Autor Wątek: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym  (Przeczytany 2548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia94
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 5 wrzesień 2016
Do ślubu mamy wprawdzie ponad rok, ale chcemy zorganizować i zarezerwować to co można już teraz. 

My chcemy DJ'a, rodzice chcą żeby grał zespół muzyczny.  Pomagają nam finansowo to wszystko zorganizować i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, ale chcemy aby na naszym weselu grał DJ.  Byliśmy na weselu na którym grał i było fantastycznie.  Bawili się wszyscy młodzi i starzy.  Rodzice mówią, że starszym gościom nie będzie się podopał DJ, że na pewno woleliby mieć zespół grający na żywo.

Pomóżcie bo nie wiemy już jak lub czym ich przekonać. 
Pokazywaliśmy filmiki na youtubie, rozmawialiśmy z kilkoma wujkami i ciociami i oni nie mają nic na przeciwko. 
Rodzice poszli w zaparte.  CO ROBIĆ ???

Offline MARTKA

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4059
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008.
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja 2015, 14:02 »
U nas był DJ i wszyscy super siębawili. W kkażdym wieku.
Chyba rodzice chcą po prostu postawić na swoim. Ja bym nie ustąpiła,  to Wasze wesele. Oni już swoje mieli.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja 2015, 16:46 »
Moniu, to faktycznie dość trudny temat (delikatny) ale skoro Wam się podobał DJ to ja bym stawiał na niego, zwłaszcza, że macie konkretnego dj'a na oku. Gość sprawdzony, to najważniejsze.
Sam wielokrotnie przerabiałem temat wątpliwości rodziców w temacie dj'a na weselu.
Problem chyba leży w tym, że im się słowo DJ kojarzy z dyskoteką.
Aby muzyka na żywo mogła konkurować z mechaniczną musi być na dobrym poziomie, i fakt są takie zespoły, które potrafią zagrać z mega energią, ale zazwyczaj to są spore składy z dużym instrumentarium, a to kosztuje.
Zaś w zakresie repertuaru...? Co takiego mógłby zagrać zespół czego nie zagra DJ?
Dziś dostęp do muzyki jest ogromny, zaś w zakresie prowadzenie zabaw, oczepin itp. dj podobnie jak lider zespołu ma głowę,  2 ręce i mikrofon - i dobra zabawa zależy wyłącznie od jego umiejętności wodzirejskich, dobrego kontaktu z publiką, nie zaś od tego czy muzyka jest na żywo, cze nie.
Ponadto oryginalne wykonania mają swoje zalety, jak śpiewa Elvis czy Michael czy Anna Jantar, to brzmi to tak jak powinno.
Spróbuj przekonać rodziców, może pogadajcie z tym Dj'em, pewnie zechce niezobowiązująco spotkać się z Wami i rodzicami i wówczas, a pewnie ma takie doświadczenie, przekona ich rzeczowymi argumentami. Uspokoi ich, rozwieje wątpliwości.
Po takim spotkaniu, łatwiej Wam będzie z rodzicami rozmawiać.

 


Offline MGI2
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • data ślubu: 10.10.1992
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2015, 18:05 »
Albo weź naprawdę dobry zespół a zobaczysz czym się różni muzyka grana live od mechanicznej  :)
Wesele to jedyny dzień w życiu .   .   .    JEDYNY :)

Offline mika844
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #4 dnia: 2 Lipca 2015, 12:55 »
A może warto pójść na kompromis i na weselu wziąć zespół, a na poprawiny DJ'a? Wiadomo Wasze wesele - Wasz wybór, jednak myślę, że miło byłoby rodzicom, jeżeli będą wzięci pod uwagę :)

Offline alfaholiczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #5 dnia: 2 Lipca 2015, 22:09 »
A może dałoby radę dogadać się z właścicielem lokalu w który macie Wesele żebyście przyszli tam z rodzicami na chwilkę "dyskretnie" w trakcie jakiegoś wesela na którym będzie dj, żeby chwilę posłuchać i żeby oni przekonali się że dj na weselu to naprawdę nie dyskoteka?

Offline dopasowana21
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.06.2014
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Lipca 2015, 10:32 »
Prawdopodobnie twoi rodzice kojarzą muzykę graną przez DJ'a tylko z dudnieniem.  Być może uda się ich przekonać po puszczeniu im testowego nagrania z jego udziałem.  Większość z nich umieszcza próbki w sieci, podobnie zresztą jest z zespołami muzycznymi. 
Możecie również popytać znajomych, czy wolą zespół czy DJ'a. 

Offline maried
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.01.2015
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipca 2015, 01:24 »
Miałam dokładnie ten sam problem! Wiesz co zrobiłam? Wynajęłam wraz z mężem, salę na której w jednym pomieszczeniu grała orkiestra, a w drugim DJ.  Uważam, że to świetne rozwiązanie dla Ciebie.

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipca 2015, 17:23 »
Faktycznie trudna sytuacja. Z jednej strony to Wasze wesele i powinno ono wyglądać, tak jak Wy chcecie, ale z drugiej nie chcecie pewnie kłócić się z rodzicami z tej okazji. Kompromisem będzie wysłuchanie nagrań wybranego przez Was DJ'a i wybranego przez rodziców zespołu i wtedy wybierzcie, kto gra lepiej. My na szczęście tego problemu nie mieliśmy organizując wesele w Pałacu Brzezina. Sami zdecydowaliśmy się na zespół i byliśmy zadowoleni, grali świetne kawałki, przy których bawili się wszyscy goście.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Września 2015, 22:32 »
Miałam dokładnie ten sam problem! Wiesz co zrobiłam? Wynajęłam wraz z mężem, salę na której w jednym pomieszczeniu grała orkiestra, a w drugim DJ.  Uważam, że to świetne rozwiązanie dla Ciebie.
 
