e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Andrzejki  (Przeczytany 3352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline *Ewelina* Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 29.12.2007
Andrzejki
25 listopada 2006, 17:49
Mam nadzieje ze tego temtu nie bylo a jak tak to trudno.
Wróżycie sobie w Andrzejki?
Lejecie woskiem?I co wyszło i czy sie sprawdziło.


Kwiat - symbolizuje ukoronowanie, zakończenie jakiejś sprawy. Często kojarzony jest też z pięknem, i słońcem. Ze względu na szybkie przekwitanie, uważany jest za symbol nietrwałości i przemijania. Niektórzy twierdzą też, że jest znakiem biernego oddania i pokory (bo otwierają się na słońce i na deszcz). Taki kształt ulany z wosku oznacza przyjemną niespodziankę.

Lis
- temu zwierzęciu przypisuje się zazwyczaj bardzo negatywne cechy: kłamstwo, niesprawiedliwość, przebiegłość, nieumiarkowanie, chciwość i pożądliwość. W sztuce średniowiecznej lis był symbolem diabła. Natomiast w mitach chińskich i japońskich występuje jako zwierzę mądre, znające czary, które potrafi przybierać ludzką postać. W andrzejki to bardzo niedobra wróżba.

Sowa - ptak utożsamiany z mądrością, powagą i refleksyjnością. Jest też uważana za zwiastuna nieszczęcia i śmierci. W symbolice chrześcijańskiej pojawia się jako uosobienie duchowej ciemności, ale też jako symbol religijnego poznania. Odczytany z cienia woskowego jej kształt oznacza, że spotka nas coś niedobrego.

Kot
- w Egipcie oddawano mu cześć jako świętemu zwierzęciu bogini Bastet, opiekunki domu, matek i dzieci. Z kolei w innych kulturach jest synonimem nieszczęścia i diabła. Dla wszystkich, którzy wróżą sobie w andrzejkowy wieczór, kot (podobnie jak pies) jest wskazówką, żeby nie spieszyć się z zamążpójściem.

Serce
- uważane jest za siedzibę sił uczuciowych, w szczególności miłości, a także intuicji i mądrości. W religii egpiskiej stanowi centrum życia, woli i umysłu. Bardzo pomyślna wróżba. Serce z wosku oznacza, że doczekamy się wielkiej miłości. A jeśli już ją znaleźliśmy, możemy spodziewać się wkrótce potomstwa.

Gwiazda - symbolizuje duchowe światło przenikające ciemności i wysokie ideały. W wielu kulturach gwiazdy interpretowano jako zmarłych przeniesionych na niebo, Indianie przypisywali każdej żywej istocie jej własną gwiazdę. Cień w kształcie gwiazdy oznacza pomyślność i bogactwo.

Koń
- pojawia się jako przewodnik dusz, symbolizuje siłę okiełznaną rozumem, radość i zwycięstwo. Zwierzę utożsamiane jest też z młodością, seksem i męskością.

Dla panien koń lub rycerz oznacza, że ich małżonkiem zostanie wojskowy. Natomiast chłopiec, któremu uleje się taki kształt, zostanie żołnierzem.

Klucz - w kulturze japońskiej symbolizuje szczęcie. W ezoteryce oznacza wtajemniczenie. Można go też interpretować jako utrudniony dostęp do tajemnic. W zwyczajach i sztuce ludowej wiąże się z erotyką.

Pierścień - symbol wieczności, związku, wierności, przynależności do jakiejś wspólnoty. Często jest oznaką wyróżnienia, urzędu i godności. Pierścieniowi przypisuje się też znaczenie apotropaiczne (np. przeciw złemu spojrzeniu). Pierścień wywróżony w andrzejki oznacza zaręczyny, a dla zamężnych może zapowiadać koniec związku.Offline dziubasek Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: .:25.08.2006:.
Andrzejki
25 listopada 2006, 18:15
Cytat: "ewelinkaaa7"
Wróżycie sobie w Andrzejki?
Lejecie woskiem?


