcowie jeszcze nie :skacza: Ale dzięki-napewno napisze jak było :brawo_2:


To nie będzie źle. ważne ze mamy się znają, a olcowie zawsze znajdą jakiś temat do rozmów...spotr, polityka itp.
 :tupot:  :tupot:  :tupot:  Czekam na wieści ze spotkanka



Offline _kasiek_
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4sierpień2007
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Marca 2007, 23:18 »
i jak poszło spotkanie :?:

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Marca 2007, 06:59 »
My także nie mielismy oficjalnych zareczyn- tez mi ten pomysł jakoś nie przypada do gustu!
W lipcu mina 4 lata od naszych zareczyn_ takich dla nas_ mój luby mi sie oświadczył w moje 20-ste urodziny po pół roku znajomosci! I wcale to nie były żadne romantyczne okolicznosci- bale było fajnie! Bo bylismy razem!
A rok temu w świeta wielkanocne powiedzielismy rodzicom o slubie - w maju nasi rodzice sie spotkali i dogadali!
Znaleźliśmy sale itp.
Ślub juz w sierpniu- po  4 latach i 7 miesiącach bycia razem!

Offline Doniq

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Marca 2007, 14:15 »
My niedługo będziemy obchodzić rocznicę zaręczyn..1 kwietnia :-) Kiedy napisałam mojej przyjaciółce smsa, że sie zareczyliśmy, to nic nie odpowiedziała...Wieczorem,kiedy rozmawiałyśmy powiedzialam, że jest mi przykro, bo nie zareagowala ani słówkiem na tak ważna dla mnie wiadomość..a Ona zdziwiona pyta: "A to nie był prima aprilis??" :P

Zaręczylismy się sami...potem powiadomiliśmy rodzicow,którze wiedzieli, co sie święci..A potem zorganizowaliśmy wspólne spotkanie, ale raczej poznawcze niż zareczynowe..:-)

Offline anetkadg

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • Kasprzaka CITY
  • data ślubu: 24,05,2008
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #47 dnia: 9 Lipca 2007, 18:04 »
Moje zaręczyny będą 15 lipca 2007 czyli w tą niedziele :-) i napewno będą oficjalne (U mnie w rodzinie jest taka tradycja ) Hmm powiem wam że czuje stress więc napewno będę się śmiała bo już tak mam :-)


Offline ewelinkas

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 453
  • Płeć: Kobieta
  • Żoną być ...
  • data ślubu: 12 07 2008
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #48 dnia: 9 Lipca 2007, 22:23 »
Dorka_9 jesteśmy dokladnie w takiej samej sytuacji.  Mój narzeczony przygotowal mi romantyczną kolację i nie pozwolił jeść  nie przyjdzie i wszedł z kwiatami i moim wymarzonym pierścionkiem.  Moim rodzicom powiedzieliśmy następnego dnia a jego dowiedzieli się przy okazji hi, hi.  Teraz planujemy kiedy zapoznać naszych rodziców choć tak naprawde już się znają.  termin naszego ślubu tez ustaliliśmy sami wkońcu to nasze święto, nieprawdaż


Offline szajbik

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: kiedy będzie to będzie
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #49 dnia: 9 Lipca 2007, 23:18 »
U nas zaręczyny odbyły się we dwoje. Ponieważ jesteśmy już ze sobą osiem lat więc kiedyś to musiało nastąpić  ;D ;D ;D
A najbardziej czekali na to nasi rodzice  :) :).
Napomykałam wcześniej mojemu Miśkowi, że chcaiałabym już dostać ten wymarzony pierścionek zaręczynowy, a on cierpliwie czekał na odpowiedni moment. I mnie totalnie zaskoczył i nie domyśliłam się niczego. A oświadczył mi się w samolocie podczas wschodu słońca, gdzieś nad Europą (chyba) 13.02.2007 podczas lotu do Polski. Byłam w siódmym niebie. Popłakałam się ze wzruszenia no i oczywiście powiedziałam TAK.
Moich rodziców poprosił o moją rekę na następny dzień (w Walentynki) podczas kolacji u mnie. I nie mieli wyjścia, musieli sie zgodzić HEHE
 


Offline Linttia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009r.  :D
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Lipca 2007, 16:20 »
Oj a mnie za 3 dni czekaja oficjalne zaręczyny i bardzo się denerwuje  :( Oficjalne zareczyny zaplanowalismy na dzien urodzin mojego przyszlego meza ;)Tak własciwie to pierścionek mam już rok, bo moj ukochany chciał zrobić mi niespodziankę i oświadczył mi się w miejscu, gdzie poraz pierwszy się pocałowaliśmy ;D Było cudownie, ale teraz nadeszła chwila na to aby rodzice mogli się wreszcie spotkać.  Jestesmy ze sobą ponad 3 lata i najwyższa pora przejść dalej :) Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to,że mój Kochany sam postanowił się oświadczyć :D A oficjalne zaręczyny robimy z tradycji ale także aby nasi rodzice mogli sie poznać oraz aby zaplanowac część wesela  :)Trzymajcie mocno kciuki żeby wszystko wyszło wspaniale  ;D
Bo w Twoje życie weszło moje życie i najpiękniejsze sny


Offline motyleksz23

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.2008
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Października 2007, 18:18 »
hej wszystkim, my jesteśmy zaręczeni od ponad 4 latek, moje kochanie poprosiło mnie o rękę w nocy nad jeziorkiem przy świetle księżyca achh co to byla za noc :serce:
W tym roku nareszcie planujemy nasz ślubik i moje kochanie musi oznajmić to moim rodzicom, jego już wiedzą. 
Powiem wam szczerze że nie wiem jak sobie da rade bo mój tatuś jest bardzo surowym i tradycyjnym panem (wojskowy), chociaż już sie chyba spodziewa . . .  po tylu latach ( w styczniu będzie 7) jak sie wkońcu odważy to dam znać trzymajcie kciuki

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Października 2007, 19:12 »
Linttia no i jak się udały zaręczyny?? Mocno się stresowaliście?? ;)
Motylku trzymam kciuczki, żeby wszystko poszło gładko, tym bardziej, że mój Tata też jest byłym wojskowym. ;)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline motyleksz23

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.2008
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Października 2007, 20:16 »
No to ktoś kto mnie rozumie.  Dziękuję gagatka mam nadzieje że będzie ok :D

Offline akayu
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2318
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Października 2007, 16:26 »
ja pamiętam ze na oficjalnych zareczynach u mnie w domu to sie nie stresowalam ale moj narzeczony to masakra jak sie tym przejął:o) ale wszsytko poszlo dobrze,moja mama dostala ogromny bukiet czerwonych róż a moj tato szampana tez ogromnego  hehe...wypilismy szampana posiedzielismy razem i tyle,jakos przebieglo spokojnie bo juz w sierpniu moi wiedzili o zareczynach bo miedzy nami dwojgiem odbyly sie one nad morzem na wakacjach:o)i wtedy ja juz rodzicow powiadomilam,a jego rodzice..hmm...wsumie nie bylo jakiejsc reakcji,bylo jednym slowem ok.

na pewno kazdy sie jakos obawia tego dnia,ale zawsze potem jest dobrze;o)

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Października 2007, 11:43 »
U nas nie było oficjalnych zaręczyn. Uznaliśmy , że ta chwila jest przede wszystkim dla nas. Zresztą mieszkamy z dala od rodziny , więc nawet nie byłoby okazji tego świętować ( no chyba , że jechalibyśmy 600 km ). Zaręczyliśmy się w WALENTYNKI 2007, może to mało oryginalne , ale ja i tak byłam zaskoczona , bo Piotruś zrobił mi niespodziankę :) O kolacji to wiedziałam , ale o tym "drobnym szczególe" już nie...:)

