Autor Wątek: kto płaci za noclegi gości?  (Przeczytany 2895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
kto płaci za noclegi gości?
« dnia: 7 Listopada 2015, 21:41 »
Bardzo ciekawą dyskusję na ten temat znalazłem w jednym z regionalnych działów.  Ponieważ jednak pytanie jest niezależne od regionu zamieszczam tutaj ankietę. Zobaczymy jakie jest zdanie większości.
Zapraszam do oddawania głosów oraz dyskusji. Gdyby zaszła potrzeba dodania innej odpowiedzi proszę o sygnał.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Listopada 2015, 22:00 »
Ja bym odpowiedziała, że zależy okoliczności. Myślę, że na to nie ma reguły, jeśli w którejś rodzinie jest tak przyjęte to tak, jeśli jest się goszczonym przez rodzinę i znajomych to tak, jeśli na innych weselach nam opłacano nocleg to tak. Ale jeśli nie jest powszechnie uznawane wśród rodziny i znajomych, żeby placić za gości, albo wiemy, że nam by nie opłacili noclegu  to myśle, że wg uznania młodych, mieli by w takich wypadkach pełną słuszność jeśli by nie placili. Tak samo jeśli liczą się bardzo z kosztami.

Offline karolinka_87
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.10.2016
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Listopada 2015, 22:35 »
Gdybym jako gość wiedziała że ktoś opłaca za mnie nocleg to bym wrzuciła stówkę więcej do koperty Parze Młodej bo co za różnica czy zapłacę za nocleg czy dam więcej w prezencie, jako Panna Młoda nie będę wychodziła z założenia że za osobę daje się 200 zł (bo nigdy nie daję mniej niż 400 zł za parę, resztę daję w zależności od tego jak bardzo kogoś lubię, jeżeli lubię kogoś bardzo to się nawet zapożyczę :D) ci mi dali 400 zł to za nocleg nie dali. Ślub się nigdy nie zwróci i nie ma co tego tak liczyć, to nie zarobek... ale słyszałam że znajomi dostali zaproszenie na ślub mieszkali na Pomorzu ślub w Krakowie i dostali liścik z hostelami i tanimi noclegami gdzie mają sami dzwonić załatwić i zapłacić gdybym dostała coś takiego stwierdziłabym "walcie się". Moja odpowiedź i mój głos Młodzi Płacą ;)

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Listopada 2015, 08:04 »
Byłam na trzech weselach poza Bydgoszczą. Na pierwszym spaliśmy u rodziny u której zawsze śpimy jak jedziemy ma dłużej do tej miejscowości (dokładnie u dziadków u narzeczonego), ma drugie wesele jechaliśmy do mojej koleżanki ze studiów. Zarezerwowala nam pokój nad sala, ale musieliśmy sami zapłacić za niego. Nikomu nie oplacali noclegu a mieli też kilka osób przyjezdnych z rodziny, bo mówili że u nich jest przyjęte ze każdy za siebie płaci,oni też dwa razy u rodziny sami sobie płacili, tym bardziej, że rodzice za wszystko płacili wiec jak rodzice "doradzili " tak było. Na ostatnim weselu jak byłam swiadkowa nie bylo specjalnie przyjezdnych, w zasadzie my i świadek mieliśmy tylko nocleg opłacony ale przy sali były tylko trzy pokoje. Na upartego gdyby miał kto po nas przyjechać to wróciliśmy do domu bo to okolice Inowrocławia ale wiadomo, że jako swiadkowa trochę inaczej.
My liczymy nocleg nawet dla tych znajomych którzy nam nie opłacili. Jeden w tą czy w tamtą nie robi a będziemy się lepiej czuć

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Listopada 2015, 08:09 »
Na naszym my placilismy za noclegi gości.

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Listopada 2015, 08:18 »
Ja byłam weselu gdzie Para Młoda za rodzinę płaciła a znajomi jak chcieli spać to musieli sami sobie nocleg opłacić
[/url]
[/url]

Offline joaszo
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.04.2016
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Listopada 2015, 09:52 »
ja również uważam że młodzi powinni zadbać o nocleg :) skoro zaprasza się gości to trzeba im zapewnić godne warunki :)

Offline natalya
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2016
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Listopada 2015, 19:27 »
u nas w rodzinie to satndard ze zapewnia sie nocleg dla gosci z daleka. jak sie kogos zaprasza to nalezy tez ta osobe ugoscic. nie chce by gosci ktorzy przyjada z daleka musieli ponosic jeszcze dodatkowe koszty.

Offline devinirka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2017
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Listopada 2015, 20:53 »
U mnie w Rodzinie niby przyjęte jest, że młodzi załatwiają noclegi dla gości, jednak okazało się, że w mojej przyszłej nowej Rodzinie już nie do końca. Jako, że "moich" gości faktycznie przyjezdnych nie będzie (dosłownie kilka osób, które przy okazji odwiedzą krewnych), problem faktycznie rozwiązał się sam. :-)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Listopada 2015, 20:55 »
Jak dotąd 75% za tym, że młodzi płacą za noclegi gości.  25 % zaś uważa, że nie. 

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #10 dnia: 9 Listopada 2015, 08:08 »
Wg mnie to dziwne, żeby gość sam płacił za nocleg.
Wiadomo, kto jest z daleka i takiego noclegu potrzebuje. Ja jako gość byłabym zniesmaczona, gdyby zapraszające mnie osoby, noclegu nie zapewniły


Offline devinirka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2017
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #11 dnia: 9 Listopada 2015, 10:36 »
Wszystko zależy od kultury. Mój Narzeczony (niestety mooocnooo zgermanizowany - co sam zauważa) był zdziwiony i zniesmaczony, że w Polsce tak się właśnie robi. Za zachodnią granicą przeważnie młodzi znajdują hotel/pensjonat i proponują pomoc w rezerwacji, ale płaci każdy sam za siebie (sam w ciągu ostatniego roku był na takich dwóch weselach u swoich Przyjaciół) ;-)

Offline Asiq
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5294
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.06.2013
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Listopada 2015, 10:42 »
My płaciliśmy za noclegi.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #13 dnia: 9 Listopada 2015, 10:49 »
Wszystko zależy od kultury. Mój Narzeczony (niestety mooocnooo zgermanizowany - co sam zauważa) był zdziwiony i zniesmaczony, że w Polsce tak się właśnie robi. Za zachodnią granicą przeważnie młodzi znajdują hotel/pensjonat i proponują pomoc w rezerwacji, ale płaci każdy sam za siebie (sam w ciągu ostatniego roku był na takich dwóch weselach u swoich Przyjaciół) ;-)
Tym się różni między innymi słowiańska gościnność.  Na zachodzie tez Cię nie nakarmią , ze o napojach wyskokowych nie wspomnę.

Offline devinirka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2017
Odp: kto płaci za noclegi gości?
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Listopada 2015, 16:27 »
Tym się różni między innymi słowiańska gościnność.  Na zachodzie tez Cię nie nakarmią , ze o napojach wyskokowych nie wspomnę.

Nakarmić nie nakarmią, ale o procenty walczymy na prawdę... Ja twierdzę, że bez się obejdzie - bo jak ktoś się potrafi bawić, to alkohol potrzebny nie jest - a Narzeczony... Cóż... Chociaż wino. Zasady więc nie ma ;)