To pewnie najlepsze wyjście  ale pewnie dość drogie...

Offline yanek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: nie ustalona
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Września 2015, 13:17 »
Goście się podzielą i będą pustki. Dogadaj się z zespołem, że będą w przerwach puszczać oryginalna muzę.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Września 2015, 15:59 »
Muzyka w przerwach raczej nie służy do tańca dla zwolenników dj'a, raczej jest ładnym tłem, aby nie było ciszy...

Offline Rudy
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Października 2015, 13:35 »
Taki podział raczej nie jest dobrym rozwiązaniem. Wesele powinno integrować a nie dzielić.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Października 2015, 22:21 »
Taki podział raczej nie jest dobrym rozwiązaniem. Wesele powinno integrować a nie dzielić.
Trafnie powiedziane.

Offline Marco158

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maja 2016, 22:31 »
Na weselach grają coraz lepsze zespoły. Jeśli to nie będzie zespół z elektroniczną perkusją i dźwiękami syntezatora to nic nie zastąpi muzyki granej na żywo.

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maja 2016, 08:32 »
Moim zdaniem DJ (pod pewnymi warunkami) jest duzo lepszy. Niby w czym muzyka na zywo ma przewage? W interakcji miedzy zespolem a goscmi? Przeciez DJ tez takie interakcje tworzy. W brzmieniu? Jak dla mnie oryginal zawsze brzmi lepiej niz jakas kapela, ktora stara sie go podrobic. W tym zdecydowanie na + wypada DJ, bo nie ma wlasnie tego rozczarowania, ktore moze pojawic sie w przypadku brzmienia zespolu. Otrzymujemy wiec praktycznie to samo, tyle ze z lepszym dzwiekiem i taniej.
Choc oczywiscie gust kazdy ma inny. Z zespolem jest bardziej tradycyjnie i mozna wybrac np. taki, ktory gra tylko wlasne piosenki, a wtedy wiadomo, ze lepiej jest posluchac ich na zywo. Mysle wiec, ze rozstrzygajacy tu jest konkretny wybor. DJ bedzie lepszy od zwyklego zespolu, ale gdy wiekszosc gosci przepada za jakas konkretna kapela, przy ktorej w dodatku mozna sie swietnie bawic, wtedy lepiej postawic na nia.

Offline Marco158

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maja 2016, 18:34 »
Instrumenty akustyczne zawsze lepiej brzmią. Zależy o jakim zespole mówimy. Jeśli to są faktycznie dobrzy muzycy to będzie to brzmiało bez porównania lepiej. To zależy jakie macie wymagania i budżet. Niestety na dobry zespół trzeba trochę wydać. Wtedy to ma sens, jeśli wybierasz pomiędzy byle jakim zespołem, a DJem to może faktycznie DJ jest lepszym pomysłem.

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maja 2016, 19:30 »
Dobry zespol to pojecie wzgledne. Dla jednych to taki, ktory jest czesto polecany, dla innych ten, ktory swietnie brzmi i jest powszechnie znany, dla jeszcze innych taki, ktory dobrze rozbawi gosci weselnych. Tych bardzo dobrych jest niestety raczej mniejszosc, dlatego mimo, ze sama gram w orkiestrze, wole nie ryzykowac. Zespolow mozna posluchac na youtube, ale to nie to samo, co granie na zywo, wiec w praktyce moze wszystko brzmiec inaczej. O muzycznych oryginalach natomiast kazdy wie, jak brzmia i nie ma tego ryzyka. Osobiscie wole wiecej wydac na pozadna sale, a o muzyczne umilanie czasu poprosic znajomego, o ktorym wiem, ze porwie ludzi do tanca i do zabawy niz skupiac sie na dlugim szukaniu ,,tego jedynego" zespolu, a i tak nie byc pewna, czy spelni moje oczekiwania. Ale to tak, jak wspomnialam, moje zdanie.

Offline AndrzejStojanowski
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 01.08.2013
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Czerwca 2016, 14:53 »
Są wesela, na których DJ się nie sprawdzi np. wesele w górach gdzie nie może zabraknąć kapeli góralskiej. Jednak są to wyjątki, a plusów z zatrudnienia dj na wesele  jest znacznie więcej - zaczynając od kosztów zarówno zatrudnienia jak i jedzenia, a kończąc na muzyce bez fałszowania i zagraniu wszystkiego czego tylko sobie goście zażyczą. Jeśli dobrze uargumentujecie Swój wybór rodzice na pewno się zgodzą. Powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2016, 16:10 wysłana przez zibi »

Offline kajkosz
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 2004
Odp: Pomocy chcemy DJ'a rodzice upierają się przy zespole muzycznym
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwca 2016, 13:27 »
Wasze wesele, wasze zdanie powinno być ważniejsze. Rodzice mogą podpowiadać, doradzać ale nie powinni podejmować decyzji i przede wszystkim narzucać własnej wizji waszego wesela. Oni mieli swoje, wy macie swoje i zróbcie je po swojemu. Chodzi przecież o dobór muzyki, a nie o to ile osób będzie na scenie. Zespół nie jest gwarantem dobrej tanecznej muzyki. Jedna osoba też może porwać tłumy do tańca. DJ brzmi młodzieżowo i bardziej kojarzy się z dyskotekami dla małolat i może tu jest problem, że rodzice z niego rezygnują.