Nazajutrz wiedzieli już o tym chyba wszyscy...:)  rodzice bardzo się ucieszyli i nie mieli nam niczego za złe , są postępowi i oficjalne zaręczyny nie są dla nich takie ważne ;)

Offline akayu
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2318
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Października 2007, 22:39 »
bo to najwzniejsze dla nas sa zareczyny to nasz niezapomniany dzień

Offline Linttia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009r.  :D
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #57 dnia: 5 Grudnia 2007, 19:13 »
Alez mnie dawno tu nie było ::)
Linttia no i jak się udały zaręczyny?? Mocno się stresowaliście?? ;)
Oj było stresująco nawet dla mnie ;) Pewnie dlatego,że nasi rodzice mieli się dopiero poznać i bardzo mi zależało na tym aby wszystko wyszło jak należy. Ale na szczęście udało sie i rodzice bardzo sie polubili!! ;D Ale mój ukochany był tak zdenerwowany że nie pamięta kompletnie co mówił ;)
Bo w Twoje życie weszło moje życie i najpiękniejsze sny


Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #58 dnia: 6 Grudnia 2007, 08:48 »
Nasze zaręczyny były najpierw między nami (wkońcu to nasze zaręczyny a nie mamy i taty :)) a potem bylo takie w miarę oficjalne spotkanie naszych rodziców (bo znali się już wcześniej) z kwiatkami itd.



Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Stycznia 2008, 20:47 »
A mi Darek oświadczył się jak byliśmy na majówce nad morzem, wybraliśmy się wieczorem na spacer i nad samym brzegiem nagle klęknął i się oświadczył;) dobrze, że go fala nie zalała;) w tle dwóch panów grało na trąbce ale to był przypadek, całkiem miły;)
jak tylko wróciliśmy ze spaceru to zadzwoniłam do rodziców żeby się pochwalić to mama była wielce zdziwiona, bo myślała, ze już dawno jesteśmy zaręczeni :o  :D
oficjalnych zaręczyn nie było bo dla wszystkich było to tak oczywiste, że aż praktycznie nie było tematu:)
no i ile stresu mniej:)

Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Kwietnia 2008, 14:05 »
ja jestem zareczona od roku slub planujemy na 2009r. zarezcyny byly takie tylko we 2 oczywiscie wiedza wszyscy ze sie zarezcylsimy i juz wiedza o dacie slubu, i w sumie na szczescie nie musimy robic oficjalnych zarezcyn (jakos u nas w rodzinie nie ma takiej "tradycji"), nasi rodzicie i tak sie znaja poznali sie juz przed zareczynami, a wesele i tak sami bedziemy musieli robic wiec nawet nie ma czego omawiac



Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Października 2008, 21:49 »
Moze odswierze ten watek i opowiem o swoich zareczynach.