No ba!! w tym roku organizujemy z mężem imprezę andrzejkową i wszelkie możliwe wróżby andrzejkowe są w planach :) szkoda, że większość dotyczy tylko panien i kawalerów...ale z naszej paczki tylko my jesteśmy "zaczipowani" więc imprezka i tak będzie przednia :ok: :ok:

Offline *Ewelina* Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 29.12.2007
Andrzejki
25 listopada 2006, 18:18
Cytat: "dziubasek"
w tym roku organizujemy z mężem imprezę andrzejkową

No to udanej zabawy :)Offline dziubasek Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: .:25.08.2006:.
Andrzejki
25 listopada 2006, 18:45
Cytat: "ewelinkaaa7"
No to udanej zabawy

Dzięki  :mrgreen:  :mrgreen: A Wy drogie forumeczki jakieś plany Andrzejkowe macie?? Lubicie tą tradycję??

Offline asia Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
 • data ślubu: 10.09.2005r.
Andrzejki
26 listopada 2006, 12:24
Ja Andrzejki będę spedzać z dziewczynami z pracy  :D  Mąż jednej z nich wyjechał więc ma "chatę wolną" hihih - jak to brzmi  :wink:  Myślę, że zabawa (jak zawsze w tym gronie) będzie udana  :mrgreen:

Offline Olaa Kobieta

 • Chuck Norris
Andrzejki
26 listopada 2006, 21:38
Ja jeszcze nie wiem, Mariusz będzie w pracy, ja mam wolne :roll:

Już nie mogę patrzeć na Kręgielnię, więc ucieknę na drugi koniec Szczecina. Uwielbiam tradycję Andrzejek. Nie zapomnę podstawówkowego przekładania butów, wypadło, że to ja pierwsza wyjdę za mąż....Z tego co wiem, to jednak się nie spełni :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline *Ewelina* Kobieta

 • Chuck Norris
 • data ślubu: 29.12.2007
Andrzejki
27 listopada 2006, 16:49
My w weekend Andrzejkowy siedzielismy w domku przy szampanie i Tv, a w same Andrzejki tez w domku siedziec będziemy.Ewentualnie będziemy sami sobie lać woskiem. :)Offline Olaa Kobieta

 • Chuck Norris
Andrzejki
28 listopada 2006, 08:37
Tadam, no i będę w B-52 i Baili, najpierw na imieninach, a później urodzinach :mrgreen:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline AnetaM Kobieta

 • uzależniony
 • data ślubu: 10.09.2005
Andrzejki
28 listopada 2006, 20:06
ja lubię  :mrgreen: w tym roku planów  niet...może pójdziemy na łyżwy  :mrgreen:

Offline .:Anka:. Kobieta

 • Global Moderator
 • Chuck Norris
Andrzejki
29 listopada 2006, 17:08
ja tez lubię!!chyba z koleżankami będzimy lać wosk a potem może ruszymy w miasto czyt. piffko na rynku i spac do domu  :mrgreen:

Offline Lea Kobieta

 • Przyjaciele
 • Chuck Norris
Andrzejki
29 listopada 2006, 23:19
Nio a ja w pracy...ale po...
Zawitamy ze współtowarzyszami (czy.kolegami z pracy :D:D) do Champions Clubu (dzięki Olciu....wiesz za co) i mam zamiar się upić...bo dół znów mnie łapie...i z mężem nie tak.... :(:(:(:(:(:(:(

Offline Olaa Kobieta

 • Chuck Norris
Andrzejki
30 listopada 2006, 13:37
Cytat: "Lea"
(dzięki Olciu....wiesz za co)

Nie ma za co, polecam się na przyszłość
Cytat: "AnetaM"
w tym roku planów niet...może pójdziemy na łyżwy

 Kurczę nie byłam już dobra dwa lata.

Na porządnych andrzejkach byłam w liceum, u kumpla w domku :mrgreen: Ciekawa jestem, czy w knajpach szykują jakieś niespodzianki...
chyba raczej nie....
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Lea Kobieta

 • Przyjaciele
 • Chuck Norris
Andrzejki
1 grudnia 2006, 10:31
No i jak tam Olciu wczorajsza imprezka?? W B pełono ludzi pewnie było?? :mrgreen:...Ja się świetnie bawiałam, po prostu swietnie :mrgreen: