e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: WESELE W 2017  (Przeczytany 90403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: WESELE W 2017
25 stycznia 2016, 22:37
JA polecam mojego fotografa Michała Czajkowskiego oraz mojego kamerzystę w sumie dwóch bede miala z firmy dafot, robia tez zdjęcia. Tez wolałam wiecej zapłacić za kamerzystę niż fotografa, jak ponad rok temu szukałam usługodawców to widziałam spore różnice w filmach robionych za 1500zł a tych za 3 tys za to w zdjęciach jakoś wydawały mi się równie dobre i te tańsze i te droższe (oczywiście zależy od konkretnych fotografów też, ale przeglądałam wtedy wiele, wiele stron z portfoliami fotografów), wiem, że mój fotograf teraz już nie jest taki tani jak ja się z nim kontaktowałam dwa lata temu, wiadomo wszystko z roku na rok drożeje (porównując ceny z 2014 r. z tymi z 2015 r. u wielu usługodawców byłam w szoku jak skoczyły ceny) ale też widze, że się rozwija, jest bardzije poplarny co świadczy o tym, że jego usługi sa dobre.

Sandi90 mysle, że nie zamkniecie się w 60 tys., nie żebym cos wypominała, tylko z doświadczenia wiem (nie tylko swojego), że budzet wzrasta nawet jak się na już wszystko okreslone ile co i jak, a u Was jeszcze sporo niewiadomych.

Mi jakoś też barman wydaje się zbednym wydatkiem, ale u nas rodzina bardziej tradycyjna, wiele imprez rodzinnych sie odbywa z tańcami nie tylko wesel i wsród Panów nie ma to jak wspólnie wypic sobie kieliszeczek. Panie, zwłaszcza w wieku cioć i mam raczej winko. Więc u nas by sie nie sprawdził tym bardziej, że chciałabym na bocznym stole postawić nalewki najlepiej domowe albo jakies wódki smakowe w jesiennym klimacie. Może też bimber.

Co do tych kosztów jeszcze, że reszta wynosi tyle co sala, to chyba zbyt ogólnie stwierdzenie, bo jedni mają w cenie sali ciasta, napoje, kwiaty a nawet wódkę, a inni tylko "za talerzyk" wiec ciężko porównywać.

A u nas też poprawiny w ogrodzie, mamy wesele w piatek wiec nawet nie moglismy miec na naszej sali, bo w sob wesele kolejne, ale nawet nie chcielismy (nawet jak rozważaliśmy opcje wesela w sob) dla nas to oszczedność  prawie 4 tys z tego co pamietam, a później i tak połowa nie przyjdzie i kasa w błoto.

Offline Zuchelek Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Ślub w: Bydgoszcz
25 stycznia 2016, 22:39
Jeeej ślub nad morzem... coś pięknego :)
W ogóle gdy oglądam Salon sukien ślubnych na TLC i PM mówią, że wesele będzie na 300 osób to zawsze się zastanawiam skąd się bierze tyle ludzi i że to chyba niemożliwe :o  A tu proszę - 250 :) niezłe weselicho :) nie trzeba się martwić że będzie pusty parkiet  ;D
Ale aż boję się pomyśleć jak bardzo zwiększają się koszty

Offline Nodi Mężczyzna

• Moderator
  • forumowicz
  • data ślubu: 26.09.2015
25 stycznia 2016, 23:14
Oj to chyba rzadko się sprawdza, żeby pozostałe koszty wesela wyniosły mniej więcej tyle co koszty za salę. U nas to się zupełnie nie sprawdza. Nawet w przybliżeniu

Ale nie sprawdza się w kontekście, że koszty tzw reszty to mniej niż koszty sali czy właśnie więcej?
Na pewno zależy ile ma się w cenie pakietu na sali, my mieliśmy tzw wygodny, jak ja to mówię, bo tylko alkohol i dekoracje musieliśmy dołożyć, więc podział kosztów wyszedł adekwatny do tego co mówiłem.
Bo jeśli ktoś ma osobno liczone np napoje i choćby ciasta i tort, no to  wiadomo, że różnica już jakaś wyjdzie :)