Za kazdym razem kiedy moj juz teraz narzeczony probowal zrobic mi niespodzianke ja sie czegos domyslalam, lecz tego dnia ani troszke. 21 czerwca, dzien przez bozym cialem zaplanowalismy wyjazd na obiad do gazdowki (tzn obiad przez reszte mojej rodziny byl juz zaplanowany od tygonia lecz tylko ja sie dowiedzialam o nim dzien predzej, niby tak spontanicznie  :terefere: ) 22 czerwca zaraz po procesji pojechalimy: my, moi rodzice, narzeczonego rodzice i moja siostra z mezem i dziecmi, wszystko ladnie pieknie. nie zdziwilo mnie nie czemu akurat mojego p. rodzice tez nagle sie na ten obiad zapowiedzieli ani tez nie zdziwilo mnie ze na obiad bierzemy ze soba aparat i kamere, wszyscy tumaczyli sie ze moze gdzies pozniej pojedziemy i kamera sie przyda. ok, nie interesowalam sie tym szczegolnie, wchodzimy do restauracji, tam wielki stol przystrojony swiece itp, a glupiutka natalia nic :glupek: !! !! !! jedyne co mnie dziwili to to, ze obsluga za kazdym razem kiedy to przechodzili obok stolika tak pieknie sie do mnie usmiechala, ale ok, moze sa tacy bardzo mili pomyslalm. zamowilismy obiadek a po obiedzie herbatke, kiedy to kelner przyniosl mi i siostrze imbryczek z woda i filizanke z herbata zorientowalam sie ze w moim imbryczku brakuje wody ... !! wiec chcialam szybko zawolac kelnera i powiedziec mu ze chcialabym wode ale najpierw otworzylam ten imbryczek i tak jak myslalm wody nie bylo ale zamiast niej ku mojemy zdziwieniu bylo male pudeleczko w ksztalcie serduszka, bylam w szoku i szybko zamknelam przykrywke i wtedy doszlo do mnie co sie dzieje i otworzylam jeszcze raz i ..................................... juz wtedy poplynal potok lez szczescia  :brawo:......................  nawet nie potrafilam wyciaganac tego pudeleczka  :list_milosny:....... nie wiedzialam co sie dzieje tylko uslyszalam dochodzace z calej sali oklaski  w tym czasie kelner szybciutko podrzucil mojemu p. bikiet ogromnych roz i wtedy moj p. ladnie ukleknal, otworzyl pudeleczko i zapytal czy zechce spedzic z nim reszte swojego zycia, a ja ryczalam,usmiechalam sie, ryczalam i tak na przemian az w koncu powiedziala TAK. BYLO CUDOWNIE, wtedy skojarzylam te dziwne potajemne rozmowy calej rodzinki, kamera, aparat, przystrojony stol no i ta przemila obsluge  a to wszytsko przygotowal moj kochany p. z moja siostra 
 :Serduszka: :Serduszka: :Serduszka:  MOJ P. STANAL NA WYSOKOSCI ZADANIA BO TAK WLASNIE WYMARZYLAM SOBIE TEN DZIEN    :Serduszka: :Serduszka: :Serduszka:
W ciagu kolejnego tyg wybralismy date ślubu --- 1 sierpnia 2009 --- 

PS gdyby nie nagranie z kamery to polowy bym nie pamietala bo bylam w takim szoku gdy to okazalo sie ze w imbryczku zamiast wody jest cos innego    :luzak:
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2008, 21:52 wysłana przez nataliaxp »

Offline iza22

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2653
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Października 2008, 09:50 »
piękne zaręczyny  :brawo_2: :brawo_2: :brawo_2: :brawo_2:

tak jestem ciekawa czy ja Twojego narzeczonego nie znam może... napisz mi na prv Jego imię, bo jestem juz prawie pewna :)

Offline ASIA39

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4671
  • Płeć: Kobieta
  • Szata miłości utkana jest z materiału codzienności
  • data ślubu: 18.08.2012
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Października 2008, 15:40 »
piękne zaręczyny  :Wzruszony: :Wzruszony:

Offline domisia82

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Października 2008, 21:40 »
zaręczyny jak z harleqina  ;D gratuluję serdecznie, rozmarzyłam się  :)