Offline truskawka1 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 31.12.16
26 stycznia 2016, 16:09
Kasia_S faktycznie ! :) przepraszam, pomyliłam się :)

Offline nath91 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.06.2017
26 stycznia 2016, 16:45
My w cenie od osoby mamy już uwzględnione ciasto, alkohol, dekoracje sali, napoje a i tak za całą resztę typu foto, kamera, dj, ubiór, itd płacimy sporo więcej niż pół na pół

Offline MartaAdi

• forumowicz
  • data ślubu: 23.09.2016
  • Ślub w: Sianożęty
26 stycznia 2016, 20:11
My ciasto, alkohol i napoje mamy po swojej stronie, bo tak chcieliśmy  ;) To prawda,  że koszty wzrastają przy takiej ilości gości,  ale to jedyna taka impreza na całe życie  :)
« Ostatnia zmiana: 26 stycznia 2016, 20:23 wysłana przez MartaAdi »

Offline czerwiec17

• nowicjusz
  • data ślubu: 03.06.2017
27 stycznia 2016, 10:28
witajcie ;D
do wątku dołączamy i my... Ślub 03.06.2017 (nasza rocznica!) na 80 osób dorosłych. Na tę chwilę wybrane miejsce wesela: namiot w Brzozie i myślimy nad DJ-em :)
Wolny termin ma pan Wojtek Kasprowicz (Fiesta) z trójcy Starsky  :o :D ,ale jesteśmy jeszcze przed spotkaniem :) Mamy wrażenie, że to jeszcze za wcześnie...

Offline marta91 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 5.08.2017
27 stycznia 2016, 11:05
Czerwiec17 u Starskich to akurat nie ma na co czekać :P my dzwoniliśmy już w sierpniu 2015, bo mieliśmy tylko dwie soboty "do dyspozycji", a wiedziałam, że u Jacka jest ciężko z terminami, więc od razu po zaręczynach dzwoniliśmy... Wyobraź sobie moje zdziwienie jak powiedział, że 12.08.2017 ma już zajęty  :o  Jeśli więc jesteście zdecydowani to nie ma co czekać, tylko brać :D

Offline czerwiec17

• nowicjusz
27 stycznia 2016, 11:09
to faktycznie musimy zaklepać nasz termin :) z całej trójki 'wolny' jest tylko dj Fiesta :) ale warto, prawdaaaa?  ;D ;D

Offline marta91 Kobieta

• użytkownik
27 stycznia 2016, 11:13
Z całej trójki nie byłam tylko na weselu, które on prowadził. Jednak znajomi byli z niego bardzo zadowoleni i z innych opinii też wszystkie były pozytywne :) Z resztą skoro jest w Starsky Team, to na pewno będziesz zadowolona :D

Offline czerwiec17

• nowicjusz
27 stycznia 2016, 11:16
hmm, w takim razie czas umówić się na spotkanie  ;D dzięki ;)

Offline sandi90

• użytkownik
  • data ślubu: 27.05.2017
27 stycznia 2016, 11:35
witajcie ;D
do wątku dołączamy i my... Ślub 03.06.2017 (nasza rocznica!) na 80 osób dorosłych. Na tę chwilę wybrane miejsce wesela: namiot w Brzozie i myślimy nad DJ-em :)
Wolny termin ma pan Wojtek Kasprowicz (Fiesta) z trójcy Starsky  :o :D ,ale jesteśmy jeszcze przed spotkaniem :) Mamy wrażenie, że to jeszcze za wcześnie...
My z dj mamy już od pół roku podpisaną umowę  ;D teraz to już nie byłoby o czym gadać, bo chyba nie ma ani jednej soboty wolnej na 2017. Także załatwiaj teraz wszystko, lepiej podpisać umówię i mieć z głowy, niż potem szukać byle kogo. Dobrzy usługodawcy kalendarze mają po 2 lata do przodu pozapełniane na full.