Offline hania3033

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12812
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Października 2008, 14:37 »
Mój D. oświadczył mi się na łonie natury, w ubiegłoroczne Święta Wielkanocne, na pięknej polance w środku lasu...  :) Pogoda była średnia, ale na ten jeden moment wyszło słoneczko  :D Zazwyczaj wiedziałam, że coś się swięci, gdy szykował jakąś niespodziewankę, a wtedy NIC. Na spacery do lasu chodzimy często, ale wtedy nie zdziwiło mnie jakoś, że oboje jesteśmy wystrojeni (w końcu święta to święta, nic dziwnego że ludzie się ładnie ubierają :P  ) Co ciekawe, nie wydało mi się wtedy dziwne nawet to, że idziemy na spacer do lasu i nie bierzemy ze sobą pieska ::)  Potem, tak z perspektywy czasu patrząc, oczywistym jest, że mogłam domyślić się, co się święci  ;D  do lasu w garniturze??  :o    ;D  Jak juz przyszło co do czego (najpierw milion razy D. upewnił się, czy go kocham  :D ) buchnął na kolanko i spytał "czy zgodzisz się zostać moją żoną i spędzisz ze mną resztę życia". Rozbeczałam się  ;D i tak jakieś pół godziny  :D Resztę tego dnia sędziliśmy sami wtuleni w siebie,a następnego dnia około południa D. przyszedł do moich rodziców z kwiatkami dla mamy i szampanem dla taty (szampanem a nie flaszeczką, bo rodzice za chwilę wyjeżdżali) i powiedział, że wczoraj mi się oświadczył, ja się zgodziłam, no i teraz chciałby prosić ich o zgodę. Ech, pięknie to wyszło...  :D  A swoich rodziców D. po prostu poinformował przy wielkanocnym śniadaniu, że dzis mi się oświadczy  ;D
Po przeczytaniu Twojej opowieści nataliaxp  - przepiękne zaręczyny, aż mi się oczka zaszkliły  :D

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Października 2008, 20:18 »
heheh dziekuje bardzo, a byc widziala jak mi lzy plynely a raczej jak bardzo ryczalam   :Placz_1: :Placz_1: :Placz_1:

Twoje zareczyny nie byly nic mniej wzruszajace, zreszta kazde sa przepiekne bo to w koncu pierwszy krok do najwazniejszego dnia w zyciu  :serce:

Ahaaa jak sobie o tym mysle na nowo to wszytko odczuwam, dla mnie bylo to piekne, a przede wszytskim wzruszajace uczucie  :Serduszka: :Serduszka: :Serduszka:

Pozdrawiam

Offline hania3033

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12812
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Października 2008, 20:53 »
A jeśli można wiedzieć nataliaxp gdzie bierzecie ślub i macie weselicho?  ;D

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Października 2008, 20:56 »
Ślub w parafii Świętej Trójcy a wesele w Gazdówce w Osielsku :)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Czerwca 2009, 01:59 »
A u mnie najpierw były zaręczyny we dwoje (totalne dla mnie zaskoczenie), a później oficjalne z rodzicami  :) Było bardzo sympatycznie  :)

Offline ka-milka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.05.2010
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #70 dnia: 2 Lipca 2009, 11:00 »
Witam!! Ja już zaręczyny mam za sobą i powiem, że były bardzo romantyczne. . .  Tak porostu na spacerze. . .  Bez żadnego scenariusza. . .  I tak jest najlepiej według mnie. . .
A tak na marginesie mam taki tekst, ale raczej dla panów. . .  

Bardzo proszę zapoznać się z Regulaminem, nagminne jest przez Panią łamany!
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpnia 2009, 11:33 wysłana przez Maja »

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #71 dnia: 2 Lipca 2009, 11:31 »
Ja mam trochę problem z przeprowadzeniem oficjalnych zaręczyn, chociaż bardzie będzie to zapoznanie się rodziców, bo o zaręczynach już wszyscy wiedzą. Według tradycji powinno być tak, że to narzeczony wraz ze swoimi rodzicami przychodzą do domu narzeczonej. W naszym przypadku jest tak, że rodzice nasi mieszkają w dwóch różnych miastach. Do tego moja przyszła teściowa jest schorowana, nie bardzo może podróżować, mimo że to tylko 40 km, a teściowie nie mają samochodu. Moi rodzice za to mają i są zdrowi, więc problemu być nie powinno. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Co mam powiedzieć moim rodzicom. "Czy moglibyście pojechać z nami bo K. chciałby się oficjalnie oświadczyć?" No żenada :( Poza tym na takich spotkaniach rodzice najczęściej rozmawiają o organizacji ślubu i wesela. Wstępnie dzielą się obowiązkami. A w naszym przypadku to my zajmujemy się całą organizacją. Z rodzicami dzielimy się ewentualnie naszymi rozterkami czy spostrzeżeniami, ale to my sami decydujemy co wybrać i ich o tym informujemy. Dlatego obawiam się tego spotkania, że będzie takie sztywne i wszyscy będą siedzieć i się na siebie patrzyć. Chociaż akurat moja mam i przyszła teściowa powinny bardzo szybko znaleźć wspólny temat, ale mój tata i przyszły teść to dwa rożne światy.
Czy Wy też mieliście obawy przed tym spotkaniem rodziców?

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #72 dnia: 2 Lipca 2009, 12:03 »
Hm, nie widzę w tym nic żenującego  :) Powiedz dokładnie tak jak napisałaś i wszystko będzie dobrze  ;)

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #73 dnia: 2 Lipca 2009, 12:20 »
Może masz racje. Pewnie nie będzie tak strasznie jak mi się wydaje.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #74 dnia: 2 Lipca 2009, 16:21 »
Ja też byłam nieco przerażona, ale było naprawdę bardzo sympatycznie. Poprosiłam rodziców żeby zrobili obiadokolacje, kupili winko. Naprawdę miło to wspominam :)

Offline Kitty007

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.07.2011
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #75 dnia: 3 Lipca 2009, 05:26 »
Witam!:D

To ja tez może pochwalę się swoimi zaręczynami, a co!:D
Nasze "prywatne" zaręczyny były baaaardzo nietypowe.  Generalnie za długo by opowiadać o okolicznościach, ale wyszło na to, że odbyły się po intensywnej i burzliwej kłótni, o 6. 00 rano w naszej sypialni, hihi;P Oczywiście mój Tomeczek miał wszystko inaczej zaplanowane, ale tak właśnie wyszło inaczej, ja byłam w ciężkim szoku, a tę romantyczną kolację odbyliśmy parę dni póżniej już jako szczęśliwi narzeczeni:)
Oficjalne zaręczyny odbyły się 2 tygodnie później, u moich rodziców.  Było bardzo sympatycznie:) Mama się prawie popłakała (ale to szczegół;P), a mój luby z tatuśkiem szybciutko rozpracowali jack'a daniels'a, omawiając szczegóły "transakcji oddania mojej ręki";P
Ehh, miło się wspomina:D

Offline nataliaxp
  • ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6573
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Lipca 2009, 00:06 »
I o to chodzi zeby takie okolicznosci milo wspominac  :Serduszka:

Ja do tej pory jak mowie o swoich zareczynach to ogarnia mnie przecudowny dreszczyk  ;D ;D

Offline Talizorah
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 13.08.2016
  • Skąd:: Szczecin
  • Ślub w: Szczecin
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #77 dnia: 9 Marca 2017, 10:20 »
Ja wam opowiem o zaręczynach mojego brata, z racji, że oglądałam je trochę z boku. Zaręczył się on ze swoją dziewczyną po 6 latach znajomości i po 2 tygodniach chodzenia. Ale najtrudniejsze było tak naprawdę jeszcze przed nim, bo szedł prosić jej rodziców o jej rękę. Był tak zestresowany jak nigdy go nie widziałam. Ćwiczył przemowę przed lustrem oraz przed naszą mamą. Zastanawiał się co ze sobą wziąć jaki prezent ofiarować swojemu przyszłemu teściu i teściowej. Stanęło na butelce whisky dla teścia i kwiatach dla teściowej. Pojawił się nawy problem jakie kwiaty. Nigdy nie wiedziałam, że tym człowiek może się najbardziej stresować.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 16:43 wysłana przez zibi »

Offline MonaLissa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.09.2021
  • Skąd:: Łódź
  • Ślub w: Łódź
Odp: Oficjalne zaręczyny
« Odpowiedź #78 dnia: 20 Sierpnia 2021, 09:33 »
ale super historia z tym imbryczkiem! ;)