Offline Kasia_S Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 19.08.2017
27 stycznia 2016, 13:04
My z Jackiem tez podpisalismy umowe juz w pazdzierniku 2015 i z tego co widzialam jego kalendarz na 2017 roku to masakra!!!! Takze spieszcie sie!! No o Jacku to mozna juz zapomniec ale mysle ze inni czlonkowie zespolu maja wiecej luzu.

Offline MartaAdi

• forumowicz
27 stycznia 2016, 13:17
My ustalanie daty ślubu zaczęliśmy od umówienia się z orkiestrą, a że wszystkie soboty mieli zajęte na 3 lata do przodu, więc zdecydowaliśmy się na piątek, nie wiem jak to jest z DJ'ami, ale zapewne podobnie jeśli ktoś jest dobry to nawet reklamy nie musi sobie robić ;)

Offline mati112 Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 24-06-2017
27 stycznia 2016, 13:36
Dokładnie... my dzwoniliśmy po wielu Dj i mieliśmy chyba z osiem spotkań. Starski team zajęte, reszta puste kalendarze, chociaż nie wszyscy... Szukalismy opinii i w końcu zdecydowaliśmy się. Ale niektórzy dj to prynajmniej dla nas jakaś porażka... 4 światła z allegro za 200 zł, komputer, mikrofon i 1500 lub 2000 :D hehehe

Offline MartaAdi

• forumowicz
27 stycznia 2016, 13:46
Rzeczywiście niektóre zespoły czy DJ'e za wysoko cenią swoje możliwości, a najlepiej przy wyborze kierować się opinią innych czy też obejrzeniem np filmu z wesela na którym grali, a w ogóle najlepiej to wybrać zespół który spodoba nam się na weselu u znajomych, bo na tych płytach pokazowych nie zawsze są pokazane realne wykonania, zawsze coś tam podrasują dla reklamy ;)

• nowicjusz
27 stycznia 2016, 20:41
Może i masz rację.. hehehe, a kogo polecacie na fotografię/kamerę i dlaczego?

Offline MartaAdi

• forumowicz
27 stycznia 2016, 21:22
My sie zdecydowalismy na firme nasza lokalna, moze nie jest tanio ale robia kapitalne zdjecia i filmy.

Offline Kasia_S Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 19.08.2017
27 stycznia 2016, 22:05
Ja tez nadak szukam kamerzysty! Kogo polecacie??

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
27 stycznia 2016, 22:16
Ja polecam firmę na której usługi sama się zdecydowałam - dafot
Wszystkich usługodawców szukałam z polecenia/rekomendacji znajomych. Widziałam film z wesela koleżanki i bardzo mi się spodobał, do tego bardzo dobra rekomendacja od niej. Później na spotkaniu obejrzeliśmy kilka innych fragmentów filmów, bardzo nam się podobało i podpisaliśmy umowę.

Offline MartaAdi

• forumowicz
27 stycznia 2016, 22:31
Czyli kolejny etap za Wami  ;)

Offline Nodi Mężczyzna

• Moderator
  • forumowicz
27 stycznia 2016, 23:06
Ja tez nadak szukam kamerzysty! Kogo polecacie??
Może i masz rację.. hehehe, a kogo polecacie na fotografię/kamerę i dlaczego?

A przeszukaliście już forum w tym zakresie? Pojawiały się dość często te tematy w różnych wątkach. Przy okazji ponawiam prośbę o zakładanie wątków o waszych fachowcach weselnych :)
A jeśli chodzi polecenie to zachęcam do sprawdzenia w zakresie foto Agencję fotograficzną Snapshot i w zakresie wideo właśnie wcześniej wspomnianego Dafota albo Radosława Ketę Zawadzkiego - Agencja Horyzont.
Jeśli chodzi o Snapa to mają swój, jak dla nas indywidualny styl i foty, które dostaliśmy są mega, przynajmniej dla nas ;) Dafot, dlatego, że jest polecany przez innych w tym fachu, a Keta, dlatego, że był kamerzystą u nas, również z polecenia i jesteśmy zadowoleni z efektów. Należy również docenić dużą dawkę doradztwa przez cały czas pracy tych fachowców :)

• nowicjusz
27 stycznia 2016, 23:49
Keta to nie przypadkiem ten klubowy dj co gra house? Bo mi pasje i z imienia i z pseudo...
Hmm myslelismy o nim... Może warto się umówić...

Offline The Singers Mężczyzna

• nowicjusz
28 stycznia 2016, 01:01
Niejednokrotnie współpracowałem z Radkiem "Ketą" na weselu i współpraca zawsze układała się wspaniale. I to prawda, że Radek na co dzień grywa w klubach.
« Ostatnia zmiana: 28 stycznia 2016, 01:06 wysłana przez The Singers »

Offline Nodi Mężczyzna

• Moderator
  • forumowicz
28 stycznia 2016, 09:25
Też byłem zaskoczony, że Keta ma jeszcze ukryty fach w rękawie ;) ale gdyby nie polecenia, to raczej byśmy do niego nie trafili w temacie wideofilmowania :)

Offline czerwiec17

• nowicjusz
28 stycznia 2016, 13:21
Słuchajcie, wczoraj zdecydowani zadzwoniliśmy do p. Wojtka Kasprowicza i co?? Nasz termin już zajęty...  :(
Także szukamy dalej... zależy nam koniecznie na tej dacie... Pan Wojtek polecił nam dj Romana Nalazka - słyszałyście coś może na jego temat? :) Termin ma wolny  :P

Offline Kara-90 Kobieta

• entuzjasta
28 stycznia 2016, 17:34
Nie kojarzę,  a Krzysztof Polański?  Koleżanka miała go na swoim weselu i polecała, zresztą tu na forum tez jest trochę pozytywnych opinii

Offline czerwiec17

• nowicjusz
28 stycznia 2016, 20:51
Umówiliśmy się na niedzielę z panem Nalazkiem, po rozmowie telefonicznej jestem nastawiona pozytywnie  ;D - baaardzo miły, na początku rozmowy zapytał o liczbę gości i wytłumaczył, że to b. ważne bo trzeba do tego dostosować ilość sprzętu itp...
Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie :) dam znać po spotkaniu co i jak.
Rozmawiałam też z panią z GetLight, ponieważ bardzo chcielibyśmy aby namiot był udekorowany ledami w odcieniach fioletu i fuksji... Powiem szczerze, że cena bardzo nas przekonała- ale firma jest z Brodnicy więc ciężko będzie spotkać się osobiście... Myślicie że możemy zaryzykować, będąc z nimi w kontakcie tylko telefonicznym/mailowym ? Otrzymaliśmy umowę i warunki nam odpowiadają...

Offline marta91 Kobieta

• użytkownik
28 stycznia 2016, 21:43
Rozmawiałam też z panią z GetLight, ponieważ bardzo chcielibyśmy aby namiot był udekorowany ledami w odcieniach fioletu i fuksji... Powiem szczerze, że cena bardzo nas przekonała- ale firma jest z Brodnicy więc ciężko będzie spotkać się osobiście... Myślicie że możemy zaryzykować, będąc z nimi w kontakcie tylko telefonicznym/mailowym ? Otrzymaliśmy umowę i warunki nam odpowiadają...
A z ciekawości jaki koszt takich świateł? :)

Offline czerwiec17

• nowicjusz
28 stycznia 2016, 22:09
Skontaktowałam się z trzema firmami zajmującymi się dekoracją sal weselnych światłem led i dwie wyceniły nam dekorację na 4-5tys, a jedna na ok. 2tys... dlatego zastanawiam się skąd taka różnica ???